UBRZAN PULS

kad je neko anksiozan, onda fizicka aktivnost nema nikakve veze sa tegobama, nego je potrebno da nauci da kontrolise to psihicko stanje.

taj povecan simpatikotonus znaci da jednostavno je njen simpatikus (deo autonomnog nervnog sistema) jace aktivan nego sto je normalno, a onda on dalje prouzrokuje ubrzan puls i jos poneki simptom.
znas kako,vozim bajs pre neki dan 97km..po ravnom je bilo ali dobar tempo pa mozda puls skoci i do 190..ali tad se fenomenalno osecam..za razliku kad se dan-2 izlezavam..i odjednom iz cista mira osetim neko lupanje...kao vatru u grudima..neko treperenje i cekam to da prodje pola minuta-minut..garantujem da nema trunke kondicije..naravno no do bog moze i koksaki biti
da i lekar mi je preporucio fizicku aktivnost,i rekao da prestanem da merim puls,kad me to uhvati da uzmem nesto da radim,sve ja to znam,al ja sam prosto navikla na osluskivanje i strepnju.
vidis kako neko zna i bolje od lekara
 
da i lekar mi je preporucio fizicku aktivnost,i rekao da prestanem da merim puls,kad me to uhvati da uzmem nesto da radim,sve ja to znam,al ja sam prosto navikla na osluskivanje i strepnju.

Sama si sve rekla . Sama sebi takvim razmisljanjem dolivas ulje na vatru tj.stvaras napetost. mislis da ljudi koji pecaju svi pecaju zbog ribe ? ne nego da bi pustili mozak na otavu,citaj da im ne bi takve misli bile u glavi...Znaci patike na noge i pravac livada i slusaj ptice na osluskuj sebe.p probvaj i ono drzanje zaruke lezanje na travi dok jos ima sunca.
 
Pa meni to ubrzanje ne predstavlja smetnju ja ga cak nekada i ne osetim,nemam gusenje vrtoglavicu,nista slicno,al jednostavno strah,da me ne zvekne srcka...On je odavno povisen i kad ne bih obracala paznju normalno bih funkcionisala sa tim.Doktorka opste prakse mi je rekla da je njoj oduvek puls 95 ali da nema problema sa tim zivi sasvim normalno i ne smeta joj.Definitivno moram prestati sa pipkanjem,a aparat za merenje nemam,naopako da imam :confused:
 
znas kako,vozim bajs pre neki dan 97km..po ravnom je bilo ali dobar tempo pa mozda puls skoci i do 190..ali tad se fenomenalno osecam..za razliku kad se dan-2 izlezavam..i odjednom iz cista mira osetim neko lupanje...kao vatru u grudima..neko treperenje i cekam to da prodje pola minuta-minut..garantujem da nema trunke kondicije..naravno no do bog moze i koksaki biti

vidis kako neko zna i bolje od lekara

druze, niti ima veze sa koksakijem, niti to sto je njoj lekar preporucio fizicku aktivnost ima veze sa FIZICKIM stanjem njenog srca, sudeci po onom sto je njoj doktor rekao. covek lepo kaze da joj je sa srcem sve u redu i iz svega ostalog sto je napisala, ona ima problem sa anksioznoscu a ne sa srcem. kakav crni koksaki...

@Daca911 - nije te niko vredjao kad ti je rekao da posetis psihijatra, nego se psihijatri zaista bave problemima kao sto je tvoj i ja da sam na tvom mestu, otisao bih kod psihijatra da ispricam svoje tegobe, pa da vidis da li ce ti i on ostaviti propranolol ili ce ti mozda dati da uzmes bensedin, po potrebi, neko vreme, a da istovremeno krenes na neku vrstu psihoterapije (sto nije neka ruzna rec za ludake) pa da naucis da kontrolises svoju psihu, da prestanes da strahujes konstantno i tada ce i problemi nestati
 
