U Davosu iznet plan za rat sa Rusijom i šta traži Srbija, prve borbene redove?

Prije svega nikad nije bila njihova zemlja jer su oni bili nomadi - zato su zivjeli u satorima. Nijesu imali ni drzavu ni zakone. Isli bi pljackajuci druga plemena.
Нису се укњижили у катастру.Да су били цивилизовани и имали власничке листове колонизатори би рекли "ОК, признајемо вам ваша права, ево враћамо се у Европу".
 
Ti pošto pojma nemaš šta je vojska to se vidi iz aviona po onome što pišeš.
Nijedan vojnik na kraju nije mislio da je maltretiran i sa svima sam ostao u dobrom kontaktu na kraju jer imali su nagradno i išli su često kućama po zasluzi i uspešnoj obuci.Tada je vojska bila druže 12 meseci.
Nesko. bicu iskren...ja sam proveo 12 meseci u vojsci, artiljerija, bio sam prvo u minobacackom odeljenju, a posle plansetista...komandir odeljenja, a povremeno zamenjivao i komandira voda...svih 12 meseci, na jednom ostrvu u Hrvatskoj...to je jedna izgubljena godina, koja se nikada nece vratiti...jedino sto mi je ostalo u prijatnoj uspomeni, to su nege rasne Nemice, koje su se suncale na plazi...bile su toplesu, a donji deo minijaturne tange...moj drugar Miftari i ja, celog dana smo lezali na plazi i zevali u njih...
 
Poznajes li njihove obicaje? Oni kada bi uhvatili nekog, isjekli celo covjeku, sa kozom i kosom i nosili to na koplju, pa igrali oko vatre s tim.

Isto su zrtvovali bebe svojim bogovima, konzumirali su svakakve droge, i isli su go prakticno svudje. Da li ti to tebi zvuci prijatno i mirno ili kao populacija koju bi morao da sklonis.
Прво је индијански обичај био да поклањају храну досељеницима, а када су укапирали да досељеници хоће да их побију, почело је скидање скалпова.
 
Fascinantna mi je Neškova i Tihijeva sposobnost da u svakom potezu predsednika Vučića nalaze neku antirusku nameru.

Čovek nabavlja rusko oružje, jedini u Evropi. Propoveda vojnu neutralnost, skoro pa jedini u Evropi. Nije uveo sankcije Rusiji. Forsira proruski narativ po medijima i proizvodi proruske kvazi-opozicione stranke i pokrete. Dobio otvorenu podršku ruskog ambasadora posle izbora, a hvali se i informacijama ruske obaveštajne službe.

I oni opet kažu da je protiv Rusije.

Koji je to prelom mozga, majko mila.
У ствари је толико једноставно да једва завређује објашњење.

У Србији је лоше. Србија је најближа савезница Русије у Европи после Белорусије. Те две чињнице су непомирљиве, и одговор, па макар ти амбасадор Наливајко управо пишкио по глави, ће увек бити "Русија! Само уз Русију!" јер је други одговор когнитивно неприхватљив.
Србија није савезник Русије, само није антируски настројена.Ако изузмемо то што Србија није увела санкције Русији, по свему осталом Србија је западњачки протекторат, по којем вршља амерички амбасадор како му се ћефне и који уређује војску, економију и друштво по западним диктатима..

Неувођење санкција Русији и ширење русофилије по медијима , је одобрено од стране западних сила(односно Америке) , њима је наважније да Вучић буде кооперативан што се тиче Косова, и као накнаду за ту кооперативност он добија прилику да мало шири русофилски фолклор и националистичку реторику.
 
ширење русофилије по медијима , је одобрено од стране западних сила(односно Америке) , њима је наважније да Вучић буде кооперативан што се тиче Косова, и као накнаду за ту кооперативност он добија прилику да мало шири русофилски фолклор и националистичку реторику.
e, pa ako vam je zapad odobrio sta cekate?
ovde samo ja pisem da ce ruje da kavaju svabice jopet
svi vi ostali se femkate oko sirenje te rusofilije... coce, a sami kazete "odobreno"!

zapad gusi ruski maligni uticaj, kakvo crno "odobrenje", NI MALO!? i istorijski je dokazano da samo ameri kavaju svabice posle pada naci nemacke, ti si sve izokrenuo!

ajde sad na baltik, u srbiji je zabranjeno da se siri ruski maligni, ti kao da si sedeo na usima kada je stigla direktiva - prestani da dezinformises, levici je odzvonilo, ne nadaj se da ce se vase vreme vratiti.
 
