Vidljivost online statusa - suvišna privilegija za moderatore

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
Interesuje me zašto moderatori imaju privilegiju da vide prisutnost svih članova foruma kada to ne spada pod opsegom njihovog delanja radi poboljšanja foruma? Na njima je da uređuju teme, brišu postove, prepravljaju, kažnjavaju, itd.

Smatram ovu privilegiju suvišnom za moderatore. Ako sam stavila u privatnosti podešavanje da moj status ne bude vidljiv, onda se to odnosi na svaku osobu na forumu. To je moderatorima nepotrebna informacija.
 
Rešenje
moderatori trebaju da imaju pristup profilu za sve članove da bi nesmetano vršili svoje moderatorske dužnosti. Moderator nema pravo da započinje privatnu prepisku koja nije vezana za zvanične potrebe foruma ukoliko je član zatvorio profil za prepiske. Medjutim, to može da se desi slučajno jer ne postoji mehanizam upozorenja za moderatore da je profil zaključan za regularne članove. U slučaju neželjene prepiske sa moderatorom, prvo ga upozorite a ako se prepiska nastavi prijaviti supermoderatorima ili adminima.
@Ivan
@tab503

Da li bi bili ljubazni da mi date precizniji odgovor koji se tiče privatnosti na forumu. Iznela sam problem u svom uvodnom postu. Kroz temu se nazire nezadovoljstvo i ostalih forumaša takvom situacijom. Od moderatora, samo Miti treba saznanje šta radim na forumu i da li sam online što je po meni potpuno apsurdno.

Da se ova diskusija ne bi pretvorila u nepotrebno ćaskanje između Mite i forumaša, zamolila bih vas da odgovorite.
kao pokretač teme i postavljač pitanja si na kraju napravila konkretan zahtev gde očekuješ da ti admini odgovore jer ti se ni jedan drugi odgovor ne svidja. Da ne bi dalje širili bespotrebnu priču, tema se zatvara dok se neko od admina ne javi sa zvaničnim odgovorom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top