Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ragazza,pošto nisi citirala post na koji si odgovorila,ne znam da li se na moje pitanje-da li ti je neko rekao da bi uzrok tvojim spontanim mogla biti ta sklonost ka trombofiliji?
ako imaš homozigotnu mutaciju,a Mijić to znao,i nije ti dao injekcije heparina da primaš u trudnoći,onda nema šta da se pitaš...jesu li ikad rekli za uzrok spontanog?Možda neki virus ili brisevi nisu bili dobri?
ako sve to isključiš,logično da je plod uginuo ili zbog genetike,ili trombofilije-tačnije slabijeg dotoka krvi.
Pila si aspirin?
Taj folan 1x dnavno koristi svima,ali i nama sa tom mutacijom do trudnoće.Onda se nj. ,sa trimestrom povećava.
I njega ne treba piti godinama...bez pauze...
zbog čega misliš da je surogat majka rešenje za vas??
 
Devojke da li ste pre embriotransfera radile kompletan pregled urina i urinokulturu, da li je to uopste neophodno raditi? Ja do sada to nikada nisam, a negde sam procitala da je i to nephodno. Posto sam odlucila da idem u Maribor po moje smrzlice:D i pokusam po peti put, danas sam uradila urino test, pa ne mogu da protumacim ove rezultate da li je to uredu ili su potrebni neki antibiotici da se piju:
Izgled - slabo zamucen
Reakcija ( ph) - 6
Leukociti 2-3
Bakterije - malo
Sluz - dosta
Plocaste celije - dosta
urinokulturu jos cekam kao i briseve, ako to sve bude uredu i ako mi hematolog da zeleno svetlo ja odoh krajem novembra po moje bebice:bye:
 
Devojke da li ste pre embriotransfera radile kompletan pregled urina i urinokulturu, da li je to uopste neophodno raditi? Ja do sada to nikada nisam, a negde sam procitala da je i to nephodno. Posto sam odlucila da idem u Maribor po moje smrzlice:D i pokusam po peti put, danas sam uradila urino test, pa ne mogu da protumacim ove rezultate da li je to uredu ili su potrebni neki antibiotici da se piju:
Izgled - slabo zamucen
Reakcija ( ph) - 6
Leukociti 2-3
Bakterije - malo
Sluz - dosta
Plocaste celije - dosta
urinokulturu jos cekam kao i briseve, ako to sve bude uredu i ako mi hematolog da zeleno svetlo ja odoh krajem novembra po moje bebice:bye:

Ako imaš malo bakterija sumnjam da ćeš morati da čekaš urinokulturu... verovatno ti je negativna...
Čini mi se da su ti ovi nalazi dobri...;)
Držim fige...:super:
 
pozdrav svim drugarima;)
redovno sam tu i navijam za sve nas i radujem se svim malim i velikim pobedama!
nisam skoro videla da se javlja oficirusa, oficiruso javi seeeeee!!!
kod mene i dalje nista novo, na zalost
molim mali pariz, ako moze da mi se javi na private, htela sam nesto da je pitam...
cmokic za sve
 
ragazza,pošto nisi citirala post na koji si odgovorila,ne znam da li se na moje pitanje-da li ti je neko rekao da bi uzrok tvojim spontanim mogla biti ta sklonost ka trombofiliji?
ako imaš homozigotnu mutaciju,a Mijić to znao,i nije ti dao injekcije heparina da primaš u trudnoći,onda nema šta da se pitaš...jesu li ikad rekli za uzrok spontanog?Možda neki virus ili brisevi nisu bili dobri?
ako sve to isključiš,logično da je plod uginuo ili zbog genetike,ili trombofilije-tačnije slabijeg dotoka krvi.
Pila si aspirin?
Taj folan 1x dnavno koristi svima,ali i nama sa tom mutacijom do trudnoće.Onda se nj. ,sa trimestrom povećava.
I njega ne treba piti godinama...bez pauze...
zbog čega misliš da je surogat majka rešenje za vas??

