Velika Drama

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
What? :?: Mislim da ovaj komentar nije na mestu... Pozoriste ima veze sa politikom, kao sto ima veze i sa svime sto cini zivot, na jedan shiri nacin, mnogo vise od dnevno politicko izbornih prepucavanja! :!: Ima naravno predstava koje se prave po narudzbini ovog ili onog druga, gospodina ili koga god, ali to su uglavnom lose predstave sa losim KVALITETOM i nestaju sa padom rezima koji ih je narucio. Velika drama je kvalitetna predstava, traje vec dosta sezona i gledana je, a svako je moze shvatiti na ovaj ili onaj nacin. Ja licno nisam za radikale, i sramota me je sto neko iz cijeg se posta moze zakljuciti da takodje ne pripada toj opciji, daje ovakve komentare! :oops:
 
Meni se svidela predstava.
Iako je bilo bas dosta mesta gde je mogla biti na ivici patetike,nikad je nije presla.
Najvise mi se dopada deo kad se devojcica ubode na ekser pa kad majka zali za njom.Ovo je vec neko pomenuo...Mada nikad necu zaboraviti onaj deo kad Crnogorac hoce da se vrati kuci zato sto sanja da ide uzbrdo a ovde gde je moze da se popne samo na nebo,i deo kad se Vuk Kostic i Nemica rstaju na stanici.

Naravno, baba je neprevazidjena.Vredi odgledati predstavu samo zbog partizanske babe! "Mog je brata ranila granata, zao mi je sto i mene nije..."

Inace, predstavu sam gledala pre skoro2 meseca i to jedan jedini put, pa je sigurno ostavila jak utisak cim se i dan danas secam replika.

Od glumaca mi se najvise dopala majka od devojcice,naravno.I Vuk Kostic je dobar, ali sam se malo razocarala kad sam videla da on sve vreme predstave u uhu drzi bubicu. Jeste da je dugacka predstava, ali ja nikad u pozoristu nisam videla tako nesto...

Ali dobro, ja sam ETFovac i volim pozoriste samo amaterski.Ovde sigurno ima boljih kriticara od mene.

U svakom slucaju,jedna od predstava koje bih sigurno mogla da gledam iznova i iznova...
 
Gledala sam Veliku dramu dva puta.. Mislim da je ovo ubedljivo najbolja predstava, kao i podela glumaca...
Poslednji put sam je gledala iz prvog reda i nisam primetila bubicu u Vukovom uhu... To mi iskreno ni ne lici ne njega, narocito posle toliko puta odigrane predstave... On daje poseban smek ovoj predstavi i mislim da svi oni koji sumnjaju u njegove glumacke sposobnosti treba da odgledaju Veliku dramu...
pozz svima
 
Da li ste gledali ovu predstavu?
Sta mislite o njoj?
Preporucujem da je pogledate, iako traje tri i po sata vredi.....
Sjajna predstava, fenomenalna gluma pre svega Tanasija Uzunovica, ali i svih ostalih. Teska prica, pa jos i ako vam je bliska tematika, moze se desiti da par dana razmisljate o tome, kao sto je bio slucaj sa mnom. Na pauzi izmedju cinova nismo progovorili ni rec, samo uzdasi. Preporucujem da se pogleda, jer je potpuno verodostojno prikazano sve sto se tih godina desavalo sa porodicama koje su prisilno kolonizirane.
 
Gledala sam Veliku dramu dva puta.. Mislim da je ovo ubedljivo najbolja predstava, kao i podela glumaca...
Poslednji put sam je gledala iz prvog reda i nisam primetila bubicu u Vukovom uhu... To mi iskreno ni ne lici ne njega, narocito posle toliko puta odigrane predstave... On daje poseban smek ovoj predstavi i mislim da svi oni koji sumnjaju u njegove glumacke sposobnosti treba da odgledaju Veliku dramu...
pozz svima

E, ovo si fenomenalno napisala. Apsolutno se slazem! A Vuku sve pohvale...:worth:
 
ostao mi je nejasan onaj deo kada braca vucici dodju da ubiju onog cetnika, a otac - cetnik govori svome sinu da zapamti ime milorada vucica pre nego sto ga ovaj ubija......

taj deo nema nikakvo znacenje u kasnijim scenama....

ili nisam shvatio znacenje?
 
ostao mi je nejasan onaj deo kada braca vucici dodju da ubiju onog cetnika, a otac - cetnik govori svome sinu da zapamti ime milorada vucica pre nego sto ga ovaj ubija......

taj deo nema nikakvo znacenje u kasnijim scenama....

ili nisam shvatio znacenje?

Sad kad razmislim, secam se toga i da mislim da se to kasnije nigde ne provlaci... Hmm...
 
Heh :D i ja sam je sinoc odgledala :) prvi put ..
Mnogo mi se dopala.. i tema i gluma..
Cak sam par puta bila na ivici da zaplacem..
Scene koje su mene najvise dotakle su rastanak brace na granici, oplakivanje devojcice, i ona kada Vuk napada popa, a otac ga brani, i puzi sa amputiranim nogama.. :sad2:

Teska i duga predstava, ali je obavezno pogledati! :ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top