Vaši stavovi o narkomaniji i narkomanima

Bolest je. Fizičkog porekla. Predoziranje endorfinom (namerno ga trpaju) da se osećaš ultra super mega srećno. A onda kad to nestane osećaš se prazno. I ništa ne može da te usreći tako, pa se vraćaš tome.
Ne bih rekla. Bolest psihe. Pritom, ja nakon 15 godina apstinencije se nisam vratila tome. Imam dvoje dece, brak, odličan posao i rekla bih ispunjen život. I veruj mi nije istina da ništa ne može tako da te usreći. Treba vremena da spoznaš ali... Daleko je od istine.
 
Ne bih rekla. Bolest psihe. Pritom, ja nakon 15 godina apstinencije se nisam vratila tome. Imam dvoje dece, brak, odličan posao i rekla bih ispunjen život. I veruj mi nije istina da ništa ne može tako da te usreći. Treba vremena da spoznaš ali... Daleko je od istine.
Bolest tada. Zato je dugotrajna terapija oporavka. Zašto bi se neko latio droge? Ako zna uticaj po zdravlje? Očigledno je psihički labilna osoba. Nema dovoljno čvrst karakter da kaže ne. Svaka čast tebi što si se oporavila i imaš dobar život. Neki do ne dožive.
 
Bolest tada. Zato je dugotrajna terapija oporavka. Zašto bi se neko latio droge? Ako zna uticaj po zdravlje? Očigledno je psihički labilna osoba. Nema dovoljno čvrst karakter da kaže ne. Svaka čast tebi što si se oporavila i imaš dobar život. Neki do ne dožive.
Da smo bili svesni uticaja po zdravlje ne bismo se latili toga. Pritom bili smo klinci. Ko je u tim godinama psihički stabilan? Koren narkomanije je dubok i kompleksan i ne radi se o karakteru već životnim okolnostima koje su većini nas bile više nego bolesne. Tu dolazimo do toga da se nisu svi koji su imali teško detinjstvo odali porocima ali... Teško je objašnjivo. Ako je u pitanju samo labilan karakter, kako je moguće izvući se iz toga? Veruj mi da za to treba jako mnogo snage, želje i jačine. Ništa nije crno i belo. Sve je sivo po meni.
 
Ne znam za druge, ali ja se u prosjeku jednom godisnje ili jednom u dvije godine volim nagutati toliko visokom kolicinom psihodelika da kazaljku zakucam u debelo crveno i Bog da me vidi.
Od ostalih droga marihuana, nekad tjednima ne, nekad svaki dan, kako mi se sprdne.
Nisam siguran da li sam narkoman ili ne, ako jesam, zaboli me patka, meni je super ovako i namjeravam se droksati do kraja zivota.
Droga je poput svakog drugog poroka, ako si umjeren i znas sta uzimas, zabavna je i relativno bezopasna.
Podrska drogama!
Ljudi, volite droge!

:heart2::heart2::heart2:
"Nisam siguran da li sam narkoman ili ne, ako jesam, zaboli me patka". Ovo nije zabavna i relativno bezopasna rečenica.
 
Da smo bili svesni uticaja po zdravlje ne bismo se latili toga. Pritom bili smo klinci. Ko je u tim godinama psihički stabilan? Koren narkomanije je dubok i kompleksan i ne radi se o karakteru već životnim okolnostima koje su većini nas bile više nego bolesne. Tu dolazimo do toga da se nisu svi koji su imali teško detinjstvo odali porocima ali... Teško je objašnjivo. Ako je u pitanju samo labilan karakter, kako je moguće izvući se iz toga? Veruj mi da za to treba jako mnogo snage, želje i jačine. Ništa nije crno i belo. Sve je sivo po meni.
genetska predispozicija
nece svako da postane narkoman jer nema gen predodredjen za tu vrstu poroka
 
Vrlo diskutabilno. Znam mnoge koji su imali recimo gen.predispozicije a nisu poročni kao i one koji nisu imali nikakve gen.predispozicije a opet...
ne mozes da znas, osim ukoliko nije uradjen genetski test
neko zbog ostecenja nekog hromozoma ima sklonost ka narkomaniji, neko ka alkoholizmu, neko ka hrani i prejedanju, neko ka seksu u smislu avisnosti
to je naucno potvrdjeno
 
O ******....

Ja to u zivotu nisam vidio, a kamo li probao.
Bojim ga se kao vatre, zbog toga sto znam da bi se navukao instantno.
Volim samocu, introvert sam, droga kao krojena za mene.
Heroin naravno ne smatram bezopasnom drogom, ali tvoj primjer je bas krajnost.
Lak je put do krajnosti. I puno brži nego što mislimo.
 
Ne znam za druge, ali ja se u prosjeku jednom godisnje ili jednom u dvije godine volim nagutati toliko visokom kolicinom psihodelika da kazaljku zakucam u debelo crveno i Bog da me vidi.
Od ostalih droga marihuana, nekad tjednima ne, nekad svaki dan, kako mi se sprdne.
Nisam siguran da li sam narkoman ili ne, ako jesam, zaboli me patka, meni je super ovako i namjeravam se droksati do kraja zivota.
Droga je poput svakog drugog poroka, ako si umjeren i znas sta uzimas, zabavna je i relativno bezopasna.
Podrska drogama!
Ljudi, volite droge!

:heart2::heart2::heart2:
Svaka ti cast.Skidam kapu za skidanje sa heroina.Malo ih uspije.Problem je sto narkomane niko nece za prijatelja kada on odluci da se skine.Njegovi kruze oko njega i zele da ga vrate a nenarkomani ga izbjegavaju u sirokom luku.Dok sam zivio u Zenici komsija mi bio na igli.Prije 10 godina posjetim bivsi komsiluk i obradujem se posto je taj komsija osnovao zdravu porodicu sa dvoje male djece.Inace jednom mu je moja majka spasila zivot.Predozirao se i bio pocrnio.Medicinari nisu htjeli da dodju posto je bio registrovani narkoman.Tek kada im je mama sve zivo ispsovala jer je umirao na majcinim rukama dosla je prva pomoc i spasila mu zivot.
 

Back
Top