Visina

Mr.Niko

Početnik
Poruka
10
Ovako prvi put pisem nesto na forumima i nadam se da nisam pogresio temu xd. Uglavnom imam 16g i visok sam 163. Da to je moj "problem". Moj otac je 185, a majka 150cm, mene zanima da li bi mogao jos da narastem i koliko. Ne pusim i ne pijem, nikad ne izlazim lol. Hranim se zdravo i pijem dosta mlecnih proizvoda i igram kosarku. Takodje sam procitao o clancima gde su neki sportisti dosta izrasli toko srednje skole, na primer Stephen Curry kao freshman je bio 167, a sada 190. Mozda je neko imao slicna iskustva sa prijateljima il' slicno. Sve cu procitati.
 
Ovako prvi put pisem nesto na forumima i nadam se da nisam pogresio temu xd. Uglavnom imam 16g i visok sam 163. Da to je moj "problem". Moj otac je 185, a majka 150cm, mene zanima da li bi mogao jos da narastem i koliko. Ne pusim i ne pijem, nikad ne izlazim lol. Hranim se zdravo i pijem dosta mlecnih proizvoda i igram kosarku. Takodje sam procitao o clancima gde su neki sportisti dosta izrasli toko srednje skole, na primer Stephen Curry kao freshman je bio 167, a sada 190. Mozda je neko imao slicna iskustva sa prijateljima il' slicno. Sve cu procitati.

Prijatelju, razumem tvoj problem. I ja sam strašno patio zbog svoje visine u tvojim godinama. Ovako sam ja rastao (sam sam se merio):
15. rođendan - 173 cm
16. rođendan - 178 cm
17. rođendan - 182 cm
18. rođendan - 185 cm
19. rođendan - 186 cm
20. rođendan - 187 cm
Iz ovoga se primećuje da sam otprilike svake godine rastao za 1 cm manje nego prethodne ali ne mora da znači da će i tebi biti tako. Koliko si ti porastao za prošlih nekoliko godina? Da li si doživeo pubertetski nagli skok visine kada se raste po 1 cm mesečno? Ja sam taj nagli skok visine doživeo u 14. godini, na početku mog puberteta kada sam za godinu dana - od 14. do 15. rođendana porastao otprilike 10 cm. Sada imam 25 godina i visok sam 187 cm, otac mi je visok 190 cm a majka 160 cm. Primetio sam u velikoj većini slučajeva da je sin iste visine kao otac ili viši od oca, retko vidim da je sin niži od svog oca što znači da je genetika glavni faktor za visinu. Zato smo iz generacije u generaciju sve viši i viši, prosečno gledano. Za rast je bitno i da se kvalitetno hraniš, da unosiš dosta kalcijuma (dobro, rekao si da piješ dosta mlečnih proizvoda), mislim da i košarka doprinosi rastenju jer su moj rođak i moj najbolji drug trenirali košarku i dogurali preko 190 cm, viši su od svojih očeva za više od 10 cm. Bitno je i da dovoljno spavaš. Ja sam se u pubertetu, godinama svako veče molio bogu da budem visok kao moj otac, 190 cm i dogurao sam do 187 cm, ne znam zašto nisam baš 190 cm. Reci mi da li ti raste brada i koliko? Koliko bi ti voleo da budeš visok? Molim te odgovori mi na sva moja pitanja ako želiš da ti kažem nešto više o tvom budućem rastu. I znaš ono kako se kaže: ,,Ne mere se ljudi pedlju no pameću". I važnije je kakav si čovek nego koliko si visok. Pozdrav prijatelju moj i pokušaj da se ne sikiraš zbog visine.
 
Iskreno se saosećam sa svim muškarcima nižim od 175 jer znam kolikoj su diskriminaciji izloženi na svakom koraku, pogotovo od strane žena. Nemoj kriviti sebe, nisi ti kriv ni za šta, kriv je tvoj otac što je bio neodgovoran i oženio patuljastu ženu, njega treba da kriviš.
 
