Uloga "Peščanika" u društvu-suva istina ili nešto drugo?

Tz Tz tz... Najvise volim ove salonske akademike da demantujem njihovim sopstvenim kreacijama... Pa uzivajte u kretenskim kreacijama, uvazeni salonski akademici i poljiticari.

Vi ste te kretenske kreature stvorili, obrazovali, i doveli na vlast! Taj Nemoral, koji ne samo da NIJE zabranjen, nego je isforsiran. Za vase babe zdravlja, da drobite gluposti, dobijate za NISTA 500 jevreja mesecno, i da uzivate u presipanju iz supljeg u prazno premisa i temelja nacional komjunisticke filozofije! :smeker:

Očemu ti to?
 
O cemu (pise se odvojeno) ja to? Tito je odavno pokojni, a ja bash o tome. O masonima. Koji su satro uveli obrazovanje na Balkanu. I kulturu.

Da citiram Jami/Jaguarku, vi ste bili na vlasti do 10.2000te kao SPS+SRS, a vratili se na vlast 05.2012. kao SNS + SPS.

Sve je isto, samo njega nema.

Nemaš pravo da intervenišeš na mom postu ... uzgred mani me prvopisa , jer da imaš ikakav argument ne bi iašo na pravopis (što je greška u kucanju) ili na navodnu pripadnost nekoj političkoj opciji.

Obrazovanje i kultura ovde postoje , čak i kada nije bilo zvaničnog školstva , jer je epska narodna poezija bila svojevrsni vid obrazovanja ...

Dakle o čemu ti to baljezgaš ovde , ne samo na ovoj temi?
 
O cemu (pise se odvojeno) ja to? Tito je odavno pokojni, a ja bash o tome. O masonima. Koji su satro uveli obrazovanje na Balkanu. I kulturu.

Da citiram Jami/Jaguarku, vi ste bili na vlasti do 10.2000te kao SPS+SRS, a vratili se na vlast 05.2012. kao SNS + SPS.

Sve je isto, samo njega nema.
I to samo iz više sile je Milošević prestao da im bude predvodnik.

Pred smrt, telefonirao je iz ćelije: "Podržite mi Vukana."

Ponižavanje SPS-a od strane Miloševića dostiglo je vrhunac u septembru kada je Slobodan Milošević pozvao birače da glasaju za predsedničkog kandidata Šešelja, pored živog kandidata SPS-a Velimira-Bate Živojinovića.
 
Zasto se stice utisak da oni mrze sve srpsko? Zasto se toliko posprdno odnose prema svojoj zemlji?
Zasto je lose biti rodoljub?


Molim bez upadica "da su se neki pod velom ljubavi prema Srbiji obogatili, korumpirali zemlju i slicne of topik argumente o etno-biznismenima, mozemo o njima na nekoj drugoj temi."
Bolje pitanje je, ko je rekao da je Rodoljublje uopšte pozitivna osobina.

Ajde reci ko
 
Dakle o čemu ti to baljezgaš ovde , ne samo na ovoj temi?
Da ste vi, paRTioti idioti unistili Srbiju, da ste je razvalili pod plastom PaTRiotizma, da bi se obogatili, nakrali nezaradjeno, da biste pretvorili sirotinju raju u svoju egzekutvnu pesnicu za mrvice, vojnike soldate da ratuju za vase privilegije... Da nikakve vestine drugih, koji su bolji od vas, mnogo strucniji od vas, mnogo siri od vas, ne priznajete, da, ako je neko bolji od vas, da cete pokusati da ga ucenite da radi za vas, ako ne, pokusacete da ga siebete pod raznim spinovima i laznim scenarijima. Idete toliko daleko do pretnji fizicke eliminacije.

Sve ovo sto pisem sam ja licno doziveo od 1984te do sada, od vas...

Tim je moj payback sladji! Ja sam se vama mame mamine nahebao sa EdePro-om... Kako sam vas maestralno razvalio, unakaradio, razhebao... Pa to je za Evergreen pricu. Nisam bio tada dovoljno spreman, ali sada jesam... Da vam pomrsim sve te primitivne, neobrazovane, nesposobne konce i racune, da vas svezem u cvor, jer nemate nikakvo obrazovanje osim Mega Densa i skakanja po krevetima partijskih budzovana... I ulagivanja, ponasanja kao pizzda, kao karakterna osobina.

Dosta i ovoliko. Muka mi je od vas... Iskreno pisem. Ali zaista! :bljuc: :bljak:
 
Da ste vi, paRTioti idioti unistili Srbiju, da ste je razvalili pod plastom PaTRiotizma, da bi se obogatili, nakrali nezaradjeno, da biste pretvorili sirotinju raju u svoju egzekutvnu pesnicu za mrvice, vojnike soldate da ratuju za vase privilegije... Da nikakve vestine drugih, koji su bolji od vas, mnogo strucniji od vas, mnogo siri od vas, ne priznajete, da, ako je neko bolji od vas, da cete pokusati da ga ucenite da radi za vas, ako ne, pokusacete da ga siebete pod raznim spinovima i laznim scenarijima. Idete toliko daleko do pretnji fizicke eliminacije.

