Uloga Poljske u holokaustu

Dakle na moje pitanje da das dokaz da je Staljin izvrsio genocid nad Poljacima ti pises pakt Molotov-Ribentrop i kad sam te razbucao ko Panta pitu ti se pravis lud. :per:

Genocid je "loaded word". Osobno ne vjerujem da ima smisla. Etnocid, politocid, democid,....da, no genocid je vrlo mutan već po definiciji. Koliki dio ili postotak treba biti namjerno pobijen da bi se radilo o genocidu?

Molim ozbiljan odgovor, alkoholičari i avanturisti isključeni.
 
Genocid je "loaded word". Osobno ne vjerujem da ima smisla. Etnocid, politocid, democid,....da, no genocid je vrlo mutan već po definiciji. Koliki dio ili postotak treba biti namjerno pobijen da bi se radilo o genocidu?

Molim ozbiljan odgovor, alkoholičari i avanturisti isključeni.
Tako je! Zahvaljujući Ratku Mladiću i 'Srebrenici', belosvetske d*bilčine su od pojma 'genocid' napravili lakrdiju, a što je uvreda i poniženje žrtava pravih genocida!
Nacrtano za mentalno uskraćene ili ograničene: Ako će meni za smaknuće 800 grla suditi kao za genocid, šta me onda ograničava da pobijem i 800 000 grla? Isto mi se piše! PS: A upravo je toliko VIŠKA na Kosovu!

mouse.gif
 
"Putin je otpisao značaj sporazuma Molotov-Ribentrop smatrajući ga potezom koji je Sovjetski Savez bio prisiljen da preduzme jer su neke druge evropske države potpisale s Hitlerom sporazume o nenapadanju.

Citirao je sporazum Nemačke, Velike Britanije, Francuske i Italije iz 1938."


prakticno je ovom izjavom u potpunosti amnestirao vladu kraljevine jugoslavije !!!
toliko o ovim komuno-ustaskim elementima koji po forumu stalno pljuju tadasnju vladu , a sam putin nalazi opravdanje za onolku rusiju sto je potpisala pakt !
 
"Putin je otpisao značaj sporazuma Molotov-Ribentrop smatrajući ga potezom koji je Sovjetski Savez bio prisiljen da preduzme jer su neke druge evropske države potpisale s Hitlerom sporazume o nenapadanju.

Citirao je sporazum Nemačke, Velike Britanije, Francuske i Italije iz 1938."


prakticno je ovom izjavom u potpunosti amnestirao vladu kraljevine jugoslavije !!!
toliko o ovim komuno-ustaskim elementima koji po forumu stalno pljuju tadasnju vladu , a sam putin nalazi opravdanje za onolku rusiju sto je potpisala pakt !
I sada dolazimo do lakrdijaške paradoksalne situacije: Staljin je okupacijom pola Poljske ustvari sprečio nemačku okupaciju toga dela Poljske, ono što su britanci kao pokušali da naprave objavom rata Hitleru! :zcepanje:
 
"Putin je otpisao značaj sporazuma Molotov-Ribentrop smatrajući ga potezom koji je Sovjetski Savez bio prisiljen da preduzme jer su neke druge evropske države potpisale s Hitlerom sporazume o nenapadanju.

Citirao je sporazum Nemačke, Velike Britanije, Francuske i Italije iz 1938."


prakticno je ovom izjavom u potpunosti amnestirao vladu kraljevine jugoslavije !!!
toliko o ovim komuno-ustaskim elementima koji po forumu stalno pljuju tadasnju vladu , a sam putin nalazi opravdanje za onolku rusiju sto je potpisala pakt !

Dobro je da se polako otkriva na čijoj strani je Putin.
 
Злочин геноцида како је то правно дефинисано 1948. (овдје) је тако формулисано да даје судском вијећу велики простор да произвољно тумачи шта јесте или нијегеноцид.
Да би злочин добио квалификацију геноцид како стоји у уводу
1) mentalni element , znači "namjera da potpuno ili djelimično uništi nacionalna, etnička, rasna ili religiozna grupa kao takva, i

2) fizički element koji uključuje pet djela opisanih u sekcijama, a, b , c , d i e. Zločin mora uključivati oba elementa da bi se zvao "genocid".
мора укључивати оба елемента, физички и ментални, односно намјеру и акцију.

И код акције није прецизно дефинисано које су то тачно радње
Ubijanje pripadnika grupe uključuje direktna ubistva i djela koja izazivaju smrt.