Pretpostavljam da si mlad.
Počni da treniraš odbojku.
Gospodski, sport. nemaš fizičkog kontakta sa protivnikom
a pošto skačeš 3x/min....

PS.
Neko pomenu diskriminaciju niskih muškaraca od strane žena.
Netačno.
Žena se jednostavno oseća glupo pored nižeg muškarca.
Plus do 10cm štikli. dakle min 15cm razlike.
Najbolje 20cm.
Plus, ako 20cm dobije na na drugim poljima...
 
Poslednja izmena:
Pre oko 1,5g sam bio oko 159,5 cm, sada sam 162,3 (tako nesto al ajd kao 163 sam zaokruzio). Nisam doziveo uvek sam rasta godisnje po 1-2 cm max (rodjen sam sa 7,5 meseci pa zato i kasnim sa pubertetom pa mzd i zato nisam doziveo). Da zaboravio sam da napisem, dosta i spavam, preko radnih dana zaspim oko 10:30 a ustajem ujutro u 7, preko vikenda oko 12 ili 1, a ustajem oko 9. Mislim da je to sasvim normalno. Ne raste mi brada (vrv jer kasnim sa pubertetom) imam i jako male brkove i dlacice ispod pazuha. Iskr ne znam koliko bih zeleo meni svi govore is porodice da cu biti 170cm al' to je meni malo. Voleo bih mozda oko 180 al znam da je to nemoguce.
 
Mislim da je za tvoje godine dovoljno da spavaš 9 sati ali potraži na internetu koliko je sna dovoljno za decu u pubertetu. Smatram i da je bitan noćni san. Iz navedenog se vidi da si ti tek ušao u pubertet i uskoro bi trebalo da dobiješ nagli skok visine kada se raste 1 cm mesečno oko godinu dana. Znači očekuj još oko 10 cm visine plus što ćeš još rasti do 20. godine ali će brzina rasta opadati. Kažu da se raste najkasnije do 25. godine, uglavnom kažu da su tu u pitanju samo milimetri, ali ja sam nekad pročitao na internetu da je neko porastao još nekoliko centimetera posle 20. godine ali to je neproveren i nepouzdan podatak. Nije nemoguće da dostigneš 180 cm a možda nekako i stigneš tvog oca koji je visok 185 cm. Jedan moj drug iz osnovne škole je u osmom razredu (14 godina) bio visok oko 150 cm a prošli put sam ga video kada je imao 19 godina i bio je visok oko 173 cm a moj drug iz srednje škole je na početku prvog razreda srednje škole (15 godina) bio visok isto oko 150 cm a na kraju četvrtog razreda srednje škole kada je imao 18 godina bio je visok isto oko 173 cm i ja mislim da je ostao na toj visini. Nisam siguran ali hajde da procenimo da ako si tek ušao u pubertet, možeš da porasteš još oko 20 cm a to je sa 163 cm na 183 cm otprilike. Možeš i da piješ hormon rasta uz lekarski nadzor, ako hoćeš traži na internetu o tome. A ako ne budeš zadovoljan svojom visinom, savetujem ti da to prevaziđeš uz pomoć psihologa ili psihijatra. Reci mi koliko imaš kila?
 
Pa nadam se da cu porasti barem do 175cm uzgred hvala na ovome. Znm da nije moguce da stignem do 180cm sam sebe tesim time. Inace sam mogu da kazem onako anksiozan i nervozan jako se bojim i vrv je to do visine jednostavno nemam stav jer znam da je svako jaci od mene. Dok sam bio mladji pa i sad uvek dopustam na sebe, da mi psuju sve zivo i zajebavaju npr visine il' slicno. I ja se nadam da sam tek sad usao u pubertet jer ne zelim da ostanem ispod barem 170cm. Uzgred ne znam ni da li cu ikada zbog visine imati devojku jer neko je vec napisao da zene ne zele niske muskarce jer se osecaju bezbednije pa tako zamisli ja sa 163 stanem da je branim... Uzgred citao sam o hormuna rasta ali moji mi nedaju da uzimam mada kad skontam citao sam da moze dosta da osteti organizam. Inace imam oko 49-50 kila al' dosta jedem i stalno sam gladan samo nmg da se ugojim i da hteo sam da pitam da li nekako mogu kasnije da obrisem ovo.
 
