VANZEMALJCI!?!?!?

  • Začetnik teme Mladen_VR
  • Datum pokretanja
Mladen_VR:
Verovati ili ne (nemojte samo neki kratak, lakonski odgovor, kazite nesto-pruzite dokaz, svoje misljenje ili verovanje, komentari!)??? :roll:
Vanzemaljci su pored boga verovatno drugi najveći izvor isfabrikovanih fantastičnih priča na ovom svetu. Dokaz za ovo ne postoji, jer nikada niko nije pokazao da oni stvarno postoje.

Sve priče o njima su plod mašte autora a svedočenje u takvom slučaju nije nikakav dokaz. Kada bih ja rekao vama da sam video narandžastog goluba kako leti sa kacigom i maslinovom grančicom u kljunu, teško ko osim onih naj-hard-core vernika bi mi poverovao. A postojanje takvog goluba je verovatnije od vanzemaljaca jer i kacige i golubovi i masline postoje, a što se tiče vanzemaljskih tehnologija - sve je plod mašte.

Mašti bih dodao i halucinacije i neznanje, a to je najplodnije tlo za stvaranje virusa uma tog tipa, jer je onda i sam autor ubeđen u istinu onoga što je "video".

Jednog letnjeg dana pre nekoliko godina, video sam uveče vraćajući se iz grada par starijih ljudi, komšija, kako zadivljeni blenu u nebo. Tamo je bila jedna svetla "zvezda" koja se zaista polako, sasvim polako kretala. Oni su sa čuđenjem komentarisali kako to mora da su ili neki najnoviji sateliti, ili neka svemirska tehnologija jer je magnituda bila veća nego u bilo koje zvezde, a očigledno nije bio ni meteor ni avion. Kad sam čuo, nasmejao sam se i rekao im ponosan znajući o čemu se radi da to nije nikakvo čudo već totalna konjukcija Venere i Jupitera koja je bila fantastično vidljiva, na šta su oni samo odbrusili "ma šta ti znaš, mali, nije to to..."

Tako je bilo, ja naučih to veče da ljudi vole čuda. A to je jedino bitno.
 
Prvo, priči o vanzemaljcima nije mesto u forumu Religija. I sam tražiš da se iznose činjenice i dokazi a verovanje i dokazi su dve veoma suprotne stvari.
Drugo, rasprava o vanzemaljcima se vodi u forumu SF.

Moje mišljenje na tu temu. Evropski lender Bigl koji ce pred kraj godine sleteti na Mars neće pronaći tragove života. Fosilne ostatke će pronaći samo onaj ko na Mars ode sa ašovom i ogromnom milion$kom laboratorijom. Znači ne pre 2020. godine.

Ako je život na Marsu nastao nezavisno od Zemlje to znači da život po galaksiji buja na svim planetama gde postoji toplota i tečna voda. A očekujemo da takvih planeta bude mnogo.

Da li će takav primitivan život evoluirati u inteligenciju je posebno pitanje. Na Zemlji je trebalo da prođe 4 milijarde godina da se to desi. Rok trajanja zvezda kakvo je naše Sunce je 10 milijardi godina. Na sreću 2/3 zvezda u galaksiji jeste kao naše Sunce. Na nesreću većina tih zvezda je u sistemima sa više zvezda (binarni, trinarni,..sistemi) gde su stabilne putanje planeta vrlo teške.

Naravno, ova priča se odnosi na «organske» vanzemaljce.

pozdrav
 
Devon:
Zna se da postoji jos planeta, koje nisu otkrivene, a za vanzemaljce se nista ne zna. Ko zna, mozda bas neka novootkrivena planeta moze biti naseljena zivim bicima.

Problem je što su planete tamne (ne zrače već samo odbijaju svetlost zvezde) pa ne možemo da ih uslikamo. Procene su da ćemo do 2010. (a možda i pre) imati prve fotografije planeta oko udaljenih zvezda (verovatno ne veće od par piksela). Direktno posmatranje planete nam je od presudnog značaja jer tada saznajemo sastav atmosfere. Ako u atmosferi pronađemo kiseonik ili ozon – BINGO! Sa sigurnošću možemo da kažemo da na toj planeti postoji život a možda i inteligencija.

Kada bi na Zemlji biljke ovog trenutka prestale da proizvode kiseonik, za nekoliko hiljada godina O2 bi nestao iz naše atmosfere. Kiseonik je vrlo zeznut gas jer se vezuje za sve i svašta i u atmosferi neke planete može da dospe u velikim količinama SAMO kao produkt živih bića (biljaka u našem slučaju).

