Ukrajina gradi "Zid smrti" - prave dugu odbrambenu liniju po uzoru na čuvenog ruskog generala: "Postavljamo 42.000 zmajevih zuba!" (foto, video)

Pa dobro sad, valjda to zavisi od ugla gledanja. Mogla je Ukrajina da kaže ''Važi, pošto Rusiji ne odgovara da mi budemo u EU i NATO, eto mi se odričemo toga, bićemo jedini u Evropi neutralni, zajedno sa Srbijom i Belorusijom. A ako Rusi hoće da nas priključe u neki svoj savez, pristajemo i na to. Samo da nas ne biju i otimaju nam teritorijiju.''

Demagogija,

Nije isto EU i NATO, EU im niko nije osporavao ali NATO je već drugi par cipela
 
Naravno da neće biti podele. Mislim da to uopšte nije realan scenario. Prosto jer su to potpuno različite situacije.
Korejski rat je bio veliki rat male države u koji su umešane velike sile. I velikim silama više nije odgovaralo da ginu zbog neke Koreje pa su napravile kompromisno rešenje.
Ovde Rusija neće praviti kompromise i sigurno ne nakon ovako krvavog rata. Rusiji odgovara samo pobeda i osvajanje cele Ukrajine.
Neće dati Ukrajincima i Zapadu ni Lavov, Galiciju itd. Nemaju razloga da im daju jedan pedalj Ukrajine.
NATO ako ne bude želeo da pristane na to moraće direktno da se uključi u rat. Po svemu viđenom deluje da nisu raspoloženi za to i da će pustiti Ukrajinu niz vodu...

Neki dogovor će morati sa Rusima da prave, ali samo nakon kraja Rusko-Ukrajinskog rata.
Jer negde će i NATO morati da povuče crvenu liniju.
Ovako deluje da će Rusija da pobedi u ovom ratu...

Sve frontovske borbe traju dok se jedna strana ne izmori i krene da se povlači i sve gubi. Tako je bilo i u WW1 i u WW2. Tako će biti i sada.
Samo je pitanje koja će strana to biti. Ovako gledajući sama Ukrajina protiv Rusa ne može, ali ajde da sačekamo...
Овај рат уопште није страшан што се тиче руских губитака. Руси јесу платили неку цену, јер нису имали много борбеног искуства, али сада су машинерија подмазана као швајцарски сат.

БиБиСи у сарадњи са Медиазоном није успео да преброји више од 40 и нешто хиљада читуља у Русији, узроковано ратом. То може да се издржи.

Украјинци се приближавају 500 000 губитака (угрубо по 250 000 погинулих и теже рањених). Неки тврде да тренутно немају "нето" више од 25 милиона становника (неке области узеше Руси, много избелица на западу итд).

Неког договора ће бити, то је извесно. Мада, то је само претпоставка, да ће разум превладати.
 
Znači u skladu s time što nije obećao rat se trebao predati 24.2.
Bja-vo.
Začudo, postoje i narodi sa svojim vođama koji ne potpisuju kapitulacije i ne odriču se svoje države.
Ако је победио на програму "мир са Русима" па потом кренуо да прича о учлањењу у Нато... То не иде једно са другим. А није то било пре стотину година, избори су били 2019.
 
Неког договора ће бити, то је извесно. Мада, то је само претпоставка, да ће разум превладати.
Ko pobeđuje ne pregovara mnogo. Moje mišljenje je da je Rusima cilj pobeda i osvajanje Ukrajine.
 
Ko pobeđuje ne pregovara mnogo. Moje mišljenje je da je Rusima cilj pobeda i osvajanje Ukrajine.
Руси раде оно што су од почетка најавили - демилитаризација Украјине, хоће рећи сламају способност Украјинаца да воде рат.

Ољуштили су залиху совјетке опреме, што украјинску што из земаља бившег Варшавског пакта. Потрошили су и хрпу западне опреме и муниције. Са којим резултатом?
Руси их туку све суровије и напредују у четири различите области истовремено.
Украјицима су на издисају залихе граната, пво ракета, са возилима су танко, а могу да мобилишу само војску невољника.

Рекло би се 4:0 за Русе.
 
Руси раде оно што су од почетка најавили - демилитаризација Украјине, хоће рећи сламају способност Украјинаца да воде рат.
Ako ne osvoje celu Ukrajinu ništa nisu uradili... Ovoliki rat, ovolike žrtve, oni moraju osvojiti makar i minimum pola Ukrajine.
Ako su već toliko vojno nadmoćni onda moraju osvojiti celu Ukrajinu pazi.
Ako bi sada potpisali mir to bi de fakto bio ruski poraz i to veliki.
To je moje mišljenje.
 
