Uvoz automobila iz Amerike i Kanade - novi zakon

A to je jedinstven slucaj?
Ajde ne lupetaj jer i sva ostala vozila su nekad bila 10000 a danas su 17000 ili 30000 a danas 40000.
Moze da uzme i Skodu Fabiu koja jenekad bila ispod 10000 a danas je koliko?
Problem kod koreanca je kad treba da se proda kao polovnjak e onda moras da drastricno spustis cenu da bi ga prodao i to je tako oduvek.
To naravno neces spomenuti jer vozis koreanca ali ja cu to reci jer bavim se trgovinom i znam zasto na nasem trzistu ima jako malo tih koreanaca kao polovnjaka jer oduvek su se tesko prodavali kao polovnjaci a da se traze bili bi ih puni oglasi i ja bih zaradjivao na njima a ovako moram da gledam u pasulj kad cu da ga prodam i posto da ga prodam.
Dovoljno je da pogledaš na polovniautomobili kako stoje stvari sa cenama umesto što trabunjaš gluposti. Ja gledam da uzmem tucsona starog 5-6-7 godina nema ispod 14.000 evra a nov bio 17.000 evra.

Nema koreanca do 10 god za male pare po reciklažnim dvorištima zato ga preprodavci izbegavaju.
 
Fora je u tome sto i gledam i svi automobili su poskupeli a ne samo Tucson.
Hvalis namerno koreanca a ja ti rusim sneska jer nije sve tako kako ti piskaras i druga kola su takodje otisla gore i vrlo su blizu cene koja je bila pre korone.
Eto ja sam kupio sintisajzer pre tri i po godine za 2600€ i svirao na njemu,zaradio i para na njemu i prodao ga pre mesec dana za 3250.
Znaci,sve je otislo i prodaje se po vecim cenama a ne samo Tucson ili neki koreanac.
 
Kočnice - o tome zaista ne znam ništa. Zato sam i mislio mizda kupiti auto koji je proizveden u Evropi, možda je vrlo sličan. Jel zna neko šta je razlika u kocnicama uopšte?
Branici - to ne znam šta je problem? Samo stari američki du imali neke šok abdorbete i svetla ugradjena. To na modernim automobilima ništa nema.

.
Pusti Maria ..Kocnice su stvar sigurnosti i postavljaju se prema ks i kilazi i nema nikave veze da li auto ide za USA ili za EU To bi isto bilo kao da kazu da BMW u USA nema dva airbag to su naravno gluposti .Korekcije se rade tj radile su se oko svetala za EU ni branike ne moras da menjas vec imas kupiti kockaste table.. Za SRbiju nzn ali u EU ti je tako i itekako se isplati..Ovo ostalo ne vredi komentarisati jer covek nije seo u noviji auto da jeste znao bi da se km/h ili milje mogu podesiti na bordu ili preko racunara
 
Može kod ovih novih što imaju digitalne table što se prave poslednjih par godina a šta ćeš sa onima koji imaju analogne komandne table? Da podesiš iz milja u kmh? :rotf:
imaju duple oznake svi iz EU ako ti bas smeta imas i ovo za nekih 50€
s-l1600 (3).jpg
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko da li se nešto pokrenulo oko uvoza oldtimer-a?
Znam da je bika neka suspenzija zbog nekih nepravilnosti oko uvoza…
Ovde ima fantastično očuvanih primeraka svih brendova, ne bi me čudilo da bi mogli i da se pristojno preprodaju.
To je za EU ili stavi u garazu pa gledaj kako raste ..Gledaj nesto čega nema puno ..Preporuciio bi ti neki stariji Mercedes sl (R107) cabrio 280 je ok , BMW cabrio na 6 nogu :) .. ili neki stariji sporski auto tipa 190E 2.3 16v Cosworth. M3 i sl alo jos uvek mogu da se nadu jeftino tj povoljno jeftino nije sigirno 😁
 