Naš najmoćniji teleskop Habl ne može da detektuje svetlost koja dolazi sa udaljenih planeta, ali novi teleskopi će moći. Ostaje nam samo da budemo strpljivi još nekoliko godina i do otkrića planeta sa atmosferama bogatim azotom i kiseonikom će sigurno doći.
 
Ko je citao "Kelvina & Hobsa" zna odgovor. Za one koji nisu citali on glasi:

"Verujem da u svemiru postoji inteligencija zato sto jos niko nije pokusao da stupi u kontakt s nama."
 
Mladen_VR:
Verovati ili ne (nemojte samo neki kratak, lakonski odgovor, kazite nesto-pruzite dokaz, svoje misljenje ili verovanje, komentari!)??? :roll:
...Kao prvo,slazem se da ti je pitanje ok. ali isto tako da mu nije mesto ovde vec pod SF. Ali kad sam vec tu da kazem nesto,red je,pa sa obzirom koliko zvezda i planeta postoji velika je verovatnoca da na nekoj planeti i postoji neki oblik zivota! 8)
 
Sizif:
Vanzemaljci su pored boga verovatno drugi najveći izvor isfabrikovanih fantastičnih priča na ovom svetu. Dokaz za ovo ne postoji, jer nikada niko nije pokazao da oni stvarno postoje.

Sve priče o njima su plod mašte autora a svedočenje u takvom slučaju nije nikakav dokaz. Kada bih ja rekao vama da sam video narandžastog goluba kako leti sa kacigom i maslinovom grančicom u kljunu, teško ko osim onih naj-hard-core vernika bi mi poverovao. A postojanje takvog goluba je verovatnije od vanzemaljaca jer i kacige i golubovi i masline postoje, a što se tiče vanzemaljskih tehnologija - sve je plod mašte.

Mašti bih dodao i halucinacije i neznanje, a to je najplodnije tlo za stvaranje virusa uma tog tipa, jer je onda i sam autor ubeđen u istinu onoga što je "video".

Jednog letnjeg dana pre nekoliko godina, video sam uveče vraćajući se iz grada par starijih ljudi, komšija, kako zadivljeni blenu u nebo. Tamo je bila jedna svetla "zvezda" koja se zaista polako, sasvim polako kretala. Oni su sa čuđenjem komentarisali kako to mora da su ili neki najnoviji sateliti, ili neka svemirska tehnologija jer je magnituda bila veća nego u bilo koje zvezde, a očigledno nije bio ni meteor ni avion. Kad sam čuo, nasmejao sam se i rekao im ponosan znajući o čemu se radi da to nije nikakvo čudo već totalna konjukcija Venere i Jupitera koja je bila fantastično vidljiva, na šta su oni samo odbrusili "ma šta ti znaš, mali, nije to to..."

Tako je bilo, ja naučih to veče da ljudi vole čuda. A to je jedino bitno.

Potpuno se slazem da su teme o bogu i vanzemaljcima glavni izvor isfabrikovanih prica.. ali ajde da ne pricamo o x-files..

Logican odgovor na pitanje "Da li vanzemaljci postoje.." je da, jer samo u nasoj galaksiji ima 1 000 000 000 zvezda..

Nismo sami, sigurno :twisted:
 
Mladen_VR:
Verovati ili ne (nemojte samo neki kratak, lakonski odgovor, kazite nesto-pruzite dokaz, svoje misljenje ili verovanje, komentari!)??? :roll:


stvarno bi bili glupi kad bi vjerovali da smo sami u svemiru, da jedino na Zemlji ima zivota..... kad samo malo razmislite koliki je svemir.... ja mislim da NISMO SAMI :lol: ......
 
Onaj tko vjeruje da je život na zemlji nastao spontano, ima prav da vjeruje kako je mogao nastati još negdje u golemom svemiru.
Onaj tko ne vjeruje u spontani nastanak života na zemlji pita sejei Bog još negdje učinio zo čudo.

Osobno, misim da je to plod dobre fantazije. Ne znam u koje vanzemljake da vjerujem. U zle bubolike ili u dobričine sa glavama poput kornjače. Ili su na naše opće iznenedjenje jedna sasvim bezoblična i vrlo neinteligentna masa.
Uostalom zašto ne obznane svoje prisustvo umjesto što se prikazuju (ili ih opažaju) osobama čiji iskazi ne uljevaju povjerenje.
Ja poznajem oko 100 ljudi (mislim ono baš dobro). Svaki od tih 100 poznaje novih 100 itd. Pouzdano znam da nitko od njih nije nikada vidjeo NLO - pročulo bi se. Kad je u našem gradu čovjek pao sa destog sprata i ostao živ to je ubrzo saznala cijela Bosna iako ta vijest nije bila u medijima.
 
