Vesić: Srbija će morati da uvozi radnu snagu

Poruka
63.430
1705851984480.png

Ministar građevinarstva Goran Vesić rekao je da veliki broj infrastrukturnih projekata znači da će biti potreban veliki broj radnika, odnosno da će Srbija morati da uvozi radnu snagu.


Srbija samo u građevinarstvu ima oko trećinu strane radne snage, izjavio je Vesić Radio-televiziji Srbije.

Prošle godine smo liberalizovali radno zakonodavstvo, u smislu da mogu lakše da dolaze strani radnici. Kako bude rasla industrija, moraćemo još više da imamo strane radne snage, rekao je Vesić.

On je naveo da je 2023. bila godina oporavka građevinske industrije.

Vesić je najavio da se kreće sa izgradnjom dva nova puta – prvi je deo puta Južni Jadran prema Crnoj Gori, a drugi Beograd – Sarajevo.

Ove godine će biti završena izgradnja 108 kilometara brze pruge od Novog Sada do Subotice, tako da će se od Beograda do Subotice putovati 70 minuta, izjavio je Vesić.

Na pitanje odakle Srbiji novac za te projekte kada je budžet njegovog ministarstva sličan prošlogodišnjem, Vesić je odgovorio da je budžet Ministarstva građevinarstva u delu koji se odnosi na investicije veći nego 2023. godine, kao i da se za projekte izdvaja novac iz više ministarstava.


Prošle godine smo kao država uložili tri milijarde evra u infrastrukturu. Ove godine ulažemo četiri milijarde evra. I to je naš odgovor na krizu u Evropi, poručio je Vesić

https://n1info.rs/biznis/vesic-srbija-ce-morati-da-uvozi-radnu-snagu/

eto, dok u Engleskoj 2/3 porodičnih kraljevskih preduzeća bankrotira po smeni vladara (@Mystic+ ) dotle Srbija nit menja vladara (nismo n1lesavi) a biće i da fali radne snage. Obistinjuju se reči pokojnog premijera Z. Đinđića da će Srbija uvoziti Švabe (pa onda aplauz ovih što su sad u drugoj stranci).

Ja lično mislim da je ovo pleonazam jer i ja i lično i mislim jedno te isto nego to kod nepismenih daje na težini.

E, i sad kako to?
Ovde mnogi kukaju "mala plata" a drugima itekako dobra?
 

Prilozi

  • 1705851938231.png
    1705851938231.png
    709,4 KB · Pregleda: 3
Tako Miloš Obrenović uzeo kredit u ono vreme kada je to bila velika sramota i krilo se od naroda a ne ko danas prva tačka statuta stranke koja misli da pobedi Vučića.

Ne da je bila sramota nego su mnogi vidjeniji Srbi bili hapšeni samo zato što su javno pitali: "Da li to domaćinska Srbija nema svog novca?"

Ajd što su bili u prdekani i ajd što je Miloš ipak uzeo kredit, nego nam Švaba podmuklo, u povlačenju minirao celu prugu a kako to biva "uredjena Evropa" uredno tražila otplatu kredita.

Toliko su "uredjeni" da se nadaju da smo zaboravili da nam duguju odštete od 1914-te pa do 1999-te.

"Mali i nebitni" a napadani toliko puta za 85 godina ko ni jedna država u svetu?

I još nas kecaju...
Delom zbog Rusije delom jer su psihopate jer samo poremećena svest sebi može da dozvoli nekakva "tajna društva" a delom i zbog religije.
 
Ne čudi me ovo za uvoz radnika, dobar deo majstora i sl. hvata svaku mogućnost da ode na Zapad i radi tamo. Razlika u prihodu je enormna, zašto bi se ovde neko cimao za male pare?
zavisi sta podrazumevas pod male pare
a zavisi i sta kod kuce imas. ako si na kiriji bezi sto dalje.
ako pak imas voju kucu druga je stvar
 
Pogledajte prilog 1485970
Ministar građevinarstva Goran Vesić rekao je da veliki broj infrastrukturnih projekata znači da će biti potreban veliki broj radnika, odnosno da će Srbija morati da uvozi radnu snagu.


Srbija samo u građevinarstvu ima oko trećinu strane radne snage, izjavio je Vesić Radio-televiziji Srbije.

Prošle godine smo liberalizovali radno zakonodavstvo, u smislu da mogu lakše da dolaze strani radnici. Kako bude rasla industrija, moraćemo još više da imamo strane radne snage, rekao je Vesić.

On je naveo da je 2023. bila godina oporavka građevinske industrije.

Vesić je najavio da se kreće sa izgradnjom dva nova puta – prvi je deo puta Južni Jadran prema Crnoj Gori, a drugi Beograd – Sarajevo.

Ove godine će biti završena izgradnja 108 kilometara brze pruge od Novog Sada do Subotice, tako da će se od Beograda do Subotice putovati 70 minuta, izjavio je Vesić.

Na pitanje odakle Srbiji novac za te projekte kada je budžet njegovog ministarstva sličan prošlogodišnjem, Vesić je odgovorio da je budžet Ministarstva građevinarstva u delu koji se odnosi na investicije veći nego 2023. godine, kao i da se za projekte izdvaja novac iz više ministarstava.


