Uloga Poljske u holokaustu

Da nisi možda hteo da kažeš da je 'Katinska šuma' zločin bez obzira na poljske aktivnosti prema Rusima nakon WW1?
U slučajevima Ćele kule i Rospi ćuprije radi se o anticivilizacijskim zločinima, propustio sam da navedem važan atribut.

Zaplet Katinska šuma i ruski zarobljenici iz PSR u Poljskoj su vojno poravnavanje računa u vaspitne svrhe, civili tu nisu ubijani.
 
U slučajevima Ćele kule i Rospi ćuprije radi se o anticivilizacijskim zločinima, propustio sam da navedem važan atribut.

Zaplet Katinska šuma i ruski zarobljenici iz PSR u Poljskoj su vojno poravnavanje računa u vaspitne svrhe, civili tu nisu ubijani.
Većina pobijenih poljskih vojnika u Katinskoj šumi nije imala nikakve veze sa događajima nakon WW1! Tako si mogao za odmazdu ubijati i civile!
 
Većina pobijenih poljskih vojnika u Katinskoj šumi nije imala nikakve veze sa događajima nakon WW1! Tako si mogao za odmazdu ubijati i civile!
Mogao si ali nisi.

Osim toga kada odeneš uniformu ne postaješ samo legitimna meta već protivnik na tebe projektuje mržnju koju su posejali tvoji prethodnici iako ti njenom nastanku nisi ničim doprineo.

Nema odmazde koja može da opravda masakriranje civila. To je anticivilizacijski akt.
 
ovo sa snimka nikako ne pojasnjava tvoju paralelu izmedju cele kule i rospi cuprije pogotovo nema mesta za ono sto si ti napisao
"O ovome se nerado priča među Srbima ali Rospi ćuprija je velika mrlja na njihovoj povesti " .
zato da ponovim pitanje ,
na koji si nacin povezao cele kulu i rospi cupriju
i koji je to "anticivilizacijski zlocin" uradjen na rospi cupriji i zasto bi srbi trebali da to razumeju kao mrlju u svojoj "povesti" ?
 
ovo sa snimka nikako ne pojasnjava tvoju paralelu izmedju cele kule i rospi cuprije pogotovo nema mesta za ono sto si ti napisao
"O ovome se nerado priča među Srbima ali Rospi ćuprija je velika mrlja na njihovoj povesti " .
zato da ponovim pitanje ,
na koji si nacin povezao cele kulu i rospi cupriju
i koji je to "anticivilizacijski zlocin" uradjen na rospi cupriji i zasto bi srbi trebali da to razumeju kao mrlju u svojoj "povesti" ?

Jasno je tebi o čemu pišem nego se tobož iščuđavaš i to u pozi neubedljivog ispitivača.

Ako ti pak zaista nije jasno morao bi da budeš zabrinut.
 
Jasno je tebi o čemu pišem nego se tobož iščuđavaš i to u pozi neubedljivog ispitivača.

Ako ti pak zaista nije jasno morao bi da budeš zabrinut.
kakav "anticivilizacijski zlocin" si ti prepoznao na rospi cupriji gde je od strane turaka stradalo nekoliko haremskih "sluzbenica" i pri tome jos optuzujes srbe za tako nesto !
jedino sto je jasno je da ti nemas pojma sta pises .
 
Vraga ti je jasno. Meni je pak jasno da se ti o istoriji obaveštavaš iz sredstava javnog informisanja.
a ti si se vidim obavestio iz video materijala koji si postavio pa si zakljucio nesto mnogo pametno i to si kao sto smo videli srocio u dve recenice ...
"O ovome se nerado priča među Srbima ali Rospi ćuprija je velika mrlja na njihovoj povesti " :hahaha:
i
"U slučajevima Ćele kule i Rospi ćuprije radi se o anticivilizacijskim zločinima " :cepanje:
 
a ti si se vidim obavestio iz video materijala koji si postavio pa si zakljucio nesto mnogo pametno i to si kao sto smo videli srocio u dve recenice ...
"O ovome se nerado priča među Srbima ali Rospi ćuprija je velika mrlja na njihovoj povesti " :hahaha:
i
"U slučajevima Ćele kule i Rospi ćuprije radi se o anticivilizacijskim zločinima " :cepanje:
Ako ubaciš još neki smajli možda tvoje kreveljenje bude ubedljivije.

Kad budeš naučio šta se podrazumeva pod tim nerado piča javi se slobodno.

Čak ti je promaklo i to da je do 1912. to bilo mesto raznih zvaničnih egzekucija o čijem karakteru takođe blage veze menaš.
 
Ako ubaciš još neki smajli možda tvoje kreveljenje bude ubedljivije.

Kad budeš naučio šta se podrazumeva pod tim nerado piča javi se slobodno.
kad budes resio da otkrijes kojom logickom operacijom si dosao do zakljucka da je neki dogadjaj na rospi cupriji "velika mrlja srpske povesti" tj da je tamo pocinjen neki "anticivilizacijski zločin " javi se da pricamo o tome,
ovako evo ispisao si ko zna koju poruku na tu temu a od konkretnog primera po kojem si ti uspeo da dodjes do tih sumanutih zakljucaka jos uvek nista :mazi:
 
Mogao si ali nisi.

Osim toga kada odeneš uniformu ne postaješ samo legitimna meta već protivnik na tebe projektuje mržnju koju su posejali tvoji prethodnici iako ti njenom nastanku nisi ničim doprineo.

