U čemu je smisao smrti?

Pa moze biti da je kretanje iluzija, kao i vreme. Ionako su sve to cestice koje se dele na manje, te manje na jos manje, sve dok ne ostane nista.
Kad bi se energija koja drzi cestice na okupu rasula, mi bi se rasuli u nista.

Ne znam ni gdje da te raspetljam.

1. Da bi stigao od tacke A do tacke B, treba ti vrijeme i prostor. U suprotnom, sve je iluzija, i tvoje misli, i mozes slobodno u ludacku kosulju. Besmisleno je pricati.

2. Ne postoji Nista sto se tice "cestica."

3. Cestice ne drzi energija na okupu. Cestice drze takozvane "sile" na okupu.

4. Cestica jeste Energija, jedno je ekvivalentno sa drugim.

5. Energija ne moze biti nista, moze samo promjeniti formu.
 
Smrt ne postoji, a s tom spoznajom nestaje i strah od nje. I zapamtite: nijedan čovjek koji je ikada postojao nije umro. Pretvorili su se u svjetlo i kao takvi nastavljaju postojati. Tajna je vratiti te svjetlosne čestice u njihovo prvobitno stanje. Povratak na jednu od prethodnih energija. Hrist i drugi znali su tu tajnu.
( Nikola Tesla )
 
zavisi ko pita.
:)

Hoću da kažem da evolucija nema veze sa "boljim". Mi smo samo najinteligentnija vrsta. Inteligencija je samo jedna od osobina vrsta. Ali ima jednu gadnu nuspojavu. Ego. S obzirom da je nastao iz inteligencije on nju stavlja na tron svih osobina. Što je naravno jako glupo(paradoks :)). Inteligencija bez resursa je ništa. Staviš čoveka bez ičega i lava u kavez i prvi može da se slika sa svom svojom inteligencijom. Ili, u borbi između super extra giga inteligentne vrste poput nas i vrste koja jedva da poseduje neki oblik inteligencije poput virusa, ko odnosi pobedu?
 
pa dobro, u odnosu na dinosauruse svakako smo se pomerili ka boljem bar za 0,00001 mikron......iako to ne vazi za sve ljudske jedinke.
pa i mi smo nekada bili na tom nivou i zahvaljujuci umiranju , dosegli smo danasnji nivo.
Koji nivo kad umires i bolujes isto ko.pre milion godina.Ni za mm se nismo.pomerili u smislu da te je priroda kroz vreme nacinila barem zdravijim covekom.Ono barem zdrav i prav do 100 i onda umres.I to bi bio.pomak.
 
Koji nivo kad umires i bolujes isto ko.pre milion godina.Ni za mm se nismo.pomerili u smislu da te je priroda kroz vreme nacinila barem zdravijim covekom.Ono barem zdrav i prav do 100 i onda umres.I to bi bio.pomak.
pa bas tu je pomak. Pre 2000 godina zivotni vek coveka je bio 40 godina, pre 10 000 godina samo 30................a danas , ipak, 80. Zivelo bi se u proseku i duze al nam prosek kvare alkoholicari, narkomani, vorkaholici, gurmani, politicari.............a evo , aktuelan je i COVID
 
pa bas tu je pomak. Pre 2000 godina zivotni vek coveka je bio 40 godina, pre 10 000 godina samo 30................a danas , ipak, 80. Zivelo bi se u proseku i duze al nam prosek kvare alkoholicari, narkomani, vorkaholici, gurmani, politicari.............a evo , aktuelan je i COVID

Nista sama priroda nije ucinila da zivis vise od 100 ili barem da bydes zdrav do sto.Da bi se to postiglo ne vredi znanje napredak samo novi stvaralacki akt boga prirode vanzemaljaca gde ce zakoni za celu tvorevinu izmeniti.Ne samo za coveka nego i za zivotinju i blijku.
 
pa bas tu je pomak. Pre 2000 godina zivotni vek coveka je bio 40 godina, pre 10 000 godina samo 30................a danas , ipak, 80. Zivelo bi se u proseku i duze al nam prosek kvare alkoholicari, narkomani, vorkaholici, gurmani, politicari.............a evo , aktuelan je i COVID
Ovo je apsolutno netačno. Nismo mi evoluirali pa imamo duži životni vek već nas medicina održava u životu. Pa napune nas vakcinama samo da preživimo detinjstvo. Današnji čovek je zahvaljujući ukidanju prirodne selekcije fizički neuporedivo nezdraviji nego čovek od pre 2000 godina. Samo nemoj pogrešno da me razumeš. Nemam nista protiv medicine. Naprotiv. To je prosto u prirodi čoveka i to zovemo humanošću. Samo ćemo to morati u budućnosti da nadomestimo genetskim inženjeringom ili čime već, ili ćemo se potpuno degenerisati kao vrsta.
 
Nista sama priroda nije ucinila da zivis vise od 100 ili barem da bydes zdrav do sto.Da bi se to postiglo ne vredi znanje napredak samo novi stvaralacki akt boga prirode vanzemaljaca gde ce zakoni za celu tvorevinu izmeniti.Ne samo za coveka nego i za zivotinju i blijku.
kako nije?Priroda menja coveka.Otidji u stare manastire, crkve, srednjovekovne tvrdjave pa pogledaj visinu vrata...........pa ce vidis da su odrasli muskarci pre samo 500 godnia bili u proseku visoki 1,6 m.Znaci, neke promene u telu i na telu postoje.
 
Ma sta ima
kako nije?Priroda menja coveka.Otidji u stare manastire, crkve, srednjovekovne tvrdjave pa pogledaj visinu vrata...........pa ce vidis da su odrasli muskarci pre samo 500 godnia bili u proseku visoki 1,6 m.Znaci, neke promene u telu i na telu postoje.
Ma moze i rep da nam.izraste al.ono.najvaznije ostaje isto.ko.od pre.I umires i znojis se i boli te nesavrsen od pocetka pa bude tako i ubuduce.Ti meni napravi ovo da mi priroda byde od kad se rodim bude savrsena.A pristajrm da bydem i pikolina sa repicem otpozadi.
 
Ma sta ima

Ma moze i rep da nam.izraste al.ono.najvaznije ostaje isto.ko.od pre.I umires i znojis se i boli te nesavrsen od pocetka pa bude tako i ubuduce.Ti meni napravi ovo da mi priroda byde od kad se rodim bude savrsena.A pristajrm da bydem i pikolina sa repicem otpozadi.
savrsenstvo je KRAJ........NISTA, NULA.
bolje drpiti i ovih nesavrsenih 80-tak godina nego nista. Zamisli one koji nikada nisu postojali niti ce postojati.........u velikom su gubitku.
 

Back
Top