Poslednja izmena:
Србија није савезник Русије, само није антируски настројена.

Можда ниси приметио, али у данашњем европском контексту тако нешто је не само изванредна реткост него и кажњиво.

Србија је савезница Русије у мери у којој може да буде.
 
Nesko. bicu iskren...ja sam proveo 12 meseci u vojsci, artiljerija, bio sam prvo u minobacackom odeljenju, a posle plansetista...komandir odeljenja, a povremeno zamenjivao i komandira voda...svih 12 meseci, na jednom ostrvu u Hrvatskoj...to je jedna izgubljena godina, koja se nikada nece vratiti...jedino sto mi je ostalo u prijatnoj uspomeni, to su nege rasne Nemice, koje su se suncale na plazi...bile su toplesu, a donji deo minijaturne tange...moj drugar Miftari i ja, celog dana smo lezali na plazi i zevali u njih...
Evo i ja ću biti iskren.Ušao si u godine gde postaješ sebičan i počinješ da žališ samog sebe za potrošeno vreme.Ali to nije tačno.Sada pogrešno nastupaš prema mladima i nije čudo što su postali imbecili ali bukvalno.
 
kakav Norilsk...za Srbe, samo najbolje ili najgore...u onom Ojmjakonu, negde u Sibiru...tu je temperatura -71,2...da se srpski narod ocelici i dobije snagu...a onda srpski radikali i srpski socijalisti, da ga povedu u borbu
Kosovari ne bi mogli to prezivjeti, tako da Vucic nece ni okupirati Omjakon nego neku metropolu ili urbani centar. Vucic zna Kosovare bolje od majke im rodjene.
 
Србија није савезник Русије, само није антируски настројена.Ако изузмемо то што Србија није увела санкције Русији, по свему осталом Србија је западњачки протекторат, по којем вршља амерички амбасадор како му се ћефне и који уређује војску, економију и друштво по западним диктатима..

Неувођење санкција Русији и ширење русофилије по медијима , је одобрено од стране западних сила(односно Америке) , њима је наважније да Вучић буде кооперативан што се тиче Косова, и као накнаду за ту кооперативност он добија прилику да мало шири русофилски фолклор и националистичку реторику.
Ovo je potpuno pogrešno viđenje stvari, koje najviše zastupaju Slobine pristalice. Po njima, do 5.10.2000. Srbija je bila slobodna zemlja, a od tada je pod okupacijom Zapada.

Međutim, sama realnost ih po običaju demantuje. Srbija je, naime, i tada i sada pod okupacijom, ali ne zapadnom, već ljudi iz službi bezbednosti koji su zaposeli vlast 1903. godine i čiji je zaštitnik Rusija. 5. oktobra je samo jedan igrač zamenjen drugim. Jedini značajniji faktor koji je iskreno hteo da odvede Srbiju na Zapad je fizički eliminisan. Svi ostali su samo lutke na koncima koje igraju po naređenju ove vlade u senci. U takvoj Srbiji Zapad ima određeni uticaj, koji ostvaruje pretnjom eventualnim sankcijama ograničenog obima, po pitanjima Kosova, gej parade i slično. Međutim, opredeljenje Srbije da se ne učlanjuje u NATO, da što je moguće duže sabotira učlanjenje u EU, da preda svoj energetski sektor Rusima, da većinu vojne opreme (uključujući i najskuplje komade) nabavlja od Rusije itd jasno ukazuju čiji smo igrač.
 
Можда ниси приметио, али у данашњем европском контексту тако нешто је не само изванредна реткост него и кажњиво.

Србија је савезница Русије у мери у којој може да буде.
Da, drug Sava nevešto pokušava da minimizuje značaj te odluke. Iako Srbija u očima čitave Evrope štrči kao ruska ispostava u evropskom dvorištu, Sava kaže ''Ma hajte molim vas, to nama Zapad dozvolio namerno da se narod ne bi bunio protiv njihovog gubernatora Vučića.''
 
