Vakcinisanje zdravstvenih radnika

Problem je u širenju zaraze i mutiranju virusa, kako vam to nije jasno?
Ako virus (lupam) ima milijardu replikacija na dan...
Ako kod vakcinisanih period dok imuni sistem ne pobedi virus traje (lupam) 3 dana, a kod nevakcinisanih 6 dana...
Onda će nevakcinisani zaražavati duplo duže od nevakcinisanih, širiće zarazu eksponencijalno, daće virusu mnogo veću
mogućnost da mutira i pretvori se u neki mnogo opasniji ili zarazniji oblik.

Da li je to baš tako komplikovano?

P.S.
Verovatno smo svi već imali grip, ali priseti se Španskog gripa...
virus se razmnožava istim tempom i kod vakcinisanih i kod nevakcinisanih, barem studija u vezi Delta soja i mRNA tipa vakcine to pokazuje
 
virus se razmnožava istim tempom i kod vakcinisanih i kod nevakcinisanih, barem studija u vezi Delta soja i mRNA tipa vakcine to pokazuje
Nije to baš tako.
Tačno je da se virus razmnožava istom brzinom, ali količina virusa koji mogu nesmetano da se razmnožavaju nije ista.
Ako tebi, kao nevakcinisanom treba 3 dana da uopšte počneš da proizvodiš antitela, a meni kao vakcinisanom
imuni sistem počne skoro momentalno da proizvodi antitela, šta misliš, ko će imati više virusa za širenje četvrti dan?
A virusi se razmnožavaju eksponencijalno, nema njih posle 3 dana samo tri puta više...
 
U ratu, među prvim redovima su i beli mantili. I ne prave pitanje. Samo biraju stranu.
Što dovodi do sledećeg zaključka koji prepuštam čitaocu da sam donese.
Moras da razumes da lekari postoje zbog pacijenata, a ne
obrnuto. Lekar u ratu ce dezinfikovati svoje ruke ako previja
ranu, sve ce uciniti da sam ne zarazi pacijenta.
Uostalom, sad bas i nije ratno stanje pa ti je primer bzvze.
 
Kao sto ti je poznato sa drugih tema ja itekako imam svoje misljenje,
a i zdrav razum. Usput sam i pismena, ne slusam youtube lekare
i njihove stavove o vakcini.
O tome i pricam ,znam da imas svoje misljenje i ja imam svoje misljenje ne trebaju meni youtuberi niti to gledam …ovde nije rec o tome vec o tome da li bi pristala da budes mod a da ne iznosis svoj stav…e tako lekari da u ovom slucaju budu roboti i poslusnici i da samo klimaju glavom …bez svog stava i misljenja
 
Nije to baš tako.
Tačno je da se virus razmnožava istom brzinom, ali količina virusa koji mogu nesmetano da se razmnožavaju nije ista.
Ako tebi, kao nevakcinisanom treba 3 dana da uopšte počneš da proizvodiš antitela, a meni kao vakcinisanom
imuni sistem počne skoro momentalno da proizvodi antitela, šta misliš, ko će imati više virusa za širenje četvrti dan?
A virusi se razmnožavaju eksponencijalno, nema njih posle 3 dana samo tri puta više...
verujem da imaš najbolje namere a obzirom na totalnu cenzuru povodom ovog pitanja nije ni čudo da se mnoge stvari ne znaju. Izneli smo stavove, vidimo gde smo.
 
Teorija zavere je to što ti nagadjaš da 90% lekara nema pojma koja je razlika medju vakcinama.
Ma, to sam lupio, ali glavni argument im je uglavnom da vakcine nisu dovoljno ispitane.
Ako tako misle, onda bi trebalo da to isto rade i kod vakcina protiv gripa, koje se svake godine
menjaju na osnovu mutacija virusa gripa.
Ali nešto nisam čuo da se iko bunio protiv vakcina za grip (koju ja btw nisam nikada primio, za razliku od kovid vakcine).
Naravno da svako može da ima svoje mišljenje i svoj stav, ali argumenti kao: "Ti si vakcinisan, šta te briga šta ja radim", jednostavno ne stoje.
 
988CFE7B-A21D-4507-B7BD-F483E1E64381.jpeg
 
Ma, to sam lupio, ali glavni argument im je uglavnom da vakcine nisu dovoljno ispitane.
Ako tako misle, onda bi trebalo da to isto rade i kod vakcina protiv gripa, koje se svake godine
menjaju na osnovu mutacija virusa gripa.
Ali zato zele da u bolnicama imaju najnoviju i najsavremeniju
tehniku i ne pitaju koliko je dugo ispitivan recimo neki skener
i da li pacijent ima posledica, nego daj brzo odma jer verujemo
naucnicima i tehnici. I ove su vakcine pravili naucnici.
 

Back
Top