U manastir po lek za dušu i telo

Prema starijim zapisima iz 17. veka kada su vernici prilazili na grob Svetog Zosima da se mole za isceljenje. Sve je srazmerno dobu i periodu kada se sve to dešavalo, pa eto danas kada je informacija brže protočljiva i brže stiže od jednog čoveka do drugog i s tim da je manastir vazda otvoren i da je svako dobrodošao onda je rezultat to što imamo danas. Naravno dodatni trud, mi smo to malo pogurali tako što uz odobrenje vernika kome se desilo čudo, snimimo njih, to objavimo u tekstualnom i video obliku i tako ljudi saznaju, pa se dešava da lančano hoće da dođu i da se to njima desi. Ljudi dođu i kažu da su čuli da su se ovde desila čuda, ja kažem uvek da ako veruju da je moguće", objašnjava jeromonah Teofil.
 
Svi dolaze, od ljudi iz regiona, Slovenije, Makedonije i što se kaže od beloga sveta. Naravno, mnogi dolaze turističkim fragmentima, ali opet dođu i vraćaju se sa nekim darom. Što se kaže, ima nas svakakvih, dolaze iz raznih pobuda, ali svejedno je svako dobrodošao", kazao je.

U manastiru Tumane dogodilo se i čudo koje se dešava vrlo retko, a to je stopostotno isceljenje od zloćudne leukemije.


"Bio je slučaj stopostotnog isceljenja od leukemije, što je veoma redak slučaj, ali desio se. Mnoge ta muka i to isceljenje još više veže za Boga i za crkvu, e to je poenta, da se još više vežemo za ono zbog čega smo se na početku ustvari i krstili i čemu ustvari pripadamo i kome pripadamo. Mi svakako prag smrti moramo da pređemo i neku nelagosnost moramo da iznesemo kao krstonosni, kao što je Hristos uradio i svi njegovi mučenici, ništa se mi nećemo razlikovati od njih", ispričao je jeromonah Teofil za portal Espreso.
 

Samo Bog ti može pomoći" (7.6.2021)​

- Dolazim zbog supruga Dragana Ilića, koji je pao sa deset metarana beton i tom prilikom polomio kičmu. Na Kliničkom centru u Nišu su nam rekli da se molimo Bogu i da mu samo On može pomoći. Pre Draganove operacije došla sam u Tumane, ponela njegovu majicu, kojom sam dodirnula kivote svetitelja dok sam im se molila. Odnela sam mu u bolnicu sve što je trebalo i dala mu majicu (majicu, ulje iz kandila svetitelja, osvećenu vodu).

- Operacija je bila sutradan. Trećeg dana, Dragan nam je stao na svoje noge. Lekari prosto nisu mogli da veruju, pitali su se kako se ovo desilo, kako je uspelo? Samo sam im rekla: "Uz pomoć Gospoda Boga, Svetog Zosima i Jakova."

Ispovest Mimice ilić iz Velikog Drenovca kod Aleksinca
 

Borba protiv karcinoma (4.7.2021)​

- Pre tri godine ustanovljen mi je karcinom debelog creva. Nakon operacije imala sam hemoterapiju. Na nekom putovanju videla sam putokaz - manastir Tumane. Došla sam u Tumane ne znajući ništa o manastiru, niti o svecima kojima je posvećen. Nakon poklonjenja i vrlo čudnog osećaja u toku poklonjenja... neke čudne energije koja je prostrujala kroz mene, metastaze su nestale, iščezlo je sve, tako da sam ja nakon tri godine potpuno zdrava žena.

Ispovest Biljane Rankić iz Beograda
 

Trinaest godina čekali na dete (22.7.2021)​

- Trinaest godina nismo imali decu. Krajem januara prošle godine došli smo u manastir Tumane na molitvu za porod, koju nam je monah očitao i žena mi je u junu ostala u drugom stanju. Kada sam saznao da mi je žena u drugom stanju, odmah sam došao u manastir i zahvalio Bogu. Ove godine, 17. februara, dobio sam sina Uroša. Želim da se i na ovaj način zahvalim Svetom Zosimu i Jakovu.

Ispovest Goran Milošević iz Loznice
 

Trinaest godina čekali na dete (22.7.2021)​

- Trinaest godina nismo imali decu. Krajem januara prošle godine došli smo u manastir Tumane na molitvu za porod, koju nam je monah očitao i žena mi je u junu ostala u drugom stanju. Kada sam saznao da mi je žena u drugom stanju, odmah sam došao u manastir i zahvalio Bogu. Ove godine, 17. februara, dobio sam sina Uroša. Želim da se i na ovaj način zahvalim Svetom Zosimu i Jakovu.

Ispovest Goran Milošević iz Loznice
Isto tako Indijanci tvrde da im Manitu pomaže, Indusi da im Šiva rešava muke, Muslimani o Alahu, i stotine drugih religija o svojim bogovima. Istovremeno svakog dana umre stotinu beba od gladi i bolesti.
Odavde izvodimo nekoliko zaključaka:
1. Bogovi pomažu samo kad se njima ćefne i ono što se njima ćefne.
2. Postoji samo moj Bog, a svi ostali lažu.
3. Bogovi/bog postoje, ali ne pomažu nikome. Ljudi samo vole da tako razmišljaju.
4. Bogovi ne postoje. Ljudi vole da veruju.
 
Bog je milostiv.. Hvala i Slava Svetom Zosimu Tumanskom i Jakovu!

