• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Ustaše u Beogradu

MOST6

Elita
Poruka
21.380
Za rat su nesposobni pohrvaćeni Vlasi, Romi i Turci. Srbi osnovali prvi hrvatsku dinastiju na Balkanu. Među konvertitima ima i Srba, oni se prezivaju Josipović (Josip i Josipović je staro srpsko ime i prezime) koji misle da su Hrvati. Srbi vas našamarili 1268., 1321-1324., 1360-1369., u Prvom i Drugom svetskom ratu. Bugari vas našamarili 827. i 997-1000., pregazili takozvanu Panonsku Hrvatsku kao plitak potok. Mađari vas našamarili 1097. godine, Osmanlije na Krbavskom polju i u mnogim drugim bitkama, ratovima.

Što me posebno raduje jeste činjenica da su pohrvaćeni Vlasi, Romi i Turci doživeli najgore, najveće, najkrvavije i najteže poraze upravo protiv Srba i Srbije za vreme Prvog svetskog rata. Ni u jednom ratu, ni u jednoj bici u sramnoj hrvatskoj povijesti nije učestvovalo više takozvanih Hrvata. Samo za mesec dana preko 100 000 velikohrvata se našlo u srpskom zarobljeništvu. Hrvatske postrojbe izgubile su preko 60 hiljada pušaka, 50 ratnih zastava, 5 000 konja, 8 hiljada oficira, više stotina topova, mitraljeza, minobacača, vagona municije, aviona i automobila. Austrougarska 5. armija u čijem sastavu su bile postrojbe "Hrvata" iz Hrvatske - 13. hrvatsko-slavonski korpus, 42. Vražja divizija svedena na 40% početne snage. "Hrvati" iz Bosne, Hercegovine i Dalmacije u sastavu 6. armije najboljeg austrougarskog generala Slovenca Potioreka su još gore prošli.

Mnogi Srbi su postali Cincari, Vlasi, Karavlasi, Romi, Grci, Jevreji, Jermeni, Bugari i Albanci. Prema popisnim podacima iz 19. veka u tadašnjoj Srbiji bilo je svega oko 1 000 - 1 2000 govornika takozvanog "cincarskog" jezika, tako da tvoje tursko-bugarske fašističke izmišljotine o stotinama hiljada stanovnika "cincarskog" porekla padaju u vodu.
Da, Josip je "drevno srpsko ime". :hahaha: Kod vas je većinom Josif. Nemate vi Josipa. To je hrvatski oblik židovskog imena. Turci su vas potpuno satrali i učinili svojim robljem, tako da ne znam otkud ti neboluza da su Turci nesposobni za rat. Još imate njihovu nogu na doopetu.

Da vas Hrvati nisu spasili od Bugara, vi danas ne biste postojali. Postojite samo zahvaljujući nama, a potpuno ste nezahvalni.

Nijedan Srbin nije nikada postao Cincar, Arnaut Vlah ili Rom.... Događalo se isključivo suprotno. Znam da te to smeta, ali budi muško i preboli. ;)

veliki krang

Legenda
Poruka
71.083
Da, Josip je "drevno srpsko ime". :hahaha: Kod vas je većinom Josif. Nemate vi Josipa. To je hrvatski oblik židovskog imena. Turci su vas potpuno satrali i učinili svojim robljem, tako da ne znam otkud ti neboluza da su Turci nesposobni za rat. Još imate njihovu nogu na doopetu.

Da vas Hrvati nisu spasili od Bugara, vi danas ne biste postojali. Postojite samo zahvaljujući nama, a potpuno ste nezahvalni.

Nijedan Srbin nije nikada postao Cincar, Arnaut Vlah ili Rom.... Događalo se isključivo suprotno. Znam da te to smeta, ali budi muško i preboli. ;)

