U EU skuplja vožnja na struju nego na benzin

Kina je pustila nove litijumske baterije , pošto su baterije problem kako kažete posle deset godina , ljudi znate li šta je deset godina.
Električni motori zahtevaju minimalno održavanje za razliku od motora sa unutrašnjim sagorevanjem.
Experti sa foruma teško i da znaju da objasne taktove a kamoli nešto drugo.

Pa Nevera je dokaz da je motor sa unutrašnjim sagorevanjem prevaziđen barem po performansama.

 
Kina je pustila nove litijumske baterije , pošto su baterije problem kako kažete posle deset godina , ljudi znate li šta je deset godina.
Električni motori zahtevaju minimalno održavanje za razliku od motora sa unutrašnjim sagorevanjem.
Experti sa foruma teško i da znaju da objasne taktove a kamoli nešto drugo.

Pa Nevera je dokaz da je motor sa unutrašnjim sagorevanjem prevaziđen barem po performansama.

Ti ne razmes sta znaci dati 100k € za auto pa posle 8g dobiti 0..To ti je otpis 12,5k € na godinu ..
 
Nzn ja sta ce biti ali znam ono što je sad. ..znaci 15k € za polovan set baterija star 4g sa oštećenjem .. Treba to i ugraditi ..
Screenshot_20230111_184630_Chrome.jpg
 
Ti svakako benzinca održavaš po znatno vecoj ceni nego električni automobil.
Odakle ti to? Redovno održavanje konvecionalnih automobila uopšte nije preskupo. Ja prije 4 mjeseca platio mali servis nekih 80 evra. Znači za recimo 10 godina to nije ni 1 000 evra. Skupe su turbine, dizne. Sve ostalo je većinom do 100 evra.
Manje delova imaju nego benzinci tako da nisi u pravu.
I baterije koje koštaju koliko? I hoće li moći da izdrže 15-20 godina ili 500 000 km?
 
Nzn ja sta ce biti ali znam ono što je sad. ..znaci 15k € za polovan set baterija star 4g sa oštećenjem .. Treba to i ugraditi ..
Pogledajte prilog 1282616
To sto neko prodaje po toj ceni ne znaci da je to i cena. Imas na halo oglasima na hiljade ludorija koje ljudi prodaju za debele pare, najcesce odustanu, ali neko se i upeca. Zasto bi potrosio toliki novac na bateriju koja nema nikakvu garanciju, onaj ko bi je ugradio nema nikakav pristup Teslinom softveru i opremi, znaci kupujes macku u dzaku za $16000.
U SAD baterija za Teslu 3 je upravo toliko, $16000 u Tesla servisu sa sve ugradnjom i garancijom od 10 godina, ovo je proverena informacija. U Evropi je skuplje ali sigurno nije duplo skuplje. Drugo ne menja se uvek cela baterija, ona je modularna, celije koje nisu ostecene i u okviru su specifikacije ostaju, sto onda znatno smanjuje cenu. Obicno se za tu "generalku" trosi $8-10K preko bare, znaci dodaj 20% plus u evropi zbog PDV-a.
Baterije za S model su znatno skuplje, tu je cena vec preko $20K, ali i auto kosta preko $100K. Tesla tvrdi da posle 300000 milja baterija zadrzava oko 70% kapaciteta.Koliko je to tacno nisam siguran.
 
Odakle ti to? Redovno održavanje konvecionalnih automobila uopšte nije preskupo. Ja prije 4 mjeseca platio mali servis nekih 80 evra. Znači za recimo 10 godina to nije ni 1 000 evra. Skupe su turbine, dizne. Sve ostalo je većinom do 100 evra.

I baterije koje koštaju koliko? I hoće li moći da izdrže 15-20 godina ili 500 000 km?
A ti voziš jedan isti auto 20 godina? Bosanska logika.
Još da ga puniš o trošku države pa ne bi ti bio dobar kao golf 2 🤣
 

Back
Top