"ugrozenost" policajaca??!!!

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
Koliko puta ste bili prisutni kada policajac recimo saobracajni nekog maltretira..ili vas licno..napise kaznu u vezi necega sto nema blage veze ..prijava ode na sud a na sudu ne mozes da se odbranis da se u majku vratis jer sudije po difoltu vise veruju na rec policajcu nego gomili materijalnih dokaza..
najvise malverzacija i mahinacija policajci rade kod alkohola i kod prekoracivanja brzine..cesto puta krajnje otvoreno krse propisane procedure kod utrdjivanja stanja...a kad im se skrene paznja na njihovo krsenje procedura onda podnose prijave za ometanje u vrsenju duznosti..privode ..potezu sredstva prisile bez povoda ..pa opet podnose rijave za navodne napade na OSL..sve u svemu ponasaju se kako se ponasaju..to svi znamo..pitanje je kako tome stati na kraj..??
zar nije policajac ubio onog zarica..nenaoruzanom decku pucao pandur u glavu i jos uvek nikome nista..ko da se nije desilo..slucaj se oteze po sudu..relativizuje se zlocin..a policijski zvanicnici izjavljuju po novinama kako su policajci ugrozeni na duznosti..
da je nase pravosudje korektno kao sto nije..bar polovina prijava koje podnose policajci gradjanima ne bi ni moglo da prodje na sudu..cime bi sudstvo nateralo policiju da vodi racuna o tome sta radi..al to prolazi kako prolazi i bezbednot gradjana srbije je ponajvise ugrozena od strane policajaca..koji bi trebalo da se o istoj staraju..al sta ces..necemo mi u EU jos 200 godina..bar ne sa sa ovakvim pravosudjem i sa ovakvom policijom..
 
Poslednja izmena od moderatora:
ja sam cuo da u bolnici prilikom vadjenja krvi, podmecu krv sa akoholom,

al to mu dodje kao neka urbana legenda - sto bi to radili?

pa da opravdaju sebe..znas oni su UVEK u pravu..:rtfm:

koliko puta policajci odbiju da vode nekog da da krv? teraju ljude i po 15 puta da duvaju u onaj njihov alkometar..ja znam za takav slucaj..ravno 15 puta pandur terao coveka da duva..nije hteo da ga vodi u bolnicu da da krv iako lik to zahtevao..napisao mu prijavu..i taj covek bez pardona osudjen na novcanu kaznu i oduzeta mu dovola..ja sam svedocio u tom slucaju ..da se prekrstis i levom i desnom
 
O полицајцима имам много боље мишљење него просветним радницима, запосленим у судовима, болницима


Ниједном нисам присуствовао, полицијском малтретирању, VIVA LA POLICIA :klap:
 
policija danas, teska tema.

rezim ima svoje ciljeve i potrebe

ukratko, nisam detaljno upoznat, mana mora da ima mnogo, ali ima i dosta mladih u policiji, neka nauce da je bolje biti principijelan i posten, ionako se pare ne mogu zaraditi u policiji, ako zele puno para, neka rade nesto drugo
 
Standardna prica:
Zaustavi vas saobracajac zbog prekoracenja brzine, nevezivanja pojasa, preticanja preko pune..........nije bitno zbog cega

Policajac: "Ovaj prekrsaj ce vas kostati 10.000 dinara.
Vozac: "imam samo 1.000"
Saobracajac uzima neprimetno trpa hiljadarku u dzep

"a za kolegu" i prstom pokazuje na keca parkiranog u hladovini.


Tipicna situacija sa srpskih drumova
 

JA O POLICIJI MISLIM SAMO NAJLEPŠE!!!:rtfm:

:tajna: pitanje koliko MUP-ovaca je ovde trenutno na forumu :whistling:

BEOGRAD - Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije saopštilo je u petak da je u saradnji sa Interpolom saznalo da se dvoje dece u Srbiji pripremaju da istovremeno izvrše samoubistvo, ali je policija to sprečila.Navedeno je i da su samoubistva dogovorena preko interneta, kao i da su maloletnici članovi organizacije "EMO" koji komuniciraju preko interneta.
 
u beogradskom supu fale policajci..zaposljavaju privremeno ljude iz unutrasnjosti..
iako ima beneficirani radn ztaz..i sigurnu platu..niko normalan nece u policiju

nece niko normalan zato sto ih mrzi i njihova porodica a ne prijatelji i poznanici

policija treba da bude pomoc narodu a ne da narod zazire od njih

sustina je da nad policijom vlada SPS sa kofernjachom iliti malim slobom na chelu koji ne bi podneo ostavku da ubiju panduri 100 ljudi u demonstraciji rekao bi kao i uvek do sad kad policija pravi sr.anja a prave ih prilichno cesto - "nije on kriv"

decenijama oni imaju samo represivne metode hebe se njima za narod i pomoc vec su tu da pishu kazne i da lapaju mito sa strane kad niko ne vidi

kapiram da medju njima ima verovatno normalnih ljudi koji nisu ni najmanje krivi za "dobar glas" koji ih bije ali su ipak previshe zagadjeni komunizmom, korupcijom, povezanosti sa kriminalom i odsusvom odgovornosti bilo kome

drogu koju otmu ubace u druge kanale isto ko i otale vidove zaplena i tako u krug
ironija je da u ovom drustvu su panduri i kriminalci vishe prijatelji nego narod s narodom a to nikako ne bi smelo da bude tako ali to ne menja cinjenicu da tako jeste

ne volim ochima da ih vidim!

znam za priche iz poverljivih izvora da vracaju kusur od mita na autoputu ili drugim putevima. Saobracajci za 500 dindzi pushtaju svakakve oblike prekrshaja ali zato ce da nahebe neko ko ne nudi mito a ima neki trivijalni problem sa vozilom ili napakovani zapisnik

to kad se poveze sa shebanim sudsvom onda nikad dosta zezanja

hebesh takvu zemlju...
 
