Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je neka od vas imala povisen progesteron? Meni je 1.5, a normalno 0.9 :confused:

Draga maro 77,meni je progesteron bio povišen poslije stimulacije,tako da mi nisu htjeli vratiti embrije,dok se progesteron ne smanji.
Koristila sam i injekcije lukrin,ali bez nekog većeg uspjeha.Nadam se da ću brzo srediti taj hormon pa da idem po svoje bebice,uf jedva čekam
da mi ih vrate ;=).
 
Zsuki, ovde sve utihnulo, sto je mozda i dobro jer nas je jos malo ostalo:). Pa valjda cemo i mi na trudnicki kutak jednog dana pa da ovaj forum postane pust. Ja se vratila sa putovanja, bilo je divno u Pragu, bas smo se rasteretili psihicki, dal od piva ili od Praga:zcepanje: E sad pravim nove planove pa polako u nove radne pobede:think:
 
Zdravo devojke.
Dugo me nije bilo, nikakva sam forumašica. Bolje i što se nisam javljala, kvarila bih vam motivaciju. :ljutko: Sve sam se nadala da će mi stići poziv od neke ustanove, pa sam htela da vas obradujem, ali još uvek ništa. Da podsetim, u programu sam besplatne VTO i potvrdu sam dobila još (davnog) 19. januara. Od tad čekam, i evo, za 4 meseca nema pomaka ni za dlaku. Zvala sam nekoliko desetina puta sve moguće brojeve u RZZO :telefon:, išla kod dr Jovanovića 5 puta :cao:, čekala satima u Frontu ispred svih nadležnih ambulanti i kabineta :ceka:, upadala i kod načelnice Garalejić :zper: - i ništa. Puno je i prepuno, a preko leta u Frontu neće raditi i, kako mi rekoše, jedino mogu da me ubace od septembra. Sva je prilika da će meni potvrda isteći 19. jula :rtfm:, a da me nigde neće uputiti i pojeo vuk magarca, džaba sve, a vreme mi prolazi. Godinu i po je prošlo od kad sam krenula sa konsultacijama u Frontu, pa vi vidite. Da ne bude zabune, ja sam Front upisala kao svoju želju jer mi je tamo doktorka, ali sam u RZZO rekla da me ubace bilo gde, samo da mi ne propadne sva muka oko prikupljanja papira, ali ne vredi. :dontunderstand: Sve puno. Pa da pitam... ima li neka od vas slično iskustvo? Je li nekoj od vas potvrda ikada istekla, ni krivoj ni dužnoj? Ja sam očajna. Nemoćna sam da bilo šta uradim, samo sležu ramenima i govore: "Nema mesta.". RZZO je spisak sa mojim imenom u Front upućivao već nekoliko puta, sa sve naznakom "HITNO", ali ovi iz Fronta vraćaju :banovati: uz obrazloženje da su im kapaciteti popunjeni, i da će od 15. maja praviti spiskove za septembar. Nisam pametna šta da radim. Za moju potvrdu je septembar prekasno. Na ivici sam živaca, a kao treba da budem opuštena pa da nekako zatrudnim! :histericna: Možda treba lepše da ih zamolim. :mafijas:
Eto vidite da je bolje što se nisam javljala! :rida:
 
Zdravo devojke.
Dugo me nije bilo, nikakva sam forumašica. Bolje i što se nisam javljala, kvarila bih vam motivaciju. :ljutko: Sve sam se nadala da će mi stići poziv od neke ustanove, pa sam htela da vas obradujem, ali još uvek ništa. Da podsetim, u programu sam besplatne VTO i potvrdu sam dobila još (davnog) 19. januara. Od tad čekam, i evo, za 4 meseca nema pomaka ni za dlaku. Zvala sam nekoliko desetina puta sve moguće brojeve u RZZO :telefon:, išla kod dr Jovanovića 5 puta :cao:, čekala satima u Frontu ispred svih nadležnih ambulanti i kabineta :ceka:, upadala i kod načelnice Garalejić :zper: - i ništa. Puno je i prepuno, a preko leta u Frontu neće raditi i, kako mi rekoše, jedino mogu da me ubace od septembra. Sva je prilika da će meni potvrda isteći 19. jula :rtfm:, a da me nigde neće uputiti i pojeo vuk magarca, džaba sve, a vreme mi prolazi. Godinu i po je prošlo od kad sam krenula sa konsultacijama u Frontu, pa vi vidite. Da ne bude zabune, ja sam Front upisala kao svoju želju jer mi je tamo doktorka, ali sam u RZZO rekla da me ubace bilo gde, samo da mi ne propadne sva muka oko prikupljanja papira, ali ne vredi. :dontunderstand: Sve puno. Pa da pitam... ima li neka od vas slično iskustvo? Je li nekoj od vas potvrda ikada istekla, ni krivoj ni dužnoj? Ja sam očajna. Nemoćna sam da bilo šta uradim, samo sležu ramenima i govore: "Nema mesta.". RZZO je spisak sa mojim imenom u Front upućivao već nekoliko puta, sa sve naznakom "HITNO", ali ovi iz Fronta vraćaju :banovati: uz obrazloženje da su im kapaciteti popunjeni, i da će od 15. maja praviti spiskove za septembar. Nisam pametna šta da radim. Za moju potvrdu je septembar prekasno. Na ivici sam živaca, a kao treba da budem opuštena pa da nekako zatrudnim! :histericna: Možda treba lepše da ih zamolim. :mafijas:
Eto vidite da je bolje što se nisam javljala! :rida:


Cao Sacekusa, ja sam radila dva puta VTO preko Fonda. Prvi put su me pozvali za dva meseca, a drugi put sam cekala 5 meseci. Prosle godine sam u julu dobila potvrdu i cekala poziv tako da nisam mogla da planiram godisnji, pa sam u septembru dobila poziv da se javim od prvog do petog dana ciklusa u decembru. Onda kontraceptivi, pa u januaru stimulacija (skraceni postupak) i 20. januara ET, a 22. januara mi isticala potvrda. Sad sam usla u treci pokusaj preko Grada i radili su mi na klinici PAPA i kolposkopiju, a ove nedelje trteba da dobijem pa ce mi raditi hormonski status i mm spermokulturu, jer nam je samo to falilo. Posto imaju relativno sveze analize, jer su mi punktirali cistu pocetkom aprila i tad sam donela sve analize. I onda kazu kad prikupe sve te rezultate pozvace nas. Tako sam ja cula da za treci pokusaj preko Grada nema liste cekanja. Nadam se da cu u junu ili julu doci na red. Ova potvrda ne znam koliko vazi, jer su oni valda vec unapred naplatili od Grada za te parove. Inace radim na GAK-u Visegradska. Ne ocajavaj ja mislim da ce da te pozovu pre isteka potvrde. :)

Suncokret super napunila si sad baterije za nove pobede :).

Sve vas ljubim i javljajte se. Ja se nisam javljala posto imam majstore u stanu, a vidim da se jesmo malo uspavale. Pisite sta ima novo :bye::cmok2:
 
Bubice, mogu da bole ako su bili uvecani od stimulacije.
Sacekusa, ja pratim forum kutak i tamo su neke devojke kojima bas uskoro istice potvrda dobile poziv.
Jednoj je isticalo sad u maju pa su je odmah pozvali (komisiju prosla kraj decembra).
 
Cao devojke!
Ni ja se nisam javljala jer nisam imala o cemu da vam pisem, a da vam kukam i placem posle drugog neuspeha nisam zelela, ionako imate i svojih briga. Malo smo putovali, vratili se, krenule nove obaveze na poslu, unapredili me sto i nije lose jer cu manje misliti o sebi a vise o poslu. Zakazala sam kod dr Elezovica da vidim oko tih mojih mutacija vezano za trombofiliju sta on ima da kaze. Planiram da idem na histeroskopiju i laparoskopiju, ali ne znam koliko mora proci vremena od VTO. To je trebalo i ranije da uradim ali dr je smatrala da ne treba. Volela bih da to uradim u junu pa da u julu idem na more, mada ne znam koliko traje oporavak posle operacije...
I tako nista novo, nista pametno, samo planovi i puste zelje....
Ljubim vas sve i javljajte se! Ne smemo dozvoliti da ovaj forum utihne:rtfm:
 
Veliki pozdrav za sve... Redovno posecujem ovaj forum ali se duze vreme nisam oglasavala. Posle niz godina i bezuspesnog lecenja poceli smo da skupljamo potrebne nalaze za VTO i izmedju ostalog uradila sam hormonski nalaz krvi i ustanovljeno je da mi je TSH povecan pa me zanima da li je to prepreka za VTO ustvari da li mogu da prodjem komisiju sa takvim nalazom ili je pre toga potrebno lecenje. Unapred hvala, svako iskustvo ce mi dobro posluziti!
 
Camili,
Stvarno ne znam da li komisija vraca za taj hormon ali znam da se on uspesno leci obicnim lekicima. Da li si mozda bila na kontraceptivima jer od njih zna da skoci?
Vrlo moguce da ce ti traziti misljenje edokrinologa.Vidi na kutak forumu, ima tema samo za to.
 