Poslednja izmena:
Polako, ti ćeš još da porasteš pa ćeš moći da nađeš devojku. Ja sam se pri početku osmog razreda osnovne škole zaljubio u jednu Anu koja je mlađa godinu dana od mene i najviše sam zbog toga dobio apetit i tada sam naglo porastao i razvio se. Ali kada sam završio osmi razred, ona mi je jako nedostajala pa sam pao u depresiju i izgubio sam apetit i rast mi se usporio. Ljubav je čudo.
 
Pa nadam se da cu porasti barem do 175cm uzgred hvala na ovome. Znm da nije moguce da stignem do 180cm sam sebe tesim time. Inace sam mogu da kazem onako anksiozan i nervozan jako se bojim i vrv je to do visine jednostavno nemam stav jer znam da je svako jaci od mene. Dok sam bio mladji pa i sad uvek dopustam na sebe, da mi psuju sve zivo i zajebavaju npr visine il' slicno. I ja se nadam da sam tek sad usao u pubertet jer ne zelim da ostanem ispod barem 170cm. Uzgred ne znam ni da li cu ikada zbog visine imati devojku jer neko je vec napisao da zene ne zele niske muskarce jer se osecaju bezbednije pa tako zamisli ja sa 163 stanem da je branim... Uzgred citao sam o hormuna rasta ali moji mi nedaju da uzimam mada kad skontam citao sam da moze dosta da osteti organizam. Inace imam oko 49-50 kila al' dosta jedem i stalno sam gladan samo nmg da se ugojim i da hteo sam da pitam da li nekako mogu kasnije da obrisem ovo.

Poruku možeš da izbrišeš samo kratko vreme nakon što je postaviš, posle ne možeš. Poruke imaju pravo da brišu moderatori a možda i administrator foruma. Zašto hoćeš da izbrišeš poruke?
 
Pa dobro, ja smatram da sin treba da bude iste visine kao otac ili viši od oca. Polako, trebalo bi da budeš visok 178 cm ako ne i više. Izgleda da svaki dečak u pubertetu poraste oko 20 cm, devojčice verovatno manje a na internetu postoji podatak koliko procenata konačne visine se dobije u pubertetu samo što ja ne mogu da se setim jer sam davno to pročitao. A što se tiče devojaka, ja imam 25 godina i 187 cm visine i nikad nisam imao devojku zbog nekih mojih principa i moje stidljivosti a mnogi koji su niži od mene su imali devojke tako da možeš i ti imati devojku, ako ne sad onda kada još malo porasteš. I upamti da ne znači da što je neko viši da je srećniji ni da što je niži da je nesrećniji. Evo ja za sebe smatram da sam najveći nesrećnik ne samo na ovoj planeti nego računajući sve planete i sve univerzume i neuniverzume. A postoji i mišljenje da smo svi mi podjednako srećni ili podjednako nesrećni. Neko živi kraće, neko živi duže ali smatra se da život nekako sve to izjednači na neki način. Ja sam iz Užica, iz Srbije, a Užičani su visoki pa ja volim da budem među višima. Odakle si ti?
 
Poslednja izmena:
Upravu si, upravo sam procitao da se u pubertetu dobija oko 15-20cm visine al' ko zna mzd sam ja u pubertetu odavno, a mozda tek juce usao sa obzirom da cu imati kasni pubertet jer sam rodjen ranije. Mada ja uz svoju visinu ne zelim devojku jer ne bih zeleo da imam decu koja ce biti niska kao ja. Mada i ja za sebe smatram da sam nesretan zbog visine :/. Ja sam iz Srema mada kad gledam i ovde su svi visoki kod mn u razredu svi preko 170cm.
 