GERN6tGXMAEIMK1
 
Ovo je potpuno pogrešno viđenje stvari, koje najviše zastupaju Slobine pristalice. Po njima, do 5.10.2000. Srbija je bila slobodna zemlja, a od tada je pod okupacijom Zapada.

Međutim, sama realnost ih po običaju demantuje. Srbija je, naime, i tada i sada pod okupacijom, ali ne zapadnom, već ljudi iz službi bezbednosti koji su zaposeli vlast 1903. godine i čiji je zaštitnik Rusija. 5. oktobra je samo jedan igrač zamenjen drugim. Jedini značajniji faktor koji je iskreno hteo da odvede Srbiju na Zapad je fizički eliminisan. Svi ostali su samo lutke na koncima koje igraju po naređenju ove vlade u senci. U takvoj Srbiji Zapad ima određeni uticaj, koji ostvaruje pretnjom eventualnim sankcijama ograničenog obima, po pitanjima Kosova, gej parade i slično. Međutim, opredeljenje Srbije da se ne učlanjuje u NATO, da što je moguće duže sabotira učlanjenje u EU, da preda svoj energetski sektor Rusima, da većinu vojne opreme (uključujući i najskuplje komade) nabavlja od Rusije itd jasno ukazuju čiji smo igrač.
Da, drug Sava nevešto pokušava da minimizuje značaj te odluke. Iako Srbija u očima čitave Evrope štrči kao ruska ispostava u evropskom dvorištu, Sava kaže ''Ma hajte molim vas, to nama Zapad dozvolio namerno da se narod ne bi bunio protiv njihovog gubernatora Vučića.''
Можда ниси приметио, али у данашњем европском контексту тако нешто је не само изванредна реткост него и кажњиво.

Србија је савезница Русије у мери у којој може да буде.
Да је то тако као што ви пишете, видели би Американце и њихове марионете-чланице ЕУ, како поткопавају и нападају Вучићев режим.

Међутим, видели смо како губернатор Србије-Хил врло ревносно брани Вучићеве малверзације на изборима, и како Стејт департмент осуђује насиље демонстраната према институцијама.
 
Да је то тако као што ви пишете, видели би Американце и њихове марионете-чланице ЕУ, како поткопавају и нападају Вучићев режим.

Међутим, видели смо како губернатор Србије-Хил врло ревносно брани Вучићеве малверзације на изборима, и како Стејт департмент осуђује насиље демонстраната према институцијама.
Zašto bi uopšte potkopavali režim čoveka koji sprovodi ono na šta se obavezao a što Bota nije hteo da učini? Zapad je u Srbiji imao jednog igrača koji je iskreno verovao da Srbija treba da bude deo Zapada i zbog toga je ubijen. Po tebi, oni sad trebaju da ruše AV, koji ipak polako omogućava Kosovu punu nezavisnost, ne bi li doveli nekoga ko možda ispadne gori od ovoga, ili nekoga koga će domaća služba da eliminiše kao Đinđića.
 
Kako da očekujem od ovih zatucanih nešto pametno kada si ti ovakav samog sebe lažeš?
Znači po tebi Vučić čeka i uopšte ne izdaje sve što se traži od njega?
Čekaš kao i ovi ovde antisrbi na forumu da Vučić završi sav posao za šiptare i Zapad.
Завршавање посла за запад би неки радо преписали ДСу...

Чекам да се стање довољно побољша, јер ми сада нисмо у повољној позицији. Ти изгледа мислиш да јесмо, мада не пружаш доказе како би Србија, окружена Нато земљама и територијама, могла да се одржи у оружаном сукобу.
Немој да мислиш да комотна већина Срба жели да живи као у затвору.
 
Да је то тако као што ви пишете, видели би Американце и њихове марионете-чланице ЕУ, како поткопавају и нападају Вучићев режим.

Међутим, видели смо како губернатор Србије-Хил врло ревносно брани Вучићеве малверзације на изборима, и како Стејт департмент осуђује насиље демонстраната према институцијама.
Излазност се није поправила... Шта да се очекује? Вођина машинерија је стабилна са бројем гласова... а шта опозиција ради? Изгледа, скоро па ништа.
Једино што се променило је да су се боље организовали, на мањем броју листа, па је у Београду од 56:54 испало 54:56 (ако Несторовић буде хтео).

