Vesić: Srbija će morati da uvozi radnu snagu

da pustas pakistanca i crnca u kucu, da ti izvadi noz i stavi pod grlo , uzme zlato i pare , siluje??
ako ,ako ,samo napred.....

ako cemo da zanati ozive i deca ih uce umesto sega mega skola, onda mora da budu dobro placeni i tacka.
90te i 200te su bile izvitoperene i nerealne godine za cenu rada mnogih profesija,zato se stvari sada konacno vracaju u normalu, pa su ljudi u shoku..
А колико је то по теби добро плаћен радник и шта он мора да пружи за ту плату?
 
Тачно. Ево погледај овог врлог Србина и Српкињу:

IMG_20240124_132506.jpg


:D
 
Тачно. Ево погледај овог врлог Србина и Српкињу:

Pogledajte prilog 1487543

:D
Прави, нема шта. Види им се по цртама лица. Биће их још како је кренуло. Ко му дирне мајку Србију одма' вади нож и потеже кубуру.
 
Прави, нема шта. Види им се по цртама лица. Биће их још како је кренуло. Ко му дирне мајку Србију одма' вади нож и потеже кубуру.
Или мачету. Има буквално да поједу све српске непријатеље. :D
 
Pogledajte prilog 1485970
Ministar građevinarstva Goran Vesić rekao je da veliki broj infrastrukturnih projekata znači da će biti potreban veliki broj radnika, odnosno da će Srbija morati da uvozi radnu snagu.


Srbija samo u građevinarstvu ima oko trećinu strane radne snage, izjavio je Vesić Radio-televiziji Srbije.

Prošle godine smo liberalizovali radno zakonodavstvo, u smislu da mogu lakše da dolaze strani radnici. Kako bude rasla industrija, moraćemo još više da imamo strane radne snage, rekao je Vesić.

On je naveo da je 2023. bila godina oporavka građevinske industrije.

Vesić je najavio da se kreće sa izgradnjom dva nova puta – prvi je deo puta Južni Jadran prema Crnoj Gori, a drugi Beograd – Sarajevo.

Ove godine će biti završena izgradnja 108 kilometara brze pruge od Novog Sada do Subotice, tako da će se od Beograda do Subotice putovati 70 minuta, izjavio je Vesić.

Na pitanje odakle Srbiji novac za te projekte kada je budžet njegovog ministarstva sličan prošlogodišnjem, Vesić je odgovorio da je budžet Ministarstva građevinarstva u delu koji se odnosi na investicije veći nego 2023. godine, kao i da se za projekte izdvaja novac iz više ministarstava.


Prošle godine smo kao država uložili tri milijarde evra u infrastrukturu. Ove godine ulažemo četiri milijarde evra. I to je naš odgovor na krizu u Evropi, poručio je Vesić

https://n1info.rs/biznis/vesic-srbija-ce-morati-da-uvozi-radnu-snagu/

eto, dok u Engleskoj 2/3 porodičnih kraljevskih preduzeća bankrotira po smeni vladara (@Mystic+ ) dotle Srbija nit menja vladara (nismo n1lesavi) a biće i da fali radne snage. Obistinjuju se reči pokojnog premijera Z. Đinđića da će Srbija uvoziti Švabe (pa onda aplauz ovih što su sad u drugoj stranci).

Ja lično mislim da je ovo pleonazam jer i ja i lično i mislim jedno te isto nego to kod nepismenih daje na težini.

E, i sad kako to?
Ovde mnogi kukaju "mala plata" a drugima itekako dobra?
E jbg, kad se radi, a ne bleji i kukate na svakom ćošku. Ovi što kukaju o malim platama, kad vide radnu snagu iz inostranstva, onda se prave da su ekonomski stručnjaci i kukaju kako nam uzimaju poslove. Pa ti izaberi šta hoćeš - ili da imaš posao i radnu snagu iz inostranstva, ili da kukate po ćoškovima. Ajmo radi, j**i ga!
 
Баш тако. Данас се свако зове мајстором.
Када примамо људе на посао први разговор са њима је моје питање да ли су радили овај посао и знају ли да раде. Одговор је у 90% случаја: "ја да ли знам то да радим, ја, па ја све знам и све умем...."
Кренемо ми на објекат оставим му цртеж (пројекат) и кажем да почне да припрема градилиште, оставим му и људе и дођем у 15часова а он није ни макао. Онда кренем са питањима и испостави се не да није баш стручан у томе него појма нема ни основне ствари. Не знају ни пречнике цеви да наведу (спољни, унутрашњи, номинални, англосаксонски) а да прочитају цртеж, боже сачувај.
То мајстор, не то није мајстор. То је почетник који је нешто видео и научио тек нешто од основних ствари. Он до мајстора има да гули 3-4 године.
Upravo tako. Danas svi sve rade i "sve znaju" i zato vlada diletantizam u svim sgtrukama.

Mada to i nema mnogo veze sa uvozom radne snage, ni oni nisu sigueno mnogo "strucniji", ali ce bar (privremeno, nadam se, inace protiv sam da to traje stalno) dovesti ove nase sa cenom usluga makar na pravu meru.
 
Pogledajte prilog 1485970
Ministar građevinarstva Goran Vesić rekao je da veliki broj infrastrukturnih projekata znači da će biti potreban veliki broj radnika, odnosno da će Srbija morati da uvozi radnu snagu.


Srbija samo u građevinarstvu ima oko trećinu strane radne snage, izjavio je Vesić Radio-televiziji Srbije.

Prošle godine smo liberalizovali radno zakonodavstvo, u smislu da mogu lakše da dolaze strani radnici. Kako bude rasla industrija, moraćemo još više da imamo strane radne snage, rekao je Vesić.

On je naveo da je 2023. bila godina oporavka građevinske industrije.

Vesić je najavio da se kreće sa izgradnjom dva nova puta – prvi je deo puta Južni Jadran prema Crnoj Gori, a drugi Beograd – Sarajevo.

Ove godine će biti završena izgradnja 108 kilometara brze pruge od Novog Sada do Subotice, tako da će se od Beograda do Subotice putovati 70 minuta, izjavio je Vesić.

Na pitanje odakle Srbiji novac za te projekte kada je budžet njegovog ministarstva sličan prošlogodišnjem, Vesić je odgovorio da je budžet Ministarstva građevinarstva u delu koji se odnosi na investicije veći nego 2023. godine, kao i da se za projekte izdvaja novac iz više ministarstava.


Prošle godine smo kao država uložili tri milijarde evra u infrastrukturu. Ove godine ulažemo četiri milijarde evra. I to je naš odgovor na krizu u Evropi, poručio je Vesić

https://n1info.rs/biznis/vesic-srbija-ce-morati-da-uvozi-radnu-snagu/

eto, dok u Engleskoj 2/3 porodičnih kraljevskih preduzeća bankrotira po smeni vladara (@Mystic+ ) dotle Srbija nit menja vladara (nismo n1lesavi) a biće i da fali radne snage. Obistinjuju se reči pokojnog premijera Z. Đinđića da će Srbija uvoziti Švabe (pa onda aplauz ovih što su sad u drugoj stranci).

Ja lično mislim da je ovo pleonazam jer i ja i lično i mislim jedno te isto nego to kod nepismenih daje na težini.

E, i sad kako to?
Ovde mnogi kukaju "mala plata" a drugima itekako dobra?
Већ годинама на грађевини раде људи који нису из Србије, шта Весић открива топлу воду.
Неће да плаћа људе па му долазе Индијци да раде.
 

Back
Top