US Open - poslednji od 4 gren slem turnira u godini

Linejna

Veoma poznat
Poruka
10.869
Sjećam te se. :heart: Nedostajala si nam. :D
Imala sam tezak period u zivotu.
Drago mi je sto me se secas.
Cesto sam mislila na celu ekipu sa foruma.
Sad cu cesce biti tu.
Noleta sam uspela da pratim koliko sam mogla.
Nije osvojio 4-ti grend slem, ni Olimpijsko zlato, ali to nema nikakvog znacaja za takvog coveka.
Bice bar jos jedna Olimpijada i jos mnogo onih najvecih turnira.
Treba da se..., a rekao je i sam, da ce mu to biti prioritet, tako da... opusteno.
Jos dugo ce nas Novak da vlada tenisom.
Puno pozdrava za sve. Naravno i za one koji ne vole Noleta.
Svi imamo pravo da navijamo za nekog cija nam se igra i personaliti svidja i to je to.

Linejna

Veoma poznat
Poruka
10.869
Ko bi od pravih, starih Kafandzija mogao da te zaboravi. Bas si falila. Kao što je falio i Ilke i kao što sada fali Duska.
Dobro došli i ti i Ilke. Veliki pozdrav.
P.S. Cekamo i Dusku.
Pa cao Dule, brate moj!
Duški sam pisala pre dva dana, ali nije mi odgovorila.
Sta mislis o Medvedevu? Da li je pobeda bila baš za 3-0 ili je imao srece?
Sta misliš o Emi Radukanu? Da li ce ostati, ili ce nestati kao mnoge?

Dule25

Iskusan
Poruka
6.405
Pa cao Dule, brate moj!
Duški sam pisala pre dva dana, ali nije mi odgovorila.
Sta mislis o Medvedevu? Da li je pobeda bila baš za 3-0 ili je imao srece?
Sta misliš o Emi Radukanu? Da li ce ostati, ili ce nestati kao mnoge?
FRANGY moja DRAGA. Sestro slatka. Drago mi je da je taj tezak period u tvom zivotu sada ruzna proslost. Raduje me da si opet sa nama.
23e9cbd935b1610f68629fd887d1e397.jpg

Dobre su bile i Ema i Lejla. Odlicne. Kao i mali Alkaraz. Direktan odgovor na tvoje pitanje nemam. Pitanje je da li ga imaju i pravi strucnjaci. Najlakse je reci - pokazace vreme. Ali to je za sada po meni i jedini pravi odgovor.
Meda, kao ni bilo ko drugi, ne zasluzuje 3:0 protiv Noleta.

PlaninskiKauboj

Zainteresovan član
Poruka
319
Znao sam da je Novakovo osvajanje ovogodišnjeg Američkog Opena pod velikim znakom pitanja. Nisam očekivao da će dobiti Medvedeva, ali nisam ni očekivao da će Medvedev onako da izdominira i dobije ga u 3 seta. Očigledno je da Novak nije bio u svom odličnom izdanju, a Medvedev je sigurno odigrao meč karijere. Mislim da ni u jednom finalu USO koje je Novak igrao niko nije svojom igrom izdominirao nad njim kao Medvedev ove godine, čak nije ni Vavrinka (možda Federer 2007. ali to je izvan relevantnog vremena, jer Novak je tad bio "zelen" za osvajanje GS-ova).

Mada čudno mi je da je Novak za 15 godina igranja na GS-ovima, na jednoj tvrdoj podlozi toliko dominantan da ima čak 9 titula - Australijski Open, a da ga na drugoj toliko ne ide da nema više od 3 titule - Američki Open. Čak Nadal ima jednu titulu više od njega u Americi i dobio ga je u dva finala (2010 i 2013), a Novak njega jednom (2011).
Ako pogledamo istorijat Novakovih finala (2007-2021) na ovom turnuru, od 9 finala on je 3 puta bio šampion. Pobeđivali su ga redom: prvo Federer, pa Nadal, pa Marej, pa opet Nadal, pa Vavrinka i sad Medvedev. Ima 3 pobede: nad Nadalom, pa nad Federerom, pa Del Potrom.
Zanimljivo je i da Federer posle 2008. nijednom nije osvojio USO.

