VECNI ZIVOT – na koji nacin Bog omogucava ljudima…

Probaj sam da zakljucis nemo ti ja otvaram oci mozda oslepis.:mrgreen:



Osoba i licnost su dva sinonima.Znas ti sta znaci ovaplocenje,nemo se pravis naivan ko francuska sobarica.
Kako sam saznao?U....... brate ako ti to kazem moracu da te likvidiram:bye:

Kakva ti je ljubav ako ne ljubiš?
Kažeš "brate" dok jedva čekaš da mi oči iskopaš, sramota!

Zašto ne težiš da činiš dobro još i da širiš pozitivan duh?
 
Kakve sekte i bakaraci? Postoji samo jedna istina: biblijska. Citajte Sveto Pismo onako kako pise i upoznacete istinu i istina ce vas izbaviti.
U kom prevodu? Koji je prevod Svetog pisma adekvatan, pošto se dosta razlikuju... :)

Računam da se ovakve mudrosti mogu razumeti samo u originalu: αι γυναικες τοις ιδιοις ανδρασιν υποτασσεσθε ως τω κυριω!
 
Od Boga nadahnuti prevod na srpskom jeziku je Danicic-Karadzic. Ali ako hoces da proucavas i uporedjujes prevode onda zavisi koje jezike govoris. Ili ako mislis na srpski samo, odgovor je Danicic-Karadzic. Da, neke reci se razlikuju od originala, ali to se vec zna. Tako da, ako si iskren i ako se molis Bogu za pomoc u razumevanju Pisma, nece ti nista promaci, ne brini.
Nije problem razumeti sta u Pismu pise, problem je to prihvatiti kako pise.
Ja licno, citam Pismo na engleskom. King James Bible - Pure Cambridge Edition. Ali ako hocu da uporedjujem sa drugim prevodima na negleskom, onda uzmem Holman Christan Standard Bible. A ako hocu da vidim sta koja rec znaci u originalu, odem na mystudybible.com i vidim :)
Znaci nije problem u tome da covek shvati sta pise, nego je problem da prihvati onako kako pise.
 
Od Boga nadahnuti prevod na srpskom jeziku je Danicic-Karadzic.
Sećam se svojevremeno da sam imao veliki problem da nađem originalnu verziju Novog zaveta na grčkom, pošto se ispostavilo da Grci imaju deset različitih verzija...

Suština je u tome da ni jedan prevod ne može biti dobar kao original, a pogotovo ako se ne zna ni šta je tačno original. Islam je barem tu dosta dosledniji, pa je manje prostora za "kreativna" tumačenja i bezbrojne frakcije.

Naravno, ostaju detalji koje ni u jednom prevodu ne mogu razumeti ni opravdati, gde je jedan jedini pasus dovoljan da shvatimo da je Bibliju pisao (kivan, ćelavi?) čovek (da, 2. Kraljevima 2:23)
 
Poštovani Sizif,

Najbitnije pitanje koje čovek sam sebi može postaviti, glasi:

Mar 10:17 I kad izađe na put, pritrča neko, i kleknuvši na kolena pred Njim pitaše Ga: Učitelju blagi! Šta mi treba činiti da dobijem život večni?

Evo odgovora na to suštinsko pitanje (pitanje života i smrti):

Luk 10:25 I gle, ustade jedan zakonik i kušajući Ga reče: Učitelju! Šta ću činiti da dobijem život večni?
Luk 10:26 A On mu reče: Šta je napisano u zakonu? Kako čitaš?
Luk 10:27 A on odgovarajući reče: Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svom misli svojom, i bližnjeg svog kao samog sebe.
Luk 10:28 Reče mu pak: Pravo si odgovorio; to čini i bićeš živ.
Luk 10:29 A on htede da se opravda, pa reče Isusu: A ko je bližnji moj?
Luk 10:30 A Isus odgovarajući reče: Jedan čovek silažaše iz Jerusalima u Jerihon, pa ga uhvatiše hajduci, koji ga svukoše i izraniše, pa otidoše, ostavivši ga pola mrtva.
Luk 10:31 A iznenada silažaše onim putem nekakav sveštenik, i videvši ga prođe.
Luk 10:32 A tako i Levit kad je bio na onome mestu, pristupi, i videvši ga prođe.
Luk 10:33 A Samarjanin nekakav prolazeći dođe nad njega, i videvši ga sažali mu se;
Luk 10:34 I pristupivši zavi mu rane i zali uljem i vinom; i posadivši ga na svoje kljuse dovede u gostionicu, i ustade oko njega.
Luk 10:35 I sutradan polazeći izvadi dva groša te dade krčmaru, i reče mu: Gledaj ga, i šta više potrošiš ja ću ti platiti kad se vratim.
Luk 10:36 Šta misliš, dakle, koji je od one trojice bio bližnji onome što su ga bili uhvatili hajduci?
Luk 10:37 A on reče: Onaj koji se smilovao na njega. A Isus mu reče: Idi, i ti čini tako.

"IDI I TI ČINI TAKO!"
 