Ovako prvi put pisem nesto na forumima i nadam se da nisam pogresio temu xd. Uglavnom imam 16g i visok sam 163. Da to je moj "problem". Moj otac je 185, a majka 150cm, mene zanima da li bi mogao jos da narastem i koliko. Ne pusim i ne pijem, nikad ne izlazim lol. Hranim se zdravo i pijem dosta mlecnih proizvoda i igram kosarku. Takodje sam procitao o clancima gde su neki sportisti dosta izrasli toko srednje skole, na primer Stephen Curry kao freshman je bio 167, a sada 190. Mozda je neko imao slicna iskustva sa prijateljima il' slicno. Sve cu procitati.
mislis nizina:mrgreen:
 
Jedan moj drug je bio isto tako nizak a i takođe je imao dečiji glas, i kažem ti od jednom je dobio dublji glas, i čovek krenuo da raste kao iz vode. Ne znam, možda da proveriš testosteron ako si zabrinut? ;)
 
Iskreno se saosećam sa svim muškarcima nižim od 175 jer znam kolikoj su diskriminaciji izloženi na svakom koraku, pogotovo od strane žena. Nemoj kriviti sebe, nisi ti kriv ni za šta, kriv je tvoj otac što je bio neodgovoran i oženio patuljastu ženu, njega treba da kriviš.
...Ne znam da l si ti svestan(na) sta si napisao(la) nece da krivi roditelje sto je nizak... treba da im bude zahvalan sto je ziv u krajnjem slucaju ne znam da l si svesan(na) da da je ozenio i imao dete s drugom zenom to ne bi bio on hahahaha


Uzgred za postavljeno pitanje znam dosta ljudi koji su bili bas nisku ali su dorasli do 17, 18 ili 20 doduse nisu otisli 2 m u visinu ali tipa do 180 mislim da mozes da budes miran, ne obecavam nista. Uzgred mislim da je san kljucna stvar mada sad u mom slucaju nije bas tako lako da zaspim
 
Pa nadam se da cu porasti barem do 175cm uzgred hvala na ovome. Znm da nije moguce da stignem do 180cm sam sebe tesim time. Inace sam mogu da kazem onako anksiozan i nervozan jako se bojim i vrv je to do visine jednostavno nemam stav jer znam da je svako jaci od mene. Dok sam bio mladji pa i sad uvek dopustam na sebe, da mi psuju sve zivo i zajebavaju npr visine il' slicno. I ja se nadam da sam tek sad usao u pubertet jer ne zelim da ostanem ispod barem 170cm. Uzgred ne znam ni da li cu ikada zbog visine imati devojku jer neko je vec napisao da zene ne zele niske muskarce jer se osecaju bezbednije pa tako zamisli ja sa 163 stanem da je branim... Uzgred citao sam o hormuna rasta ali moji mi nedaju da uzimam mada kad skontam citao sam da moze dosta da osteti organizam. Inace imam oko 49-50 kila al' dosta jedem i stalno sam gladan samo nmg da se ugojim i da hteo sam da pitam da li nekako mogu kasnije da obrisem ovo.

Pa sad za devojku na sta mislis tacno? Na tipa ribu da je ..... i da se hvalis time ili da setas neku takvu po gradu da bi se dokazao. Ili mislis na zenu koju bi ono voleo hteo da ostanes sa njom takvoj zeni nece smetati tvoja visina, a i opusteno imas 16. godina nemoj da se stresiras raste se do 21. Uzgred i ja imam 16g i imam 185 ali brate nemoj da se sekiras oko branjenja devojke hahahah to si mozda cuo od nekih utripovanih likusa kao oce moj decko da bije tog i tog imam ja takve ,,drugarice", oce da se pohvale da imaju opasnog decka. Vidi to su ti momci koji nemaju cilj sta da rade u zivotu ne znaju da razmisljaju u napred njima je to zivot dok neko postane zreo sa 18 pojedini postanu zreli sa 25, a i uglavnom ne misle oni stvarno da se biju nego misle da uplase onog drugog a kad se ovaj ne uplasi tad pocinju da razgovaraju kao ae nemoj vise to da ti se ponovilo al nema nikakvih fizickih pretnji. I opet ne znaci da ako si velik mozes ti da branis bas tek tako danas ti svako drugi nosi bokser u dzepu ja licno znam i one koji nose nozeve. Naravno nece da ti izvadi niko noz u 90% slucajeva ali bokser ko zna... a i to moze biti opasno moze u bukvalnom smislu da ti izbije oko. I tuce se kad nemas izbor. Ne tuce se ako ti neko kaze ruzne reci dobacuje ti ili tako nesto nebitno jedino fizicki ako krene na tebe ili devojku, bar tako ja radim, mada imaj na umu da se niko ne seti da dobacuje ili nesto zeza iz cista mira kad devojke danas nose gace umesto sorceva i bruseve umesto majica na bratele sta mozes ocekivati od necivilizovanih ili pijanih tipova.

