Večno Vraćanje Ljubavnika

gost 391595

Buduća legenda
Poruka
35.177
Nedelja, Božji dan, pa rekoh da otvorim jednu temu od Boga...
Ko nije upoznat sa idejom večnog vraćanja... bolje što niste. Ko jeste... šta da vam kažem, teško je.

Imate li osobu sa kojom se večno vraćate jedno drugom?

Ne mislim na toksičnu odgurni - povuci dinamiku, nego neke ljude koji vam se vraćaju u ciklusima, a vi u međuvremenu tih ciklusa postajete bolja osoba i onda sa tom osobom možete bolje?

Možda ćete se venčati jednog dana, možda nećete, nije bitno, važno da ste bolje osobe kada se vratite jedno drugom, i možda je to što vas život odvoji milost prema vašem detinjom bezobrazluku i činjenice da ne umete da se volite kako treba, pa: hajde ponovo.

Kao u snovima kad padnete sa konja i umrete, pa vas san vrati par kadrova unazad pre nego što se to desilo, da probate ponovo da naučite da zauzdate konja.

I kad se vratite toj osobi, da li već u prvom momentu vraćanja naslućujete rastajanje, a u poslednjim momentima rastajanja neko buduće vraćanje, ili mislite da je taj put zauvek?

I raspišite se poetski, nismo mi na LjiS-u paori (osim Dajane, ona jeste).
 
Nego,ljudi ne znaju da puste.Ne vide da ima zivota i van disfunkcionalnih odnosa
Hajde čitajte temu, ne treba uvek reći ono prvo što nam padne na pamet. Pogledaj italikovano

Nema vraćanja, to je za slabiće. Postojao je razlog zašto je to završeno, to bi bilo samo dodatno mučenje, jezgro ljudi se ne mijenja.
Pa tom determinističkom logikom, postoji razlog i što se ljudi vraćaju

"Jezgro ljudi se ne menja". Pliz.
 
Pa tom determinističkom logikom, postoji razlog i što se ljudi vraćaju

"Jezgro ljudi se ne menja". Pliz.
Imamo opcije, nije nam se niko automatski vratio, već smo dobili ponudu da nam se taj neko vrati.

Ako smo prihvatili vraćanje, znači da nismo zaslužili bolje. I dobili smo samo malo drugačiju verziju istog.

Ljudi se u osnovi ne mijenjaju, ali se mijenja ono što rade, govore, misle, obećaju...ali u dubini duše su isti...ako su te jednom prevarili, opet će, ako im dozvoliš.
 
Ako smo prihvatili vraćanje na isto, znači da nismo zaslužili bolje. I dobili smo samo malo drugačiju verziju istog.
Cela poenta teme je da se ne vraćate jedno drugom isti, to ne bi imalo smisla.

Dakle, možda postoji takva tema o večnom vraćanju istog, ova je o vraćanju kada ste i vi i ta osoba drugačiji, sa osnaženim kapacitetima za ljubav i jedno za drugo, što npr sa 22 niste umeli

Ne govorimo ovde o srži osobe koja čini karakter, nego onom večnom rastu ljudi: ono što si sad nisi bio pre dve ili osam godina

Nije tema o vraćanju loših osoba
 
Cela poenta teme je da se ne vraćate jedno drugom isti, to ne bi imalo smisla.

Dakle, možda postoji takva tema o večnom vraćanju istog, ova je o vraćanju kada ste i vi i ta osoba drugačiji, sa osnaženim kapacitetima za ljubav i jedno za drugo, što npr sa 22 niste umeli

Nije tema o vraćanju loših osoba
Hmm to su iste osobe samo su sad novija verzija...pročitah rastanak pa krenuh na loše. Isto važi i za dobre rastanke ali to onda nisu rastanci uopšte, samo neke pauze.

Ako sam u osnovnoj školi bio dobar sa nekom djevojkom i nismo se vidjeli 8 godina pa se sreli, ne može se to nazvati njenim vraćanjem.
 
Hmm to su iste osobe samo su sad novija verzija...pročitah rastanak pa krenuh na loše. Isto važi i za dobre rastanke ali to onda nisu rastanci uopšte, samo neke pauze.
Pa da, ali ti u tom momentu ne znaš da će biti vraćanja, ali kad se vrati toj osobi vidiš da je sve u međuvremenu bilo da bi tvoj sopstveni kapacitet za ljubav ojačao, ne samo za tu osobu, nego i za tebe samog, za život uopšte

Nekad smo mladi, nekad glupi, nekad imamo drugačije ambicije

Ultraplastično objašnjenje:

Pre dve godine krenuh ponovo da učim francuski, i stigoh do Je m'apelle Oksana i nisam mogla dalje, stao mi kao kost u grlu
A sada mogu, jednostavno, otvorio mi se mozak

Kao ono kad odjednom shvatiš matematiku

Je l to znači da je bilo nešto loše u odnosu tebe i nepoznatog jezika, tebe i matematike? Ne, samo nisu još uvek postojali neuronski putevi