Prošle godine smo kao država uložili tri milijarde evra u infrastrukturu. Ove godine ulažemo četiri milijarde evra. I to je naš odgovor na krizu u Evropi, poručio je Vesić

https://n1info.rs/biznis/vesic-srbija-ce-morati-da-uvozi-radnu-snagu/

eto, dok u Engleskoj 2/3 porodičnih kraljevskih preduzeća bankrotira po smeni vladara (@Mystic+ ) dotle Srbija nit menja vladara (nismo n1lesavi) a biće i da fali radne snage. Obistinjuju se reči pokojnog premijera Z. Đinđića da će Srbija uvoziti Švabe (pa onda aplauz ovih što su sad u drugoj stranci).

Ja lično mislim da je ovo pleonazam jer i ja i lično i mislim jedno te isto nego to kod nepismenih daje na težini.

E, i sad kako to?
Ovde mnogi kukaju "mala plata" a drugima itekako dobra?
Kojoj drugoj stranci?
 
Ne čudi me ovo za uvoz radnika, dobar deo majstora i sl. hvata svaku mogućnost da ode na Zapad i radi tamo. Razlika u prihodu je enormna, zašto bi se ovde neko cimao za male pare?
1. imaš ljude koji se boje jer to je tudjina, drugi jezik...

2. imaš ljzde koji su formirali porodice...

3. imaš i neodgovorne pa aj samostalno aj nek se dete tamo navikava
 
zavisi sta podrazumevas pod male pare
a zavisi i sta kod kuce imas. ako si na kiriji bezi sto dalje.
ako pak imas voju kucu druga je stvar
Male pare varira od mesta do mesta i načina na koji radiš.
Fore radi ima razlike ako si pomoćna snaga ili majstor, kao i načina da li radiš za neku privatnu firmu ili samostalno?
Primera radi za KG, neka cena rada kao pomoćni majstor na građevini za neku firmu je koliko sam informisan između 65 i 75 hiljada. Majstori imaju od 100 do 180 mada na svakih 20 radnika su manje-više 1-2 majstora
Ovi što rade kao 2-3 njih samostalno pa to već zavisi, velike su razlike.
Npr za renoviranje mog smeštaja su uzeli 600e za 3 dana posla (2 radnika + pomoćnik sa sve materijalom) provršina 80m2. Sljušteni zidovi, urađena izolacija, bez krečenja (to sam odradio ja)
 
Male pare varira od mesta do mesta i načina na koji radiš.
Fore radi ima razlike ako si pomoćna snaga ili majstor, kao i načina da li radiš za neku privatnu firmu ili samostalno?
Primera radi za KG, neka cena rada kao pomoćni majstor na građevini za neku firmu je koliko sam informisan između 65 i 75 hiljada. Majstori imaju od 100 do 180 mada na svakih 20 radnika su manje-više 1-2 majstora
Ovi što rade kao 2-3 njih samostalno pa to već zavisi, velike su razlike.
Npr za renoviranje mog smeštaja su uzeli 600e za 3 dana posla (2 radnika + pomoćnik sa sve materijalom) provršina 80m2. Sljušteni zidovi, urađena izolacija, bez krečenja (to sam odradio ja)
preminulo je dosta MAJSTORA koji su po belom svetu čuda pravili za "Rad", "7. jul", "Napred", "Ratko Mitrović", "Janko Lisjak", "KMG Trudbenik"...

...usled petolistopadnih izmena nisu imali prilike da nauče mladje...
 
Ви се зезате али Ситуација је више него АЛАРМАНТНА!

Кенијци ће нам карају рибе

Нешто раније је било изненађујуће,али сад опуштено центром Града,руку под руку,Чамуге шетају наше девојке..и то у Шпицу,кроз масу Људи..
Разумем ја сексуалне фантазије и томе сл..али из оваквог Понашања се деси нешто веома лоше.
Нисам ја расиста..
али брате ,здраво за здраво..и бежи од мог блиског Окружења.
Само на дистанци можемо једно другог да уважавамо :mrgreen:
Posle se brate čudiš što sada među Srbima ima većih Turaka nego u samoj Turskoj.
 
znaci svaka elita je ista. nece da daju vece plate srbima ,nego hoce da dovoze jeftinu radnu snagu da sebi nabiju maksimalne profite... toliko o patriotizmu.
uvek je sve bilo oko para.
taman jos jedan argument da izbijem zeni , kaze hoce da je medju svojima, pa i nece biti uskoro ce se ovde setati pakistanci i afrikanci sa nozevima isto ko u nemackoj, jos ovde je drzavni aparat slab, korumpiran , i bice sigurno gora situacija u odnosu na zapad.
 
E, i sad kako to?
Ovde mnogi kukaju "mala plata" a drugima itekako dobra?

И мене интересовало и види шта сам сазнао:

У Лозницу је стигло 200 Египћана да раде у кинеској фабрици(повелика фабрика).Раде ту и домаћи радници али се жале да је плата мала (плата радника је од 60-90.000 -зависи од броја радних сати,да ли су радили ноћну смену,прековремени рад итд.)

Египћани кажу да су Египту имали око 150 $ плату а овде добијају 500 еура(за почетак) имају обезбеђен смештај и један оброк у фабрици(клопа уопште није лоша ) и они су задовољни.Што ми је најзанимљивије они су сви православци (Копти) и свиђа им се овде...
 

Back
Top