Mladen_VR:
Verovati ili ne (nemojte samo neki kratak, lakonski odgovor, kazite nesto-pruzite dokaz, svoje misljenje ili verovanje, komentari!)??? :roll:
...pa evo ti nekih dokaza koji ustvari mozda to i nisu ali imaju veliki znak pitanja i bas teraju na razmisljanje,elem,prilikom izgradnje H.E.Djerdap pronadjeni su raznorazni elektronski uredjaji cija je starost procenjena na hiljade godina,pre desetak godina u Sibiru je pronadjen zaledjen mamut koji je ubijen metkom,naime pronadjeno mu je olovno zrno u glavi cija se starost opet procenjuje na hiljade godina,imamo i onu cuvenu staklenu tzv. staklenu lobanju pronadjenu u Meksiku valjda na cijoj se povrsini nalazi ogrebotina a ni do dana danasnjeg laserom nisu uspeli da je ogrebu,na istom mestu je pronadjena i ogrlica iliti niska od 12 dijamanata,probusenih,mislim da je jos uvek nemoguce probusiti dijamant,pa tu je i Africko pleme Dagoni koji veruju u Boga Dagona,coveka ribu,zbunjujuce je i to da su oni to Africko pleme pre nego sto su to naucnici otkrili 1936 vec znali za postojanje Sirijusa B i njegovu matematicki tacnu putanju koju su imali iscrtanu zajedno sa Dagonovom slikom na zidu pecine cija se starost opet procenjuje na vise hiljada godina,ima toga jos,sve to mogu biti dokazi za nesto a i nemoraju....!Pozdrav.
 
- H.E.Djerdap pronadjeni su raznorazni elektronski uredjaji...

A) Imena ljudi koji su otkrili, vreme, mesto, precizan opis, fotografije, mesto gde se mogu videti, objavljeni radovi na tu temu, linkovi, ništa nemamo.

- pre desetak godina u Sibiru je pronadjen zaledjen mamut koji je ubijen metkom...

Nikada nije pronađen mamut sa metkom u glavi, to je obična urbana legenda. Ako jeste, pogledaj pod A)

- imamo i onu cuvenu staklenu tzv. staklenu lobanju pronadjenu u Meksiku...

Pošto sa tim nisam upoznat, potražio sam na Net-u. Rezultat traženja na Google za "glass skull scratch mexico laser" koji bi trebalo da vrati bar nekoliko relevantnih rezultata daje oko 400 potpuno bezvrednih sajtova. Smanjivanjem broja pojmova ne dobija se ništa značajno, a ovakvu vest morali bi smo negde naći... Dakle, ponovo pogledaj pod A)

- na istom mestu je pronadjena i ogrlica iliti niska od 12 dijamanata,probusenih,mislim da je jos uvek nemoguce probusiti dijamant...

Potraga za "'12 diamonds' mexico" takođe ne daje nikakve rezultate. Uzgred, pogrešno si obavešten - dijamanti se buše, poliraju, seku, mrve, proizvode, sve što ti padne na um. Pogledaj A)

- pa tu je i Africko pleme Dagoni...

Pročitaj obajšnjenje ukoliko te interesuje na http://www.geocities.com/Area51/Corridor/8148/dogon.html

Ali, kao što rekoh, ljudi vole čuda.
 
Kojot:

«Logican odgovor na pitanje "Da li vanzemaljci postoje.." je da, jer samo u nasoj galaksiji ima 1 000 000 000 zvezda..»

Mani logiku. U Mlečnom putu ima oko 200 000 000 000 zvezda. Ili slovima: dvesto milijardi. Međutim, veliki broj zvezda nalazi se blizu centra galaksije gde ima vrlo malo teških elemenata neophodnih za nastanak tvrdih planeta (npr Merkur, Venera, Mars, Zemlja). Drugi hendikep sam već pomenuo a to je problem stabilnih putanja planeta oko binarnih zvezda, koje su inače u većini. Stabilna putanja je presudna za brzi razvoj života. Ako planeta često menja udaljenost od matične zvezde znači da su razlike u temperaturi ogromne (npr +500 (Venera) i –200 (Pluton) ) a kako bi to uticalo na život prosudite sami.

