Vampirizam, kanibalizam na siroka vrata

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hrišćanstvo je u mnogo čemu morbidna religija.

Recimo, mošti svetaca.

Sećam se jednom idu tako litije gradom, sveštenici i narod, a na čelu povorke se u kovčegu nosi ruka neke davno umrle svetice. Svi ozbiljni, puni poštovanja...

Onda mi pade na pamet kako bi prošao bilo ko ko bi nosao ruku nekog pokojnika po gradu. Bio bi uhapšen i poslat kod psihijatra. To se ne smatra baš prihvatljivim ponašanjem.

Ali kad je religija u pitanju - sasvim je u redu.
 
Толико тога за један дан, па нека је и Велики Четвртак. Превелики је за срце и ум. Превише тога не за дан, не за годину, него за нечији цео живот. И све најважније за Цркву нам је речено. И почињемо да разумевамо Христове речи:

"Заиста. заиста вам кажем: ако не једете тело Сина Човечијега и не пијете крви његове, немате живота у себи.

Који једе моје тело и пије моју крв има живот вечни;и ја ћу га васкрснути у последњи дан.

Јер тело моје истинско је јело, а крв је моја истинско пиће.

Који једе моје тело и пије моју крв у мени пребива и ја у њему.

Као што мене посла живи Отац, и као што ја живим због Оца, и онај који једе мене и он ће живети због мене.

Ово је хлеб који сиђе с неба: не као што оци ваши једоше ману, и помреше; који једе хлеб овај живеће заувек".

https://www.saborna-crkva.com/index.php?option=com_content&task=view&id=893&Itemid=511

Morbidnost koja se pravda ljubavlju prema Bogu.
 
Usao preko krscanstva i traje dana danas.
JEDITE MOJE TJELO I PIJTE MOJU KRV.

Ne treba dalje jelde?

Iskvariste nam omladinu koja bjezi na zapad gdje piju alkohol i jedu brzu hranu kao manje zlo.
Ти би бар требао да знаш да је то магијски чин, када једеш неког постајеш као он.
Магија је јер се хлеб и вино претварају у тело и крв, симпатетичком магијом.
А некад су јели непријатеље да постану као они… веома стара вера...
Дакле тим чином постајеш Исус...
 
Ти би бар требао да знаш да је то магијски чин, када једеш неког постајеш као он.
Магија је јер се хлеб и вино претварају у тело и крв, симпатетичком магијом.
А некад су јели непријатеље да постану као они… веома стара вера...
Дакле тим чином постајеш Исус...
Onda je to paganski način.
 
Hrišćanstvo je u mnogo čemu morbidna religija.

Recimo, mošti svetaca.
Морбидно ? Не видим ту ништа морбидно. У хришћанству нема мртвих, сви су живи, а мошти показују благодат Божију, на видљив начин.
Sećam se jednom idu tako litije gradom, sveštenici i narod, a na čelu povorke se u kovčegu nosi ruka neke davno umrle svetice. Svi ozbiljni, puni poštovanja...
Мислиш да не би требало да буду озбиљни и пуни поштовања ?
Onda mi pade na pamet kako bi prošao bilo ko ko bi nosao ruku nekog pokojnika po gradu. Bio bi uhapšen i poslat kod psihijatra. To se ne smatra baš prihvatljivim ponašanjem.
Сећаш се како је изгледала сахрана патријарха Павла ? Не може се то поредити са неким другим ко је умро. Много народа је изашло да га испрати. Шта је ту лоше ?
 
Onda je to paganski način.
Вера да си оно што једеш, присутна је и у другим религијама, то је једна од настаријих вера..
едит:
рецимо ако једеш месо, гајиш предаторску, демонску свест, а ако једеш биљке,
онда је свест, нежнија, суптилнија..
 
Морбидно ? Не видим ту ништа морбидно. У хришћанству нема мртвих, сви су живи, а мошти показују благодат Божију, на видљив начин.

Мислиш да не би требало да буду озбиљни и пуни поштовања ?

Сећаш се како је изгледала сахрана патријарха Павла ? Не може се то поредити са неким другим ко је умро. Много народа је изашло да га испрати. Шта је ту лоше ?
Sve je to meni poznato...

