Visual C# & XNA Game Studio =)

pa da bas sam razmisljao dok se malo "ustelim" da pravim nesto poput icy towera (igrao si 100%) ali naravno ako ispane dobro nece biti za DZ
a sto se tice XNA-a pogledaj sta se ovde pravi....
.....strasno..... :)) ali sve u svemo nije uopste tesko ko razume fiziku razume i ovo :)
 
http://www.2shared.com/file/bPZ_rVo0/Space_Muffin.html

Moja nova igrica :D
Xna naravno! Nije nesto preterano ali nema 5 dana da sam poceo da ucim xna i pritom sam imao obaveza pa je ovo nesto onako cisto da ponovim sve ovo do sada nauceno.........Uzivajte! :D :D :D
Potreban vam je xna fw i imate readme u rar-u pa provjerite :D :D.....slike tj. asete koristim iz nekog tutorijala sa xna creators online club-a.........eto.... feel free to post your opinion 'bout this :D


EDIT: Uploadovao sam pogrsenu 'verziju'.......onu koja ne prikazuje skor.....evo novi link....sve je isto samo skor-a ima :D .....izvin'te :D :D

http://www.2shared.com/file/96YceF_W/SpaceMuffin.html
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da je gameengine, posto kolko znam ima dosta stvari vec odradjeno ali sad sam procitao i u FAQ kazu da je to framework...
Sve u svemu, Xna sa c++ nece da moze tako moraces uzeti nesto drugo..
Evo pogledaj uporedjivanje preformansi izmedju SFML i SDL
LINK
 
Pogledaj i DarkGDK.......radio sam malo u njemu......to ti je ustvari DarkBasic u formi c++......evo npr. u XNA moras da konstruises sopstvenu klasu KAMERA i da podesis 3-4 matrice,3-4 vektora i ostalo ima puno posla sto se tice jedne klase.........i jos ako hoces da kontrolises kameru koristeci strelice morad da napravis i update metodu u kojoj bi imalo nekih 15 linija koda.......u DarkGDK uopste ne trebas da podesavas nikakve matrice,kamere, vektore itd......ne treba vam niti jedna linija koda.......da bi kontrolisali kameru strelicama potrebno je staviti samo ovo
Kod:
dbControlCameraUsingArrowKeys(0,5.0f,5.0f);

argumenti su:
0 - index kamere 0 za default.......
5.0 - brzina kamere za Napred-nazad
5.0-brzina kamere za rotiranje tj. levo ili desno :D :D.......

bleja ali zato je XNA po mnogima puuno bolji.....jednostavno vam ostavlja veci stepen kontrole nad igrom.......nzm kako drugacije da se izrazim :D
 

Back
Top