Uzrokovanje teških tjelesnih ili mentalnih povreda uključuje izazivajuči traumu pripadnika grupe kroz široko rašireno mučenje, silovanje, seksualno nasilje, prinudjivanje na konzumiranje droge i sakaćenje.

Namjerno podvrgavanje grupe takvim životnim uslovima računajući da će uzrokovati uništenje tog naroda uključuje namjerno uskraćivanje izvora potrebnih za fizički opstanak grupe takvih kao što je čista voda, hrana, odjeća, stambeni prostor ili medicinske usluge. Uskraćivanje onoga što život znači može biti kroz oduzimanje žetve, blokiranja isporuke hrane, zatvaranja u logore, prinudno raseljavanje ili protjerivanje. ili

Spriječavanje rađanja uključuje nasilnu sterilizaciju, nasilni prekid trudnoće, zabranu brakova, dugotrajna odvojenost muškaraca i žena s namjerom spriječavanja rađanja.

Nasilno premještanje djece može biti direktnim prisiljavanjem ili zbog straha od nasilja, zatvaranja, psihološkog maltretiranja ili drugih vidova mučenja. Konvencija o pravima dijeteta definiše djecom osobe ispod 18 godina.

Genocidna djela ne moraju ubiti ili uzrokovati smrt pripadnika grupe. Uzrokujući teške tjelesne i mentalne povrede, spriječavanje rađanja i premještanje djece su djela genocida učinjena kao dio politike da se uništi postojanje grupe.
поред егзекуција, ликвидација припадника неке групе ту је уврштено и ускраћивање чисте воде, хране, одјеће, стамбеног простора (?), медицинских услуга и још доста тога што може проузроковати губитке живота, превише простора за произвољно тумачење.

Како написах морају бити укључена оба елемента, акција и намјера. Како доказати намјеру? Ако постоји наређење, да пише изгеноцидишите те и те, помогло би. Проблем је то што га никад нема, И ту остаје суду да на основу
Zločin genocida ima dva elementa: namjeru i akciju. Namjera može biti dokazana direktno kroz izjave ili naređenja, ali češče, mora biti zaključena po sistematskom i koordinisanom djelovanju.
радњи, протумали да ли јесте или није било намјере.
Такође, не мора бити укључена намјера да се уништи читава група
Namjera je različita od motiva. Šta god da je motiv za zločin (oduzimanje zemljišta, nacionalna sigurnost, teritorijalni integritet, itd.) ako počinioci počine djelo s namjerom da unište grupu, čak i dio grupe, TO JE GENOCID.

Fraza "potpuno ili djelimično" je važna.
Počinioci ne moraju imati namjeru da unište cijelu grupu.i uništenje samo jednog dijela grupe (takvog kao što su njeni obrazovani pripadnici ili pripadnici koji žive u istoj regiji) je također genocid. Mnogi odgovorni zahtijevaju namjeru da se uništi priličan broj pripadnika grupe - masovno ubistvo. Ali pojedinac zločinac može biti kriv za genocid čak i ako ubije samo jednu osobu, sve dok zna da učestvuje u VELIKOM PLANU za uništenje grupe.
већ само дио, па и убиство једне особе. Утисак је да је дефиниција таква да у каснијим могућим поступцима од кључне важности бити ко је на оптуженичкој клупи. То јест провејава политичка позадина тако дефинисаног дјела геноцида.

Када би данас ретроактивно судили некоме за геноцид (ту је питање да ли се може судити за дјела прије ове правне квалификације 1948. и питање за правну струку), рецимо нацистима за Холокауст, ту би врло тешко, без обзора на размјере уаса, било доказати намјеру, посебни што су нацисти пазили на форму у наређењима, коначно рјешење, субјекти, обрада, ми знамо шта то значи, но у правном поступку, барата се фактима, оним шта пише, какон написах, превише простора судском вијећу да произвољно тумачи.

Можете доћи у апсурдну ситуацију, да имате стотине хиљада уморених на најсвирепије начине, па и атомском бомбом, и ако не докажете намјеру, то није геноцид. На другој страни можете имати релативно мале људске губитке, уско везану за неку локацију, неко насеље, и ако судско вијеће процијени да је постојала намјера, а то може бити и крајње произвољно, то је геноцид.
Прилично је то све наопако постављено.
 
....
Можете доћи у апсурдну ситуацију, да имате стотине хиљада уморених на најсвирепије начине, па и атомском бомбом, и ако не докажете намјеру, то није геноцид. На другој страни можете имати релативно мале људске губитке, уско везану за неку локацију, неко насеље, и ако судско вијеће процијени да је постојала намјера, а то може бити и крајње произвољно, то је геноцид.
Прилично је то све наопако постављено.

