Vegetarijanstvo i fanatičnost

Citala sam ono Karleusino "jedete leseve" .


Screenshot_20220116-130757_YouTube.jpg
 
Na osnovu mojih iskustava, između vegetarijanaca i vegana je ogromna razlika.
Vegetarijanci se trude da se hrane zdravo, bez unosa mesa, tolerantni su i razumni.
Vegani koje ja znam su fanatici, netolerantni, nameću drugima svoje stavove i izbore i kao takvi bliži su talibanima nego vegetarijancima.
Moguće. Na osnovu mog iskustva ipak su svaštojedi netolerantniji. Bar ovde u Srbiji.
 
Imam dosta prijatelja i poznanika koji su izabrali da budu vegani ili
vegetarijanci, a samo sam jednom na toleranciju naišla. Otišli smo
kod porodičnih prijatelja na ručak, a oni su nam pripremili ono što
mi jedemo, bez ikakvih komentara i bez utiska da smo im ogadili
posuđe i kuću.
Ostali bi da se njihova pravila poštuju i kod mene i kod njih. Često
sa gađenjem komentarišu tuđe izbore po pitanju hrane. I meni to
daluje kao fanatičnost. Kao nedovoljno zrela odluka koje moraju
grčevito da se drže.
Kakva su vaša iskustva? Poštujete li tuđ izbor i gde se postavlja
granica?
Znaš...
Bog je stvorio čoveka za obe vrste hrane
Pa ga nadahnuo znanjem da obe vrste hrane uzgaja i jede kad dodje vreme.

Vegetarijance kapiram da je zbog kancera
a Vegance podržavam jedino ako im proradilo slepo crevo pa mogu da vare celulozu inače će se proseru.

Priča za Beyond Burger je jako lepa samo me čudi da su biljke toliko skupe pa 200gr biljnog burgera košta 800 dinara?

Pre bih Pizza Margeritha za te pare (to je ona sa kečapom i bosiljkom)

jedeš brate ono što se vekovima jede
to veganstvo je neko pomodarstvo.

a od lajf koučova ne moš se živeti a tek od nutricionista tek
pomodarstvo?
back to the village ali da platiš u gradu

naime pita bundevara je veganska hrana
pa i ona sa jabukom...
 
jedeš brate ono što se vekovima jede
to veganstvo je neko pomodarstvo.

a od lajf koučova ne moš se živeti a tek od nutricionista tek
Nije pomodarstvo,ucenje veda kaze da postoji 8400000 vrsta u kojima mozes da se ponovo rodis.
Ubijanjem zivotinja,moze da ti se desi da u nekom od sledecih zivota zavrsis kao npr.svinja koja ce biti zaklana za Bozic,a da bi izbegao takvu mogucnost u ovom zivotu koji sada zivis ne smes da cinis nasilje ubijas zivotinje i jedes meso.
Veoma prosto i jednostavno,zato pojedine religije i sekte na istoku zabranjuju bilo kakvu konzumaciju mesa...
 
Nije pomodarstvo,ucenje veda kaze da postoji 8400000 vrsta u kojima mozes da se ponovo rodis.
Ubijanjem zivotinja,moze da ti se desi da u nekom od sledecih zivota zavrsis kao npr.svinja koja ce biti zaklana za Bozic,a da bi izbegao takvu mogucnost u ovom zivotu koji sada zivis ne smes da cinis nasilje ubijas zivotinje i jedes meso.
Veoma prosto i jednostavno,zato pojedine religije i sekte na istoku zabranjuju bilo kakvu konzumaciju mesa...
Na istoku mozda da / to vazi tamo mozda Hinduizam Budizam / Hriscanima su to doneli oni koji zele njihove pare kuce stanove kola sve sto imaju da otmu da otmu kroz :pop: daleko bilo da ne pisem sta :pop:.
 
Imam dosta prijatelja i poznanika koji su izabrali da budu vegani ili
vegetarijanci, a samo sam jednom na toleranciju naišla. Otišli smo
kod porodičnih prijatelja na ručak, a oni su nam pripremili ono što
mi jedemo, bez ikakvih komentara i bez utiska da smo im ogadili
posuđe i kuću.
Ostali bi da se njihova pravila poštuju i kod mene i kod njih. Često
sa gađenjem komentarišu tuđe izbore po pitanju hrane. I meni to
daluje kao fanatičnost. Kao nedovoljno zrela odluka koje moraju
grčevito da se drže.
Kakva su vaša iskustva? Poštujete li tuđ izbor i gde se postavlja
granica?

https://www.google.com/amp/s/www.te...u-karleusa-novom-porukom-zapalila-tviter-foto

Posle toga ovo.

https://www.espreso.co.rs/showbiz/z...da-izaziva-hejtere-na-tviteru-je-ratno-stanje
 
