Umetnost inspirisana astrologijom

Da, neki ljudi vole da povezuju šablone, da razmišljaju na temu i maštaju, a neki umeju samo da citiraju i prepričavaju par izvora, zatarabljeni u par teorija, ograničeni umovi.

Ove slike, neke sam imala sačuvane od ranije, a neke sam dodala danas posle one priče, inspirisao si me onim simbolom i pričom.

- - - - - - - - - -

Agata, je l' to ona slika gore? Ti reče da ima tri ženske glave, ja ovde vidim samo vuka i konja... A možda meni nisi ni slala, ništa ne kontam.
 
Da, neki ljudi vole da povezuju šablone, da razmišljaju na temu i maštaju, a neki umeju samo da citiraju i prepričavaju par izvora, zatarabljeni u par teorija, ograničeni umovi.

Ove slike, neke sam imala sačuvane od ranije, a neke sam dodala danas posle one priče, inspirisao si me onim simbolom i pričom.

- - - - - - - - - -

Agata, je l' to ona slika gore? Ti reče da ima tri ženske glave, ja ovde vidim samo vuka i konja... A možda meni nisi ni slala, ništa ne kontam.

nju prate konji, vukovi, psi i zmije
najčešće je prikazana sa tri glave
ovo je slobodnija varijanta ali lepa
nije moj crtež, ja ih ne postavljam javno
poslaću ti na pp
 
Europa.jpg


- - - - - - - - - -

europa_and_the_bull_by_virginia_frances_sterrett_poster-r62bf709fd1744c13833922081dffbd26_w2q_8byvr_540.jpg
file_1588.jpg
 
Slatkiši moji..:zag:...evo nešto što će vas možda zanimati,ako nije zanimljivo..brišite sve.

The Occult Anatomy of Man, by Manly P. Hall - In Scripture we are told that God made man in his own image. It is so stated not only in the Christian Bible but also in the holy writings of nearly all enlightened people. The Jewish patriarchs taught that the human body was the microcosm, or little cosmos, made in the image of the macrocosm, or the great cosmos. This analogy between the finite and infinite is said to be one of the keys by the aid of which the secrets of Holy Write are unlocked.

7d6de6df2178ff25dac3390fb276193d.jpg
 
Žao mi je što nije oštrija slika,tako da se bolje vidi..ali nisam našla..U svakom slučaju je veliki trud,da napravi ovu paralelu...

To je česra pojava u ezoteriji
Imam po svojim knjigama baš dosta sličnih šema
Normalna je potreba mudrog čoveka da nađe paralele između različitih kultura i njihove mistike kao dokaz da je sve nekada iz Jednog proisteklo
Zanimljiva je i sakralna geometrija
Sad nisam pri compu da postavim te slike
 

Back
Top