Nisu rekli uzrok spontanog, kaze hematolog da nije dokaz sto sam homozigot. Svi brisevi ok, a i genetika ploda je uradjena posle druge trudnoce, i bila je u redu. Nisam nikada uzimala aspirin. A ovo za surogat je neko moje zakljucivanje, iako ne bi to trebala da radim, jer se ne razmem u medicinu...vise sam zbog situacije bila primorana da se pozabavim ovom tematikom.... Hvala sto si se javila na moj post. Pozzz
 
Ako imaš malo bakterija sumnjam da ćeš morati da čekaš urinokulturu... verovatno ti je negativna...
Čini mi se da su ti ovi nalazi dobri...;)
Držim fige...:super:

Hvala ti mali cicak puno:D

Gledam nesto po ostalim forumima i nije mi jasno sto se tice pripreme za embriotransfer sa zamrznutim embrionima. Evo kako izgleda jedna priprema
mikroginon (1 kutija) + supresija, dipherelin (od 11. dana tog ciklusa)
- estrofemom (2mg)
od 1. do 4. dc (nakon mikro.) 2x1
od 5. do 8. dc 3x1
od 9. do 12. dc 3x2
- STOP injekcija (Pregnyl 10000ij) 13. dc, estrofem na dalje 2x1
- utrogestan 3x2, od 15. dc
- ET 20. dc
Uopste mi nije jasno sto se daje mikroginon,supresija,dipherelin pa cak i stop inekcija :dontunderstand: kad su upitanju zamrznuti embrioni. Ja sam do sada uzimala samo od prvog dana menstruacije 3x2 tab. estrofema, 10 dan radim ultrazvuk da vidim koliki je endometrijum, nakon toka 12 ili 13 dan krecem sa utrogestanom 3x2 i embriotransfer mi je bio nekad 18, 19, 20 i 21 dan.
Sada su me skroz zbunile ove inekcije, da li je neka od vas isla na pripremu sa zamrznutim embrionima i kako je tekla priprema.
 
Hvala ti mali cicak puno:D

Gledam nesto po ostalim forumima i nije mi jasno sto se tice pripreme za embriotransfer sa zamrznutim embrionima. Evo kako izgleda jedna priprema
mikroginon (1 kutija) + supresija, dipherelin (od 11. dana tog ciklusa)
- estrofemom (2mg)
od 1. do 4. dc (nakon mikro.) 2x1
od 5. do 8. dc 3x1
od 9. do 12. dc 3x2
- STOP injekcija (Pregnyl 10000ij) 13. dc, estrofem na dalje 2x1
- utrogestan 3x2, od 15. dc
- ET 20. dc
Uopste mi nije jasno sto se daje mikroginon,supresija,dipherelin pa cak i stop inekcija :dontunderstand: kad su upitanju zamrznuti embrioni. Ja sam do sada uzimala samo od prvog dana menstruacije 3x2 tab. estrofema, 10 dan radim ultrazvuk da vidim koliki je endometrijum, nakon toka 12 ili 13 dan krecem sa utrogestanom 3x2 i embriotransfer mi je bio nekad 18, 19, 20 i 21 dan.
Sada su me skroz zbunile ove inekcije, da li je neka od vas isla na pripremu sa zamrznutim embrionima i kako je tekla priprema.

Meni su transfer zamrznutih radili u tzv prirodnom ciklusu, nisam uzimala i primala apsolutno nista. Samo su oko 17 ili 18 dana ciklusa uradili transfer. I nije uspelo. Menstr. sam dobila vec 27.dana...
 
Evo da vam se i ja javim.Secate se da sam pre mesec dana dobila poziv od komisije da se javim da pocnemo treci pokusaj,e posle sam se javila doktorki i ona mi je rekla da dodjem prvi dan ciklusa.Kada me pregledala receno mi je da krecemo 22 dan,dugi protokol,u medjuvremenu otkrijemo nizak tsh.Uputili me na detaljnija ispitivanja,na ultrazvuk stitne i utvrde da imam hasimotov sindrom (bolest stitne zlezde),bas sam bila razocarana,samo mi je jos to falilo.Ali doktorka i endokrinolog su ipak odlucili da krenu sa postupkom,ali kratkim od prvog dana ciklusa.E sad sledi zaplet,ja sam cekala prvi dan ciklusa,cekala,cekala i cekala ali nisam docekala.Posle deset dana sam odradila betu,i ona je bila pozitivna.JA SAM OSTALA TRUDNA PRIRODNIM PUTEM posle deset godina zajednickog zivota i posle 4 godine intezivnog lecenja.Danas sam bila na ultrazvuku.videla sam moju malu mrvicu.5,5 nedelja je stara trudnoca.Eto cuda se desavaju,a ja sam ta koja je najmanje verovala da ce bas meni da se desi.LJubim vas puno
 
