Uvoz automobila, pomoć i saveti

Може код нас свашта да ти се деси јер овде ради ко како хоће, а систем је **** ми се може ми се. Човек донео потврду из фабрике из Немачке директно од произвођача оверену печатом да возило које је дотерао има еуро 3 мотор и наши га на царини одјебу кажу по нама то није еуро 3. Коме да се жалиш? :)
 
*** druze,zato i svi beze iz ove zemlje, lepo treba da stave sve od 2002.i ćao, kad nemaju veze sa logikom.Italijan napravi punta 2001. godine u Italiji koja je član EU i kaze ovo je Euro 3 motor,i onda dođe Srbokap i kaze:-ej nije batice ovo euro 3,malo mu fali,a ti kazes:- pa kako proizvodjac iz EU kaze da jeste,ma jok nemaju oni pojma,slusaj ti mene,meni das 10 evra na granici i meni je lepo moz da preteras sta hoces kilo belog,al euro 3 ne moze ! :hahaha:
 
*** druze,zato i svi beze iz ove zemlje, lepo treba da stave sve od 2002.i ćao, kad nemaju veze sa logikom.Italijan napravi punta 2001. godine u Italiji koja je član EU i kaze ovo je Euro 3 motor,i onda dođe Srbokap i kaze:-ej nije batice ovo euro 3,malo mu fali,a ti kazes:- pa kako proizvodjac iz EU kaze da jeste,ma jok nemaju oni pojma,slusaj ti mene,meni das 10 evra na granici i meni je lepo moz da preteras sta hoces kilo belog,al euro 3 ne moze ! :hahaha:
:hahaha: :rtfm:
 
Pa ti uzmi 2002 i resio si problem da ne razmisljas o tome dali ces moci da ga uvezes ili ne!
A i neces morati da cekas homologaciju tj potvrdu da je auto Euro3 za koju cekas i do 15 dana a neki cekaju i duze.
Na kraj krajeva dobar auto u Nemackoj moras da platis i ako si mislio da zaradis neke pare mislim da neces imati to zadovoljstvo.Osim ako ne uzmes neki auto sa manom ili kome treba da se nesto ulozi....:whistling:
Tako mi je pre neki dan rekao spediter kad sam pitao za jedan prelep Punto ciji je-"Ma covek dovezao sebi i nemoze da zaradi a auto nema ni klimu".:D
 
Znam da sam dosadan ali da pitam ponovo posto nisam dobio odgovor :)
Zeleo bi da uvezem peugeot 206cc 2.0 s16 (RFN(EW10J4) motor) 2001 god. iz CH. Prema CH saobracajnoj on ispunjava euro3, dali za ovaj automobil mora da se pise zahtev za homologaciju, koliko to sve traje? Koliko bi kostala carina pdv i usluga speditera za navedeni automobil? Dali je servisna knjizica neophodna, imam je ali su u njoj upisivai servisi kako je ko stigo i mislio da treba da se upisuje.
Hvala unapred na odgovorima.
 
Italija -Majka!:worth:
Kakva crna Nemacka i da se zaradi kad porede kupci cenu sa italijanskom a to nema veze sa mozgom.Ne kazem ja da nemacka kola nisu bolja ali retko ko to postuje i kad treba da se plati -"A neeee ima tamo jeftinije!"
Ne kazem da se ta kola ne prodaju ali sa manjom zaradom i vecim ulogom a onom ko se bavi tim poslom to ne odgovara pa zato toliko drasticno manje kola iz Nemacke a najvise iz Italije.
Ja za moja kola dam malko vise pa dobijem bolje primerke koji su korektni za ceni za koju ih dajem a dali valjaju to nek kaze npr Nomad Soul koji je poslednji sa ovog foruma kupio auto od mene.
 
Italija -Majka!:worth:
Kakva crna Nemacka i da se zaradi kad porede kupci cenu sa italijanskom a to nema veze sa mozgom.Ne kazem ja da nemacka kola nisu bolja ali retko ko to postuje i kad treba da se plati -"A neeee ima tamo jeftinije!"
Ne kazem da se ta kola ne prodaju ali sa manjom zaradom i vecim ulogom a onom ko se bavi tim poslom to ne odgovara pa zato toliko drasticno manje kola iz Nemacke a najvise iz Italije.
Ja za moja kola dam malko vise pa dobijem bolje primerke koji su korektni za ceni za koju ih dajem a dali valjaju to nek kaze npr Nomad Soul koji je poslednji sa ovog foruma kupio auto od mene.


