Quantcast

Vegetarijanski kutak

Kamael

Buduća legenda
Poruka
35.846
Vodi racuna, ako je virsla zapakovana u creva ona nisu vegetarijanska.

Za biljne kobasice su potrebna dobra veziva, zacini sa glutaminskom kiselinom. Biljna kobasica se moze napraviti da po ukusu nema razliku od mesne zbog napretka hemije, imamo pojacivace ukusa, ali emulgatori se ne vode pod ZDRAVO.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
35.846

Od poznatih ličnosti, na “Tviteru” je najglasnija Mirjana Bobić koja već duže vreme insistira na tome da nam iz sveta stižu loše preporuke, posebno kada je ishrana i zdravlje u pitanju: link

Ne stojmo ćutke! Odbranimo butke! #slanina #svinje #szo

Kamael

Buduća legenda
Poruka
35.846
Ma neee, šargarepice kuvane u marinadi pa pržene u njoj. :zaljubljena: A Bobićku ne bih komentarisala...
I to je proces. Kuvanje pa przenje, ali se isplati.

Moze da se nabavi, ne znam koja je cena. Meni nije trebao jer sam mislio da vesam kobasice, ali usput saznao da nema biljnih creva. Srecom uspeo sam da napravim cvrstu masu, mogu se umesiti i cevapi. Tvrdo ko kamen, mozes ubiti kobasicom ko hladnim oruzjem.

Jos nisam probao mleko od kokosovog brasna, uvek mi se vuklo to brasno po kuci a nisam koristio, danas kad je trebalo nisam nasao.

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
31.045
Yup!

- - - - - - - - - -

Nego... Čoko-čia puding! :zaljubljena: Potrebno: 1 cela + 1/4 šolje mleka, koristila od pečenih lešnika, naravno, 1/4 šolje čia semena, 3 supene kašike kakao praha, prstohvat soli, zaslađivač po želji. Ubaciti u teglu, dooobro promućkati i ostaviti u frižideru najmanje 4h, još bolje preko noći. :zjede:

- - - - - - - - - -

E, da, može po želji, i poželjno je malo vanile jer vanila lepo ističe čokoladnu notu.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
35.846
brasno tortilja (koristiti celo zrno psenice, ako je moguce)
1-2 kasike maslaca od kikirikija
1 banana, narezana tanko
1/3 solje granola
med (po izboru)

Brz i jednostavan dorucak ili za posle skole uzina za decu. Izostaviti med za dobiti vegansku verziju.

gost 374444

Aktivan član
Poruka
1.277
imam jedno tesko pitanje, vama ce mozda biti lako
interesuje me da li neko koristi proizvode BeGe Vege i gde ih kupuje?
znam da moze da se narucni sa sajta, ali mene interesuje u kojim trgovinama prodaju svoje proizvode jer mi se ne isplati da narucim sa sajta?

ne vidim da ima po supermarketima :think:

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
31.045
Takav recept dali. Sto, sta fali medu na tortilji?
Na tortilji ne fali ništa, fali što je med. Pčele polu-svarile sebi za zimnicu. Pa povratile nazad u saće. Pa ih masa pomrla braneći košnicu.

znam da moze da se narucni sa sajta, ali mene interesuje u kojim trgovinama prodaju svoje proizvode jer mi se ne isplati da narucim sa sajta?

Ne znam da li uopšte imaju neku drugu distribuciju osim po narudžbi, svakako možeš i direktno da ih pitaš. http://begevege.rs/

gost 374444

Aktivan član
Poruka
1.277
Znam da koristim net.

Zdravo Gvakamole
naših proizvoda ima u mnogim radnjama zdrave hrane u Beogradu i Srbiji, ali kako se njihova dostava vrši preko eksterne velikoprodajne mreže, mi nemamo tačan uvid u to koje su to radnje.

Pozdrav
BeGe Vege tim

Kamael

Buduća legenda
Poruka
35.846
Besplatno a zdravo, seme ambrozije je proteinska bomba. Biljka je nektar bogova, jedna od omiljenih i medju boginjama.

Kod ljudi je mrska, prvenstveno u populaciji svejeda kojima pravi zdravstvene probleme. Vegani mogu slobodno da konzumiraju seme.

bems

Ističe se
Poruka
2.427

trenutno imaju akciju, mozda ti se sada isplati da narucis preko sajta.

mozes u prodavnici zdrave hrane u kojoj najcesce kupujes, da ih zamolis da ti nabave i njihove proizvode. kod mene u kraju to rade, npr. nabavljali su mi po kg sirovog indijskog oraha, a inace ga ne drze, jer ga malo ko kupuje. jedna musterija im je trazila bas bege vege proizvode, nabavili su ih zbog nje, a sada ih i drugi kupuju.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
35.846
Energetska vrednost:

Cvarci sojini, cvarci zaklane zivotinje po energiji priblizno jednaki, 3000 do 3200

Plodovi:
- badem 2000
- suvi orah 2700
- suvi lesnik 3000

Lesevi:
- svinjetina mrsava 670
- svinjetina masna 1550
- kokoska, srednje masna 1550

Kamael

Buduća legenda
Poruka
35.846
Orahovo jezgro od vitamina sadrzi B1, B5 i B12, vitamin C i vitamin E. Korisno je redovno ga koristiti. U piti je rendani krompir, malo luka i zacini.

- - - - - - - - - -

Ko se hrani mojim telom i pije moju krv, ostaje u jedinstvu sa mnom“ (Jovan 6:53-56)

proka

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.748
Vegetarijanka pojela meso nakon 22 godine (video)

05.11.2016 10:00

- - - - - - - - - -

Stefanija Potakis nije jela meso još od osnovne škole, tačno 22 godine. Sada je odlučila da „proba“ šta je propustila.
Foto: Youtube/Printscreen

Najpre je naručila hrskavi pileći batak.
– Sada znam šta znači sočno. I ta hrskavost, ovo je stvarno dobra kožica. Svaki zalogaj je preukusan – to se ne događa sa povrćem – rekla je Stefanija.
Kada su na red stigla rebarca, Stefanija je ostala potpuno zatečena bogatstvom ukusa:
– Ovo je potpuno drugi nivo hrane za koji uopšte nisam znala ni da postoji, a sada sam tako srećna što sam otkrila.

- - - - - - - - - -

Kamael

Buduća legenda
Poruka
35.846
Pogledaj joj oci i sve ti je jasno.

Vi bi gospodine sa kuvarskom kapom na avataru, trebalo da znate da nakon nekoliko godina nejedenja mesa telo izgubi protein za varenje istog, ako se posle toga zvace meso, i to u kolicinama kao sto to radi osoba sa klipa, moze doci do kolapsa pa i smrti coveka.

Sirenjem tog klipa mozes nekog poslati u grob jer se time podstice mesojed populacija da podvaljuju meso veganima.

Poruka
60.348
Pogledaj joj oci i sve ti je jasno.Vi bi gospodine sa kuvarskom kapom na avataru, trebalo da znate da nakon nekoliko godina nejedenja mesa telo izgubi protein za varenje istog, ako se posle toga zvace meso, i to u kolicinama kao sto to radi osoba sa klipa, moze doci do kolapsa pa i smrti coveka.

Sirenjem tog klipa mozes nekog poslati u grob jer se time podstice mesojed populacija da podvaljuju meso veganima.
Јасно, очи јој одишу радошћу и одушевљењем што се извукла из канџи секте!