Ime Josip je samo jedna varijacija na temu, nedovoljna da bi se neko prozvao Hrvatom, posebno jer je i samo postojanje Hrvata kao naroda upitno. Turci nikada Srbe nisu napravili robovima, dok je ono što se kolokvijalno naziva Hrvatima porobio svako ko je ikada kročio na tu teritoriju, pa još sa pristankom samih Hrvata. Takođe, što se navodnog spasavanja Srba od strane Hrvata tiče, bitka kojoj se ne zna ni lokacija ni bilo kakav detalj osim da je neko rekao da se dogodila, nije dobar materijal za raspravu jer se najverovatnije nikada nije odigrala, setimo se samo odrednice "bitka na bosanskim visoravnima" :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: I naravno da su delovi srpskog naroda bili asimilovani od strane nekih brojnijih u okolini, baš kao što se događalo i obrnuto. Što se onoga što se kolokvijalno nazivalo Hrvatima tiče, događalo se isključivo da oni uzimaju druge u svoj korpus, i to na nasilan način podržan od strane njihovih sponzora, dok se obrnuto nije događalo jer niko nije mogao da pronađe originalne Hrvate u svojoj blizini kako bi ih asimilovao :kafa:

Volim_Krstaricu

Aktivan član
Poruka
1.039

Josipović staro srpsko prezime potiče od Bogunovića, danas su svi oni takozvani Hrvati. Isto tako, selo Hrtkovci izvorno je srpsko naselje. Mnogi Srbi su postali Cincari, Arnauti, Vlahi i Romi a svi ti narodi su postali i Hrvati. Genetska istraživanja pokazuju da na prostoru između Austrije i Turske Hrvati su narod sa najviše romskog porekla. Romi u Hrvatskoj su katolici, žive okruženi Hrvatima, imaju hrvatska imena i prezimena, govore hrvatskim jezikom i svi glasaju za HDZ. 827. godine Bugari pregazili Panonsku Hrvatsku kao plitak potok, u ratu sa Bugarima 997-1000 Hrvati još jednom dobili po nosu. Veliki pozdrav iz nezavisne Republike Srpske Krajine.

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
26.810
Где су та имена? Не питам те за Србију, већ за представнике српског народа.
Значи АВНОЈ признаје границе које је успоставио окупатор, не постоји друго
објашњење за лупетање о Србији, Црној Гори и Хрватској.
Ето кад нема представника српског народа, ко је предводио делегацију из фамо
Predstavnici srpskog naroda su bili.
Poenta je da su 1945 bili izbori gde su Srbi glasali za Tita i za Avnojevsku Jugoslaviju.

psmaniac

Poznat
Poruka
8.371
Predstavnici srpskog naroda su bili.
Poenta je da su 1945 bili izbori gde su Srbi glasali za Tita i za Avnojevsku Jugoslaviju.
Још ми не наведе њихова имена а о том гласању се зна довољно
да би га узимали за озбиљно.
Свако данашње манипулисање гласачким листичима је безазлена
играрија у поређењу са ћоравим кутијама и удбашким репресалијама
према онима који су се усутили да скрену пажњу на ту истовремено
смешно-жалосну појаву.

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
26.810
Још ми не наведе њихова имена а о том гласању се зна довољно
да би га узимали за озбиљно.
Свако данашње манипулисање гласачким листичима је безазлена
играрија у поређењу са ћоравим кутијама и удбашким репресалијама
према онима који су се усутили да скрену пажњу на ту истовремено
смешно-жалосну појаву.
Delegati iz Srbije su bili borci partizani, inace ceo svet je priznao Avnoj, a kongres u selu Ba niko.
Znaci izbori 1945 su bili falsifikovani 100%, a narod se nije pobunio ? Tito je izmanipulisao skoro 20.miliona ljudi koji su glasali protiv njega , a nisu se digli ?
Dje to ima ?