:klap:
Evo da vam se i ja javim.Secate se da sam pre mesec dana dobila poziv od komisije da se javim da pocnemo treci pokusaj,e posle sam se javila doktorki i ona mi je rekla da dodjem prvi dan ciklusa.Kada me pregledala receno mi je da krecemo 22 dan,dugi protokol,u medjuvremenu otkrijemo nizak tsh.Uputili me na detaljnija ispitivanja,na ultrazvuk stitne i utvrde da imam hasimotov sindrom (bolest stitne zlezde),bas sam bila razocarana,samo mi je jos to falilo.Ali doktorka i endokrinolog su ipak odlucili da krenu sa postupkom,ali kratkim od prvog dana ciklusa.E sad sledi zaplet,ja sam cekala prvi dan ciklusa,cekala,cekala i cekala ali nisam docekala.Posle deset dana sam odradila betu,i ona je bila pozitivna.JA SAM OSTALA TRUDNA PRIRODNIM PUTEM posle deset godina zajednickog zivota i posle 4 godine intezivnog lecenja.Danas sam bila na ultrazvuku.videla sam moju malu mrvicu.5,5 nedelja je stara trudnoca.Eto cuda se desavaju,a ja sam ta koja je najmanje verovala da ce bas meni da se desi.LJubim vas puno

Ovo je nesto najlepse sto sam cula , ulepsala si mi dan :klap::klap::klap::klap:
cestitam vam i od sveg srca sve najbolje !!!!!
 
Draga BET svaka čast, čestitam:klap::klap::klap: tako se to radi:D

Inače ja sam malo pre došla od hematologa i evo predloga.
1. da dobijem VITAMIN OHB 12 2500ug (samo jednu ampulu)
2. FOLAN 1x1 tabl. i BEVIPLEX 2X1 tab.
U slučaju novog IVF postupka treba da uzmem 3 dana pred planirani embriotransfer FRAGMIN 2500 j s.c. na 24 sata (ma dan transfera lek ne uzimati 6 sati pre i 6 sati posle transfera) Zatim se nastavlja normalno, ako se ne utvrdi trudnoća prekinuti.
Još mi je napisao obavezna kontrola broja trombocita 7-10 dana po otpočinjanju primene Fragmina,ne znam zašto je to obavezno uvek se setim da pitam još milion pitanja kad izadjem iz ordinacije. Redovna hematološka kontrola za 6 meseci sa rezultatom homocisteina u krvi, a ako dođe do trudnoće onda 4-6 nedelja kontrola sa rezultatom KKS. Sve u svemu njegovo mišljenje je da ovaj moj nalaz HOMOZIGOT za TT677 varijantu na genu za MTHFR se obično ne dovodi u direktnu vezu sa neuspehom trudnoće, ali se ni takva mogućnost ne moža isključiti.
Toliko od mene:bye::bye::bye:
 
Evo da vam se i ja javim.Secate se da sam pre mesec dana dobila poziv od komisije da se javim da pocnemo treci pokusaj,e posle sam se javila doktorki i ona mi je rekla da dodjem prvi dan ciklusa.Kada me pregledala receno mi je da krecemo 22 dan,dugi protokol,u medjuvremenu otkrijemo nizak tsh.Uputili me na detaljnija ispitivanja,na ultrazvuk stitne i utvrde da imam hasimotov sindrom (bolest stitne zlezde),bas sam bila razocarana,samo mi je jos to falilo.Ali doktorka i endokrinolog su ipak odlucili da krenu sa postupkom,ali kratkim od prvog dana ciklusa.E sad sledi zaplet,ja sam cekala prvi dan ciklusa,cekala,cekala i cekala ali nisam docekala.Posle deset dana sam odradila betu,i ona je bila pozitivna.JA SAM OSTALA TRUDNA PRIRODNIM PUTEM posle deset godina zajednickog zivota i posle 4 godine intezivnog lecenja.Danas sam bila na ultrazvuku.videla sam moju malu mrvicu.5,5 nedelja je stara trudnoca.Eto cuda se desavaju,a ja sam ta koja je najmanje verovala da ce bas meni da se desi.LJubim vas puno

Ovo je predivno! Cestitam!
 
