Vase misljenje o ovom tekstu ????

Sto se tice tih servera pod Apach OS... on je bespoatan koliko je meni poznato... a ovo rokanje po forumu se ne naplacuje, ne vidim razlog zbog cega bi uzimali Win...
Kada kazem da se vise koristi Win... mislim na kompanije kojima je potreban visi stepen bezbednosti, dakle vece kompanje, banke, holdinzi kojekakvi i tako dalje... sva mesta gde je potrebno objediniti mnogo razlicitih servera, mail, DB...
Da imaju tako mali udeo na trzistu, pa ne bi cika Bili zaradjiva 7miliona dnevno...
Ipak... sto se serverskih platformi tice... Microsoft je tek sa serverom 2000 i 2003 (pojavom AD-a) postao ozbiljan i opasan igrac na trzistu... pre toga, rekao bih da nije mogao da prismrdi Linuxovim serverima...
 
Windows ima veci stepen bezbednosti od linux-a e sad sam sve cuo....to nisam znao :P
A to sto je nemcima pukla mreza to treba admina za vrat a ne linux....ali sam rekao ne svi...dok je win jedan linux distroa imas mnogo i uvek ce biti besplatni :p
Ma i linux je jednostavan...to svi misle da moras da budes neki " 'aker" da bi koristio linux sto nije istina...ali onaj ko ne zna ni u windowsu da podesi konekciju za net nema sta da trazi ni u linuxu :D ali sve se moze kad se hoce...drzacu se linuxa...ti se drzi wina ne mogu vise da ratujem win vs. linux kad ce opet posle rasprave svako ostati pri svom misljenju :D
 
codemaker:
Sve zavisi od potreba i okruzenja- i para naravno.
Ma sta ja mislio o M$ ( a mislim lose), jos drma trzistem i mislim da ce tako i duze vreme ostati....

Imaju dobra ledja... drze vladu, vosku... sve sto vredi u Americi je pod Win-om. Idealno resenje ne postoji, naravno ali u skladu sa potrebama se i vrsi odabir serverskih i kijentskih OS...
Ima tu, mislim na Server 2003 (a verujm da si radio na Enterprajzu), jako puno servisa koji odlicno funkcionifu i dosta aplikacija koje se dobijaju besplatno, doke se na drugim platformama dodatni servisi posebno placaju. Sta ja znam... mene je 2003-jka odusevila, ne kao klijentski OS (sto po instalaciji i jeste jer servisi nisu podignuti), vec kao serverska platforma koja besprekorno radi, i izuzetno je laka za administraciju, celu mrezu konrtolise sa jedne masine, ogromna usteda vremena i novca. ;) To je po meni najveca prednost... koliko znam Linux nema centralizovanu administraciju...

Mada, da budem iskren... Linux daleko bolje koristi hardverske resurse od Wina... jer ga win davi gomilom servisa od kojih neki i nisu potrebni...
 
@nikodim...

Cijelo vrijeme posmatram, citam, raspravu sa ljudima koji poznaju Linux bolje i od tebe i od mene i od mnogih nas zajedno..

Ne razumijem zasto si zapeo na ovakvu raspravu kad ljud mogu da te rasture sa nekim cinjenicama i moram da priznam ukljucujuci i sebe da smo TANKI sto se Linuxa tice..

Svaka rasprava na temu Windows vs Linux je suvisna jer moramo da imamo jako veliko znanje ova OS-a da bi mogli da prezentujemo mane i vrline, te s toga je po meni nepotrebno braniti Windows a uporedo kuditi Linux..

Na kraju krajeva, sve ono sto u globalu treba da se zna, moze lako da se procita na nekim ili domacim ili stranim stranicama..

Samo da ne bude zabune, Windows je rasireniji jos, od Linuxa a do kad ce takvo stanje potrajati ostaje da se vidi..

Evo ti primjera za poslenju godinu..
Pogledaj korisnike IE od prije godinu dana i FF, a pogledaj i procitaj sad kako se stvari krecu pa zakljuci..

Na kraju, jos jedno 10 godiana i Bili bi trebao u zasluzenu penziju..

Poz.
 
Nisam neko poznavaoc Linuxa... ali sto se Win-a tice... tu bi vec mogao reci da raspolazem nekim znanjima... Nigde nisam ni napisao da je Linux los... i sam sam ga koristio ali jako kratko... To bi bilo suvise glupo i isprazno, svako ima svojih mana i prednosti... ali budimo iskreni, zna se ko je cica... samo pitanje je koliko ce jos dugo biti cica.
Mada... mislim da Microsoftu veca opasnost vreba od Googla nego od Linuxa... jer oni prosto grabe napred jednom jezivom progresiom pustajuci gomile novih i besplatnih servisa i aplikacija.
 

Back
Top