Venčanje i......

Mladini roditelji plaču jer im dojučerašnje dete nije više dete nego odrasla osoba i što, najčešće, na taj način zvanično odlazi iz njihovog doma.

Mladoženjini obično plaču od sreće što su dočekali snajku ili, u slučaju da im se snajka ne sviđa, plaču od muke koga im je to sin doveo za snajku.

Kumovi, drugovi i drugarice plaču od sreće, zavisti ili od tuge, zavisi da li su i sami u braku/vezi ili ne.

A neke drugarice plaču što nisu uhvatile bidermajer i tako bile sigurne da će i one uskoro :mrgreen:

Komšije i dalja rodbina retko plaču, oni obično imaju kritiku na supu, sarmu, pečenje ili torte...

A mlada i mladoženja plaču jer je venčanje kraj jedne divne veze i/ili početak kraja njihove ljubavne idile.
 
Poslednja izmena:
Nisam bio na puno venčanja.Mislim da je ovo danas tek treće kojem sam prisustvovao.
Video sam neke suze,i neka lica na granici plača.

Zašto ljudi plaču na venčanjima?

Ne zezam se,ozbiljno pitam.

Ne mogu da verujem da si u celom svom životu bio na samo tri venčanja, ali ajde dešava se.
Da ne kakkim puno i da ti odgovorim na pitanje.;)
Ljudi uglavnom plaču na venčanjima, zato što se napiju, pa ne znaju šta rade i prorade im emocije od tog alkohola.
I da ih pitaš u tom trenutku što plaču, veruj da ne bi znali šta da ti odgovore.
Verovatno da im je žao a zbog čega- nemaju pojma. :manikir:
 
ja uvek placem zbog mlade, sto napusta topli roditeljski dom i ko zna sta je ceka

Svasta...pa ne ide na giljotinu...:roll:...

Udaje se zato sto je sama tako izabrala...

Zasto placu...? Ponesu ih emocije...neko se seti svoje mladosti, lepote, svoje vencanice, vencanja, srece...svecanosti same po sebi...Ne znam...verovatno je to...

Na mene utice mladina lepota i sjaj u ocima, a kad pored nje stane mladozenja slika je potpuna...i to je slika koja se pamti...kroz suze...
 
Nisam bio na puno venčanja.Mislim da je ovo danas tek treće kojem sam prisustvovao.
Video sam neke suze,i neka lica na granici plača.

Zašto ljudi plaču na venčanjima?

Ne zezam se,ozbiljno pitam.

Ako je neka bliza rodbina uvek mi zasuze okice,jer je to po meni znak nekog novog i drugacijeg zivota,napustas roditeljski dom,sve je nekako drugacije i novo,novo prezime...Ali nikada ne placem od tuge,vec od srece..Ali kada mi se sestra udavala,mislila sam da cu moci da se iskontrolisem,ali nisam..Bile su mi pune oci suzica,jer smo 27.godina bile jedna uz drugu,rasle,radovale se i tugovale,delile dobro i zlo...Ali me je u isto vreme i pored suza preplavila ogromna kolicina srece jer prisustvujem njenoj sreci.Placem od srece na vencanjima,sta mogu...Takva sam..laka na suze,a pogotovo kada padaju od srece...:):)
 
Mladini roditelji plaču jer im dojučerašnje dete nije više dete nego odrasla osoba i što, najčešće, na taj način zvanično odlazi iz njihovog doma.

Mladoženjini obično plaču od sreće što su dočekali snajku ili, u slučaju da im se snajka ne sviđa, plaču od muke koga im je to sin doveo za snajku.

Kumovi, drugovi i drugarice plaču od sreće, zavisti ili od tuge, zavisi da li su i sami u braku/vezi ili ne.

A neke drugarice plaču što nisu uhvatile bidermajer i tako bile sigurne da će i one uskoro :mrgreen:

Komšije i dalja rodbina retko plaču, oni obično imaju kritiku na supu, sarmu, pečenje ili torte...

A mlada i mladoženja plaču jer je venčanje kraj jedne divne veze i/ili početak kraja njihove ljubavne idile.

...iliti

brak je institucija u kojoj dvoje rešavaju probleme koje ne bi imali da nisu u braku

:mrgreen:
 
Ja sam plakala od tuge... ali ozbiljno..zamislila sam sebe na tom mestu i odmah se nekako osetila... kao" joooj,zamisli sad kad bi me neko naterao da se udam..." i onda zaplachem....

Da....razumem.
Ima jedna mala,plava,četvrtasta,previše svetlucavih plavih očiju,sa nijansama zelene,tankih usana,iskrivljenih u neki karikirani osmeh.Ona nije debela,ali su njeni obrazi nekako bucmasti,a glas piskav.Ne može se reći da je ružna,ni da je njen izgled razlog zbog kojeg je sama.Blizu je četrdesete,nije udata.
Uspešno opslužuje lokalne mangupe.
Sve u svemu-u gadnu babu raste.
I,tako,jednom krenu nju da zezaju kako treba da se udaje,a ona,brže-bolje požuri da izjavi svojim piskavim glasićem ,tobože uplašeno,da neće da se udaje...
Mislim da je njen(tobožnji )strah potpuno neosnovan...niko je neće ni ženiti.
(Ovo,naravno,nema nikakve veze sa citiranom osobom,već me je citirani odgovor podsetio na opisanu osobu i situaciju)
 
Poslednja izmena:
Моје љубави
Objavljeno danas u 17:25, autor: cy3a
________________________________________
Одлазе
без трага
без наде да ће се вратити

За собом остављају празнину
која болела је
али више не

Будемо сапутници
дуже или краће
али свако има свој пут

Увек застанем
пре него наставим
својим путем сама

Све док не сретнем
оног са којим ћу
истим путем до краја
-------------------------------(23.5.2005
Ova pesma je objavljena u blogu forumašice "су3а",ona je autor.
 
Da....razumem.
Ima jedna mala,plava,četvrtasta,previše svetlucavih plavih očiju,sa nijansama zelene,tankih usana,iskrivljenih u neki karikirani osmeh.Ona nije debela,ali su njeni obrazi nekako bucmasti,a glas piskav.Ne može se reći da je ružna,ni da je njen izgled razlog zbog kojeg je sama.Blizu je četrdesete,nije udata.
Uspešno opslužuje lokalne mangupe.
Sve u svemu-u gadnu babu raste.
I,tako,jednom krenu nju da zezaju kako treba da se udaje,a ona,brže-bolje požuri da izjavi svojim piskavim glasićem ,tobože uplašeno,da neće da se udaje...
Mislim da je njen(tobožnji )strah potpuno neosnovan...niko je neće ni ženiti.
(Ovo,naravno,nema nikakve veze sa citiranom osobom,već me je citirani odgovor podsetio na opisanu osobu i situaciju)

Ovo je okrutno :(
 
Bio sam na nekim vencanjima i nisam plakao nikada, po meni je brak institucija za odrastanje zivotinja (bila kuca i porasla u kucku i tome sl.), Da mi se nije izbaksuziralo plakao bih na svom vencanju sa nekom china-girl. I to bih plakao od srece jer unovcih svoj potpis.
 

Back
Top