Sve ovo sto pisem sam ja licno doziveo od 1984te do sada, od vas...

Tim je moj payback sladji! Ja sam se vama mame mamine nahebao sa EdePro-om... Kako sam vas maestralno razvalio, unakaradio, razhebao... Pa to je za Evergreen pricu. Nisam bio tada dovoljno spreman, ali sada jesam... Da vam pomrsim sve te primitivne, neobrazovane, nesposobne konce i racune, da vas svezem u cvor, jer nemate nikakvo obrazovanje osim Mega Densa i skakanja po krevetima partijskih budzovana... I ulagivanja, ponasanja kao pizzda, kao karakterna osobina.

Dosta i ovoliko. Muka mi je od vas... Iskreno pisem. Ali zaista! :bljuc: :bljak:

Da te obavestim Srbija nije uništena ... uništeno znači ne postoji

Žao mi je ako ću te razočarati

To što neke tvoji lični interesi nisu prošli, to nema nikakve veze sa državom, jedino ako si bio deo ekipe koja bi da uništi Srbiju i Srbe . pa ti se izmakao bonus .

Opušteno, nisam ja deo te ekipe , i ne vidim zašto patriotizam povezuješ sa nečim sa čim veze nema .... ne može se poništiti država (ideje za koju su ginuli milioni) da bi ti uspeo ... to tako ne biva , nigde i nikada ...
 
Da ste vi, paRTioti idioti unistili Srbiju, da ste je razvalili pod plastom PaTRiotizma, da bi se obogatili, nakrali nezaradjeno, da biste pretvorili sirotinju raju u svoju egzekutvnu pesnicu za mrvice, vojnike soldate da ratuju za vase privilegije... Da nikakve vestine drugih, koji su bolji od vas, mnogo strucniji od vas, mnogo siri od vas, ne priznajete, da, ako je neko bolji od vas, da cete pokusati da ga ucenite da radi za vas, ako ne, pokusacete da ga siebete pod raznim spinovima i laznim scenarijima. Idete toliko daleko do pretnji fizicke eliminacije.

Sve ovo sto pisem sam ja licno doziveo od 1984te do sada, od vas...

Tim je moj payback sladji! Ja sam se vama mame mamine nahebao sa EdePro-om... Kako sam vas maestralno razvalio, unakaradio, razhebao... Pa to je za Evergreen pricu. Nisam bio tada dovoljno spreman, ali sada jesam... Da vam pomrsim sve te primitivne, neobrazovane, nesposobne konce i racune, da vas svezem u cvor, jer nemate nikakvo obrazovanje osim Mega Densa i skakanja po krevetima partijskih budzovana... I ulagivanja, ponasanja kao pizzda, kao karakterna osobina.

Dosta i ovoliko. Muka mi je od vas... Iskreno pisem. Ali zaista! :bljuc: :bljak:
Zasto ti izjednjacavas patriotizam sa sljamom? Hoces da kazes da nema ljudi koji vole zemlju iako od nje nemaju niti ocekuju nekakvu materijalnu korist.

Sljama ima i na izdajnickoj strani onoj koja prima pare sa zapada a izjasnjava se kao "Jugosloven"........
 
Zasto ti izjednjacavas patriotizam sa sljamom? Hoces da kazes da nema ljudi koji vole zemlju iako od nje nemaju niti ocekuju nekakvu materijalnu korist.

Sljama ima i na izdajnickoj strani onoj koja prima pare sa zapada a izjasnjava se kao "Jugosloven"........

Pusti bre budalu ... konačno našao redovnu zaradu - da pljuje po Srbiji i Srbima , a vidi se da je početnik u tom biznisu
 
On je samo mislilac koga štujem.

to se znaci tako zove u vasem recniku.....

42964861-vector-emoticon-with-thumb-up-and-dollar-sign-in-the-eyes.jpg





....radikali su isti kao vi..... "nacional-biznis" i "neoliberal-biznis" jednaka zla......
 
Da te obavestim Srbija nije uništena ... uništeno znači ne postoji

Žao mi je ako ću te razočarati

To što neke tvoji lični interesi nisu prošli, to nema nikakve veze sa državom, jedino ako si bio deo ekipe koja bi da uništi Srbiju i Srbe . pa ti se izmakao bonus .

Opušteno, nisam ja deo te ekipe , i ne vidim zašto patriotizam povezuješ sa nečim sa čim veze nema .... ne može se poništiti država (ideje za koju su ginuli milioni) da bi ti uspeo ... to tako ne biva , nigde i nikada ...
Alo, bwe... Ti si izgleda slepa kod ociju, ili glupa... Ja NE radim ni za koga, mnoge sluzbe (pocev od KGBa, kada sam imao 17g) su me htele u svojim redovima. Ne zanimaju mene takve stvari. Ne zanima mene da izdajem Srbiju (da me je to zanimalo, EdePro vise ne bi postojao)... NE zanima me da rusim Srbiju!!!