ti brate veze namas tvrdis da nema veze s koksakijem pa to ne pise na celu ili ako se stavi toplomer u guzu pokaze
Pa meni to ubrzanje ne predstavlja smetnju ja ga cak nekada i ne osetim,nemam gusenje vrtoglavicu,nista slicno,al jednostavno strah,da me ne zvekne srcka...On je odavno povisen i kad ne bih obracala paznju normalno bih funkcionisala sa tim.Doktorka opste prakse mi je rekla da je njoj oduvek puls 95 ali da nema problema sa tim zivi sasvim normalno i ne smeta joj.Definitivno moram prestati sa pipkanjem,a aparat za merenje nemam,naopako da imam :confused:

moja keva uglavnom zavrsi kod lekara ponedeljkom..znas zasto..zato sto vikendom samo lezi i jede ne krece se ni metar...pa pocetak nedelje krece stres i posao a srce naviklo na izlezavanje i eto shoka
 
Poslednja izmena:
dobro ja veze nemam a ti si briljantni um, neka ostane na tome, ne mogu vise s tobom da se konstantno raspravljam, kad smatras da se sve leci cajem i trcanjem po parku. procitaj uvodni post, napisala je devojka da joj je kardiolog rekao da je sa srcem kao srcem sve ok. ne verujem da bi covek tako nesto olako rekao. ili si i od njega strucniji?
 
Hvala na savetima,ali stvarno ne zelim kod psihijatra,zelim i pokusacu sama da resim taj problem,i da se izborim sa strahovima,ne znam kako ali znam da mogu i da cu uspeti.A sama znam da sam anksiozna,u pocetku nisam zelela da prihvatim da se to meni desava,ali sada znam da je to to.
 
ja jos nisam sreo lekara da je nesto pametno reko ili uradio..tu i tamo samo nacujem price o nekom strucnom do kog svako bukvalno dodje posle godina i godina nocnih mora..a ti si se nasao pametan da se kao kunes u nekog koji je nekom nepoznatom nesto rekao..pliz..idi na adu bolje ono popricaj s ljudima od 80 i kusur godina pa ce ti svaki reci da je setnja lek za sve..pored naravno ovog zelenog caja
 
Poslednja izmena:
Pa nije mi neprihvatljiva opcija,jednostavno ne zelim da se kljukam bensedinima i lekovima za zivce,koji mi nisu potrebni.Mozda bi mi pomogao razgovor,ali ipak smatram da ni psihijatar ne pomaze ukoliko covek ne zeli da se bori,jer to je borba sa samim sobom,a lekovi ublazavaju ali ne otklanjaju trajno problem.
 
Pa zapravo, ocigledno ti jesu potrebni na osnovu ovog sto opisujes. Mislim, naravno, odluka je samo tvoja, ja samo pokusavam da ti objasnim da treba da se oslobodis tih predrasuda, jer psihijatar je lekar kao i svaki drugi. Ne mislim ja samo na razgovor kao razgovor, nego postoje razradjene metode, kao neke psihicke vezbice, koje on moze da ti savetuje, pa da se na taj nacin lakse boris samostalno.
 
Pa nije mi neprihvatljiva opcija,jednostavno ne zelim da se kljukam bensedinima i lekovima za zivce,koji mi nisu potrebni.Mozda bi mi pomogao razgovor,ali ipak smatram da ni psihijatar ne pomaze ukoliko covek ne zeli da se bori,jer to je borba sa samim sobom,a lekovi ublazavaju ali ne otklanjaju trajno problem.
pa pricaj s nama nigde ne pomenu koje tripove i probleme imas
 
Pa imam te tripove vezane za zdravlje,kao sto rekoh opsednuta sam srcem,stalno osluskujem svoje telo,ne mogu da se opustim,mozda sam hipohondar.Imam samo 22 godine,a toliko brinem o zdravlju i srcu kao da sam baba,i ne znam kako da prestanem sa tim,bila bih mnogo srecnija.
 
Nemaju sve osobe istu brzinu rada srca.

Uzima se da je normalno izmedju 60 i 80 otkucaja u minutu.

Ako predje 100 otkucaja - naziva se tahijardija.

Ako padne ispod 50 otkucaja se naziva bradikardija.