No, velika je šansa da samo u našoj galaksiji postoji hiljade ili stotine hiljada planeta na kojima se u ovom trenutku razvija život. A ako se uzme da svaka evolucija vodi ka inteligenciji (znam, o ovom možemo do ujutru divaniti ali imamo jedan primer, naš, gde se to dogodilo) onda je moguće da postoje planete sa bićima sposobnim za međuzvezdanu komunikaciju. Gde god da se nalaze budite sigurni da ćemo ih pronaći. Galaksija nije toliko velika kako se čini na prvi pogled.
 
1010011:
Gde god da se nalaze budite sigurni da ćemo ih pronaći.
Sigurno je da ćemo pronaći vanzemaljce jednog dana, a čim ih pronađemo odmah ćemo znati da su tzv. "utvare" iz Danila 10:14 u stvari bili najobičniji vanzemaljci. Jasno kao dan.

14. И дођох да ти кажем шта ће бити твом народу после; јер ће још бити утвара за те дане.
 
Sizif:
Mladen_VR:
Verovati ili ne (nemojte samo neki kratak, lakonski odgovor, kazite nesto-pruzite dokaz, svoje misljenje ili verovanje, komentari!)??? :roll:
Vanzemaljci su pored boga verovatno drugi najveći izvor isfabrikovanih fantastičnih priča na ovom svetu. Dokaz za ovo ne postoji, jer nikada niko nije pokazao da oni stvarno postoje.

Sve priče o njima su plod mašte autora a svedočenje u takvom slučaju nije nikakav dokaz. Kada bih ja rekao vama da sam video narandžastog goluba kako leti sa kacigom i maslinovom grančicom u kljunu, teško ko osim onih naj-hard-core vernika bi mi poverovao. A postojanje takvog goluba je verovatnije od vanzemaljaca jer i kacige i golubovi i masline postoje, a što se tiče vanzemaljskih tehnologija - sve je plod mašte.

Mašti bih dodao i halucinacije i neznanje, a to je najplodnije tlo za stvaranje virusa uma tog tipa, jer je onda i sam autor ubeđen u istinu onoga što je "video".

Jednog letnjeg dana pre nekoliko godina, video sam uveče vraćajući se iz grada par starijih ljudi, komšija, kako zadivljeni blenu u nebo. Tamo je bila jedna svetla "zvezda" koja se zaista polako, sasvim polako kretala. Oni su sa čuđenjem komentarisali kako to mora da su ili neki najnoviji sateliti, ili neka svemirska tehnologija jer je magnituda bila veća nego u bilo koje zvezde, a očigledno nije bio ni meteor ni avion. Kad sam čuo, nasmejao sam se i rekao im ponosan znajući o čemu se radi da to nije nikakvo čudo već totalna konjukcija Venere i Jupitera koja je bila fantastično vidljiva, na šta su oni samo odbrusili "ma šta ti znaš, mali, nije to to..."

Tako je bilo, ja naučih to veče da ljudi vole čuda. A to je jedino bitno.
Prvo, isfabrikovane price i fantazije ne moraju biti i netacne-secas se cike koji je u knjizi "predvideo" putovanje na Mesec, a i dosezanje do velikih morskih dubina.
Drugo, i ja sam video potpunu konjukciju Jupitera i Venere, i takodje su komsije diskutovale o avionima, NLO-ima, satelitima itd. Slazem se sa tim da ljudi vole i ocekuju cuda.
Trece, halucinacije, neznanje i plod maste jesu najbolji osnov za stvaranje "urbanih isfabrikovanih legendi", ali ja, sam se pre svega oslanjam na naucna istrazivanja-90% naucnika veruje u postojanje vanzemaljaca(bile to samo obicne bube, ili humanoidna bica), i tih istih 90% ne veruje u Boga. Ovi ljudi se nikako ne bave fantaziranjem, pa onda svoje sulude ideje objavljuju. Aristotel:"Istina je odgovaranje jednog tvrdjenja stvarnosti", a ako je nesto tacno, mora postojati nacin da to nesto i pokazemo u praksi-ukratko, bez dokaza ne vazi pretpostavka, ona postaje 'laz'.
Cetvrto, mozda postoji neka ogromna zvezda, ili jos bolje binarni, trinarni ili veci sistem "bratskih" zvezda, koji je tako ogroman, da ne mozemo primetiti revoluciju planete(planeta) u okviru tog sistema. Dalje, mozda tu revoluciju ne mozemo primetiti zbog velike udaljenosti ili majusnosti upravo planeta u sklopu sistema.
Itekako verujem u postojanje vanzemaljskih bica, buba, malih zelenih...
P.S.:Vidi ostale moje odgovore na ovu temu!
:!:
 