Чега крађа? :roll:

Опозиција нема никакав план, осим да хоће да буду власт.
Власт ради ту и тамо, али спроводи медијску диктатуру, само да би остали власт.

Треба их склонити и једне и друге.

Обавештења ради, да не помислиш да ја гунђам из хладовине, гласао сам на свим изборима и референдумима откако сам постао пунолетан. До сада, увек са важећим листићем. Мислим да ће то остати по старом.
А шта ће политичари смислити, да ли ће уопште... Откуд знам. Радо бих видео да то буде случај.
 
Колико живота имаш?
То за војну акцију... А иначе не чекам ја ништа, трудим се колико умем.

Иако сматрам да живим у погрешно време (нестабилно и изазовно) и у погрешној држави (партократија), остао сам овде, не идем нигде.
 
Na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, Kameron je čak uporedio pozive na pregovore sa ustupcima tadašnjeg britanskog premijera Nevila Čemberlejna Adolfu Hitleru uoči Drugog svetskog rata.
e, englezi su ove lagarije prodali ukrama, i vidimo kako ukre ginu i drzava im se ukida

ranije su svetu valjali skripalj lagarije

sada citamo da ce da ratuju u koreji, iranu, kini, ali malo morgen, pa i hitler ih je kao fol gadjao, a znamo da je bio njihov igrac, imao engleskog hendlera

znaci englezi samo gledaju koga ce drugog da naguze, a sami dupe uza zid, pokvarena je to politika albiona da se uvek tudja krv pusta, a ne i njihova
Какав план за рат са Русијом? Зар се то не спроводи већ непуне две године?
sprovodi se da englezi namestaju ukrajinska dupeta, a svoja cuvaju, kao oni ce da plate, a drugi da nahebu, dok oni gledaju iz daljine, a kao HITLER?! pederska je to politika

objavi lepo rat rusiji, popij atomku, i kraj price albione, a ne ovako da naguzujes druge, mism nije posteno da se englezi izvlace puvanjci, a eu krvari - mi ameri samo kopiramo albiona, ajde gde je logika da upropastimo ceo svet i same sebe u nuklearnoj razmeni sa rusijom?

znaci da se loze trece zemlje da same sebe zrtvuju, to je logika, da budes glup kao ukra, koji povraca krim, a znamo svi da je to nemoguce, samo je idiot kupio tu pricu, ili mu je placeno, smrk-smrk da je prodaje idiotima.

sad ce davos smrk-smrk da vam proda rat sa rusijom ucenjujuci za subvencije i raji osnovna ljudska prava, ma leba i mesa bre! RUSITE BAGRU, mante se rata sa rusijom, oj svabe
 
Poslednja izmena:
Evo i ja ću biti iskren.Ušao si u godine gde postaješ sebičan i počinješ da žališ samog sebe za potrošeno vreme.Ali to nije tačno.Sada pogrešno nastupaš prema mladima i nije čudo što su postali imbecili ali bukvalno.
Nesko, kada sam bio mladji, verovao sam da u ovom narodu ima snage za pozitivne promene...sada, kada sam omatoreo, nemam vise iluzija...jednostavno receno, imam realan pogled na srpski narod...kada vidim ovu ljigavu omladinu, koja se masovno uclanjava kod AV, gade mi se ti ljigavci i poltroni....tako se uclanjavali kpd slobodana milosevica, pa kod zorana djindjica, a sada kod aleksandra vucica...u pravi narodni bunt i pobunu, racunam neke dogadjaje iz proslosti...6 mart, 19991...zimske demonstracije 96/97...5 oktobar 2000...a poslednja iskra srpskog naroda, bio je bunt protiv korona zakljucavanja, kada je AV to hteo po drugi put da uradi...e to poslednje, tada se UDBA angazovala svim snagama, sve institucije su bile ukljucene protiv naroda...tada je ovo izdajnicko djubre AV, palo sa vlastima...ali, UDBA je skrsila pobunu u Beogradu i obracunala se sa borbenim delom srpskog naroda...UDBA je tada ponovo vratila AV u igru i evo gde stigosmo
 

Back
Top