psmaniac

Poznat
Poruka
8.371
Delegati iz Srbije su bili borci partizani, inace ceo svet je priznao Avnoj, a kongres u selu Ba niko.
Znaci izbori 1945 su bili falsifikovani 100%, a narod se nije pobunio ? Tito je izmanipulisao skoro 20.miliona ljudi koji su glasali protiv njega , a nisu se digli ?
Dje to ima ?
Па то ти и причам, делегати припадници партијске војке, па где се то
може назвати демократским посланицима?
Цео свет је признао и Хитлера са његовим једнопартијским системом.
Ко да се побуни, побуна је већ прошла, Србија се бранила од упада
партизанске војске али упад црвене армије је осујетио сваки отпор.
Немаш појма о том времену јер си острашћени политички радник и
не знаш да је већ 1950-е подигнут устанак у цазинској крајини који су
крваво угушили. Нису се дигли, каква глупа констатација? Срби су били
толико десетковани усташким погромом, уништењем ЈВуО-и, шиптарским
терором, бугарским терором, комунистичким чисткама '44-е, слањем омладине
на сремски фронт. Ако је иком било до мира то су Срби и невољно су прихватили
резултате рата а и касније преваспитање на Голом отоку и смену Ранковића.
Срби су изгубили и као монархисти и као комунисти.
А главни кривац за ситуацију у којој су се нашли и која ће их стићи деведесетих
су они сами, њихове поделе и братоубилачки рат који су здушно водили не запитавши
се ни једном за чије интересе они у ствари гину. Слепило заговорника братства и јединства
у моменту док сатиру рођену браћу а братиме се са дојучерашњим непријатељима равна
је шизофренији најјмахнитијег типа.
Наравно ти ћеш све ово што сам ти написао негирати и терати даље несувисле тврдње
пропагандистичког типа.
Ово ти је српски поглед на стварност тог времена и наравно да није исти твом погледу
непријатеља српског народа и непријатеља српског помирења.
Твој циљ овде је јасан сваком родољубивом србину и сваки даљи твој, прокин, Мстиславов,
Космополитов, Пататеов... труд око тога је узалудан.
Краће речено, џаба кречиш.

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
26.810
Па то ти и причам, делегати припадници партијске војке, па где се то
може назвати демократским посланицима?
Цео свет је признао и Хитлера са његовим једнопартијским системом.
Ко да се побуни, побуна је већ прошла, Србија се бранила од упада
партизанске војске али упад црвене армије је осујетио сваки отпор.
Немаш појма о том времену јер си острашћени политички радник и
не знаш да је већ 1950-е подигнут устанак у цазинској крајини који су
крваво угушили. Нису се дигли, каква глупа констатација? Срби су били
толико десетковани усташким погромом, уништењем ЈВуО-и, шиптарским
терором, бугарским терором, комунистичким чисткама '44-е, слањем омладине
на сремски фронт. Ако је иком било со мира то су Срби и невољно су прихватили
резултате рата а и касније преваспитање на Голом отоку и смену Ранковића.
Срби су изгубили и као монархисти и као комунисти.
А главни кривац за ситуацију у којој су се нашли и која ће их стићи деведесетих
су они сами, њихове поделе и братоубилачки рат који су здушно водили не запитавши
се ни једном за чије интересе они у ствари гину. Слепило заговорника братства и јединства
у моменту док сатиру рођену браћу а братиме се са дојучерашњим непријатељима равна
је шизофренији најјмахнитијег типа.
Наравно ти ћеш све ово што сам ти написао негирати и терати даље несувисле тврдње
пропагандистичког типа.
Ово ти је српски поглед на стварност тог времена и наравно да није исти твом погледу
непријатеља српског народа и непријатеља српског помирења.
Твој циљ овде је јасан сваком родољубивом србину и сваки даљи твој, прокин, Мстиславов,
Космополитов, Пататеов... труд око тога је узалудан.
Краће речено, џаба кречиш.
Kada je to ceo svet priznao Hitlera ???!!!
Nemas pojma kada forsiras tu komediju od kongresa u selu Ba koji je bio cista sprdnja.
Secam se ko juce da je bilo kada je jedan prvoborac drzao govor :
Nema se drugovi tu sta mudrovati, oni bi nama hteli sada da uvale da ne kazem sada pred ovim zenama sta za bubrege. Dobro je nama i bez kralja,nek ostane on u Londonu nek trosi ono narodno zlato sto je oto kada je bego , ne treba nama ni zlato. Dok smo mi ovde gace krvarili, on se j e b a v o sa Elizabetom i pisao pisma milom narodu.Ovo je zadnji pokusaj trulog kapitalizma da nam nametne svoju volju sad i nikad vise. Zato drugovi mi ce mo izaci sto ranije na izbore i pokazati narodnu volju. Za rezultate izbora ja ne brinem, znamo mi sta ce biti. Ako njima treba jos jedan kralj eto im ga, nek se opet uhvati pod ruku sa Elizabetom , ista je to buranija Mi cemo izaci sto ranije na izbore, pokazati nasu volju, nepokretne i bolesne omladinci ima da dovedu ovde da se glasa mi cemo reakciji pokazati ko smo i kakvi smo.