Znam, no to je bez veze. Npr. recimo da ja intenzivno mrzim Kineze, da sam neki diktator i da uspijem da pobijem 50 milijuna Kineza samo zato što su Kinezi.
Kineza ima 1300 milijuna.

Ja sam onda pobio 50/1300, tj. 0.04% Kineza. Ekvivalent tomu bi bio kao da pobijem od, recimo, naroda od 20 milijuna njih 800.000.

800 tisuća od 20 milijuna i ja sam počinio genocid nad tim narodom, a ostalo ih je 21 milijun i 200 tisuća.

Tu neka računica nije u redu...:kafa:
 
Znam, no to je bez veze. Npr. recimo da ja intenzivno mrzim Kineze, da sam neki diktator i da uspijem da pobijem 50 milijuna Kineza samo zato što su Kinezi.
Kineza ima 1300 milijuna.

Ja sam onda pobio 50/1300, tj. 0.04% Kineza. Ekvivalent tomu bi bio kao da pobijem od, recimo, naroda od 20 milijuna njih 800.000.

800 tisuća od 20 milijuna i ja sam počinio genocid nad tim narodom, a ostalo ih je 21 milijun i 200 tisuća.

Tu neka računica nije u redu...:kafa:
50/1300 je u hrvatskoj 0,04%?Nemoj više nikakve zaključke izvlačiti,dedukcija ti ne ide...
 
mislim da je negde na forumu vec bila tema o genocidu i da je tamo pojasnjeno da se ne ceni genocid po toj matematici koju si ti izveo, vec se u obzir uzima teritorija na kojoj je zlocin napravljen kao i namera da se ta teritorija ocisti od neke nacije, vere ili cega god.

a kako ce sudovi da tumace te odluke i matematike obicno ...znamo iz bliske i nesto dalje proslosti kako se to vec desavalo i kako se i dan danas neki genocidi peru i prepravljaju preko povijesnicara i drugih placenika ...
 
Злочин геноцида како је то правно дефинисано 1948. (овдје) је тако формулисано да даје судском вијећу велики простор да произвољно тумачи шта јесте или нијегеноцид.
Да би злочин добио квалификацију геноцид како стоји у уводу мора укључивати оба елемента, физички и ментални, односно намјеру и акцију.

И код акције није прецизно дефинисано које су то тачно радње поред егзекуција, ликвидација припадника неке групе ту је уврштено и ускраћивање чисте воде, хране, одјеће, стамбеног простора (?), медицинских услуга и још доста тога што може проузроковати губитке живота, превише простора за произвољно тумачење.

Како написах морају бити укључена оба елемента, акција и намјера. Како доказати намјеру? Ако постоји наређење, да пише изгеноцидишите те и те, помогло би. Проблем је то што га никад нема, И ту остаје суду да на основу радњи, протумали да ли јесте или није било намјере.
Такође, не мора бити укључена намјера да се уништи читава група већ само дио, па и убиство једне особе. Утисак је да је дефиниција таква да у каснијим могућим поступцима од кључне важности бити ко је на оптуженичкој клупи. То јест провејава политичка позадина тако дефинисаног дјела геноцида.

Када би данас ретроактивно судили некоме за геноцид (ту је питање да ли се може судити за дјела прије ове правне квалификације 1948. и питање за правну струку), рецимо нацистима за Холокауст, ту би врло тешко, без обзора на размјере уаса, било доказати намјеру, посебни што су нацисти пазили на форму у наређењима, коначно рјешење, субјекти, обрада, ми знамо шта то значи, но у правном поступку, барата се фактима, оним шта пише, какон написах, превише простора судском вијећу да произвољно тумачи.

Можете доћи у апсурдну ситуацију, да имате стотине хиљада уморених на најсвирепије начине, па и атомском бомбом, и ако не докажете намјеру, то није геноцид. На другој страни можете имати релативно мале људске губитке, уско везану за неку локацију, неко насеље, и ако судско вијеће процијени да је постојала намјера, а то може бити и крајње произвољно, то је геноцид.
Прилично је то све наопако постављено.
Prva definicija iz 1948-e je bila mnogo uža i detaljnija. Ova 'zadnja' je dorađena NAKON Srebrenice kako bi se i to moglo da ugura pod genocid! :super:Po meni je to izrugivanje žrtava pravih genocida, a o tome neka razmišljaju Jevreji!
Sledeća definicija će možda da uključi i kućne ljubimce, i tako je Đoletov BRACA već davno rekao: " A žao mi konja..."
 
Poslednja izmena:

Back
Top