Draga BET,neka ti je sa srecom i hvala dragom Bogu da se tako sta uopste desava a ti mu budi jos vise zahvalna jer je bas izabrao tebe.Fino si rekla cuda se desavaju a u ta cuda vjerujem i ta me vjera drzi. Sve najbolje i uzivaj sad.Ljubim te. Za sve ostale puno srece, strpljenja,nade i vjere u nas same.Pusa
 
BET
BET Sve cestitke!!! :vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:
Bas mi je drago :heart:

Devojke,
ja jos uvek prikupljam analize za komisiju. Recite mi, da li je neka od vas imala pozitivnu rubellu igg? Meni je 87, da li sa tim mogu proci komisiju?:(

Ja u cetvrtak idem na komisiju u Betaniju i meni je rubella IgG 4.5 ali mi je doktorica objasnila da to znaci da sam ja to nekad imala, prelezala i nemam je vise ako je IgM negativan tj. ostala su neka antitela, ako sam ja dobro razumela
 
Evo da vam se i ja javim.Secate se da sam pre mesec dana dobila poziv od komisije da se javim da pocnemo treci pokusaj,e posle sam se javila doktorki i ona mi je rekla da dodjem prvi dan ciklusa.Kada me pregledala receno mi je da krecemo 22 dan,dugi protokol,u medjuvremenu otkrijemo nizak tsh.Uputili me na detaljnija ispitivanja,na ultrazvuk stitne i utvrde da imam hasimotov sindrom (bolest stitne zlezde),bas sam bila razocarana,samo mi je jos to falilo.Ali doktorka i endokrinolog su ipak odlucili da krenu sa postupkom,ali kratkim od prvog dana ciklusa.E sad sledi zaplet,ja sam cekala prvi dan ciklusa,cekala,cekala i cekala ali nisam docekala.Posle deset dana sam odradila betu,i ona je bila pozitivna.JA SAM OSTALA TRUDNA PRIRODNIM PUTEM posle deset godina zajednickog zivota i posle 4 godine intezivnog lecenja.Danas sam bila na ultrazvuku.videla sam moju malu mrvicu.5,5 nedelja je stara trudnoca.Eto cuda se desavaju,a ja sam ta koja je najmanje verovala da ce bas meni da se desi.LJubim vas puno

bet, mene si ostavila bez teksta!!!! CEEEEEEEEEEESTIIIIIIIIIIIITAAAAAAAAAM
 
Evo da vam se i ja javim.Secate se da sam pre mesec dana dobila poziv od komisije da se javim da pocnemo treci pokusaj,e posle sam se javila doktorki i ona mi je rekla da dodjem prvi dan ciklusa.Kada me pregledala receno mi je da krecemo 22 dan,dugi protokol,u medjuvremenu otkrijemo nizak tsh.Uputili me na detaljnija ispitivanja,na ultrazvuk stitne i utvrde da imam hasimotov sindrom (bolest stitne zlezde),bas sam bila razocarana,samo mi je jos to falilo.Ali doktorka i endokrinolog su ipak odlucili da krenu sa postupkom,ali kratkim od prvog dana ciklusa.E sad sledi zaplet,ja sam cekala prvi dan ciklusa,cekala,cekala i cekala ali nisam docekala.Posle deset dana sam odradila betu,i ona je bila pozitivna.JA SAM OSTALA TRUDNA PRIRODNIM PUTEM posle deset godina zajednickog zivota i posle 4 godine intezivnog lecenja.Danas sam bila na ultrazvuku.videla sam moju malu mrvicu.5,5 nedelja je stara trudnoca.Eto cuda se desavaju,a ja sam ta koja je najmanje verovala da ce bas meni da se desi.LJubim vas puno