Далеко од тога да из Италије не може да се увезе коректан ауто за коректну цену али никада жабарска аута неће моћи да стоје раме уз раме са немачким. То знамо и ти и ја, а зна и гро купаца па чак и они који се само због цене одлуче за жабарска. Али ко не плати на мосту плати на ћуприји. Вазда било и биће. Моје лично мишљење потврђено из искуства, боље платити 5-20% скупље (зависи од случаја до случаја) у старту за уредно одржаван ауто са валидном и проверљивом сервисном историјом и уредном километражом него накнадно уложити 30-50% од почетне цене за жабарског леша. Па они умеју да буду гори индијанци чак и од нас, купе нов ауто и не виде овлашћени сервис. Ми се бар прва 2-3 пута појавимо у овлашћеном.
 
Znam da sam dosadan ali da pitam ponovo posto nisam dobio odgovor :)
Zeleo bi da uvezem peugeot 206cc 2.0 s16 (RFN(EW10J4) motor) 2001 god. iz CH. Prema CH saobracajnoj on ispunjava euro3, dali za ovaj automobil mora da se pise zahtev za homologaciju, koliko to sve traje? Koliko bi kostala carina pdv i usluga speditera za navedeni automobil? Dali je servisna knjizica neophodna, imam je ali su u njoj upisivai servisi kako je ko stigo i mislio da treba da se upisuje.
Hvala unapred na odgovorima.
Mora da ide na homologaciju , čeka se 7-10 dana , taksa je 15 000 dinara , carina porez i usluge su 900 € , servisna nije neophodna !
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav za sve sa foruma, pozdrav za SU i gospodu špeditere!
Ljudi spustite loptu, nemoj da se prepucavate i svađate, promenite malo tradiciju i običaje ovog našeg naroda! Shvatam da svako izpadne iz takta, ali ....
Svaka roba ima svog kupca, tako da onaj ko ce raditi uvoz izabraće sam
 
Може код нас свашта да ти се деси јер овде ради ко како хоће, а систем је **** ми се може ми се. Човек донео потврду из фабрике из Немачке директно од произвођача оверену печатом да возило које је дотерао има еуро 3 мотор и наши га на царини одјебу кажу по нама то није еуро 3. Коме да се жалиш? :)

Moj kolega špediter je nedavno imao slučaj da ima Oldsmobil iz Švajcarske na carinjenju. U švajcarskoj saobraćajnoj mu piše B3 što je njihova oznaka za euro3. Naravno, naši magarci na carini to nisu priznali, i pošalju ga na homologaciju. E, tada počinje totalni apsurd. Ovi u Agenciji nisu u stanju da utvrde da li ispunjava euro3 normu, i zahtevali su da im dostavi potvrdu ovlaštene auto-kuće. Međutim, u Srbiji ne postoji predstavnik Oldsmobila, i nisu bili u stanju da im dostave to što traže.
Kako je isteklo 30 dana od dana kada mu je tražena dopuna, zahtev za homologaciju, kao i uplaćene takse su mu propali. A, na sve to šef u carinarnici je prvo pretio da će oduzeti to vozilo, a kasnije se kao smilovao da dozvoli da se vrati ui inostranstvo.
Dakle, auto sasvim u redu, ispunjava euro3 normu, a carina se iživljava nad uvoznicima zbog svoje neobaveštenosti i nepismenosti. A, tu se i postavlja pitanje, koji ****** nam služi Tadićeva Agencija za bezbednost saobraćaja, i za šta ljudima uzimaju tolike pare, kada nisu u stanju da utvrde euro normu, kao i to što lepo uredbom ne zabrane uvoz vozila za koje ne postoji predstavništvo u Srbiji.

Nedavno je Aleksandar Vučić najavio da će da pogase sve te žute agencije, koje ne služe ničemu, sem što su uhlebile Tadićeve lezileboviće i njihove familije. Nadam se da je i ta agencija na spisku za gašenje, i da će se taj posao vratiti u Zavod sa standardizaciju.
 
Na koju foru se čeka 7-10 dana? Ako hml vadiš na firmu čeka se i preko 20 dana. 7-10 dana se čeka na fizičko lice, ali onda je taksa 6.050 dinara, a ne 15.000

Ma samo da uđe u šemu posle će da čeka i 25 dana kad da auto posle nema nazad!
Ljudi pazite šta radite kad se upuštate u ovu priču oko uvoza, ne zaboravite da pri prvoj registraciji u sup-u potpisujete papir, po kojem ste dužni da u slučaju bilo kakve provere sami dovezete auto i predate kljuceve policiji!!!!
Zbog 30 ili 50€ na sav novac koji sam dao, ja nisam hteo da tražim "super jeftine" speditere.
 