Jeste, rasprava o vanzemaljcima se vodi na SF, ali razlog zbog kojeg sam izabrao upravo oblast Religija je zato sto je ona dosta posecenija od SF i tu se okupljaju bolji govornici. :) Zatim, shvatite da pod pojmom "VANZEMALJAC" ne podrazumevam samo bice na dve noge, sa glavom kornjace... vec bilo kakav vanzemaljski(vanZEMLJAnski) oblik zivota, organizmi poput biljaka, insekata, ameba...
:idea:
 
1010011:
Kada bi na Zemlji biljke ovog trenutka prestale da proizvode kiseonik, za nekoliko hiljada godina O2 bi nestao iz naše atmosfere. Kiseonik je vrlo zeznut gas jer se vezuje za sve i svašta i u atmosferi neke planete može da dospe u velikim količinama SAMO kao produkt živih bića (biljaka u našem slučaju).

Naš najmoćniji teleskop Habl ne može da detektuje svetlost koja dolazi sa udaljenih planeta, ali novi teleskopi će moći. Ostaje nam samo da budemo strpljivi još nekoliko godina i do otkrića planeta sa atmosferama bogatim azotom i kiseonikom će sigurno doći.

Tipican primer nesposobnosti analiziranja atmosfere ili samog sastava planete(satelita) je upravo satelit Titan, jedan od najvecih satelita Jupitera. Atmosfera satelita je tako gusta i netransparentna, da se ne moze videti ni delic "sveta" koji lezi ispod nje. Ako nismo u mogucnosti da otkrijemo i dovoljno analiziramo planete/satelite u sopstvenom sistemu, pa ne mora ni biti ceo Solarni sistem - Jupiter je dosta blizu, kako li cemo sa sadasnjom tehnikom Habla istrazivati ostala zvezdana prostranstva?
P.S.: Jedva cekam konstrukciju novih i savremenijih satelita, svemirskih stanica i teleskopa!
 
Kastor:
...Kao prvo,slazem se da ti je pitanje ok. ali isto tako da mu nije mesto ovde vec pod SF. Ali kad sam vec tu da kazem nesto,red je,pa sa obzirom koliko zvezda i planeta postoji velika je verovatnoca da na nekoj planeti i postoji neki oblik zivota!

:idea:
Ne vezuj se samo za brojke planeta i zvezda - tu su i dosta vazne proporcije tih tela, njihov sastav/gradja, mogucnost upijanja/reflektovanja/zracenja svetlosti ili energije i njihova (ne)pokretljivost, temperatura, aktivnost... Dacu ti samo jedan primer za vaznost proporcija(podrazumevaj da je sastav planeta i zvezda isti kao u slucaju Sunce-Zemlja): A)Zamisli da negde u Svemiru postoji planeta velicine nase Zemlje u sistemu zvezde(jedne), velicine naseg Sunca-moze se itekako desiti da dodje do stvaranja organskog zivota.
B)Mozda postoji dosta veca zvezda i dosta manja planeta - ako je na proporcionalno vecem udaljenju od daljine Sunce-Merkur(Sunce-Venera), a na proporcionalno manjoj udaljenosti nego sto je Sunce-Pluton(Sunce-Neptun/Uran...), postoji ogromna verovatnoca za javljanje bioloske aktivnosti-biljke, zivotinje.
 
zenzen:
Ne znam u koje vanzemljake da vjerujem. U zle bubolike ili u dobričine sa glavama poput kornjače. Ili su na naše opće iznenedjenje jedna sasvim bezoblična i vrlo neinteligentna masa.
Uostalom zašto ne obznane svoje prisustvo umjesto što se prikazuju (ili ih opažaju) osobama čiji iskazi ne uljevaju povjerenje.


Pametnjakovicu, 1)mozda su obicna niskointeligentnija bica, vasi, biljke...
2)mozda ONI ne znaju da MI postojimo
3)mozda se plase da ih ne istrebimo, da im ne naudimo
4)mozda ne zele nikakvog kontakta sa nama(videli ratove, oruzje, Haski tribunal...)
Sve je ovo pod pretpostavkom da su nas vec pronasli ili da su inteligentna bica :) a koliko li kombinacija stvarno postoji???!!!!!
 

Back
Top