Kafana Veseli vernici

i ja mislim da se bog ne mesa da nas pusta da zivimo ove nase zivote i da na kraju dodje na naplatu sve bilo dobro ili lose
inace slobodna volja?
uvek je nesto uslovljeno necim
ne verujem u naplatu...mislim da nas Bog ipak voli isuviše da bi većinu držao zarobljene vekovima da se krčkaju u nekom loncu u paklu.. to je izmišljeno da bi ljudi bili poslušni..
 
bio..ali sad mislim da je to bila više opsesija nego prava ljubav...
ljubav se ne uci u knjigama
volim suncan dan ali volim i kada pada kisha jer je potrbna zemlji cvecu i drvecu
volim ljude, zivotinje
volim svoju zemlju
kada mi se dlanovi znoje a srce lupa ludo u grudima onda znam da sam zaljubljena i to ono ludo :p
to nema u knjigama @hm337 al ima u zivotu samo ne smes dozvoliti da zivot prolazi pored tebe vec da ti ides hrabro kroz zivot
 
a zasto smatras da npr hitler zasluzuje novu sansu?
vernici obično dele ljude na dobre i zle...u praksi ne može se povući jasna granica između dobrih i zlih...to je više kao gausova raspodela i nepravedno je bilo gde postaviti granicu..jer prvi s leve strane granice i prvi s desne se skoro ne razlikuju ni malo po dobroti a jedan će u raj drugi u pakao..
 
vernici obično dele ljude na dobre i zle...u praksi ne može se povući jasna granica između dobrih i zlih...to je više kao gausova raspodela i nepravedno je bilo gde postaviti granicu..jer prvi s leve strane granice i prvi s desne se skoro ne razlikuju ni malo po dobroti a jedan će u raj drugi u pakao..
ne bih rekla da je bas tako
vernici ne mogu odlucivati ko ce gde
odakle si dosao do te spoznaje
i postoje dobri i zli hitler je odlican primer za zlo
 

Back
Top