Трошкови живота

Imaš decu?
Da li bi ih slao da ginu za neke hercegovačke i ličanske krševe, za Kosovo itd?
Da li bi sam išao u rat?
Ja znam da ne bih i da mislim da je pravo rešenje:
1) razgraničenje sa susJedima
2) prozapadnjaštvo
3) razvoj ekonomije
.
Nove 90-te i novi Milošević, bila kakvi novi ratovi bi bili teška katastrofa i njih prizivaju samo budale i retardi koji nemaju ništa da izgube.

Koliko pametno rezonujes dovoljno govori cinjenica da se oblacis u Lidlu a hranis u Matijevicu i lokalnoj prodavnici peciva najgoreg kvaliteta.

Ti zivis gore nego ja u 90tim sa takvim stilom zivota.

Ovo je tvoja buducnost ako nastavis sa sluzis Sorosu i njegovim interesima.

Jer Soros ne zeli da zivis ti dobro, vec da on zivi na tvoj racun.

A da ti bude sto je bedniji moguce.

Ti verujes da ce ti doneti bolji zivot neko ko stotini miliona amerikanaca koji zive kao bednici i beskucnici nije uspeo tj hteo to da ucini??


 
Posto ne moze nek baci diplomu i ode kod neke babe mesec dana da zivi koja ima 100e penziju
100€ je tzv. Petolistopadska Demokratska penzija

Titove se još uvek dele najstarijim gradjanima kojih sve manje

da bi ostvarili pravo na 100€ penzije morate da imate 65 godina života i 15 godina radnog staža

e sad lupajte u śerpe

Citirao bih jednog konjinu sa 28 godina, ženom i detetom:
"ti misliš penziju da dobiješ?
hahaha
hahahaha
hahaha"

citirao bih jednog majmuna sa 63 godine bez prava na Petolustopadsku :
"ma ovu državu vode lopovi"
 
Ја разумем да правилником нијекдозвољено отварати тему на основу Тњитер поста, па бих зато онда да ову тему схватимо као моју ауторску тему, а као пример узмемо тњит професора медицине кардиолога који је на Тњитеру добио великку пажњу.

Касније је објавио још пар постова везаних за ову тему.




Тема се развила тако да су се твитераши углавном поделили у две групе, једна која каже, парафразирам:"Теби је мало 150 000 динара, а замисли како ја живим са 30 000 динара" а други кажу:"Како вас није срамота, он је кардиолог, професор и треба да има далеко већу плату".

Свој став не могу да напишем на Твитеру, јер има премало карактера, а други разлог је што су Тњитераши масовно ретарди са којима није могуће водити дијалог, те избегавам било какве Тњитер расправе.

Елем, сматрам да је главна реч у професоровом твиту реченица "Са тим се не може живети", и мислим да с разлогом се многи твитераши буне око става да се са 150 000 динара преживљава у Србији (Професор има двочлану породицу, он и малолетна ћерка).

Разумем и да трошкови живота могу да буду велики, али рећи како са 150 000 динара двочлана породица преживљава је, благо речено - претеривање.

Наравно да неко ко је кардиолог са великим искуством треба да има далеко веће приходе, али твит није о томе, већ о "преживљавању" са 150 000 динара у Србији за два члана породице.

Професору желим далеко веће приходе, али изјавити да се са 150 000 динара само "преживљава" у Србији је екстремно претеривање. Свакако не обезбеђује угодан живот, али 150 000 динара за двочлану породицу у Србији омогућује сасвим пристојан живот.


Коментари на Твитеру како је он професор, доктор, лекар и кардиолог, не мењају појам "преживљавање" јер сви ми, без обзира шта смо по занимању или нисмо по занимању, имамо исте основне потребе и основне трошкове.

У Србији двочлана породица са 150 000 динара може врло пристојно да живи, а професор, иако заслужује далеко веће новце од тренутних (мада, из одговора закључујемо да има веће приходе од 150 000 динара), не може да каже да се са 150 000 динара не може живети.


šta kaže kardiolog?
ne prima na astal bez 500€ u koverti?

500-evra1-600x338.jpg


jel sad vidite zašto privatni urolozi skaču po roditeljskim portalima "kako se pravilno piški do pete godine najkasnije do desete?"
 
