Umor u zivotu

Umri_muski

Legenda
Poruka
53.339
!napomena
Osobe sa psiholoskim smetnjama ne bi trebale da citaju nadalje.

Cesto mi se desavalo , vidim druge, a par puta se meni desilo da sam umoran kad treba da reagujem...

E sad, uzmimo hipotezu da je to depresija, ne ona paralisuca, ne ona sedim bezvoljno i gledam u zidove, ali mozda je derpesija, jer je umor..

A kakav umor..
Pa ljudi se izmore od silne jurnjave oko necega i onda kad se promene okolnosti u necem drugom ili bas u tome, jednostavno ne stignu da promene ritam svog trcanja i budu tromi ili umorni od promene

Meni se to desavalo u situacijama prioriteta, tj kad ja nesto drugo postavim za prioritet i onda ne obracam paznju dovoljno pa propustim ono sto je vazno zbog sitnica koje nisu vazne ali su potrosile vreme i pokupile paznju...
Nije cesto ali se desavalo jer dam prevelik znacaj prioritetu...

Ali da vratim na normalnije okolnosti,
Kao umor, a nije fizicki umor, nego kao neodgovornost, a opet je neka vrsta iskljucenja a inace bi bila odgovornost...
Da navedem primer...
Prvo onaj neuobicajeni...Juris uput za specijalistu jedne specijalnosti 6 meseci, nema nijednog slobodnog u celom BG cak 6 meseci....svi znamo da to nije moguce nego je u pitanju zaebavanje pacijenata, kao i korupcija sistema opsti lekar-sistem-specijalista, gde mnogi lekari opste prakse rade kao agenti prodaje za odredjene porodice ili pacijente , dok su maceha drugima...
Kad naletis na uput, a privatno nije resenje bas zbog stalnog vracanja na zvanicne medicinske kanale od samog sistema, odjednom si umoran, jer sad se javlja ogroman broj nalaza koje treba pripremiti za pregled kod specijaliste i to nekad treba bas dobro platiti kod privatnog, jer dobiti sve te dijagnosticke procedure u BG u drzavnom je nemoguce, cak ijednu dobiti je prilicno nemoguce, tako da i za to treba biti spreman...
Ali osecaj prelaska na novu igru je tu , trazi se spremnost i energija za tu novu igru , totalno nove logike ponasanja, nove jedno ti pricam drugo se radi , a nov si pa moras da otkrivas nista nije crno belo nego je sivo..

I tu je mozda i uzrok , gledano kod mene , zasto postoji umor na sve, koji je mozda depresija..a mozda je i nedostatak energije a mozda je i iskljucenje od zaebavanja, mentalna higijena na neki nacin, a mozda je bas i umor, potrose se da li gabe ili ko zna koji neurotransmiteri...

Nije da pregori covek ali se umori...

E to cesce vidjam kod drugih, mnogo cesce, nego kod mene

Taj umor od svakodnevnih nije ovo nego je ono iako sam ti rekao ovo , pretvaranja laziranja i predstavljanja u laznom svetllu....
I vidim drugi zauzmu poziciju A ili B, tj ili postaju oportunisti koji uvek imaju pitanja daj mi daj mi daj mi...koja izgledaju nekad i neprilicno i idiotski , npr nema upota, ali da li mozete da mi nekako dobavite samo broj, meni treba samo broj, a sta je broj, pa broj gore kod specijaliste na institutu imaju odredjen broj pacijenata dnevno meni treba samo broj, ne znamo mi ovde na opstoj praksi za broj, mi samo sto vidimo u izisu, a dobro , samo meni treba broj, sacekacu ja...
Ili postanu ovo sto sam opisao u temi , tromi , pomalo odsutniji nego sto bi trebalo....
Spori za promenu ritma koja se zahteva...Kad bi bila analogija u plesu , sa narodnog kola muzicari su presli na becki valcer a osoba jos uvek ceka da prepozna pocetak novog kola i poznate ritmove 2, 2 ili 3, 1, 1 , 1 ili tako nesto...

I sta bi onda to bilo?
Po vasem misljenju , posto nije ovo dijagnostika specijaliste psihologije ili psihijatrije...sta bi vi od pomenutih razloga izabrali kao da je kljucni opis...
-umor,
-nespremnost na promenu ritma
-povecana nepaznja zbog odsutnosti koja je tu da umanji nerviranje zaebavanjima u okolini
-depresija
-upadanje u sablon
-zrtva ste NLP programiranja raznih sluzbi i institucija..
-umor zbog povecanog stresa a ne angazovanja paznje od strane nekorektnosti osoba ili sredine
-rasejanost ili zaboravnost

Sad onaj lepsi primer
Osoba se trudi da nadje srodnu dusu i za to treba vremena, ali i poprilicno neuspeha sa nesrodnim osobama, sto nekad jeste problem a nekad nije..
Nekom je uvek problem, jer shvataju to kao svoju gresku ili neuspeh, dok drugima je samo nekad problem jer nekad je jasno na pocetku da niste srodne duse, a nekad vas ponese situacija u wannabe svet...svet nade da je to mozda to...

I onda se dogadja cesto da mnoge osobe ne budu spremne da reaguju tj budu otvorene za pozitivan rezultat kad se on desi ili je moguc....O tome postoje mnoge price i pouke, da treba ostati otvoren za pravu priliku a ne da vas lose ponude pomere i ucine tragicarem...
ili slepim za pravu stvar...

Namerno uzimam i ovaj drugi primer, jer eto tu imamo prisustvo nade kao faktora koji je kljucan za previd, tj za umor, a onda se setimo da je nada makar mala kljucni faktor i kod onog ozbiljnijeg primera..

Ako odustane ili promeni algoritam, onda kazemo da se povukla ili da je porazena bar u svojoj ogrinalnoj nameri...Da li onda smatramo da osoba vise nije ta osoba, jer sad ne zeli isto ?
Zeli isto ali proba drugi put, da li je prvoizabrani put nas licni karakter odabrao pa je onda drugoizabrani nasa mala promena karaktera...?

Osoba moze i da odustane od cilja i ostavi naziv naslov , ali totalno promeni smisao...uzrok posledicu da tako kazem..
Ono sto ostvarim to je moj izbor za srodnu dusu pa ako moze moze ako ne moze onda nije srodna dusa...
Vidite tu imamo zanimljiv potez, uzima se da je cilj ostvaren svaki put, jer se moze tako reci da svi drugi poveruju....samoubedjivanje odradi ostalo...a onda se krece od necega sto nije nula u zahtevu za ciljem...kao sto se cini kad imamo samo procene i probe a bez rezultata, tu je uvek utisak da je ishod nula.

Ljudi cesto koriste ovu tehniku koju neki zovu daj sta das, a neki zovu kreni od onoga sto imas ...razlicite su ideje, ali ih ljudi nekad ili cesto mesaju...i zovu ili prvim ili drugim imenom.

I tako mozemo posmatrajuci prvi i drugi primer da vadimo slicnosti u neociglednoj vezi oba primera..

Qurca nisam shvatio uvodni, zapravo sam čak odustao od čitanja prije kraja. Nego vidite ovo, umor je umor kad smo jednostavno umorni, ali tu je umorstvo(ubojstvo) i umiranje. Kad pogledamo malo bolje korijen svega je um, znači naš intelekt/ pamet, ne shvaćam baš🤔🤔🤔

Jesi probao sa liturgijama ?
Ako ne to onda sa nekim medikamentima, ali ne lekovima nego suplementima ?
Ako ne to onda da li si okrenuo novi list u zivotu i pronasao neko novo polje interesovanja ?

Back