Poslednja izmena:
: )

Rom 12:4 Jer kao u jednom telu što imamo mnoge ude a udi svi nemaju jedan posao,
Rom 12:5 Tako smo mnogi jedno telo u Hristu, a po sebi smo udi jedan drugom.
Rom 12:6 A imamo različite darove po blagodati koja nam je dana: ako proroštvo, neka bude po meri vere;
Rom 12:7 Ako li službu, neka služi; ako je učitelj, neka uči;
Rom 12:8 Ako je tešitelj, neka teši; koji daje neka daje prosto; koji upravlja neka se brine; koji čini milost neka čini s dobrom voljom.
Rom 12:9 Ljubav da ne bude lažna. Mrzeći na zlo držite se dobra.
Rom 12:10 Bratskom ljubavi budite jedan k drugom ljubazni. Čašću jedan drugog većeg činite.
Rom 12:11 Ne budite u poslu leni; budite ognjeni u duhu, služite Gospodu.
Rom 12:12 Nadanjem veselite se, u nevolji trpite, u molitvi budite jednako.
Rom 12:13 Delite potrebe sa svetima; primajte rado putnike.
Rom 12:14 Blagosiljajte one koji vas gone: blagosiljajte, a ne kunite.
Rom 12:15 Radujte se s radosnima, i plačite s plačnima.
Rom 12:16 Budite jedne misli među sobom. Ne mislite o visokim stvarima, nego se držite niskih. Ne mislite za sebe da ste mudri.
Rom 12:17 A nikome ne vraćajte zla za zlo; promišljajte o tome šta je dobro pred svim ljudima.
Rom 12:18 Ako je moguće, koliko do vas stoji, imajte mir sa svim ljudima.
Rom 12:19 Ne osvećujte se za sebe, ljubazni, nego podajte mesto gnevu, jer stoji napisano: Moja je osveta, ja ću vratiti, govori Gospod.
Rom 12:20 Ako je, dakle, gladan neprijatelj tvoj, nahrani ga; ako je žedan, napoj ga; jer čineći to ugljevlje ognjeno skupljaš na glavu njegovu.
Rom 12:21 Ne daj se zlu nadvladati, nego nadvladaj zlo dobrim.
 
Prvo da se zahvalim vama dvojici za normalnu diskusiju, kao što i sami vidite ovde je teško voditi produktivan razgovor.

@SDG: Lično, ne žudim za večnim životom, iz mnogo razloga. Ni jedan aspekt "večnosti" nije u skladu sa prirodom čoveka. Ceo taj koncept nastao je kao proizvod iskarikirane potrebe za očuvanjem života, iz urođenog ljudskog straha od smrti. Večnost je za čoveka uvek kazna, jer svaki aspekt života, sve što je ljudsko, ima smisla samo u ograničenom vremenu. Zamislite večnost koju majka provodi bez svoje dece, i pri tom je srećna? Odmah je jasno da to više nije ona, da je u pitanju robot, izopačena senka...

Nemam sad vremena da širim ovu temu, ali to je suština.
 
Znači bolja je smrt nego život???

Razumem da smrt priželjkuju oni kojima je propalo zdravlje...

ali zdravom, pravom, mladom čoveku...

SMRT predstavlja obesmišljavanje svrhe života!

Sreća naša da Bog ne misli kao i Vi...

pružio nam je šansu da ne moramo da doživimo NESTAJANJE (smrt).

Niko ne mora da iskusi smrt (drugu smrt).

: )

To se zove RADOSNA VEST
 
Znači bolja je smrt nego život???

Razumem da smrt priželjkuju oni kojima je propalo zdravlje...

ali zdravom, pravom, mladom čoveku...

SMRT predstavlja obesmišljavanje svrhe života!

Sreća naša da Bog ne misli kao i Vi...

pružio nam je šansu da ne moramo da doživimo NESTAJANJE (smrt).

Niko ne mora da iskusi smrt (drugu smrt).

: )

To se zove RADOSNA VEST

Kako je smrt obesmišljavanje života? Da ne postoji smrt, ne bi smo vrednovali život. Ovaj jedan život koji imamo je vredan baš zato što je konačan.
 
Kako je smrt obesmišljavanje života? Da ne postoji smrt, ne bi smo vrednovali život. Ovaj jedan život koji imamo je vredan baš zato što je konačan.

Kažete: "Da ne postoji smrt, ne bi smo vrednovali život."

Da možete da živite večno, Vi biste izabrali smrt? Vi ne biste vrednovali večni život da možete da ga imate? Kada biste mogli da živite 50 godina više, da li biste izabrali da živite još 50 godina ili biste odbili ponudu (neko Vam nudi besplatnih 50 godina)

Da možete da živite večno, a Vama i Vašoj porodici se stalno dešavaju smrtni slučajevi (mi smo podsećam Vas jedna velika porodica)...

zar biste mogli da nonšalantno uživate u životu (rekao bih sebično) dok se mnogi muče?
(zar ne biste hteli da se žrtvujete za dobro drugih iz ljubavi)

Hrišćani su prihvatili Božju milostivu ponudu i zahvalni su Bogu na toj šansi...
(zato oni mogu da budu radosni u svim okolnostima i zato se oni svim srcem žrtvuju za druge ljude)

I još nešto, niko od nas nije zaslužio večni život svojim životom, to je...

DAR BOŽJI

A kao i sa svakim poklonom možete pokazati zahvalnost, ili ako hoćete možete da prezrivo bacite poklon...

ako Vas neko neizmerno voli (a taj neko je dobar, pravedan, lep, uspešan... itd), da li biste ga povredili (da ne kažem uvredili) sa takvim činom?

?
 
Poslednja izmena:
Kako je smrt obesmišljavanje života? Da ne postoji smrt, ne bi smo vrednovali život. Ovaj jedan život koji imamo je vredan baš zato što je konačan.

bas obratno, ovaj zovot je bezvredan jer ga smrt prekida, i zato ga i mnogi ne vrednuju i zive tako... unistavajuci ga...

Samo je VECAN ZIVOT onaj koji ima smisla i svrhu.
 

Back
Top