Vatikan ne priznaje Kosovo zbog SPC

Vatikan ne priznaje Kosovo zbog SPC


Beč -- Vatikan nije priznao Kosovo kao državu iz obzira prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi, izjavio je kardinal Rimokatoličke crkve, član papskog Saveta Valter Kasper.

"Mi, naravno, znamo da je Kosovo za SPC teška rana i bol. Znamo isto tako da je to kolevka i centar srpskog pravoslavlja na Kosovu. Mi to razumemo i želimo da imamo obzira prema tome", naglasio je kardinal Kasper u intervjuu katoličkoj novinskoj agenciji "Katpres".

Kasper je istakao da se Vatikan zalaže za zaštitu pravoslavnih spomenika, manastira i crkava na Kosovu i da je jako uznemiren zbog "odredjene kulturalne brutalnosti".

"Na Kosovu se razaraju važni istorijski, kulturni i verski spomenici. Toga ne sme biti. Ne može se na taj način izbrisati istorija", istakao je nemački kardinal.

Kasper je takođe rekao da treba pospešiti pomirenje Srba i Hrvata.
12. april 2010. | 19:04 | Izvor: Tanjug

Bas si ljisic !
Da, da , da se Srbi ne dosjete ko im je KiM oteo, a nameracili su se Srbiju unijatiti,
pa da im onda i muda pod bubrege prodaju !
 
Ајде где су сад "антипаписти"?
Где је овде завера "ватиканских убица" против православних?

Ako znash da chitash izmedju redova Papinih kardinala (a verovatno ne znash) ovo u prevodu znachi: "Ako ne uradite ono sta smo se dogovorili , mi priznajemo KiM " , odnosno: "Niste nam se adekvatno zahvalili na ne priznanju" !!!
 
Ceo život si bio Hrvat i katolik a sada naprasno postao Pravoslavac.

Ne volim konvertite. Mogu da poštujem Hrvata, Katolika, Budistu, koga god.
Ali takve kao ti- nikada.

:klap::klap::rotf::rotf::hahaha::hahaha:
A shta si ti (mislim ideoloshki) ??? :sad2:
Ceo zivot si bio Radikal a sada naprasno si postao Naprednjak.
Ne volim konvertite.Mogu da poshtujem demokrate,socijaliste ,liberale,koga god.
Ali takve kao ti-nikad.:per:
 

Back
Top