Ubijanje nevinih

Još od davnina bog i crkva ubijaju nevine, ako pročitaš istoriju videćeš da je religija utemeljena na najvećim genocidima poznatim čoveku, ko nije želeo da pristupi hrištanstvu bio je lišen života na vrlo brutalan način. Crkve su dokaz da je novac bitniji od bilo čega drugog, većina crkava je izgrađena od krvavog novca, naravno prvobitno da bi bila institucija za pranje novca. Bogu trebaju žrtve te je i sam pobio milione ljudi. Mislim ne krivim ga, i ja bih.
 
Zasto crkva i Bog podrzavaju ubijanje nevinih?

Pod ovim mislim na cuvenu pricu kako ce se gresi roditelja preneti na njihove naslednike.
To je pitanje vrlo interesantno i postavljam ga i sam. Kada je pobio prvence jer faraon nije hteo da pusti jevreje. Kakav je to Bog? A onda čuješ: To je starozavetni Bog, novozavetni ima nov zavet i nije takav i milosrdan je. Kakva je to nelogičnost?
 
Postoji, itekako postoji....to sto crkva to ne uci , to je zbog neke druge stvari , pojma nemam koje, verovatno radi promocije oprosta grehova najvecih i najcescih gresnika...slihtanje gresnicima..
da li je onda Bog monstrum koji moze da ubije nevinog?
ovo je ono sta pricam o tvrdom stavu tumacenja
ti na ovaj nacin Boga prikazujes u negativnom svetlu.
 
da li je onda Bog monstrum koji moze da ubije nevinog?
ovo je ono sta pricam o tvrdom stavu tumacenja
ti na ovaj nacin Boga prikazujes u negativnom svetlu.
|Ne, ljudi imaju slobodu izbora, oni cine greh...Bog dopusta slobodu izbora, tj dopusta greh, bog dosaptava preko andjela ako zeli da pomogne pri izboru , ali ne i da odredi izbor....

Dakle nije nalogodavac, nije izvrsitelj, zasto onda da mu se pripise odgovornost, zbog znanja da ce nesto da se desi....?
Po toj logici i ja sam bog u 80% slucajeva...
 
|Ne, ljudi imaju slobodu izbora, oni cine greh...Bog dopusta slobodu izbora, tj dopusta greh, bog dosaptava preko andjela ako zeli da pomogne pri izboru , ali ne i da odredi izbor....

Dakle nije nalogodavac, nije izvrsitelj, zasto onda da mu se pripise odgovornost, zbog znanja da ce nesto da se desi....?
Po toj logici i ja sam bog u 80% slucajeva...
ali ljudi koji ucine greh treba da budu kaznjeni a ne oni koji nisu imali veze sa tim grehom..njihova slobodna volja nije uradila greh vec slobodna volja roditelja.
 
ali ljudi koji ucine greh treba da budu kaznjeni a ne oni koji nisu imali veze sa tim grehom..njihova slobodna volja nije uradila greh vec slobodna volja roditelja.
Ne postoji kazna od boga, to je mit.....

Da postoji , ljudi bi molili za kletve i za prokletstva i za kazne....te bi svaki odnos sa bogom vrlo brzo bio odnos ocekivanja kazni....
 
Zasto crkva i Bog podrzavaju ubijanje nevinih?
Тад није постојала црква, нити Синагога... бркаш постојања у времену и контексте тог догађаја ретроактивно

То убијање је у времену 40десето годишњег лутања једног народа у пустињи...

Ако питаш мало паметније, нпр. који је разлог да Бог каже јеврејима преко Мојсија да побију све који су их напали, те који су напали БИ ИХ СВЕ ПОБИЛИ...? ... да ли ћеш онда разумети да не треба ништа пре запитивања себе, да питаш друге СА ТВРДЊОМ...?
 

Back
Top