Divno...:super:
 
Evo da vam se i ja javim.Secate se da sam pre mesec dana dobila poziv od komisije da se javim da pocnemo treci pokusaj,e posle sam se javila doktorki i ona mi je rekla da dodjem prvi dan ciklusa.Kada me pregledala receno mi je da krecemo 22 dan,dugi protokol,u medjuvremenu otkrijemo nizak tsh.Uputili me na detaljnija ispitivanja,na ultrazvuk stitne i utvrde da imam hasimotov sindrom (bolest stitne zlezde),bas sam bila razocarana,samo mi je jos to falilo.Ali doktorka i endokrinolog su ipak odlucili da krenu sa postupkom,ali kratkim od prvog dana ciklusa.E sad sledi zaplet,ja sam cekala prvi dan ciklusa,cekala,cekala i cekala ali nisam docekala.Posle deset dana sam odradila betu,i ona je bila pozitivna.JA SAM OSTALA TRUDNA PRIRODNIM PUTEM posle deset godina zajednickog zivota i posle 4 godine intezivnog lecenja.Danas sam bila na ultrazvuku.videla sam moju malu mrvicu.5,5 nedelja je stara trudnoca.Eto cuda se desavaju,a ja sam ta koja je najmanje verovala da ce bas meni da se desi.LJubim vas puno
bravo,cuda se ipak desavaju....hvala dragom Bogu!!! cestitam ti od srca i zelim laku i lepu trudnocu :cmok::cmok2: :bye:
 
Hvala vam puno na cestitkama,i ja i moj mm jos ne mozemo da verujemo.Ali naravno i da je veliki strah u pitanju,pogotovo i sama pomisao da su mi krenuli stimulaciju 22 dan,i sta je sve moglo biti.Samo moram da razmisljam pozitivno,to je najbitnije,cekam sledeci UZ i verujem da ce sve biti dobro.Jos jednom hvala,divne ste.
 
Evo da vam se i ja javim.Secate se da sam pre mesec dana dobila poziv od komisije da se javim da pocnemo treci pokusaj,e posle sam se javila doktorki i ona mi je rekla da dodjem prvi dan ciklusa.Kada me pregledala receno mi je da krecemo 22 dan,dugi protokol,u medjuvremenu otkrijemo nizak tsh.Uputili me na detaljnija ispitivanja,na ultrazvuk stitne i utvrde da imam hasimotov sindrom (bolest stitne zlezde),bas sam bila razocarana,samo mi je jos to falilo.Ali doktorka i endokrinolog su ipak odlucili da krenu sa postupkom,ali kratkim od prvog dana ciklusa.E sad sledi zaplet,ja sam cekala prvi dan ciklusa,cekala,cekala i cekala ali nisam docekala.Posle deset dana sam odradila betu,i ona je bila pozitivna.JA SAM OSTALA TRUDNA PRIRODNIM PUTEM posle deset godina zajednickog zivota i posle 4 godine intezivnog lecenja.Danas sam bila na ultrazvuku.videla sam moju malu mrvicu.5,5 nedelja je stara trudnoca.Eto cuda se desavaju,a ja sam ta koja je najmanje verovala da ce bas meni da se desi.LJubim vas puno

CESTITAM!!!! :klap: :klap: :klap:
 
Evo da vam se i ja javim.Secate se da sam pre mesec dana dobila poziv od komisije da se javim da pocnemo treci pokusaj,e posle sam se javila doktorki i ona mi je rekla da dodjem prvi dan ciklusa.Kada me pregledala receno mi je da krecemo 22 dan,dugi protokol,u medjuvremenu otkrijemo nizak tsh.Uputili me na detaljnija ispitivanja,na ultrazvuk stitne i utvrde da imam hasimotov sindrom (bolest stitne zlezde),bas sam bila razocarana,samo mi je jos to falilo.Ali doktorka i endokrinolog su ipak odlucili da krenu sa postupkom,ali kratkim od prvog dana ciklusa.E sad sledi zaplet,ja sam cekala prvi dan ciklusa,cekala,cekala i cekala ali nisam docekala.Posle deset dana sam odradila betu,i ona je bila pozitivna.JA SAM OSTALA TRUDNA PRIRODNIM PUTEM posle deset godina zajednickog zivota i posle 4 godine intezivnog lecenja.Danas sam bila na ultrazvuku.videla sam moju malu mrvicu.5,5 nedelja je stara trudnoca.Eto cuda se desavaju,a ja sam ta koja je najmanje verovala da ce bas meni da se desi.LJubim vas puno

E i meni si ulepsala dan! Cestitam!!!!
 
