ups i komp

RAJIC

Primećen član
Poruka
568
kupio sam ups mustek 848 i kad nestade struje on kao da je prazna baterija, ni sekunde da premosti.
u prodavnici gde je kupljen radi ups normalno bez struje, a i kod dva drugara radi normalno bez struje.
kod mene opet nista. znaci da je nesto do kompa. on radi normalno preko ups-a cim izvucem zicu iz zida odmah se gasi???
da li je ko imao slicno iskustvo?
 
Pozdrav,
Ovako:
1) Ako UPS s svoje zadnje strane ima dve ili vise izlaznih uticnica moze se desiti da je jedna od njih samo *prolazna* tj.da samo propusta mrezni napon dok je UPS pod naponom a napona nestaje kad nestane i napajanje UPS-a - a da ostale ili ona druga drzi neprekidno napajanje i kad se UPS isklljuci tj .nestane napona - prvo to proveri.
2) Ako imas neko napajanje koje si dobio uz racunar (ne brendirano) moze se desiti da nije sposobno da obradi el.energiju koju dobija iz UPS-a jer ista nije istih osobina kao iz elektricne mreze tj. distributivnog sistema.
Da jednostavno proveris UPS dal je ispravan kupi suko uticnicu, sijalicno grlo i parce dvozilnog kabla i sijalicu 220V/60W i sve to smontiraj u jednu celinu i ukljuci u UPS - po ukljucenju mora da radi i kad iskljucis UPS s napajanja sijalica i dalje mora da radi! Ako je tako nazalost moras da menjas napajanje na racunaru.
Pozdrav!
:)
 
Trebalo bi da radi ????
Kod mene LC i dva Colermastera rade preko UPS bez problema i to danas sam bas merio 115 minuta - ali je UPS starije generacije i ima u sebi 6 akumulatora koje sam pre 4 meseca zamenio . Ljudi koji imaju UPS-eve ne vode o njima racuna i misle da nezahtevaju nikakvu brigu i tu grese jer baterije u UPS-u moraju biti praznjene jednom u 10 dana da bi trajale i sluzile svojoj svrsi. Moje predhodne su trajale 5 i1/2 godine i samo je jedna crkla i menjao sam sve .
Probaj ono s kablom i sijalicom i znaces na cemu si zasigurno !!!
Poz
:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top