Prilikom budjenja, kod zdravih osoba broj otkucaja srca bi trebao da bude oko 65 otkucaja/min. (Ovaj podatak je VRLO BITAN! Ako ujutro broj otkucaja , neposredno nakon budjenja prelazi 80 - javite se kardiologu!))

Ako vam srce prelazi 100 otkucaja, a niste cinili nikakav veci napor - odmah se obratite lekaru.

Postoje tahikardije koje su smrtonosne! (Ventrikularna fibrilacija)
 
Nemaju sve osobe istu brzinu rada srca.

Uzima se da je normalno izmedju 60 i 80 otkucaja u minutu.

Ako predje 100 otkucaja - naziva se tahijardija.

Ako padne ispod 50 otkucaja se naziva bradikardija.

Prilikom budjenja, kod zdravih osoba broj otkucaja srca bi trebao da bude oko 65 otkucaja/min. (Ovaj podatak je VRLO BITAN! Ako ujutro broj otkucaja , neposredno nakon budjenja prelazi 80 - javite se kardiologu!))

Ako vam srce prelazi 100 otkucaja, a niste cinili nikakav veci napor - odmah se obratite lekaru.

Postoje tahikardije koje su smrtonosne! (Ventrikularna fibrilacija)

ne preteruj molim te... ja bih sa 80 bila ko mrtva riba...
stotka mi je normala godinama i ne osecam nikakve probleme , tachnije ne osecam da imam chuku :lol: jednostavno sam navijena i mora da kuca brze.
msm da je to ipak individualno , a parametri postoje da bi , ukoliko se javi neki problem mogla da postoji neka okvirna orijentacija shta i kako dalje, tj odakle pocheti ...
slichna stvar je i sa pritiskom... ja funkcionishem odlichno sa nizim iako parametri pokazuju da nije ok.
 
Poslednja izmena:
ne preteruj molim te... ja bih sa 80 bila ko mrtva riba...
stotka mi je normala godinama i ne osecam nikakve probleme , tachnije ne osecam da imam chuku :lol: jednostavno sam navijena i mora da kuca brze.
msm da je to ipak individualno , a parametri postoje da bi , ukoliko se javi neki problem mogla da postoji neka okvirna orijentacija shta i kako dalje, tj odakle pocheti ...
slichna stvar je i sa pritiskom... ja funkcionishem odlichno sa nizim iako parametri pokazuju da nije ok.

Upravo tako a ti si potpuno zdrava.Kad je nizi pritisak pumpa se ukljuci da druka i ti si kao satic!
 
Nemaju sve osobe istu brzinu rada srca.

Uzima se da je normalno izmedju 60 i 80 otkucaja u minutu.

Ako predje 100 otkucaja - naziva se tahijardija.

Ako padne ispod 50 otkucaja se naziva bradikardija.

Prilikom budjenja, kod zdravih osoba broj otkucaja srca bi trebao da bude oko 65 otkucaja/min. (Ovaj podatak je VRLO BITAN! Ako ujutro broj otkucaja , neposredno nakon budjenja prelazi 80 - javite se kardiologu!))

Ako vam srce prelazi 100 otkucaja, a niste cinili nikakav veci napor - odmah se obratite lekaru.

Postoje tahikardije koje su smrtonosne! (Ventrikularna fibrilacija)
uh cuti jesi bio u vojsci kad viknu USTAJ VOJSKO 1 2 3 :sad2:a nisi se sinoc prijavio za lekara pa cekas do sutra:sad2:
 
Ubrzan puls se najčešće javlja kod osoba koje nisu u fizičkoj kondiciji i nisu psihički stabilni.
Znači ne postoji bolest nego stanje i znak je disfunkcije neuro-vegetativnog sisteme (ili autonomnog nervnog sistema) koji reguliše rad svih krvnih sudova i svih unutrašnjih organa koji nisu pod čovekovom voljom.Disfunkcija NVS izaziva čas znojenje,čas suvu kožu,loši vremenski uslovi se teško podnose.
Svi organi mogu negativno uticati na srce i izazvati smanjen ili povećan puls. I na kraju tek treba pomisliti na probleme u srcu.
 

Back
Top