Ako mogu samo da te zamolim da ne upadas u neko lose drustvo da bi bio prihvacen, ja iskreno sve koje znam da su nizi ili slabiji vidim u takvom drustvu, to je po meni tuzno i kajaces se zbog toga. Ja iskreno ismevam takve likove. E tad si se prodao...
 
Pa sad za devojku na sta mislis tacno? Na tipa ribu da je ..... i da se hvalis time ili da setas neku takvu po gradu da bi se dokazao. Ili mislis na zenu koju bi ono voleo hteo da ostanes sa njom takvoj zeni nece smetati tvoja visina, a i opusteno imas 16. godina nemoj da se stresiras raste se do 21. Uzgred i ja imam 16g i imam 185 ali brate nemoj da se sekiras oko branjenja devojke hahahah to si mozda cuo od nekih utripovanih likusa kao oce moj decko da bije tog i tog imam ja takve ,,drugarice", oce da se pohvale da imaju opasnog decka. Vidi to su ti momci koji nemaju cilj sta da rade u zivotu ne znaju da razmisljaju u napred njima je to zivot dok neko postane zreo sa 18 pojedini postanu zreli sa 25, a i uglavnom ne misle oni stvarno da se biju nego misle da uplase onog drugog a kad se ovaj ne uplasi tad pocinju da razgovaraju kao ae nemoj vise to da ti se ponovilo al nema nikakvih fizickih pretnji. I opet ne znaci da ako si velik mozes ti da branis bas tek tako danas ti svako drugi nosi bokser u dzepu ja licno znam i one koji nose nozeve. Naravno nece da ti izvadi niko noz u 90% slucajeva ali bokser ko zna... a i to moze biti opasno moze u bukvalnom smislu da ti izbije oko. I tuce se kad nemas izbor. Ne tuce se ako ti neko kaze ruzne reci dobacuje ti ili tako nesto nebitno jedino fizicki ako krene na tebe ili devojku, bar tako ja radim, mada imaj na umu da se niko ne seti da dobacuje ili nesto zeza iz cista mira kad devojke danas nose gace umesto sorceva i bruseve umesto majica na bratele sta mozes ocekivati od necivilizovanih ili pijanih tipova.

Ako mogu samo da te zamolim da ne upadas u neko lose drustvo da bi bio prihvacen, ja iskreno sve koje znam da su nizi ili slabiji vidim u takvom drustvu, to je po meni tuzno i kajaces se zbog toga. Ja iskreno ismevam takve likove. E tad si se prodao...
Iskreno da ti kazem ne menjam drustvo i klonim se takvim likova.
 