Poslednja izmena:
Da osvezimo malo temu!!!
Imamo iz drugog pokusaja VTO u Segedinu(kod dr.Zadorija)sina Djordja rodjenog 2009 godine....u tom "leglu"je ostalo jos 2 zamrznuta embriona koja prosle godine negde u oktobru-novembru nisu preziveli odmrzavanje pa je taj pokusaj embriontransfera propao!!
Danas, u postupku trece VTO (na istom mestu,tim koji dobija ne treba menjati) imamo dva odlicna embriona koja ce verovatno u utorak kod moje zene u stomak....pa javljamo sta ce biti dalje,nadamo se uspehu !!!!!
Pozdrav:bye:
 
Da osvezimo malo temu!!!
Imamo iz drugog pokusaja VTO u Segedinu(kod dr.Zadorija)sina Djordja rodjenog 2009 godine....u tom "leglu"je ostalo jos 2 zamrznuta embriona koja prosle godine negde u oktobru-novembru nisu preziveli odmrzavanje pa je taj pokusaj embriontransfera propao!!
Danas, u postupku trece VTO (na istom mestu,tim koji dobija ne treba menjati) imamo dva odlicna embriona koja ce verovatno u utorak kod moje zene u stomak....pa javljamo sta ce biti dalje,nadamo se uspehu !!!!!
Pozdrav:bye:

Bravooo!!! Drzimo vam palceve!!!:super:
 
Pozz za sve one koje me se secaju i velika podrska za sve one koje su trenutno u pokusaju,ne posustajte,ja sam vam veliki primer za to.Secate se da sam posle velike muke i vise pokusaja ostala prirodno trudna i rodila jednu predivnu devojcicu kojoj ce skoro rodjendan,ali to nije sve za nedelju dana ulazim u 4 mesec,cekam jos jednu bebicu ova me je jos vise iznenadila nisam ni slutila da moze tako lako da se desi,ali na srecu i toga ima.Zato jos jednom ne posustajte jer niko ne zna sta mu donosi sutra,sve se brzo promeni i tugu i ocaj zameni gomila srece i decijeg smeha.LJubim vas.
 
Pozz za sve one koje me se secaju i velika podrska za sve one koje su trenutno u pokusaju,ne posustajte,ja sam vam veliki primer za to.Secate se da sam posle velike muke i vise pokusaja ostala prirodno trudna i rodila jednu predivnu devojcicu kojoj ce skoro rodjendan,ali to nije sve za nedelju dana ulazim u 4 mesec,cekam jos jednu bebicu ova me je jos vise iznenadila nisam ni slutila da moze tako lako da se desi,ali na srecu i toga ima.Zato jos jednom ne posustajte jer niko ne zna sta mu donosi sutra,sve se brzo promeni i tugu i ocaj zameni gomila srece i decijeg smeha.LJubim vas.

Drago mi je zbog vas!ČESTITAM!!!Zaslužili ste tvoj dragi i ti posle svega što ste prošli punu kuću dečice.Želim ti laku trudnoću i još lakši porođaj!!!
 
Da osvezimo malo temu!!!
Imamo iz drugog pokusaja VTO u Segedinu(kod dr.Zadorija)sina Djordja rodjenog 2009 godine....u tom "leglu"je ostalo jos 2 zamrznuta embriona koja prosle godine negde u oktobru-novembru nisu preziveli odmrzavanje pa je taj pokusaj embriontransfera propao!!
Danas, u postupku trece VTO (na istom mestu,tim koji dobija ne treba menjati) imamo dva odlicna embriona koja ce verovatno u utorak kod moje zene u stomak....pa javljamo sta ce biti dalje,nadamo se uspehu !!!!!
Pozdrav:bye:

Samo napred!Želim vam uspešan pokušaj,a pošto ste se već izvežbali sa Đoletom blizanci bi vam dobro došli.Da li su menjali cene?
 
Cao devojke!
Ni ja se nisam javljala jer nisam imala o cemu da vam pisem, a da vam kukam i placem posle drugog neuspeha nisam zelela, ionako imate i svojih briga. Malo smo putovali, vratili se, krenule nove obaveze na poslu, unapredili me sto i nije lose jer cu manje misliti o sebi a vise o poslu. Zakazala sam kod dr Elezovica da vidim oko tih mojih mutacija vezano za trombofiliju sta on ima da kaze. Planiram da idem na histeroskopiju i laparoskopiju, ali ne znam koliko mora proci vremena od VTO. To je trebalo i ranije da uradim ali dr je smatrala da ne treba. Volela bih da to uradim u junu pa da u julu idem na more, mada ne znam koliko traje oporavak posle operacije...
I tako nista novo, nista pametno, samo planovi i puste zelje....
Ljubim vas sve i javljajte se! Ne smemo dozvoliti da ovaj forum utihne:rtfm:

Mali suncokret grlim te i šaljem ti dobre vibracije!
 
@zvoncica36
Malo na vise su korigovali...ali je i forinta pala!!
Usluga od konsultacija i svim pregledima do krajnjeg embriotransfera ako dodje do njega je oko 1300-1350 eura + lekove koje vam ispise, ali to placate u apoteci i kostaju od 500 do 700 eura!!! Sto mu dodje komplet VTO oko ili do 2000 eura!!!
I hvala na lepim zeljama,saznali smo danas da imamo dva prelepa embriona koja se lepo razvijaju...sutra smo u 13 h na embriotransferu...pozdrav svima!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top