Rada Golubović iz Bobova, okolina Svilajnca, svedoči takvoj situaciji. Naime, njoj je dijagnostikovan tumor dojke, zbog čega se uputila u Manastir Tumane, kako bi se pomolila za svoje ozdravljenje.

- Ovde sam dolazila u Manastir Tumane krajem oktobra i čitala mi se molitva, uzela sam svetoga Zosima ulje iz kandila, i svetu vodicu i mazala sam se, jer sam imala tumor dojke. Trebala sam da se operišem u Kragujevcu, čekala sam, čekala da me pozovu... Koristila sam ulja i molila sam se, a 29. oktobra su me pozvali i ja sam otišla na operaciju. Ujutru u osam sati je počela operacija i trajala je 2 i po sata, sve je bilo okej. Operacija je bila uspešna. Posle podne je došao hirug kod mene u vizitu da vidi kako je. Ništa mi nije falilo, nisam imala temperaturu, ništa, Moj tumor je bio 2.5 centimetra i smanjio se na 1. centimetar. Doktor me je pitao šta sam to uradila, odgovorila sam mu:

- Ja samo mogu da svedočim iscelenju Svetog Zosima i Jakova ulje iz kandila i vodu sto sam popila i sve molitve sto sam čitala i to je meni pomoglo. Sad mi je sve dobro, otišla sam na kontrolu, sad su mi vadili konce. Osećam se dobro. Poručujem svima koji su u nevolji da dođu u Manastir Tumane kod Svetog Zosima i Jakov. Oni su mnogo jaki svetitelji, pomažu. Neka uzmu ulje i svetu vodicu, da čitaju molitve i da se pričeste. Meni je mnogo pomoglo i neka svakom pomogne.
 
Isto tako Indijanci tvrde da im Manitu pomaže, Indusi da im Šiva rešava muke, Muslimani o Alahu, i stotine drugih religija o svojim bogovima. Istovremeno svakog dana umre stotinu beba od gladi i bolesti.
Odavde izvodimo nekoliko zaključaka:
1. Bogovi pomažu samo kad se njima ćefne i ono što se njima ćefne.
2. Postoji samo moj Bog, a svi ostali lažu.
3. Bogovi/bog postoje, ali ne pomažu nikome. Ljudi samo vole da tako razmišljaju.
4. Bogovi ne postoje. Ljudi vole da veruju.
:D
 

Isceljenje malignog tumora kostiju​

Rada Jović iz Adrovca kod Aleksinca je u manastir došla u poodmakloj fazi tumora butne kosti. U manastir je došla na štakama, nemogavši da pomeri jednu nogu. Očekivala ju je još jedna lekarska terapija, pre čega je želela da poseti Tumane.

Nakon molitve u manastiru osetila je jake bolove, međutim kada se ujutru probudila uspela je da prohoda, i bez štaka je otišla na svoju terapiju u bolnicu. Tumor se povukao.
 
Otkad ja nekom branim da veruje?

A to što pišem je samo zato što sam lično bio svedok gde su roditelji, osobe, rođaci bukvalno ubili svoje najmilije ili sebe odlukama da se leče u crkvama, a ne kod doktora.

To nije provokacija, nego opomena!
Ljudi obicno prvo odu kod lekara, pa kad to ne ide, okrenu se alternativi...
Za vreme Tita, je bilo zabranjeno alternativno lecenje, i vidare su zatvarali... tast mi je ispricao kako je vidar pomogao njegovom bratu da prohoda,
krisom da ne sazna vlast...
 
Otkad ja nekom branim da veruje?

A to što pišem je samo zato što sam lično bio svedok gde su roditelji, osobe, rođaci bukvalno ubili svoje najmilije ili sebe odlukama da se leče u crkvama, a ne kod doktora.

To nije provokacija, nego opomena!
Ti nisi ovde iznosio primere gde je neko odbio lečenje kod lekara i otišao
u crkvu, nego insistiraš na tome da ljudi koji ovde pišu lažu. Ne može
se svaka tema pretvoriti u razgovor o tome da li Bog postoji i zašto ljudi
veruju. Takve teme ne branim, ali branim da se sve teme u takve
rasprave pretvore.
Mislim da sam bila dovoljno jasna.
 
Ti nisi ovde iznosio primere gde je neko odbio lečenje kod lekara i otišao
u crkvu, nego insistiraš na tome da ljudi koji ovde pišu lažu. Ne može
se svaka tema pretvoriti u razgovor o tome da li Bog postoji i zašto ljudi
veruju. Takve teme ne branim, ali branim da se sve teme u takve
rasprave pretvore.
Mislim da sam bila dovoljno jasna.
Ako sam negde napisao da neko laže, molim te daj mi citat.
Nisam ja ovde dovodio postojanje boga u pitanje, već odbacivanje nauke, a prihvatanje lečenja uz pomoć religije.
Ako treba, pojednostaviću da ti bude jasnije.
 
Dokle god se nekim čudom budemo razboljevali, dotle će nam biti
i potrebna čuda da se izlečimo. Uzroci bolesti se obično traže u
genetskom nasleđu u nperpavilnoj ishrani, nehigijeni, virusima,
bakterijama. Ali činjenica je da se uvek nekim čudom razbolimo.
Sama podela bolesti na psihosomatske i one koje to nisu je pogrešna.
Um je preteča svih stvari, pa i bolesti.
 

Back
Top