To je sve.
Ali niko se više ne trudi da razume teme, zato i ne zaslužujete bolje od Moderne Mite
 
To je onaj fazon kad nikada nista niste imali sa tom osobom (bili u semi, vezi,..).. ali se prepoznajete, delite osecaj, dozivljaj,...i tu ste jedno za drugo, ali se takodje i mimoilazite..kao da neke stvari i situacije moraju da se prociste, da dodje do nekog isceljenja, pa kasnije mozda do sjedinjenja...pa se ciklicno i neobavezno vracate, ne bi li podsetili jedno drugo na svoje prisustvo...
Kontam da je problem kad covek to shvati, pa buknu emocije, sta onda...
Onaj gore bi verovatno rekao da se srodni pronalaze, al meni sve izgleda da mu je nedeljom dosadno, pa se igra s budalama.. :lol:
 
To je onaj fazon kad nikada nista niste imali sa tom osobom (bili u semi, vezi,..).. ali se prepoznajete, delite osecaj, dozivljaj,...i tu ste jedno za drugo, ali se takodje i mimoilazite..kao da neke stvari i situacije moraju da se prociste, da dodje do nekog isceljenja, pa kasnije mozda do sjedinjenja...pa se ciklicno i neobavezno vracate, ne bi li podsetili jedno drugo na svoje prisustvo...
Konačno neko lepo shvatio. Hvala.
 
jeste da mrzim ovu eurus al da ne bude posle da joj niko nije razumeo temu ja jesam
samo što nije večno jednom dođe kraj ciklusima imo sam barem četiri slučaja možda i pet sa n ciklusa krene stane pa se razdvoimo pa opet krene stane sve dok jednom ne stane skroz
 
Pa da, ali ti u tom momentu ne znaš da će biti vraćanja, ali kad se vrati toj osobi vidiš da je sve u međuvremenu bilo da bi tvoj sopstveni kapacitet za ljubav ojačao, ne samo za tu osobu, nego i za tebe samog, za život uopšte

Nekad smo mladi, nekad glupi, nekad imamo drugačije ambicije

Ultraplastično objašnjenje:

Pre dve godine krenuh ponovo da učim francuski, i stigoh do Je m'apelle Oksana i nisam mogla dalje, stao mi kao kost u grlu
A sada mogu, jednostavno, otvorio mi se mozak

Kao ono kad odjednom shvatiš matematiku

Je l to znači da je bilo nešto loše u odnosu tebe i nepoznatog jezika, tebe i matematike? Ne, samo nisu još uvek postojali neuronski putevi

To je sve.
Ali niko se više ne trudi da razume teme, zato i ne zaslužujete bolje od Moderne Mite
Ne znaš da će biti vraćanja ali makar si u djeliću sekunde poželjela i maštala o tome. Neko djelić sekunde a neko svaki dan po sat vremena.

Uglavnom u nazivu teme stoji riječ ljubavnici i ne vidim ništa loše u tome što si u medjuvremenu promijenila tok teme ali ne mogu svi da ti čitaju misli.
 
jeste da mrzim ovu eurus
Hvala ti, znači mi :heart:

al da ne bude posle da joj niko nije razumeo temu ja jesam
samo što nije večno jednom dođe kraj ciklusima imo sam barem četiri slučaja možda i pet sa n ciklusa krene stane pa se razdvoimo pa opet krene stane sve dok jednom ne stane skroz
Pa da, nije to stvarno večno, to je Niče malo izmislio jer je bio tužan
Čak i da se nešto vrati, to nije isto, nego ponovljeno drugi put, oplemenjeno novim kvalitetom

Završi se tako što se spojite konačno ili razdvojite konačno
Ja još ne znam šta će biti, obe opcije su moguće, za sad samo uviđanjam večno presretanje
Možda je presretanje bolja reč
 
To je onaj fazon kad nikada nista niste imali sa tom osobom (bili u semi, vezi,..).. ali se prepoznajete, delite osecaj, dozivljaj,...i tu ste jedno za drugo, ali se takodje i mimoilazite..kao da neke stvari i situacije moraju da se prociste, da dodje do nekog isceljenja, pa kasnije mozda do sjedinjenja...pa se ciklicno i neobavezno vracate, ne bi li podsetili jedno drugo na svoje prisustvo...
Kontam da je problem kad covek to shvati, pa buknu emocije, sta onda...
Onaj gore bi verovatno rekao da se srodni pronalaze, al meni sve izgleda da mu je nedeljom dosadno, pa se igra s budalama.. :lol:
To su neke od kompatibilnih polovina. Mi nemamo po samo jednu srodnu dušu. Ili je ta duša velika pa ne može da stane u jednoj osobi ili se pomjera kroz osobe. Ali ovo je neka tema ihaa ne mogu roman da pišem odje. :D
 

Back
Top