Prijatelju, razumem tvoj problem. I ja sam strašno patio zbog svoje visine u tvojim godinama. Ovako sam ja rastao (sam sam se merio):
15. rođendan - 173 cm
16. rođendan - 178 cm
17. rođendan - 182 cm
18. rođendan - 185 cm
19. rođendan - 186 cm
20. rođendan - 187 cm
Iz ovoga se primećuje da sam otprilike svake godine rastao za 1 cm manje nego prethodne ali ne mora da znači da će i tebi biti tako. Koliko si ti porastao za prošlih nekoliko godina? Da li si doživeo pubertetski nagli skok visine kada se raste po 1 cm mesečno? Ja sam taj nagli skok visine doživeo u 14. godini, na početku mog puberteta kada sam za godinu dana - od 14. do 15. rođendana porastao otprilike 10 cm. Sada imam 25 godina i visok sam 187 cm, otac mi je visok 190 cm a majka 160 cm. Primetio sam u velikoj većini slučajeva da je sin iste visine kao otac ili viši od oca, retko vidim da je sin niži od svog oca što znači da je genetika glavni faktor za visinu. Zato smo iz generacije u generaciju sve viši i viši, prosečno gledano. Za rast je bitno i da se kvalitetno hraniš, da unosiš dosta kalcijuma (dobro, rekao si da piješ dosta mlečnih proizvoda), mislim da i košarka doprinosi rastenju jer su moj rođak i moj najbolji drug trenirali košarku i dogurali preko 190 cm, viši su od svojih očeva za više od 10 cm. Bitno je i da dovoljno spavaš. Ja sam se u pubertetu, godinama svako veče molio bogu da budem visok kao moj otac, 190 cm i dogurao sam do 187 cm, ne znam zašto nisam baš 190 cm. Reci mi da li ti raste brada i koliko? Koliko bi ti voleo da budeš visok? Molim te odgovori mi na sva moja pitanja ako želiš da ti kažem nešto više o tvom budućem rastu. I znaš ono kako se kaže: ,,Ne mere se ljudi pedlju no pameću". I važnije je kakav si čovek nego koliko si visok. Pozdrav prijatelju moj i pokušaj da se ne sikiraš zbog visine.
Imam skoro 15 visok sam 176-177 jedan sam od nizih mislis li da ima sanse do 6 ft(182 cm) vidim ti si porastao dosta u tom periodu otac mi je visok 183.(u zadnjih godinu dana sam porastao 13 cm)
 
Ovako prvi put pisem nesto na forumima i nadam se da nisam pogresio temu xd. Uglavnom imam 16g i visok sam 163. Da to je moj "problem". Moj otac je 185, a majka 150cm, mene zanima da li bi mogao jos da narastem i koliko. Ne pusim i ne pijem, nikad ne izlazim lol. Hranim se zdravo i pijem dosta mlecnih proizvoda i igram kosarku. Takodje sam procitao o clancima gde su neki sportisti dosta izrasli toko srednje skole, na primer Stephen Curry kao freshman je bio 167, a sada 190. Mozda je neko imao slicna iskustva sa prijateljima il' slicno. Sve cu procitati.
brate ja imam 18 godina visok sam 190 uvijek ali bas uvijek sam bio najnizi u srednju skolu sam krneuo s 168 u vrh glave mozda i manje cuo sam da se visina nasledjuje od oca tako da velike su sanse da i ti budes visok jer je visina od 185 sasvim zadovoljavajuca meni je otac 192 do duse crnogorac sam i svi su mi muskarci u familiji preko 190 ali imam i druga kojem je majka malo preko 150 a on je 194 kao i otac mu tako da ne mora nista da znaci idi igraj kosraku napolje istezi se malo na vratilo to ce malo pomoci sigurno pozdrav..
 
Iskreno se saosećam sa svim muškarcima nižim od 175 jer znam kolikoj su diskriminaciji izloženi na svakom koraku, pogotovo od strane žena. Nemoj kriviti sebe, nisi ti kriv ni za šta, kriv je tvoj otac što je bio neodgovoran i oženio patuljastu ženu, njega treba da kriviš.

Ja sam tacno na toj visini i ne osecam se diskriminisano ni u kom pogledu?

Osecao sam se tako dok nisam poceo da vodim racuna o telu i razvio misicnu masu umesto da budem mrsavi patuljak.

I sve tako nikad nisam imao problema sa devojkama, jelte vecina je niza od mene.

E sad 163 je bas nisko, al opet moja verenica je 150 i neki santimetar(nzm tacno ubice me haha), i ne bi joj smetao niko pa i makar malo visi od nje, kao ni vecini drugih devojaka nizeg rasta
 

Back
Top