Nema odmazde koja može da opravda masakriranje civila. To je anticivilizacijski akt.
Nije pošteno: Zašto bi nahebali samo oni koji su (obično) prisilno mobilizovani, a ne i ostali koji su to izbegli? :zcepanje:
???? Dresden, Hamburg, Tokio, Hirošima, Nagasaki........
 
Ajde nemoj više da se blamiraš i spamuješ temu koja nije o Rospi ćupriji.

Otvori posebnu temu u uznesi svoje argumente i izvore a ja ću ti onda odgovoriti.
svako malo rodi se novi ni kita :super:
pa valjda ti treba da stavis argumente vezane za to o cemu si pisao :cepanje:
"anticivilizacijski zločin " pocinjen na rospi cupriji kao "velika mrlja srpske povesti"
i ja te evo ko zna koji put pitam za to a ti po ko zna koji put pises neke nebulozne poruke koje nemaju nikakve veze sa tim sto si "ustanovio" :mazi:
 
Nije pošteno: Zašto bi nahebali samo oni koji su (obično) prisilno mobilizovani, a ne i ostali koji su to izbegli? :zcepanje:
???? Dresden, Hamburg, Tokio, Hirošima, Nagasaki........
Mobilizovan nasilno ili ne u uniformi si legitimna meta.

No kada besna rulja izvede žene na most i pobije ih pod bizarnim optužbama to je već aniticivilizacijski zločin.

Ali je to recimo ovom liku koji se okitio Beogradom u niku a o njegovoj povesti ništa ne zna teško objasniti jer tako na гуглу ne piše.
 
svako malo rodi se novi ni kita :super:
pa valjda ti treba da stavis argumente vezane za to o cemu si pisao :cepanje:
"anticivilizacijski zločin " pocinjen na rospi cupriji kao "velika mrlja srpske povesti"
i ja te evo ko zna koji put pitam za to a ti po ko zna koji put pises neke nebulozne poruke koje nemaju nikakve veze sa tim sto si "ustanovio" :mazi:
Ja ću da mu pomognem, uzimajući u obzir savremene događaje oko Srebrenice itd:
Srbi nerado govore o 'Rospi Ćupriji' jer je Srbija bila KRIVA što nije sprečila "anticivilizacijski zločin " I tako je to "velika mrlja srpske povesti":super::super:
 
Mobilizovan nasilno ili ne u uniformi si legitimna meta.

No kada besna rulja izvede žene na most i pobije ih pod bizarnim optužbama to je već aniticivilizacijski zločin.

Ali je to recimo ovom liku koji se okitio Beogradom u niku a o njegovoj povesti ništa ne zna teško objasniti jer tako na гуглу ne piše.

Ako stvari razvijemo: kada pobiješ vojnike, protivnik će da mobilizuje NOVE vojnike od civila! Znači, civil je potencijalni budući neprijatelj, kao što je Hitler pred kraj mobilizovao i maloletne Švabe!
Bravar bi rekao da su to bile saradnice i kolaboracionisti okupatorskog režima i dobile su zasluženu kaznu! :zcepanje:
 
Mobilizovan nasilno ili ne u uniformi si legitimna meta.

No kada besna rulja izvede žene na most i pobije ih pod bizarnim optužbama to je već aniticivilizacijski zločin.

Ali je to recimo ovom liku koji se okitio Beogradom u niku a o njegovoj povesti ništa ne zna teško objasniti jer tako na гуглу ne piše.
o "povesti" ne znam jer ne znam ni sta bi to bilo "povest" u tvojim postovima , bice da te izdaje googl translate :hahaha:
a kad budes pokazao primerom koji je to "anticivilizacijski zločin " pocinjen na rospi cupriji kao "velika mrlja srpske povesti"
javi se da pricamo o konkretnom a ne o tvojim fantazmagorijama tipa "ni kita 2" :maramica:
 
mala retrospektiva poruka vezanih za teoriju
"O ovome se nerado priča među Srbima ali Rospi ćuprija je velika mrlja na njihovoj povesti "
i
"U slučajevima Ćele kule i Rospi ćuprije radi se o anticivilizacijskim zločinima "
....
1.
O ovome se nerado priča među Srbima ali Rospi ćuprija je velika mrlja na njihovoj povesti baš kao i Turcima ćele kula.
2.
U slučajevima Ćele kule i Rospi ćuprije radi se o anticivilizacijskim zločinima, propustio sam da navedem važan atribut.
Zaplet Katinska šuma i ruski zarobljenici iz PSR u Poljskoj su vojno poravnavanje računa u vaspitne svrhe, civili tu nisu ubijani.
3.
4.
Jasno je tebi o čemu pišem nego se tobož iščuđavaš i to u pozi neubedljivog ispitivača.
Ako ti pak zaista nije jasno morao bi da budeš zabrinut.
5.
Vraga ti je jasno. Meni je pak jasno da se ti o istoriji obaveštavaš iz sredstava javnog informisanja.
6.
Ako ubaciš još neki smajli možda tvoje kreveljenje bude ubedljivije.
Kad budeš naučio šta se podrazumeva pod tim nerado piča javi se slobodno.
Čak ti je promaklo i to da je do 1912. to bilo mesto raznih zvaničnih egzekucija o čijem karakteru takođe blage veze menaš.
7.
Ajde nemoj više da se blamiraš i spamuješ temu koja nije o Rospi ćupriji.
Otvori posebnu temu u uznesi svoje argumente i izvore a ja ću ti onda odgovoriti.
8.

znaci , u osam poruka od argumenata uobicajeno NISTA !!!
 

Back
Top