Poslednja izmena:
O čemu ti pričaš druže ?? kakvih 30 , 50 € i super jeftini špediteri ??? Ja nemam potrebe da se ikome pravdam ponajmanje Don-u , koji mi je do juče bio medju najboljim prijateljima.... a tebi još manje !
Poslednje 4 homologacije sam dobio u roku u kome sam napisao izmedju 7 i 10 dana , ne vidim u čemu je tu problem?? Hoćeš broj uvoznika da ti potvrdi ??? Naravno , zna da se zalomi , neka ti kaže Don kako je prošao sa likom iz Bora i koliko se čekalo a imali smo slučajeve i za 5 dana da bude rešeno, nema pravila ....Na sve to , dajem pismenu garanciju da stojim iza legalnosti papira i svih carinskih postupaka koje sam odradio !!
 
Moj kolega špediter je nedavno imao slučaj da ima Oldsmobil iz Švajcarske na carinjenju. U švajcarskoj saobraćajnoj mu piše B3 što je njihova oznaka za euro3. Naravno, naši magarci na carini to nisu priznali, i pošalju ga na homologaciju. E, tada počinje totalni apsurd. Ovi u Agenciji nisu u stanju da utvrde da li ispunjava euro3 normu, i zahtevali su da im dostavi potvrdu ovlaštene auto-kuće. Međutim, u Srbiji ne postoji predstavnik Oldsmobila, i nisu bili u stanju da im dostave to što traže.
Kako je isteklo 30 dana od dana kada mu je tražena dopuna, zahtev za homologaciju, kao i uplaćene takse su mu propali. A, na sve to šef u carinarnici je prvo pretio da će oduzeti to vozilo, a kasnije se kao smilovao da dozvoli da se vrati ui inostranstvo.
.

Trebalo je da se podmaze! Ne vidim razlog da ne priznaju ni dokument iz fabrike, koji svedoci o toem po kojoj euro normi je proizveden auto. Ja sam na internetu nasao spisak, ne mora da znaci da je tacan, za vozila koja ispunjavaju euro 3, na osnovu broja motora, sasije, i datuam proizvodnje posle kojeg su ta vozila proizvedena u skladu sa euro 3. Zasto ne uzmu, ili naprave, takve spiskove, objave ih javno, i znas na cemu si.
 
Trebalo je da se podmaze! Ne vidim razlog da ne priznaju ni dokument iz fabrike, koji svedoci o toem po kojoj euro normi je proizveden auto. Ja sam na internetu nasao spisak, ne mora da znaci da je tacan, za vozila koja ispunjavaju euro 3, na osnovu broja motora, sasije, i datuam proizvodnje posle kojeg su ta vozila proizvedena u skladu sa euro 3. Zasto ne uzmu, ili naprave, takve spiskove, objave ih javno, i znas na cemu si.

To bi bili milioni brojeva šasija. To je neverovatno skup posao da bi se neko u njega upustio. A, i nema potrebe za tim. Moraš znati da samo u Srbiji ljudi imaju problem sa utvrđivanjem i dokazivanjem euro3 norme. A, koga u Evropi boli racku za neku tamo divlju vukojebinu zvanu Srbija? Zašto bi se neko potresao zbog gluposti koje se ovde čine? Evropa sasvim lepo funkcioniše na osnovu utvrđenih standarda, veruju jedni drugima, odnosno njihovim dokumentima, i nigde, sem u Srbiji, ne može da se desi da u brifu piše euro3, a da vlasti neke druge države to ne priznaju.
 
O čemu ti pričaš druže ?? kakvih 30 , 50 € i super jeftini špediteri ??? Ja nemam potrebe da se ikome pravdam ponajmanje Don-u , koji mi je do juče bio medju najboljim prijateljima.... a tebi još manje !
Poslednje 4 homologacije sam dobio u roku u kome sam napisao izmedju 7 i 10 dana , ne vidim u čemu je tu problem?? Hoćeš broj uvoznika da ti potvrdi ??? Naravno , zna da se zalomi , neka ti kaže Don kako je prošao sa likom iz Bora i koliko se čekalo a imali smo slučajeve i za 5 dana da bude rešeno, nema pravila ....Na sve to , dajem pismenu garanciju da stojim iza legalnosti papira i svih carinskih postupaka koje sam odradio !!

Opet mi nije jasno na koju foru si u tom roku dobio hml. Evo ja za jednog CH Focusa čekam već 20 dana. 7 do 10 dana traje ako se podmaže, znaš već kod koga.
 

Back
Top