U LIBIJI NEMA PROFESIONALNIH VOJNIKA I PENZIONISANIH VOJNIH LICA--izjavio ministar

sigurno da ima, veterani svih zaraćenih strana su se raširili po čitavom svetu nudeći svoje usluge

ocito ja nisam dovoljno jasan...ne umem da objasnim ili neces da shvatis....kad se vrsi bilo kakva razmena ili bilo kakvo angazovanje vojnika izmedju drzava mora da postoje medjudrzavni ugovori koji sve regulisu...onda postoje ugovori izmedju pojedinca i njegove drzave koja je posao ugovorila sa stranom zemljom...ovde se moze pricati samo o tim odnosima...a tkz psi rata su druga stvar sa kojom drzava nema nista....ovde se navode i vojni penzioneri jer su oni angazovani preko nasih naucnih instituta i opet drzava se pojavljuje kao garant i ugovarac posla...
 
ocito ja nisam dovoljno jasan...ne umem da objasnim ili neces da shvatis....kad se vrsi bilo kakva razmena ili bilo kakvo angazovanje vojnika izmedju drzava mora da postoje medjudrzavni ugovori koji sve regulisu...onda postoje ugovori izmedju pojedinca i njegove drzave koja je posao ugovorila sa stranom zemljom...ovde se moze pricati samo o tim odnosima...a tkz psi rata su druga stvar sa kojom drzava nema nista....ovde se navode i vojni penzioneri jer su oni angazovani preko nasih naucnih instituta i opet drzava se pojavljuje kao garant i ugovarac posla...

jasan si ti, nego se ja nisam lepo izrazio. Na plaćenike sam mislio :)

a otkuda uopšte potiču informacije da pripadnici naše vojske učestvuju u događajima u Libiji?
 
s obzirom koliko ih je bilo u Kongu, ne bi me čudilo da i Libija ne oskudeva u njima

vojnika veterana ima sigurno svuda...izdaju svoje oruzje ili znanje za pare...sklapaju direktne ugovore i to nema veze sa drzavom ma iz koje dolazili...placenika ima iz svih zemalja posebno iz onih sa taze vojnim iskustvima...nemozes ni zamisliti koliko ponuda ima...pa sta mislis koliko je ponuda imao zoltan djani i za koju lovu...samo da je hteo mogao je biti placeniji nego bilo koji vojnik u svetu da je pristao na dil posle 99...pa zasto traze i ne pitaju sta kosta i nase doktore sa ratnim iskustvom---ratni vojni hirurg sta mislis koliko kosta njegovo predavanje u nekoj jacoj zemlji..?? ili ortoped...ili strucnjaci koji su pravili inovacije na praistoriskim sredstvima ratne tehnike....
 
jasan si ti, nego se ja nisam lepo izrazio. Na plaćenike sam mislio :)

a otkuda uopšte potiču informacije da pripadnici naše vojske učestvuju u događajima u Libiji?

ocito nisi bio na forumu ovih dana---izvestaj iz libije kaze da su srpski avioni bombardovali libiske civile...da su srpski specijalci ti koji brane gadafija i sl..
 
ocito nisi bio na forumu ovih dana---izvestaj iz libije kaze da su srpski avioni bombardovali libiske civile...da su srpski specijalci ti koji brane gadafija i sl..

nisam bio nedelju dana na forumu niti sam pratio izveštaje u medijiam, pa me je štošta zateklo i iznenadilo :)

a ti izveštaji govore da su to avioni i specijalci Vojske Srbije? Ili misle na avione proizvedene u Srbiji i plaćenike poreklom iz Srbije? Pa koliko neko treba da bude ograničen da bi to izjavio! To je direktno mešanje u unutrašnej stvari jedne suverene zemlje, za šta mi nemamo ni moći ni hrabrosti
 
nisam bio nedelju dana na forumu niti sam pratio izveštaje u medijiam, pa me je štošta zateklo i iznenadilo :)

a ti izveštaji govore da su to avioni i specijalci Vojske Srbije? Ili misle na avione proizvedene u Srbiji i plaćenike poreklom iz Srbije? Pa koliko neko treba da bude ograničen da bi to izjavio! To je direktno mešanje u unutrašnej stvari jedne suverene zemlje, za šta mi nemamo ni moći ni hrabrosti

eeeeee pa o tome i tupimo ovde danima...diskutuju ljudi a malo znaju o tome...treba znati da je srbija prodala preko 100 galebova libiji...prodavala je i konvencionalno oruzje...pa bre brodovi su sa vojnom furdom odlazili zalibiju kad se JNA povlacila iz slovenije i hrvatske...oni imaju vojne oprme iz celog sveta ko je imao sta da proda..
evo jedne anegdote..
kaze mi prijatelj sa kojim sam i ja trebao ici da je trazio da mu daju 3-4 poljska telefona da poveze radarske kabine i sprovede vezu u hotel pa da ga zovu samo kad im treba...kaze libijac kapetan--nema problema idemo u magacin da nadjemo telefone...kaze udjemo u hangar da padnes u nesvest...novih radara koliko hoces nema cijih nema...kaze trazismo sat vremena telefone i kaze nema---kaze mu libijac --vidi druze nema telefon ali evo ti radar uzmi koji hoces...
 

Back
Top