Uredjenje podforuma - predlozi i ideje

Srecne novogodisnje i bozicne praznike zeli vam pdf Prirodne nauke

happy-new-year-2011-wallpaper-set-1.jpg


Moderator
 
Ja sam vrrrrlo daleko od prirodnih nauka (imala sam jedva dvojku iz fizike u gimnaziji :mrgreen:), ali povremeno zavirim na ovaj pdf jer ima zanimljivih tema. Favorit mi je "Evolucija VS kreacija".

Pošto ovde, pretpostavljam, uglavnom dolaze ljubitelji prirodnih nauka, ne bilo loše privući i one kojima su prirodne nauke bauk. Vidim da već postoje "Zanimljivosti iz sveta nauke", a mogla bi i neka tema o biografijama velikih naučnika. Pa zatim "lepljiva" sa logičkim, tj. matematičkim, ili problemima iz drugih oblasti - tzv. "mozgalice".

Jako dobri predlozi, ali nažalost koliko vidim nisu usvojeni.
 
Ja bih dao predlog da se na zadatcima (onima gde se pomaze) posle nekog vremena brisu postovi. Recimo ako je neko postavio zadatak i neko ga resi prvi se zahvali i onda se brise sve vezano za taj zadatak ili ako ga niko ne uradi za mesec-dva onda se brise taj zadatak. Na taj nacin bi trebalo da bude puno preglednije i lakse kako onima koji traze da se uradi zadatak tako i onima koji ga resavaju, nece se sve gomilati i sl.
 
Onda bi forum izgubio smisao. Poruke se brišu tek kad neko prekrši pravila. Biće to dobro i ovako, samo će malo više pažnje biti obraćeno na spamovanje na toj temi.

Ovo je cisto zbog preglednosti :) Svojevremeno dok sam bio moderator na Muzici to sam prkatikovao za pojedine teme (kad neko nesto trazi - pesmu ili link) i onda je bilo svima preglednije i lakse za rad. Cela tema ima 2-3-4 strane i kad dodjes lako vidis da li si dobio odgovor ili ne, a ne kad se sve razvuce i onda jos bolje kad neko dodje pa daje odgovor na post pd pre 2 godine. . . Vise se nista ne zna :) Zato kazem, ali kao hoces, ti si jedan od glavnokomandujucih ;)
 
Ne bih to radio jer se ljudi često vraćaju na neko objašnjenje kada im se javi sličan problem. Zašto ga obrisati u tom slučaju? Nije problem kad te neko pita "čija je ovo pesma?" ti daš odgovor, i tu je kraj problema. eko će možda poželeti da provežba za kontrolni, a di ćeš bolje zbirke rešenih zadataka? :D
 
U vezi ovog uvođenja formula na pdf...


Malo sam se poigravao sa ovim HTML kodovima koji bi trebali da generišu preglednije formule i shvatih da i nije toliko pregledno koliko bi trebalo da bude...


Recimo, jednačina elipse, ne liči baš na jednačinu elipse :lol:.
[raz=x[SUP]2[/SUP]]a[SUP]2[/SUP][/raz]+[raz=y[SUP]2[/SUP]]b[SUP]2[/SUP][/raz]=1


Ili ovde kod ove jednakosti, desnu prebaci dosta na više:
x=[raz=2]3[/raz]


Jedno moguće rešenje je da se leva strana sa znakom jednakosti podigne pomoću SUP tagova, ali ni to ne radi najbolje :)...
[SUP]x=[/SUP][raz=2]3[/raz]


Duplira linije ako je kvadrat u imeniocu:
x=[raz=2]3[SUP]2[/SUP][/raz]

I tako :)... Ima li načina da se ovo izbegne?
 
Poslednja izmena:
Ima li zainteresovanih za obnavljanje ovog?
http://forum.krstarica.com/showthread.php/178079-Krstarica-777/page193

Danas sam obnovio prirodnjački kviz sa poznatim ličnostima, ne bi bilo loše da se priključi još ljudi.

Ako imate neke predloge za poboljšanje funkcionisanja svega ovog, neku novu viziju "prirodnjačkog kviza" ili uopšte neki predlog, slobodno to ovde izložite, pa da malo aktiviramo ovaj potforum. :)
 
A šta je to? Msm da li je to kao neka kafana ili...? Nikada mi nije bila jasna poenta te teme. :confused:
Nemoj tako, to je legendarna tema na Krstarici... :D
Jeste koncept takav da se onako slobodnije piše, ali to nije forumska kafana, više neka vrsta kviza u kojoj se rešavaju logički zadaci.
S tim što je sve to svedeno na plovidbu, mornare i slično. Dakle, u principu se tu rešavaju mozgalice, zagonetke i sl samo se formulišu tako da se sve odnose na fazon plovnih avantura. :)
Probaću da to obnovim, pa ako se ljudi priključe bilo bi super. :)
 
Nemoj tako, to je legendarna tema na Krstarici... :D
Jeste koncept takav da se onako slobodnije piše, ali to nije forumska kafana, više neka vrsta kviza u kojoj se rešavaju logički zadaci.
S tim što je sve to svedeno na plovidbu, mornare i slično. Dakle, u principu se tu rešavaju mozgalice, zagonetke i sl samo se formulišu tako da se sve odnose na fazon plovnih avantura. :)
Probaću da to obnovim, pa ako se ljudi priključe bilo bi super. :)

Pa svakako deluje zanimljivo. :D Mogao bi je obnoviti, samo se nadam da će biti zainteresovanih. :confused:
 

Back
Top