Vidljivost online statusa - suvišna privilegija za moderatore

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
Interesuje me zašto moderatori imaju privilegiju da vide prisutnost svih članova foruma kada to ne spada pod opsegom njihovog delanja radi poboljšanja foruma? Na njima je da uređuju teme, brišu postove, prepravljaju, kažnjavaju, itd.

Smatram ovu privilegiju suvišnom za moderatore. Ako sam stavila u privatnosti podešavanje da moj status ne bude vidljiv, onda se to odnosi na svaku osobu na forumu. To je moderatorima nepotrebna informacija.
 
Rešenje
moderatori trebaju da imaju pristup profilu za sve članove da bi nesmetano vršili svoje moderatorske dužnosti. Moderator nema pravo da započinje privatnu prepisku koja nije vezana za zvanične potrebe foruma ukoliko je član zatvorio profil za prepiske. Medjutim, to može da se desi slučajno jer ne postoji mehanizam upozorenja za moderatore da je profil zaključan za regularne članove. U slučaju neželjene prepiske sa moderatorom, prvo ga upozorite a ako se prepiska nastavi prijaviti supermoderatorima ili adminima.
Uopšte ne gledam takve stvari, samo sam dizejblovao pp zbog smarača kog sam jednom prijavio ali sad vidim da je to bila greška i da sam trebao da ga urazumim privatno.
Ne mozes ti kao mod da disejblujes pp ,tj ne bi trebalo i sam to znas
kad smo već kod toga, ne mora da se uopšte ulazi na forum da bi se videlo šta neki član piše. Gugl pokupi i indeksira ceo javni sadržaj na forumu pa tako možeš da praviš pretragu po niku člana i reči krstarica i forum i eto svega što je ikada pisao javno
Nije to tema ove diskusije i nije to problem ,to je vec skretanje sa teme.
 
A cekaj moderatori mogu da vide sa kim se dopisujes?!

A jel imaju lristup u pp, to sam se ja pitala, bilo me strah svasta da pisem hahaha
Salim se, ali ozbiljno pitam
ne, moderatori ne vide ko se sa kim dopisuje a pogotovo ne vide sadržaj pp. Čak ni admini ne vide sadržaj pp. One su privatne, kao što i naslov kaže
 
nije suvišna nego je u tom primeru zloupotrebljena
Jeste suvišna. Da bi ti obrisao post, editovao, obavestio me o bilo čemu, ne treba da znaš jesam li online.
Ako sam prijavila post, reši ga nevezano da li sam ja tu ili ne.
Ako sam ti pisala na PP neku žalbu, odgovori iako nisam tu. To je tvoja dužnost, čini mi se. Ili bi ti selektivno? Ili si preuzeo previše odgovornosti pa ne možeš stići i smeta ti?
 
Ne mozes ti kao mod da disejblujes pp ,tj ne bi trebalo i sam to znas
То су ми и рекли и попио сам критику што сам лика пријавио. Сад видим грешку али тада сам био успаван, нисам био у вишем стању свести
 
Jeste suvišna. Da bi ti obrisao post, editovao, obavestio me o bilo čemu, ne treba da znaš jesam li online.
Ako sam prijavila post, reši ga nevezano da li sam ja tu ili ne.
Ako sam ti pisala na PP neku žalbu, odgovori iako nisam tu. To je tvoja dužnost, čini mi se. Ili bi ti selektivno? Ili si preuzeo previše odgovornosti pa ne možeš stići i smeta ti?
kao nov član, praviš previše pretpostavki o tome šta moderator može ili treba da radi. Detaljni opis rada i obaveza moderatora je privilegovana informacija koju ćeš možda da znaš ako budeš kvalifikovana za poziciju moderatora.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top