Srpski narod ne voli kukavice. Tako da je kralj Pera pobegao u Englesku, dok je narod krvario, e sad ce on da se vrati i da vlada i eksploatise narod kao pre. Narod je rekao sta misli o kralju.

4225.jpg

20934787_1898639850388058_2710674387764821122_o.jpg

dole-kralj-V.jpg

psmaniac

Poznat
Poruka
8.371
Nemas pojma kada forsiras tu komediju od kongresa u selu Ba koji je bio cista sprdnja.
Nema se drugovi tu sta mudrovati, oni bi nama hteli sada da uvale da ne kazem sada pred ovim zenama sta za bubrege. Dobro je nama i bez kralja,nek ostane on u Londonu nek trosi ono narodno zlato sto je oto kada je bego , ne treba nama ni zlato. Dok smo mi ovde gace krvarili, on se j e b a v o sa Elizabetom i pisao pisma milom narodu.Ovo je zadnji pokusaj trulog kapitalizma da nam nametne svoju volju sad i nikad vise. Zato drugovi mi ce mo izaci sto ranije na izbore i pokazati narodnu volju. Za rezultate izbora ja ne brinem, znamo mi sta ce biti. Ako njima treba jos jedan kralj eto im ga, nek se opet uhvati pod ruku sa Elizabetom , ista je to buranija Mi cemo izaci sto ranije na izbore, pokazati nasu volju, nepokretne i bolesne omladinci ima da dovedu ovde da se glasa mi cemo reakciji pokazati ko smo i kakvi smo.

Srpski narod ne voli kukavice. Tako da je kralj Pera pobegao u Englesku, dok je narod krvario, e sad ce on da se vrati i da vlada i eksploatise narod kao pre. Narod je rekao sta misli o kralju.
Као што рекох патетика комуно типа која са данашње српске позиције
изгледа смешно, дечије будаласто и нема никакву вредност за данашњу
српску позицију.
Уживај у победи ако те то весели, одосмо ми даље а теби срећан
останак у времеплову.
Смрт нацизму, слобода народима!

П.С. Сад видех и да се подсмеваш судбини која нас је задесила
а на ону моју причу подсмех може ставити само усташки зликовац.
Ти си се тим чином легитимисао и свака даља твоја дрвења о антифашизму
су песпредметана као да о њему пише сам Павелић.

veliki krang

Legenda
Poruka
71.083

Pogledajte prilog 1209104
Pogledajte prilog 1209105
Pogledajte prilog 1209106

O da, ne samo da ga je priznao, već su se druge države i složile sa njegovim komadanjem Češke, a pojedine čak i sarađivale sa njim u tom komadanju, kao na primer Sovjeti u Poljskoj :kafa:

MOST6

Elita
Poruka
21.380
Josipović staro srpsko prezime potiče od Bogunovića, danas su svi oni takozvani Hrvati. Isto tako, selo Hrtkovci izvorno je srpsko naselje. Mnogi Srbi su postali Cincari, Arnauti, Vlahi i Romi a svi ti narodi su postali i Hrvati. Genetska istraživanja pokazuju da na prostoru između Austrije i Turske Hrvati su narod sa najviše romskog porekla. Romi u Hrvatskoj su katolici, žive okruženi Hrvatima, imaju hrvatska imena i prezimena, govore hrvatskim jezikom i svi glasaju za HDZ. 827. godine Bugari pregazili Panonsku Hrvatsku kao plitak potok, u ratu sa Bugarima 997-1000 Hrvati još jednom dobili po nosu. Veliki pozdrav iz nezavisne Republike Srpske Krajine.
Godine 927. Hrvati pobili svu bugarsku vojsku, sve do zadnjeg bugarskog vojnika. ;)

Mnogo više je Roma i romske genetike u Srbiji. Gotovo svi Romi imaju srpska imena i prezimena. Jednom je bila vijest o jednom Romu u Srbiji imenom i prezimenom Zoran Janković. :hahaha1:

Usput, nisam znao da si u neovisnoj Nigdjezemskoj. Pozdravi mi Petra Pana, izgubljeni dječačiću! :bye:

veliki krang

Legenda
Poruka
71.083
Godine 927. Hrvati pobili svu bugarsku vojsku, sve do zadnjeg bugarskog vojnika. ;)

