Udovac na Balkanu

Screenshot_20220820-120228_Instagram.jpg
 
Negde ovde vec postoji tema Udovica na Balkanu, a da ne zapostavimo i muskarce. Da li postoji razlika izmedju udovca i udovice na Balkanu?
Vecina udovaca brse traze novu zenu, ako su ostali sa decom, za razliku od zema udovica sa decom.

Ali mislim da je ipak sve individualno. Zavisno ko kako tuguje, kako podnosi samocu, kakvu je ulogu imao u domacinstvu i porodici, pa prema tome kako se snalazi sam sl.
 
Govorim samo o drustvenom statusu udovca, jer se prostornom, geografskom odrednicom insistira na drustvenom polju....Koliko to njega licno dodiruje je druga prica, nekome je lakse , drugome teze. Da ga nesto zeza uvek moze da izbegne takvu informaciju.
 
Neki lik s kosova trazi zenu preko oglasa i na pitanje gde mu je zena odgovara "otisla i ostavila mi decu."
Gde je otisla to niko ne pita...otisla po novine, na sluzbeni put, umrla sve jedno "ni deci se ne javlja" tacka.
 
Neki lik s kosova trazi zenu preko oglasa i na pitanje gde mu je zena odgovara "otisla i ostavila mi decu."
Gde je otisla to niko ne pita...otisla po novine, na sluzbeni put, umrla sve jedno "ni deci se ne javlja" tacka.

Stigao je makar dati oglas i jasno se vidi da traži kuharicu, čistačicu vaspitacicu na koju se i on, kad padne mrak, može popeti
 
I dogovorite se da li je udovica plen ili sama podize decu....iako je rec o udovcima, verovatno ima razloga gurati i udovice u diskusiju....

Cega ili cemu je plen udovica ili kao plen nema potrebe za jednim muskarcem kad ih je dovoljno za razne potrebe....i zasto to smeta drugim zenama, ako udovice samo brinu o deci :)
 
I dogovorite se da li je udovica plen ili sama podize decu....iako je rec o udovcima, verovatno ima razloga gurati i udovice u diskusiju....

Cega ili cemu je plen udovica ili kao plen nema potrebe za jednim muskarcem kad ih je dovoljno za razne potrebe....i zasto to smeta drugim zenama, ako udovice samo brinu o deci :)
Predpostavljam da se mislilo kako bi muškarci da ih vode u krevet, ali ništa više osim toga. Posle bi naravno sledilo hvalisanje posle dva piva u nekoj lokalnoj kafani.
 

Back
Top