Quantcast

Vase misljenje o ovoj konfiguraciji

asuss

Primećen član
Poruka
905
Zelim da kupim svaku komponentu posebno pa sam da sastavim komp.Evo sastavio sam sledeci spisak:
Procesor:CPU LGA775 Intel E5300 DualCore Pentium ili CPU LGA775 Intel E6300 DualCore
Hard disk:HDD Sata2 7200 320GB WD Caviar Blue 3200 A AKS
Ram memorija:DIMM DDR2 2GB 800MH Kingston CL5
Opticki uredjaj:DVD+/-RW LG GH22NS40 SATA/Black
Napajanje:550WFrontier

Kuciste,monitor,mis i tastaturu imam.Maticnu nisam odabrao.Napisite neki vas predlog za maticnu plocu od 5000-6000 koja bi bila najbolja da odaberem za te pare.Graficku necu da kupujem sada,kupicu kasnije kad budem imao pare.Sta znaci kod ram memorije DIMM i SODIMM?I recite mi da li da kupujem i zvucnu karticu ili mi ona nije potrebna?da li zvucna kartica igra neku vecu ulogu.Znam da sam postavio previse pitanja ali mi je potrebno vase strucno misljenje da bih odabrao pravu komfu.Hvala unapred.

Numb3r

Domaćin
Poruka
3.458
Da ne objasnjavan tebe zanima DIMM ne SODIMM,sto se tice maticne evo ti jedna sa inegrisanom grafickom a kasnije kada kupis graficku samo je ubodes u slot P5QPL-AM,ako nemas para zvucna ti nije potrebna posto je imas integrisanu na maticnij ploci.

p.s - izdvoji malo vise para za bolje napajanje,barem neki LC Power!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.