Devojke hitno mi je potebna vasa pomoc, danas su mi stigli rezultati briseva, u vaginalnom brisu nalaz mi je gljivice iz roda Candida su nadjene u malom broju, a u cervikalnom nalaz je gljivice iz roda Candida su nadjene u znatnom broju, sutra bi trebalo da pocnem da pijem estrofem za pripremu za embriotransfer i eto ti sad brisevi nisu uredu, da li zna neko sta se uzima za candidu, kod ginekologa treba da idem tek za 10 dana da bi se video koliki je endometrijum. Samo se nadam da nece biti potrebno da cekam sledeci mesec, valjda ta candida nije nista strasno, par vaginaleta i bice sve ok, sta vi mislite:bye:
 
Jelena mb Hvala na brzom odgovoru! Mislim da bi dijagnoza MM trebala da bude Asthenozoospermia jer ima 21 mil. ali 80% nepokretnih, 10% slabo pokretnih, 5%pokretnih i 5% progresivno pokretnih spermatozoida.:(
Kakav je postupak dalje? Gde ces raditi VTO? Koliko se ceka? Mi smo se opredelili za Betaniju pa ako budem mogla da biram doktora (ako prodjemo komisiju :sad2:) izabracu dr. Artura Bjelicu. Moja poznanica je isla kod njega i kaze da je Ok mada kaze da je i dr. Kopitovic dobra. Imam toliko pitanja ali ne bi da te gnjavim puno!
Svim devojkama zelim puuuuno srece da ispune svoj san a devojkama koje su uspele od :heart: cestitam! :super:

Izvini što ti tek sad odgovaram ja sam u frci sa uputima itd..
Ja sam cekala od prvostepene komisije do drugostepene tri ipo nedelje,Kad sam prošla drugostepenu komisiju 14.10. juce me je socijalno obavestilo da su stigli papiri i da treba da dođem sda uputom od ginekologa po njih i da popunim neki obrazac i uzmem poziv.Onda mi treba uput za stacionalno (bolničko) lecenje za 16.11. kad idem u Genezis za terapiju koju treba da koristim i kad treba da idem na aspiraciju.
Ne znam da li možeš da biraš dr u državnoj ustanovi ko će da ti radi sa tim nisam upoznata pošto smo se mi opredelili za Genezis i dr Crnogorac sa kojom sam zadovoljna jer sam kod nj bila na preglede i na konsultacije za ivf
Ja sam radila u Betaniji i prijateljica ti je u pravu dr Bjelica je jako dobar dr i čovek pre svega
:zag:
 
Devojke hitno mi je potebna vasa pomoc, danas su mi stigli rezultati briseva, u vaginalnom brisu nalaz mi je gljivice iz roda Candida su nadjene u malom broju, a u cervikalnom nalaz je gljivice iz roda Candida su nadjene u znatnom broju, sutra bi trebalo da pocnem da pijem estrofem za pripremu za embriotransfer i eto ti sad brisevi nisu uredu, da li zna neko sta se uzima za candidu, kod ginekologa treba da idem tek za 10 dana da bi se video koliki je endometrijum. Samo se nadam da nece biti potrebno da cekam sledeci mesec, valjda ta candida nije nista strasno, par vaginaleta i bice sve ok, sta vi mislite:bye:

Za Candidu je najbolji Canesten vag imaš je u pakovanju sa tri komada i sa jednom vag. , ali ne znam da li da ih koristiš bez konsultacije sa dr
Bolje ga pitaj da budeš sigurna. Što su ti tražili briseve kad si već počela sa terapijom?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top