Od mog društva iz usa niko ne pominje ništa o uvozu, uzmu rentakar na mesec dva, rezervišu unapred jer im treba automatik ne biraju koliko košta. Ja ih uvek pitao što ne uzmu auto kažu da im je cim da imaju ili da uvoze to im tek ne pada na pamet. Pre par god sam upoznao neke ribe u hr na moru vozile su neki mali američki auto na usa table. kažu samo online plate neko osiguranje i teraju ali su tada rekle da neće više. Auto je neki mali kockasti veličine i oblika prve tojote korole ali je baš američki. 🤪
 
To je za EU ili stavi u garazu pa gledaj kako raste ..Gledaj nesto čega nema puno ..Preporuciio bi ti neki stariji Mercedes sl (R107) cabrio 280 je ok , BMW cabrio na 6 nogu :) .. ili neki stariji sporski auto tipa 190E 2.3 16v Cosworth. M3 i sl alo jos uvek mogu da se nadu jeftino tj povoljno jeftino nije sigirno 😁
Tih mercedesa ima koliko hoćeš na oglasima, krš se nadje čak i za $3000 pa lagano da ga stedjujes.
BMW cabrio - ne znam koji je to, sli sam skoro video stari serije 6, jako povoljno, zaboravio sam ali tipa $6k -$8k, vrlo pristojan na slikama.
Porshe, RR, MG, Ford Mustang, Alfa Spider, čak i stare Corvette su cool
 
Tih mercedesa ima koliko hoćeš na oglasima, krš se nadje čak i za $3000 pa lagano da ga stedjujes.
BMW cabrio - ne znam koji je to, sli sam skoro video stari serije 6, jako povoljno, zaboravio sam ali tipa $6k -$8k, vrlo pristojan na slikama.
Porshe, RR, MG, Ford Mustang, Alfa Spider, čak i stare Corvette su cool
Sve je cool sto se trazi a nema ih puno ..Nemoj jeftin Porsche 911 skupo jako za imati a moze da te zakaci kvar da se ujedes za guzicu .. Cabrio bmw do e36 sve sto nades je in ali ne ispod 6 cilindra..nista se to ne sređuje u USA sve se to radi dole ..Evt delove natovaris u kontejner
 
Od mog društva iz usa niko ne pominje ništa o uvozu, uzmu rentakar na mesec dva, rezervišu unapred jer im treba automatik ne biraju koliko košta. Ja ih uvek pitao što ne uzmu auto kažu da im je cim da imaju ili da uvoze to im tek ne pada na pamet. Pre par god sam upoznao neke ribe u hr na moru vozile su neki mali američki auto na usa table. kažu samo online plate neko osiguranje i teraju ali su tada rekle da neće više. Auto je neki mali kockasti veličine i oblika prve tojote korole ali je baš američki. 🤪
Pa i mi uzimamo rent-a-car za put, za po lokalu imamo neki mali auto koji služi, ali sam nesto razmišljao da kupim neki da ne moram stalno da se cimam, rentiranje, zajmim.
Ne znam šta to znaci - ne pitaju šta košta, ali Srb uopšte nije jeftino za rentiranje. Sigurno da ima manje automatika, pa su skuplji.
Ko sto rekoh ranije, nijedan od tih auta nije registrovan, mogu da muvaju sa osiguranjem i plate online, ali to ne znaci da će osiguranje i da isplati bilo šta
 
Sve je cool sto se trazi a nema ih puno ..Nemoj jeftin Porsche 911 skupo jako za imati a moze da te zakaci kvar da se ujedes za guzicu .. Cabrio bmw do e36 sve sto nades je in ali ne ispod 6 cilindra..nista se to ne sređuje u USA sve se to radi dole ..Evt delove natovaris u kontejner
Vi nadite ko to da restaurira, ja ću vam dovezem šta god hoćete 😀
Mislim da čak mogu i na privremeni uvoz bez carine, sredi se i pravac EU za prodaju.
Za uzvrat, nadjite meni jedan stari Land Rover Defender, isto da se sredi i da ga doteram ovamo 🤙
 

Back
Top