Mnogo više je Roma i romske genetike u Srbiji. Gotovo svi Romi imaju srpska imena i prezimena. Jednom je bila vijest o jednom Romu u Srbiji imenom i prezimenom Zoran Janković. :hahaha1:

Usput, nisam znao da si u neovisnoj Nigdjezemskoj. Pozdravi mi Petra Pana, izgubljeni dječačići! :bye:

Osim što se ta navodna bitka verovatno nikada nije desila :kafa: Što se Roma tiče, oni postoje svuda, ali su Hrvati više kosooki, to jest za njih su Romi viša rasa :whistling:

veliki krang

Legenda
Poruka
71.083
U Štab Draže Mihailovića došao u leto 1941, gde je smatran zamenikom Draže Mihailovića i važio kao ideolog četničkog pokreta.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Dragiša_Vasić

Ali vidiš, četnički pokret je postojao znatno pre nego što je počeo DSR, i to u znatno drugačijim okolnostima. Što takođe znači da nije reč o ideologiji ili njenim kreatorima, već kako je Lekizan već primetio, načinu borbe. To o čemu ti pričaš nije ideologija, već konkretna politička agenda, što znači da je Dragiša Vasić mogao da doprinese kreiranju politike, ne i ideologije.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.114
Ali vidiš, četnički pokret je postojao znatno pre nego što je počeo DSR, i to u znatno drugačijim okolnostima. Što takođe znači da nije reč o ideologiji ili njenim kreatorima, već kako je Lekizan već primetio, načinu borbe. To o čemu ti pričaš nije ideologija, već konkretna politička agenda, što znači da je Dragiša Vasić mogao da doprinese kreiranju politike, ne i ideologije.
Ima on knjige znatno pre toga. Negde sam sacuvao od dede bas njegovu knjigu...

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
26.810
Као што рекох патетика комуно типа која са данашње српске позиције
изгледа смешно, дечије будаласто и нема никакву вредност за данашњу
српску позицију.
Уживај у победи ако те то весели, одосмо ми даље а теби срећан
останак у времеплову.
Смрт нацизму, слобода народима!

П.С. Сад видех и да се подсмеваш судбини која нас је задесила
а на ону моју причу подсмех може ставити само усташки зликовац.
Ти си се тим чином легитимисао и свака даља твоја дрвења о антифашизму
су песпредметана као да о њему пише сам Павелић.
Svi mediji su pisali o saradnji Pavelica i Draza, samo ti izmisli neku istorijsku bajku i verujes u nju.

Draža molio Pavelića za pomoć​

https://www.politika.rs/sr/clanak/4...hE8w_W8INnLhhaqJAmSOBntjPb2DyPAtcVvJwgZJqJE5Q

Četnička misija u tri navrata razgovarala sa Pavelićem​

https://www.danas.rs/drustvo/cetnicka-misija-u-tri-navrata-razgovarala-sa-pavelicem/

I ČETNICI SU BILI ODUŠEVLJENI PAVELIĆEM! Evo šta je GENERAL ĐUKIĆ kazao DRAŽI nakon sureta sa LIDEROM NDH​

https://www.espreso.co.rs/vesti/pol...jukic-kazao-drazi-nakon-sureta-sa-liderom-ndh

veliki krang

Legenda
Poruka
71.083
Svi mediji su pisali o saradnji Pavelica i Draza, samo ti izmisli neku istorijsku bajku i verujes u nju.

Draža molio Pavelića za pomoć​

https://www.politika.rs/sr/clanak/4...hE8w_W8INnLhhaqJAmSOBntjPb2DyPAtcVvJwgZJqJE5Q

Četnička misija u tri navrata razgovarala sa Pavelićem​

https://www.danas.rs/drustvo/cetnicka-misija-u-tri-navrata-razgovarala-sa-pavelicem/

I ČETNICI SU BILI ODUŠEVLJENI PAVELIĆEM! Evo šta je GENERAL ĐUKIĆ kazao DRAŽI nakon sureta sa LIDEROM NDH​

https://www.espreso.co.rs/vesti/pol...jukic-kazao-drazi-nakon-sureta-sa-liderom-ndh

Kaže se "Draže", nepismeni, a istorija se ne uči iz medija, osim ako neko poput tebe nema drugog izbora nego da mu Milomir Marić predaje istoriju :kafa:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.