Ако је победио на програму "мир са Русима" па потом кренуо да прича о учлањењу у Нато... То не иде једно са другим. А није то било пре стотину година, избори су били 2019.
A da nije krenuo da priča, nikada Rusija ne bi krenula uništavati i okupirati Ukrajinu. :lol:
A da bog da jezik pregrizo, Zelenskij!
 
Podrivanje Rusije. Ne primećuješ da su Čečeni najveći pro-Rusi. Isto bi bilo i sa Galicijom na kraju. Postali bi veći Rusi od Rusa nakon par genocida.
Hm, nisam baš siguran, oni su slični ili isti Rusi. Tu bi tinjao nekakav šovinizam slično se događalo i pre. I onda bi im Ukri zabili nož u leđa u nekom nezgodnom trenutku .
Čečeni su muslimani, stroga hierarhija, vole čvrstu vlast i poštuju batinu, ne razumeju demokratiju, njima je ideal kalifat i to su sa Putinom i dobili.
No, videćemo šta nam budućnost nosi...
 
Rano je za mir....tek sad ima motiva da se angazuju nove tehnologije..
Ovo je sad Arena...samo sto je u WW2 mnogo ginulo a ovde je Arena definisana...
Gde ces bolje....5 god da traje, to je kao ww2, a zamisli da traje 10 godina, milina, i za politicare i za oficire i za tehnologiju....a dok ima takvih motiva, znaci da se isplati...

Treba jos probati neka oruzja, sad je otvorena arena i za to...

Ameri ne moraju da vezbaju u Aziji , kambodza laos....
Rusi ne moraju da vezbaju u Avganistanu....
Gledano iz realnog ugla, za danasnji svet Ukrajina je bas bas lepo izvedena operacija...
Kreacija..

Pusti ti to sto je balkan nervozan, pa ima utisak da bi i ovde dobro dosla pljacka na ratistima....
 
Znači u skladu s time što nije obećao rat se trebao predati 24.2.
Bja-vo.
Začudo, postoje i narodi sa svojim vođama koji ne potpisuju kapitulacije i ne odriču se svoje države.

Ne, nego nije trebao da dozvoli da dođe do 24. 2., kao što ni Milošević nije trebao da dozvoli da dođe do bombardovanja.

Što se potpisa tiče, samo malo strpljenja, potpisaće
ako ne on onda neko drugi

nije ni Milošević ništa potpisao u Kumanovu pa ne menja situaciju.

Ukrajinsko Kumanovo će se desiti u roku od maksimalno godinu dana
 
Ne, nego nije trebao da dozvoli da dođe do 24. 2., kao što ni Milošević nije trebao da dozvoli da dođe do bombardovanja.

Što se potpisa tiče, samo malo strpljenja, potpisaće
ako ne on onda neko drugi

nije ni Milošević ništa potpisao u Kumanovu pa ne menja situaciju.

Ukrajinsko Kumanovo će se desiti u roku od maksimalno godinu dana
A kako to da je Finska rekla "hoćemo u NATO" pa je Rusija nije napala?
 
Ako ne osvoje celu Ukrajinu ništa nisu uradili... Ovoliki rat, ovolike žrtve, oni moraju osvojiti makar i minimum pola Ukrajine.
Ako su već toliko vojno nadmoćni onda moraju osvojiti celu Ukrajinu pazi.
Ako bi sada potpisali mir to bi de fakto bio ruski poraz i to veliki.
To je moje mišljenje.
Циљ је да са простором Украјине немају проблема, без обзира како ће се то правно прокњижити.
Руски начин је другачији од западног.
Запад уме само две ствари - да освоји или да постави марионетску власт. То се назове демократијом - слобода да се мешају у туђе послове.
Руски начин је много прихватљивији - немој да ми правиш проблеме, а осим тога ради шта хоћеш.

Видимо да су Американци спремни да војно интервенишу било где, а Руси су једва прешли сопствене границе. То је значајна разлика.
Запад унајмљује цео пропагандни спектакл и крије грешке. Руси једноставно не желе велике губитке на својој страни. Њихово споро напредовање значи да неће заузети ниједно место са непријатељски настројеним становништвом.

А и тај мир, који ће се једном успоставити... Руси ће пристати само ако услови буду добри и ако гаранције не буде давао само запад. У последњих 30 година су толико пута преварили Русе, да је тренутно поверење на нули (рече Путин лично).
 