Zanimljivo je kako ljudski um može da napravi svakakve akrobacije, pronađe opravdanja za sva svoja verovanja i da istovremeno prihvata sasvim suprotstavljene stvari. :)
 
Zanimljivo je kako ljudski um može da napravi svakakve akrobacije, pronađe opravdanja za sva svoja verovanja i da istovremeno prihvata sasvim suprotstavljene stvari. :)
једно веровање, замењује друго… тренутно је главна религија материјализам и атеизам, који опет имају неке друге ствари...
рецимо методи психијатрије, коју помињеш су мучење и испирање мозга, како би се неко преваспитао на друштвено
прихватљиво понашање, по цени смрти, пацијента, али теби је то нормално...
 
Poslednja izmena:
Sve je to meni poznato...

Zanimljivo je kako ljudski um može da napravi svakakve akrobacije, pronađe opravdanja za sva svoja verovanja i da istovremeno prihvata sasvim suprotstavljene stvari. :)
Познато ти је али је супротно твом искуству па га ингоришеш.
Ако је теби мноштво људи на улици који су чекали сатима да целивају патријарха Павла акробација, онда не знам шта не би била акробација.
Управо си ти та која ради акробације јер ако жмуриш, чињенице неће нестати.
А сад свако од нас има разне преференције и разне укусе, то је већ нешто друго.
 
Вера да си оно што једеш, присутна је и у другим религијама, то је једна од настаријих вера..
едит:
рецимо ако једеш месо, гајиш предаторску, демонску свест, а ако једеш биљке,
онда је свест, нежнија, суптилнија..
To ti kažem paganizam. Ona to znači da je sam Isus Hrist kršio Božju reč.
Sada mi je još lakše.
 
једно веровање, замењује друго… тренутно је главна религија материјализам и атеизам, који опет имају неке друге ствари...
рецимо методи психијатрије, коју помињеш су мучење и испирање мозга, како би се неко преваспитао на друштвено
прихватљиво понашање, по цени смрти, пацијента, али теби је то нормално...
Nažalost nije i dalje je religija jača od ateizma.
 
Nažalost nije i dalje je religija jača od ateizma.
Није, јер и људи који су религиозни, прихватају материјалистичку веру здраво за готово….
То је присутно свуда, рецимо верују у АИ, а ако постоји душа, не би требало...
јер АИ је чист доказ да нема душе и Бога. Због тога што је АИ немогућ, остао
сам верник...
 
Није, јер и људи који су религиозни, прихватају материјалистичку веру здраво за готово….
То је присутно свуда, рецимо верују у АИ, а ако постоји душа, не би требало...
јер АИ је чист доказ да нема душе и Бога. Због тога што је АИ немогућ, остао
сам верник...
O čemu pričaš? AI je dokaz ljudskog napredovanja.
 
Za Boga niko nije siguran da li postoji ili ne. A AI postoji. Tačno AI još nije stggla na nivo ljudske inteligencije što ne znači da neće.
Сигуран сам јер без Бога, не би имали морал и етику, нити би постојао напредак човечанства изван животињских
инстиката. Не би било духовности. То је од Бога. А АИ је немогућ на Тјуринговој машини зато
што је базирана на алгоритмима… доказ се прикрива, баш као и доказ да Црне Рупе не постоје,
и много тога другог што се коси са материјалистичком религијом...
 
Сигуран сам јер без Бога, не би имали морал и етику, нити би постојао напредак човечанства изван животињских
инстиката. Не би било духовности. То је од Бога. А АИ је немогућ на Тјуринговој машини зато
што је базирана на алгоритмима… доказ се прикрива, баш као и доказ да Црне Рупе не постоје,
и много тога другог што се коси са материјалистичком религијом...
Ne znamo, ako i postoji sigurno nije onakav kakv je opisa u Bibliji i Kuranu. Moral i etiku nemamo zbog Boga već zbog našeg evolutivnog razvoja.
 
Ne znamo, ako i postoji sigurno nije onakav kakv je opisa u Bibliji i Kuranu. Moral i etiku nemamo zbog Boga već zbog našeg evolutivnog razvoja.
Видиш, то је твоја вера, но како да се створи морал и етика кад је нигде нема у природи? Како да се неко
морално освести без спољње интервенције? Како да идеш против своје природе, јер то је поента
духовности? Како да настане интелигенција без Бога?
 
Видиш, то је твоја вера, но како да се створи морал и етика кад је нигде нема у природи? Како да се неко
морално освести без спољње интервенције? Како да идеш против своје природе, јер то је поента
духовности? Како да настане интелигенција без Бога?
Može ako su ispunjeni svi uslovi, a šta ako su bogovi?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top