Poslednja izmena:
Ја разумем да правилником нијекдозвољено отварати тему на основу Тњитер поста,
vidim kako "razumeš"
jes da ne može al ja eto ljakse a i doca žutara teška

medjutim pustiće ti temu jer si iz prda smrda ekipe

ja da sam otvorio temu sa komentarom Grand pevaljke kako ona ne može da zamisli život bez 1000€ mesečno ovi tvoji jazavci bi odmah brisali...

a ovog peedera što lapa narodu u muci zadnje pare e to može... i to bez garancije za uspeh...

serem ti se na dr. mesara žutaru
anesteziolog je ozbiljnija i zajebanija profesija
 
Poslednja izmena:
vidim kako "razumeš"
jes da ne može al ja eto ljakse a i doca žutara teška

medjutim pustiće ti temu jer si iz prda smrda ekipe

ja da sam otvorio temu sa komentarom Grand pevaljke kako ona ne može da zamisli život bez 1000€ mesečno ovi tvoji jazavci bi odmah brisali...

a ovog peedera što lapa narodu u muci zadnje pare e to može... i to bez garancije za uspeh...

serem ti se na dr. mesara žutaru
anesteziolog je ozbiljnija i zajebanija profesija
Ja sad shvatam što tebe svi gaze.:lol:
Sigurno si dojadio i Bogu i narodu.:lol:
Jedno vreme si mi bio duhovit, ali kenyaža je prevelika.:lol:

P.S. Kako ide njemečkarski?
 
Ja sad shvatam što tebe svi gaze.:lol:
Sigurno si dojadio i Bogu i narodu.:lol:
Jedno vreme si mi bio duhovit, ali kenyaža je prevelika.:lol:

P.S. Kako ide njemečkarski?
Kradljivci babine penzije i mesečni primaoci evara od francuske rodbine brinu brige o teškom životu

šta kaže Ružica?
sastavlja li nekako od prvog do prvog?
a Kole Šećerko? Jel švercer iz mračnih 90-ih piše najnoviji zakon o radu ili molbu MMF-u o kešovini preko budžeta sa kamatom za narod?
Krmivoje kako preživljava ove dane? Znaš kad je vaskrs? Ko će jaja sad kad krene veliki post...

jedino Šuntanovac ispušio ozbiljne pare...
dajte njegov tviter
poslednje što smo čuli beše atentat na Djeram pijaci :lol:
 
Koliko pametno rezonujes dovoljno govori cinjenica da se oblacis u Lidlu a hranis u Matijevicu i lokalnoj prodavnici peciva najgoreg kvaliteta.

Ti zivis gore nego ja u 90tim sa takvim stilom zivota.

Ovo je tvoja buducnost ako nastavis sa sluzis Sorosu i njegovim interesima.

Jer Soros ne zeli da zivis ti dobro, vec da on zivi na tvoj racun.

A da ti bude sto je bedniji moguce.

Ti verujes da ce ti doneti bolji zivot neko ko stotini miliona amerikanaca koji zive kao bednici i beskucnici nije uspeo tj hteo to da ucini??



Mislim da ovde ljudi zapravo nisu ni svesni koliko su siromasni i koliko tesko zive, na neki nacin vec smo se privikli na konstantnu krizu (koja traje vec 3 decenije) i da se konstantno dovijamo i snalazamo za taj prokleti dinar kako bi podmirili neke nase potrebe i da se krpimo i sastavljamo kraj sa krajem i to nam je vremenom postala realnost i nesto normalno.