Imam dosta prijatelja i poznanika koji su izabrali da budu vegani ili
vegetarijanci, a samo sam jednom na toleranciju naišla. Otišli smo
kod porodičnih prijatelja na ručak, a oni su nam pripremili ono što
mi jedemo, bez ikakvih komentara i bez utiska da smo im ogadili
posuđe i kuću.
Ostali bi da se njihova pravila poštuju i kod mene i kod njih. Često
sa gađenjem komentarišu tuđe izbore po pitanju hrane. I meni to
daluje kao fanatičnost. Kao nedovoljno zrela odluka koje moraju
grčevito da se drže.
Kakva su vaša iskustva? Poštujete li tuđ izbor i gde se postavlja
granica?
Moja ljepsa polovina je vegan, i sto se tice njene ishrane, ona je samo njen izbor, ne tupi drugima nista, niti ima ocekivanja od njih .... prilog u tome ide recimo to da moja malnekost nije veganski orijentisana :D
 
Pripadnik ste koje sekte te ih promovisete protiv pravoslavlja uz izgovor da ja "ne znam sta pisem"?
Naravno da ne znas sta pises,da znas znao bi npr.da su budisti protiv bilo kog vida nasilja.
Dok su predstavnici nekih drugih religija pokrstavali ognjem i macem,odsecali glave,osvestavali tenkove ili utvrdjivali kome uzimati kamatu a kome ne itd.
............................
I da nisam pripadnik nikakave sekt,ali mi je ‚‚filozofija‚‚budizma,hiduizma,Hare Krisna i drugih religija istoka mnogo bliza nego npr.hriscanstvo,islam ili judeizam...
 
Imam dosta prijatelja i poznanika koji su izabrali da budu vegani ili
vegetarijanci, a samo sam jednom na toleranciju naišla. Otišli smo
kod porodičnih prijatelja na ručak, a oni su nam pripremili ono što
mi jedemo, bez ikakvih komentara i bez utiska da smo im ogadili
posuđe i kuću.
Ostali bi da se njihova pravila poštuju i kod mene i kod njih. Često
sa gađenjem komentarišu tuđe izbore po pitanju hrane. I meni to
daluje kao fanatičnost. Kao nedovoljno zrela odluka koje moraju
grčevito da se drže.
Kakva su vaša iskustva? Poštujete li tuđ izbor i gde se postavlja
granica?

Imam dosta prijatelja i poznanika koji su izabrali da budu vegani ili
vegetarijanci, a samo sam jednom na toleranciju naišla. Otišli smo
kod porodičnih prijatelja na ručak, a oni su nam pripremili ono što
mi jedemo, bez ikakvih komentara i bez utiska da smo im ogadili
posuđe i kuću.
Ostali bi da se njihova pravila poštuju i kod mene i kod njih. Često
sa gađenjem komentarišu tuđe izbore po pitanju hrane. I meni to
daluje kao fanatičnost. Kao nedovoljno zrela odluka koje moraju
grčevito da se drže.
Kakva su vaša iskustva? Poštujete li tuđ izbor i gde se postavlja
granica?
uvek treba postovati tudji izbor...a ja mogu reci svoje iskustvo...pre 17 godina sam poceo da citam jednu knjigu od 800 strana..knjiga se zvala ..jedite samo zivu hranu....posle 30 stranica su mi agrumenti iz knjige bili dovoljno ubedljivi da od tog momenta bukvalno postanem vegan i to sirovi vegan..sad ...znaci postao sam vegan kao deo rada na sebi a ne iz ljubavi prema zivotinjama...u medjuvremenu znam da mi je to bila najaca odluka,i imam velike prijatelje i ljubavi medju zivotinjama....izbistrilo mi se3 i jasno vidim nepravdu prema zivotinjama...bolnu i tuznu..tu nema ni f od fanatizma...mogu samo usput da dodam to za ishranu je samo mali delic sta su nas sve pogresno naucili i sta nas sve lazu ceo zivot...a usput da dodam da to nisu bili pravi vegani..kod mene moze tito da dodje nema zivotinja na jelovniku...to vredja intelegenciju...cesto im drzim predavanja o ishrani...i imam sta da pokazem na licnom primeru..itd itd...inace tudju ishranu komentarisem iskljucivo kad se neko razboli,jer sve bolesti nastaju zbog pogresne ishrane...naravno postujem i respektujem sve ,koji se drugacije hrane,zive svoj zivot,naravno..al kad se pomene tema imam uvek agrument vise...sve sa dokazima...a kao i sve drugo u zivotu ..sve je licna odluka...
 
Svi Indijci koje sam upoznala bili su vegetarijanci od detinjstva. Niko od njih nije sebe zbog toga smatrao vrednijim od drugih ili pokušavao nekome da nametne svoje prehrambene navike. Svoje vegetarijanstvo su prihvatali kao prirodno, jednostavno - način života. Nisu osuđivali ljude drugih kultura koji su negovali drugačije navike ishrane.

Možda bi i Zapadnjaci, kada već usvajaju običaje iz drugih kultura, mogli da usvoje čitav komplet, a ne samo ono što im se dopada ili im odgovara...
 

Back
Top