Циљ је да са простором Украјине немају проблема, без обзира како ће се то правно прокњижити.
Руски начин је другачији од западног.
Запад уме само две ствари - да освоји или да постави марионетску власт. То се назове демократијом - слобода да се мешају у туђе послове.
Руски начин је много прихватљивији - немој да ми правиш проблеме, а осим тога ради шта хоћеш.

Видимо да су Американци спремни да војно интервенишу било где, а Руси су једва прешли сопствене границе. То је значајна разлика.
Запад унајмљује цео пропагандни спектакл и крије грешке. Руси једноставно не желе велике губитке на својој страни. Њихово споро напредовање значи да неће заузети ниједно место са непријатељски настројеним становништвом.

А и тај мир, који ће се једном успоставити... Руси ће пристати само ако услови буду добри и ако гаранције не буде давао само запад. У последњих 30 година су толико пута преварили Русе, да је тренутно поверење на нули (рече Путин лично).

Direktno sa NSPM sajta. Rusija nije zainteresovana za mir.

1710394604460.png
 
Znači u skladu s time što nije obećao rat se trebao predati 24.2.
Bja-vo.
Začudo, postoje i narodi sa svojim vođama koji ne potpisuju kapitulacije i ne odriču se svoje države.
Nemoj da zezas, Srbija je svaki rat kapitulirala za 10 dana..
To sto nije odmah kapitulirala 1999 je zato sto je Slobi trebalo da traje malo duze, Slobi i CIA.....
Zbog toga izginuse malo ljudi....a ko ebe ljude, uvek je bilo tako u Srbiji , ko ne razume, naguzi se gde ne treba i strada....
Mislim to vazi i za mene koji to zna...
Ja sam bas bio vrlo blizu da zavrsim na kosarama...ali uvce i prisustvo na jednom mestu u bitnom trenutku i shvatis da je 13 prica laz a da je 14 i 15 ono sto se tebi sprema pa resis da smislis 16 i 17 i 18 plan i to sve izmenis sigurica....i zamisli uspe ti...
Pa vojnik sa jakom vezom u koju se nadao i osecao je , ode umesto tebe tamo gde je granica...
I gde su bili kao heroji , a ustvari su bili zanemareni i zrtvovani kao jedinica , na srpski nacin, branice svoje zivote i onda ce dati maksimum....

E ta srpska logika da svako postaje maksimum ako se dovede do egzistencije.....uh proruska logika....
 
Укри ће бити мајстори војне доктрине кад се овај рат заврши.

Толико искуства скупљеног на бојном пољу, неће имати ни један народ на свету.

Boga mi, bili su hrabri borci kada su '44. i '45. nama pomagali da isteramo Švabe.
 
Укри ће бити мајстори војне доктрине кад се овај рат заврши.

Толико искуства скупљеног на бојном пољу, неће имати ни један народ на свету.
Ja sam imao uvid u 120 ljudi od kojih sam ja imao najvise i teorije i prakse o vojnim doktrinama...a njih 2 najvise prakse .....
To ti je 120 meta....nista vise.....jer naredjenja dolaze od onih koji uopste nikad ne saberu 1,2,3,4,5,6,7,8 cinjenica u vezi neke borbe....samo 1,2,3 eventualno 4....

Kao da igraju onu igru sa plavim i crvenim tackama gde proterujes grupu kroz razlicite kapije sa mnozenjem i na kraju se sudaraju sa drugom grupom i tamane medjusobno pa ko prezivi.....

Bolje se zna sta ce da odrade ti vojni stratezi kad si nafilovan informacijama nego kako ce da prodje sama borba jer u borbi dok si u rovu ili na terenu ti ne znas info o drugoj ili trecoj strani , a lakse ti je da znas ono sto dobijaju kao info vojni kadrovi...
Dekadencija se ekstremno brzo razvija kad ti je dupe na sigurnom a drugi vise u vazduhu i gube zivot za 15 sekundi ako nesto lose krene...
Sta mislis kako se to radi?

Oni nadgledaju i pamte neke vazne orjentire na terenu , sto moze na seriji da radi neki 3D software, geox software...ne znam da li je Srbija uvela GIS ili nije i koji je standard...svadjali su se u pocetku oko 3,4 verzije..
 
Кој' ти је тај?

Немој да паднеш са столице - СиЕнЕн је управо признао да Руси праве 3 пута више граната од целог запада заједно. Шушка се да је разлика и већа, него они морају да држе линију...
А кажу и то, да ко прави више артиљерије, да побеђује.

Оставићу ти мали задатак да сабереш 2 и 2, па да јавиш резултат.

Нека само “сипају” ал’ нек’ и “зубе поломе”.
 

Back
Top