Eto recimo imamo ovde neke koji kazu da im mesecni troskovi ispod 30 hiljada dinara, da stede na svemu, ono stede na klopi, na odeci, na izlascima, da retko pale auto, ono takoreci na svemu ali tvrde kako se sad za razliku od nekad zivi "pristojno" , sto je ono teski oksimoron , mislim kako bi tek ziveli kada ne bi ziveli "pristojno" kao sad, mislim skromnije od toga ne postoji, ispid toga jedino moze da uzme stap u rupe i da krene da rovari po kontejnerima.
To me inace podseti na onu scenu iz "Bele ladje" kada onaj pokojni glumac Drago Cumic (inace moj komsija Bog da mu dusu prosti) glumi onog penzionera sto ide od prodavnice do prodavnice i probava sir i ostalo sto je na besplatnoj degustaciji i tako prezivljava i sto nosi odelo iz kontejnera i kad kaze, pogledajte vi mene kako ja izgledam dobro, pogledajte ovo odelo, pravo iz kontejnera malo ga odneo na hemijsko i kao novo, cipele isto iz kontejnera odneo ih malo kod obucara da ih popravi i isto kao nove, sesir samo malo prasinu otresao sa njega i on kao nov , pogledajte vi mene, ja zapravo izgledam vrlo evropski, neki bi rekli kad me vide izgledam kao pravi evro-entuzijasta, ono evro-entuzijasta iz kontejnera , epa slicna prica i ovde, imamo neke koji su EU fanatici, koji zagovaraju kapitalizam i kunu se u liberalno trziste i govore kako se sad super zivi a sami kazu kako zive sa 30 soma mesecno i kako maltene zive na lebu i pasteti i oblace se na kineskoj pijaci.

Ja nisam materijalista (nit sumi pare ikad bile prioritet u zivotu) ali iskreno ja ne mogu da razumem taj nacin zivota, mislim kakav je to zivot i kakav je to kvalitet zivota tako stedeti na svemu i biti lisen i zeljan svega, ono ja razumem kada neko nema, nema pa nema sta sad (nije sramota nemati) ili da neko mozda stedi jer mu moda treba za nesto, hoce da investora u nesto, kupi nesto, itd ali tako stedeti samo da bi se stedelo to ne mogu da razumem (to je malo i odlika onih nekih starijih generacija sto su dosli iz nekih ruralnih, siromasnih krajeva gde nije bilo nicega i koji su odrastali tamo u nemastini pa onda kasnije kada su dosli u grad i postali neka srednja klasa i prestali da budu sirotinja oni su i dalje zadrzali te navike i taj nacin zivota i ono imaju fobiju odbilo kakvog troska, ono i dalje ce jesti kacamak iako mozda sad mogu da kupe i peceno pile).

Ono jasno je da ovde ljudi zive uglavnom tesko i da nemaju mnogo i da nekih stvari mi svi svesno hteli ne hteli moramo da se odreknemo ali opet svako ima nesto gde voli da si da malo oduska, svako ima neki mali nazovi ventil, pa ne znam recimo neko voli da klopa pa eto barem na hrani ne stedi, neko voli da se dobro obuce, neko voli da izadje ili otputuje negde, neki voli racunare i tehniku pa zadnji dinar daje za komponente i konfiguraciju, neko voli knjige, itd , eto recimo primera radi u nasoj kuci se nikad na hrani nije stedelo, takodje recimo ja slabo izlazim, putujem, nemam auto (svercujem se po prevozu), recimo jako volim muziku (pogotovo Hip Hop) i rado bi skupljao ploce i pravio kolekciju ploca (bio sam ranije malko i DJ i tako) ali to je vec malo preskup hobi jer ploce su dosta skupe ali eto recimo volim basket, stalno ga igram pa eto volim tako povremeno da se malo castim nekim dobrim patikama, novom duksericom, loptom za basket, sorcem, majicom ili tako necim ili nekad nekom novom video igrom, stripom, knjigom ili tako necim ili recimo ne pijem, ne pusim, ne drogiram se, ne pijem cak ni kafu ali recimo zato volim fino da klopam (iako sam fit,slang pa se na meni to ne vidi) , ono svako od nas ima ima neki ventil i tako neka sitna zadovoljstva koja zivot znace sto je normalno i zaista ne razumem tu opsesivno potrebu za stednjom , ono kakav je to kvalitet zivota i kakav je to zivot uopste, mislim ako nekog privlaci isposnicki nacin zivota lisen svega onda nek ide u manastir pa bar nek u duhovnosti pronadje neku satisfakciju i unutrasnji mir.
 
Ovo je tvoja buducnost ako nastavis sa sluzis Sorosu i njegovim interesima.

Jer Soros ne zeli da zivis ti dobro, vec da on zivi na tvoj racun.
Велики акционари енергетских компанија, „почевши од финансијера Џорџа Сороша, остварују милијарде екстра профита“ захваљујући порасту цена енергената повезаних са санкцијама, тврди мађарски премијер.

ОРБАН Брисел је лагао народ Европе, од санкција највише профитирају људи као СОРОШ
 

Back
Top