Ali, iskreno NE zanima me da joj bude bolje. Ja gledam ovo ludilo u Beogradu od 1977me, i smatram sebe APSOLUTNO NEodgovornim za stanje u istoj. Nisam ja qumovao ovome. Mene su ucili da vredno radim, postujem ljude, volim svoju zemlju, budem patriota.

Promenio sam se. I dalje posteno i vredno radim, ali za jako odgovarajuce pare, ali vise NIKAKVU IEBENU odgovornost ni za sta ne zelim da prihvatim, niti da izvrsavam naloge bilo koga.

Kapis???
 
Alo, bwe... Ti si izgleda slepa kod ociju, ili glupa... Ja NE radim ni za koga, mnoge sluzbe (pocev od KGBa, kada sam imao 17g) su me htele u svojim redovima. Ne zanimaju mene takve stvari. Ne zanima mene da izdajem Srbiju (da me je to zanimalo, EdePro vise ne bi postojao)... NE zanima me da rusim Srbiju!!!

Ali, iskreno NE zanima me da joj bude bolje. Ja gledam ovo ludilo u Beogradu od 1977me, i smatram sebe APSOLUTNO NEodgovornim za stanje u istoj. Nisam ja qumovao ovome. Mene su ucili da vredno radim, postujem ljude, volim svoju zemlju, budem patriota.

Promenio sam se. I dalje posteno i vredno radim, ali za jako odgovarajuce pare, ali vise NIKAKVU IEBENU odgovornost ni za sta ne zelim da prihvatim, niti da izvrsavam naloge bilo koga.

Kapis???

Zvali te u Hag?
 
Zvali te u Hag?
Da se ne vrtimo u krugovima. Sa Hague-om imam samo jednu dodirnu tacku: 1999te sam poslao kompletnu dokumentaciju o bombardovanju u Grdelickoj Klisuri i zahtevao, pod punim imenom i prezimenom, da se NATO alijansa optuzi za Zlocin protiv Humanosti. Nista mi nisu odgovorili.
_______

Zasto je ovako, kako je? Zasto ja imam takav stav?! Ne samo sta sam sve doziveo... Nego o cemu se, Vreme Sadasnje, zaista tu radi?

Citaj postove dva sjajna, fenomenalna tekstopisca na Krstarici. Obojica su svoji, obojica, svako na svoj nacin, opisuje REALNO stanje na terenu u Srbiji i Beogradu.

To su dva lika koja ja obozavam da citam: Umri_muski i Stojkov Menadzer. Ja apsolutno prepoznajem 99% realnih situacja koje sam doziveo i dozivljavam u Srbiji i Beogradu, citajuci njihove opise! :smeker:

:bye:
 
Zasto ti izjednjacavas patriotizam sa sljamom? Hoces da kazes da nema ljudi koji vole zemlju iako od nje nemaju niti ocekuju nekakvu materijalnu korist.

Sljama ima i na izdajnickoj strani onoj koja prima pare sa zapada a izjasnjava se kao "Jugosloven"........
Zasto je ovako, kako je? Zasto ja imam takav stav?! Ne samo sta sam sve doziveo... Nego o cemu se, Vreme Sadasnje, zaista tu radi?

Citaj postove dva sjajna, fenomenalna tekstopisca na Krstarici. Obojica su svoji, obojica, svako na svoj nacin, opisuje REALNO stanje na terenu u Srbiji i Beogradu.

To su dva lika koja ja obozavam da citam: Umri_muski i Stojkov Menadzer. Ja apsolutno prepoznajem 99% realnih situacja koje sam doziveo i dozivljavam u Srbiji i Beogradu, citajuci njihove opise! :smeker:

:bye:
 
Једно представља Банана републику.

Друго представља извр(г)нуту Р.Србију (имачак и КиМ)

- - -
Из Друштвених теорија и из Пол.филозофије, Полит.теорије и Међ.политике исправна је критика.

Али то што замераш у праву си, тако да се сва горе поменута Пол.наука потире и обезвређује.

Ако те ова тема интересује, погледај пар емисија, М.Ломпара, И.Ивановића, купи пар књига.

Ово је веома тешка тема - Контраиницијација у примени.
 
Evo procitah ovaj tekst i pomislih - evo neko sa nekim drugacijim misljenjem. Lepota raznolikosti:

Politika, Jasenovac i bioskopi

https://pescanik.net/politika-jasenovac-i-bioskopi/

I objektivno je zapoceo:

"Boli i serija sukcesivno loših odluka i načina na koji su se države i društva na ovim prostorima odnosile prema ovom genocidu, dozvolivši da se, umesto istorijske nauke, logorima i žrtvama bave nacionalisti u svojim petparačkim prepucavanjima i prebrojavanjima kostiju. "

Ipak nakon toga krece upakovana pljuvacina u pristojan recnik svega u vezi sa pravljenjem filma da bismo dosli do onogo sto je poenta i sto Pescanik cini Pescanikom:

"Zapravo, ovo sve do sad navodim kao nekakvu „preambulu“, neophodnu da bi se razumeo kontekst iz kog sam doneo odluku da film reditelja Antonijevića neću gledati. "



Jos cekam neostrascen tekst na ovom portalu.
 

Back
Top