Poslednja izmena:

Tzar

Elita
Poruka
15.320
Objasnjivo je.

Publika.

Lakse je plivati nizvodno nego uzvodno.

U Australije je uvek imao podrsku srba, jugovica, balkanaca... Posecivao ih je tamo kad je ranije u karijeri isao i na druge turnire po australiji.

Onda oni uzmu godisnji odmor i voze kolima sa jednog kraja australije na drugi da ga bodre na AO. To ga je sve inspirisalo da da maksimum.

Dok na USO od pocetka i onomad kad je odrao Rodika sa 17 bolesti u sebi, od tad ga mrze. To je navijanje protiv njega od prvog do poslednjeg kola. Treba to preziveti.

A drugo mislim da mu taj turnir nije u bioritmu. I da se leti opusti na moru i da mu treba vise vremena da se zalaufa sto bi se reklo.

I Sinsinati je osvojio koliko ono 2 puta i uopste te turnire u avgustu igra slabo.

A onda kad uhvati zamah i udje u formu onda osvaja sve do kraja.

Koliko puta je osvojio Peking, Sangaj, Pariz i finalni turnir. Sve po 5-6 puta.

Linejna

Veoma poznat
Poruka
10.869
Nisam ni sanjala da ce Medvedev Novaka pobediti u tri seta. Slegli su mi se utisci i smatram da Nole nije dao sve od sebe. Ali... bi sta bi...
Nije Medvedev jos postao vrhunski igrac, ako uopste i postane. Nije da ga sad nesto "volim", ali mi ne deluje da je vrhunski igrac sposoban da vlada duzi vremenski period.
Ne znam, meni se u globalu njegova igra ne dopada. Nema ono nesto.
Ne znam.

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
56.155
Nisam ni sanjala da ce Medvedev Novaka pobediti u tri seta. Slegli su mi se utisci i smatram da Nole nije dao sve od sebe. Ali... bi sta bi...
Nije Medvedev jos postao vrhunski igrac, ako uopste i postane. Nije da ga sad nesto "volim", ali mi ne deluje da je vrhunski igrac sposoban da vlada duzi vremenski period.
Ne znam, meni se u globalu njegova igra ne dopada. Nema ono nesto.
Ne znam.
U finalu se potrefilo da je Novak loše odigrao, a Medvedev je odigrao meč života. Zavisi šta ko smatra šta je vrhunski igrač. Meni ne mora da neko vlada duži vremenski period da bi bio vrhunski igrač. Njegova igra i rezultati zadnjih malo više od godinu dana ga čine vrhunskim igračem. Možda mu igra nije lijepa za oko, igra jako defanzivno, ali i takvi igrači čine tenis. Medvedev je već dugo broj 2 na ATP listi. Vidjećemo šta će biti do Torina.

PlaninskiKauboj

Zainteresovan član
Poruka
319
U finalu se potrefilo da je Novak loše odigrao, a Medvedev je odigrao meč života. Zavisi šta ko smatra šta je vrhunski igrač. Meni ne mora da neko vlada duži vremenski period da bi bio vrhunski igrač. Njegova igra i rezultati zadnjih malo više od godinu dana ga čine vrhunskim igračem. Možda mu igra nije lijepa za oko, igra jako defanzivno, ali i takvi igrači čine tenis. Medvedev je već dugo broj 2 na ATP listi. Vidjećemo šta će biti do Torina.

Pa Medvedev jeste odličan igrač ali njegovi uspesi se odnose samo na tvrdu podlogu, na šljaci i travi nije ni približno dobar. Verujem da on tokom svoje karijere može da osvaja GS-ove AO I USO, ali ne verujem da ikad može uzeti Vimbldon ili RG. I ne verujem da će biti u rangu Velike trojke.

Što se tiče daljeg Novakovog osvajanja GS-ova tokom naredne godine mislim da mu je Vimbldon sigurica i da ima dobre šanse da uzme još jedan AO, mada opet bih stavio Medvedeva kao potencijalnog šampiona, a Novaka kao blagog favorita nad njim. Videćemo.
Ne verujem da Novak opet može uzeti RG, a USO će opet biti pod znakom pitanja, ali nije nemoguće da ga osvoji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.