Poslednja izmena:
saobracajna policija je mozda i najgora od svih jer je i najvise u kontaktu sa narodom..
hrvati su recimo odradili studiju na 570 slucajeva.udesa..a u vezi testiranja eventualnog pijanstva alkometrom..to su u pitanju drager uredjaji i ne mogu da se setim koje druge firme..vestacenjem je dokazano da je rezultat testa alkometrom krajnje nepouzdan..
inace u nasem jos uvek vazecem zakonu..dozvoljeno je 0.5promila alkohola u KRVI..u zakonu nema ni spomena o alkoholu u dahu..zakon tu kategoriju uopste ne poznaje..zato je i jedino merodavno testiranje krvi..sto voac recimo ima zakonsko pravo da u zapisnik napise zahtev za testiranje krvi..koje u tom slucaju placa iz svog dzepa..inace..potrebno je da prodje 15 minuta od trenutka kada je neko popio neki alkohol pa da bi policajac mogao da testira alkometrom..npr..ukoliko izjavis da si recimo pre 5 minuta popio recimo pivo..policajac je duzan da saceka sa testiranjem do isteka 15 minuta..inace covek ima pravo da trazi od policajca da namesti onaj tzv "pisak" nov..da otpakuje na licu mesta..ukoliko je prvi test neuspesan..sto ce gotovo uvek reci da "nisi ispravno duvao bla bla" obavezno traziti rezultat na uvid..policajac da pokaze displej alkometra..dalje ukoliko policajac hoce da ponovi testiranje..covek ima pravo da trazi od policajca da ponovo otpakuje i namesti novi "pisak"..takodje ima pravo da trazi atest od alkometra na uvid..
 
inace policija pored ostalog treba da daje licni primer..medjutim ja sam licno i to bezbroj puta svojim ocima video policajce koji krse pez pardona saobracajne propise..nepropisno se parkiraju..voze bez vezanog pojasa..bas juce nacelnik lokalnog supa..privatnim autom parkiao se na sred pesackog prelaza..pre prosle subote..saobracajni policajac..opet u svom privatnom autu..pretice kolonu voila reko pune linije..ja gledam sa pumpe..svratio da sipam gorivo..za dlaku se nije slupao..srecom pa covek iz suprotnog smera stao..
inace x puta sluzbeno vozilo nadjem neporopisno parkirano..u sred raskrsnice recimo..dodje mi da krenem sa fotoaparatom da slikam i saljem u novine i u ministrstvo..

zakon o saobracaju vazi i za njih ali ce kolega pandur uvek svom kolegi panduru gledati kroz prste odnosno kroz svojetzv diskreciono pravo..pa mu nece pisati ni kaznu ni prijavu..

secam se da je u americi bivsi potpredsednik Al Gor ..platio kaznu za nepropisno parkiranje..
mislim kada policajac postupa po zakonu i zakonskim ovlascenjima niko i nema pravo da se buni..
ali ta selektivna primena zakona je ono sto mozda i najvise vredja ljude..
proletos..ja bio u kolima sa drugarom..vracali se iz krusevca..on vozio njegov auto..zaustavi nas policajac..kaze prekoracili ste brzinu..vozili ste 89kmh..pored nas zaustavio je jos trojicu vozaca..svi cetvorica su navodno vozili 89kmh..mislim
zimus..padao sneg..moj stric..iz NS krenuo na kopaonik..i na ulazu u grad..vidi covek pandure..sam stane da ih pita da li je put za kopaonik prohodan..pandu.ohoho..prekoracili ste brzinu..platio covek kaznu ni za sta..pada sneg..i da oce covek da vozi brzo ne moze..
 
moram da napomenem..da su policajci NAORUZANI..i sasvim dobro osposobljeni da se brane..i ne mogu da shvatim kako su oni ugrozeni..i da li oni sami sebe ugrozavaju svojim ponasanjem..? secam se slucaja kada je lik pregazio policajca..ubio ga na mestu..istraga utvrdila da policajac istrcao pred auto..nije bio propisno obelezen..i cao..sud je to uzeo u obzir i oslobodio lika..tj nije odgovarao ni dan..odbacena je optuznica..

al to su retki slucajevi kada sud radi po zakonu..

ja sam recimo platio kaznu u opovu..na 10 metara od raskrsnice na kojoj je semafor ..na kome je bilo crveno svetlo..a na 50 metara od semafora je znak za ogranicenje brzine 30kmh..ja kocim da stanem na semafor..policajac mi skoci na haubu da me zaustavi..za dlaku ga nisam udario..kaze gospodine prekoracili ste brzinu isli ste 43 kmh..ja se mislim..*** nema teorije da je on na 30ak metara iza znaka ogranicenja uspeo da mi izmeri brzinu i da me zaustavi..to je vreme od 2 sekunde..i ustalom crveno svetlo mi je bilo na semaforu na koje sam morao da stanem..
i naplati mi covek kaznu..da ne poverujes..to je bilo prosle godine u decembru
 

Back
Top