Vakcinisanje zdravstvenih radnika

Rayela

Legenda
Poruka
71.814
Грчка суспендује скоро 6.000 невакцинисаних здравствених радника
У Грчкој је уручено 5.895 суспензија здравственим радницима који нису вакцинисани, а раде у болницама, у складу са законом који је ступио на снагу 1. септембра, пише Катимерини.
Раније током дана, Комисија за суспензије највишег административног суда у земљи одбацила је жалбе лекара, медицинских сестара и другог болничког особља, који су тражили суспензију одлуке Владе.
Протести против обавезне вакцинације здравствених радника
Законом који је ступио на снагу првог септембарског дана, од свих запослених у националном здравственом систему захтева се да се вакцинишу против ковида 19 или ће, уколико то одбију, бити суспендовани.
Већ првог дана изречено је, уручено, или је у процесу уручења готово 5.900 суспензија.
Посебна жалба да се тај закон стави ван снаге, коју је поднела Панхеленска федерација запослених у јавним болницама, биће разматрана на пленарној седници суда 8. октобра.
https://www.rts.rs/page/stories/ci/...kcinacija-zdravstvo-zaposleni-suspenzija.html

Istovremeno srpska premijerka kaze da bi Srbija imala
problem ako bi to isto uradila jer bi se zdravstveni radnici zalili evropskom sudu za ljudska prava :D
Italija je to uvela jos proletos, a kako znamo i jedna i druga drzava su u Evropi i demokratske su drzave i ne boje se da ce ih neko tuziti.
 
Istovremeno srpska premijerka kaze da bi Srbija imala
problem ako bi to isto uradila jer bi se zdravstveni radnici zalili evropskom sudu za ljudska prava :D
Italija je to uvela jos proletos, a kako znamo i jedna i druga drzava su u Evropi i demokratske su drzave i ne boje se da ce ih neko tuziti.
Pa nažalost, nije isti aršin za Srbiju ili za Italiju i Grčku, svi znamo da Srbija ima poseban tretman, vidi se i po Haškim presudama.

Nece u Srbiji biti nikakve prisile, izbori su u aprilu
E, tu već ima logike, slažem se.
 
Ej, nju zanimaju ljudska prava :D
Nece u Srbiji biti nikakve prisile, izbori su u aprilu
pa ko ziv, ko mrtav.
Рајка, па могу ладно да ураде к'о Грчка.
милион и седамсто пензоса пелцовано, и нема да брине.
моја станарка,данас, примила и трећу дозу.
овај пут фајзера,јер није било кинеза....
78 година, на терапији за повишен притисак, и то је то ;)
 
Pa nažalost, nije isti aršin za Srbiju ili za Italiju i Grčku, svi znamo da Srbija ima poseban tretman, vidi se i po Haškim presudama.


E, tu već ima logike, slažem se.
Postoje zakoni o zarazama, valjda postoje i u Srbiji, ako ne
neka ih prepisu od ovih zemalja. I izvini, zasto bih ja vodila
svoju bebu kod lekara koji nije vakcinisan? Da je zarazi?
Ja nemam poverenja u lekare koji odbijaju nauku.
 
Sta nemam pojma? Rekla sam da necu da idem kod nevakcinisanog
lekara. I posto oni postoje zbog mene ( pacijenata) moraju da
budu cisti i zdravi.
Dobro, ti imaš svoje preferance. Možeš takodje da tražiš da ideš samo kod lekara sa plavim očima jer te to opušta.

No, to što je lekar vakcinisan sa korona vakcinom ne znači da ne može od iste da se zarazi i prenese na tebe.
 
Dobro, ti imaš svoje preferance. Možeš takodje da tražiš da ideš samo kod lekara sa plavim očima jer te to opušta.
Jel može to?
Ja bi ipak crnku sa naglašenijim grudima, ako ikako može.

No, to što je lekar vakcinisan sa korona vakcinom ne znači da ne može od iste da se zarazi i prenese na tebe.
Naravno da može, samo je period u kome su vakcinisani uopšte zarazni, mnogo kraći nego kod onih koji nisu vakcinisani.
 
Beli mantili i politicari prvi da stanu u red i primerom pokazu sta nam valja ciniti .

Dobro , politicari ( bar ova elita ) su tu obavezu odradili , e sada su na redu medicinari i to svi do jednog .

ili bar da se jednom nedeljno ( ponedeljkom ) testiraju o svom trosku .
 
Poslednja izmena:
Naravno da može, samo je period u kome su vakcinisani uopšte zarazni, mnogo kraći nego kod onih koji nisu vakcinisani.
a ti ćeš da igraš lutriju da lekar baš nije zarazan? Pogotovo kad se zna da često ne znaju da su zarazni, izgledaju normalno, ništa im ne fali a li su zato šetajuća bomba. Ti, kao vakcinisani, takodje možeš da pokupiš koronu od njega (nje) ali znaš da ti ništa neće biti jer te vakcina štiti. Dakle, gde je problem?
 
Dobro, ti imaš svoje preferance. Možeš takodje da tražiš da ideš samo kod lekara sa plavim očima jer te to opušta.

No, to što je lekar vakcinisan sa korona vakcinom ne znači da ne može od iste da se zarazi i prenese na tebe.
E, i to je tačno.
Meni lično smeta lekar koji ne veruje u vakcinu. Ta nevera lekara mi smeta. Ta nevera je problem, ne samo vakcinisanje lekara. Oni pokazuju svoju veru vakcinisanjem.
 
a ti ćeš da igraš lutriju da lekar baš nije zarazan? Pogotovo kad se zna da često ne znaju da su zarazni, izgledaju normalno, ništa im ne fali a li su zato šetajuća bomba. Ti, kao vakcinisani, takodje možeš da pokupiš koronu od njega (nje) ali znaš da ti ništa neće biti jer te vakcina štiti. Dakle, gde je problem?
Problem je u širenju zaraze i mutiranju virusa, kako vam to nije jasno?
Ako virus (lupam) ima milijardu replikacija na dan...
Ako kod vakcinisanih period dok imuni sistem ne pobedi virus traje (lupam) 3 dana, a kod nevakcinisanih 6 dana...
Onda će nevakcinisani zaražavati duplo duže od nevakcinisanih, širiće zarazu eksponencijalno, daće virusu mnogo veću
mogućnost da mutira i pretvori se u neki mnogo opasniji ili zarazniji oblik.

Da li je to baš tako komplikovano?

P.S.
Verovatno smo svi već imali grip, ali priseti se Španskog gripa...
 
E, i to je tačno.
Meni lično smeta lekar koji ne veruje u vakcinu. Ta nevera lekara mi smeta. Ta nevera je problem, ne samo vakcinisanje lekara. Oni pokazuju svoju veru vakcinisanjem.
možda ima valjan razlog zašto ne veruje u ovu specifičnu vakcinu? Kao trenirano lice, možda je primetio neke nelogičnosti i nepridržavanje protokola pri proizvodnji i distribuciji istih?
 

Back
Top