Umro Zlatko Seselj!

Na osnovu čega rođak? Isto prezime ne implicira rodbinske veze, bez obzira na bukačke aktivnosti dotičnog.
Čuo sam od jednog starijeg mafijaša koji potječe iz istog sela kao i Vojvoda priču u vezi toga, stvarno su bili katolička kuća.
Nemoj me držati za riječ, pošto je ovaj sve naširoko i predetaljno objašnjavao, tako da puno toga nisam ni zapamtio, ali navodno priča ide da je neki Vojin predak prešao na pravoslavlje zbog toga što je nekom drugom liku koji je bio katolik išao u nadnice, pa su se nešto posvađali i ovaj onda iz inata u pravoslavce, ili tako nešto, ali znam da je u pitanju bilo nadničarenje.
Prije toga je navodno u selu bila samo jedna pravoslavna kuća, nakon toga dvije.
Ako laže lik koji mi je pričao, lažem i ja, ali je sve do u najsitnije detalje prepričavao, tako da vjerujem da ima istine.
 
Moj nastavnik tehničkog u osnovnoj se prezivao Šešelj, a Srbin je. Imao je tipičan bosanski akcenat, iako je vrv. Hercegovac poreklom.
Ima ih pravoslavaca, ali navodno jako malo.
Baš ono što Batić kaže, da njegovo prezime možeš naći među Bošnjacima, Hrvatima i Srbima, kao što se recimo može naći i moje, ali Šešelji su mahom velikom većinom katolici.
 
U kojoj skoli? U Opuzenu? Ma nema ih ni u Bosni ,osim u Veljoj Medju,Hercegovina Federacija,ni u Srbiji.Jedna porodica ,komplet dosli u Batajnicu i to je sve od Seselja van Hrvatske i rodbine u V.Medji.
Ti si zaboravio gde ja živim ili se praviš da si zaboravio. U Opuzenu nisam u životu bio. Moj bivši nastavnik se zove Danilo Šešelj, a mi klinci zmo ga zvali Šeki.To što si rekao da su Voja i njegova familija jedini Šešelji u Srbiji nije istina, ukucaj Šršelj na ovom linku https://11811.rs/

@Jugoslav Čvarak
 
Nikola
Čuo sam od jednog starijeg mafijaša koji potječe iz istog sela kao i Vojvoda priču u vezi toga, stvarno su bili katolička kuća.
Nemoj me držati za riječ, pošto je ovaj sve naširoko i predetaljno objašnjavao, tako da puno toga nisam ni zapamtio, ali navodno priča ide da je neki Vojin predak prešao na pravoslavlje zbog toga što je nekom drugom liku koji je bio katolik išao u nadnice, pa su se nešto posvađali i ovaj onda iz inata u pravoslavce, ili tako nešto, ali znam da je u pitanju bilo nadničarenje.
Prije toga je navodno u selu bila samo jedna pravoslavna kuća, nakon toga dvije.
Ako laže lik koji mi je pričao, lažem i ja, ali je sve do u najsitnije detalje prepričavao, tako da vjerujem da ima istine.
Moguće je to, tako se i moj dida sprema prijeći u pravoslavce ali katolički pop ga je nagavorio da to ne učini, tj povukao je sve svoje materijalne zahtjeve prema njemu.
 
Кад и у ком крају?
Malo prije početka WW2 u Dalmatinskoj Zagori, on se treba ženiti i zatšo mu je katolički svećenik tražio neku suludu cifru novca, žita, kukuruza i čega već ne? On je na to otiša kod pravoslavnog u susjednoj selo koji mu je rekao da će ga za badava ženiti na što je on pristao. Prije toga je treba ići na nešto kao tečaj za posrajanjem pravoslavcem. U međuvremenu katolički se odrekao svih zahtjeva pa se ipak oženio u katoličkoj crkvi.
 
Ima ih pravoslavaca, ali navodno jako malo.
Baš ono što Batić kaže, da njegovo prezime možeš naći među Bošnjacima, Hrvatima i Srbima, kao što se recimo može naći i moje, ali Šešelji su mahom velikom većinom katolici.
Moguće, i moje prezime je prilično retko, i mislio sam da ga uopšte nema van Srbije, a posle ustanovim da ima i ljudi i u Bosni i u Hrvatskoj sa istim prezimenom, a u Hrvatskoj i sa tipičnim hrvatskim imenima.
 
Čuo sam od jednog starijeg mafijaša koji potječe iz istog sela kao i Vojvoda priču u vezi toga, stvarno su bili katolička kuća.
Nemoj me držati za riječ, pošto je ovaj sve naširoko i predetaljno objašnjavao, tako da puno toga nisam ni zapamtio, ali navodno priča ide da je neki Vojin predak prešao na pravoslavlje zbog toga što je nekom drugom liku koji je bio katolik išao u nadnice, pa su se nešto posvađali i ovaj onda iz inata u pravoslavce, ili tako nešto, ali znam da je u pitanju bilo nadničarenje.
Prije toga je navodno u selu bila samo jedna pravoslavna kuća, nakon toga dvije.
Ako laže lik koji mi je pričao, lažem i ja, ali je sve do u najsitnije detalje prepričavao, tako da vjerujem da ima istine.
Oko takvih likova se neprestano ispredaju legende. Dovoljan je duck test: "If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck."
 

Back
Top