Tri tackice u pravopisu

Tri tackice se ne koriste u pravopisu za kraj recenice, koristi se jedna tacka, niti se koriste u sredini recenice, osim u slucaju citata iz nekog teksta na koji se naslanjate, kao referencu. Na primjer:

Dr. Pahuljic u svojoj knjizi iznosi misljenje: "Abortus je odluka izmjedju zene i njegonog doktora osim . . .i samo njih. " Tri tackice naglasavaju da se paragraf nastavlja, ali nije bitan za citat.

Dr. Pahuljic u svojoj knjizi iznosi misljenje: "Abortus je odluka izmjedju zene i njegonog doktora osim . . . . " Cetiri tackice naglasavaju da se cetvrtom tackom citirana recenica zavrsava, ali nastavak recenice nije bitan za citat.

Dr. Pahuljic u svojoj knjizi iznosi misljenje da je abortus: ". . . odluka izmjedju zene i njegonog doktora osim . . . " Tri tackice na pocetku naglasavaju da je citat preuzet iz sredine recenice.
Dr je bez tacke
 
"analizom diferentnih fonetskih elemenata u lingvistici................"
"proucavanjem govornih razlika u jeziku..........."

Sledi pitanje, zasto akademici i sa kojim ciljem, radije koriste prvi primer a ne drugi, cist, srpski jezik ?
Sa druge strane, ogromna vecina gradjanstva koristi uproscen srpski jezik , sa manje gramatike i knjizevnih izraza.
 
"analizom diferentnih fonetskih elemenata u lingvistici................"
"proucavanjem govornih razlika u jeziku..........."

Sledi pitanje, zasto akademici i sa kojim ciljem, radije koriste prvi primer a ne drugi, cist, srpski jezik ?
Sa druge strane, ogromna vecina gradjanstva koristi uproscen srpski jezik , sa manje gramatike i knjizevnih izraza.
Pravi prevod bi bio:
"Analizom različitih glasovnih elemenata u lingvistici..."
Analiza i proučavanje nisu baš sinonimi.
Lingvistika i jezik nisu uopšte.
"Govornih" ne postoji u prvom primeru.
Svakako, i bez toga, naši lingvisti vole da upotrebljavaju tuđice jer se tako odvajaju od običnog naroda. Über-jezičari.
 
Pravi prevod bi bio:
"Analizom različitih glasovnih elemenata u lingvistici..."
Analiza i proučavanje nisu baš sinonimi.
Lingvistika i jezik nisu uopšte.
"Govornih" ne postoji u prvom primeru.
Svakako, i bez toga, naši lingvisti vole da upotrebljavaju tuđice jer se tako odvajaju od običnog naroda. Über-jezičari.
pa to sam teo da kazem. Cemu to bekstvo akademika i "elite" od svog jezika , od svog naroda ?
Imaju li neke koristi od toga ?
Mene mnogi pljuju zbog mog narodskog uzrazavanja , iako me svi razumeju.
Treba govoriti jezikom naroda. Ja sam u nemackoj isao na kurseve nemackog ali ono sto sam tamo naucio, pomoglo mi samo da citam novine. Nisam razumeo svabe koji isto tako imaju svoj "narodski" jezik a koji se ne uci na kursevima.
 
pa to sam teo da kazem. Cemu to bekstvo akademika i "elite" od svog jezika , od svog naroda ?
Imaju li neke koristi od toga ?
Mene mnogi pljuju zbog mog narodskog uzrazavanja , iako me svi razumeju.
Treba govoriti jezikom naroda. Ja sam u nemackoj isao na kurseve nemackog ali ono sto sam tamo naucio, pomoglo mi samo da citam novine. Nisam razumeo svabe koji isto tako imaju svoj "narodski" jezik a koji se ne uci na kursevima.
Standardizovani jezik mora postojati.
Narodni jezik ne postoji. Srpska Crnja kod Kikinde i Moštanica kod Vranja su dva sveta.
Nije u tome problem.
Problem je što se u zvanični srpski jezik ubacuju strane reči bez valjanog razloga.
Jednostavno neki lingvisti vole da su iznad običnih govornika. Kompleks neki, šta li...
 
Standardizovani jezik mora postojati.
Narodni jezik ne postoji. Srpska Crnja kod Kikinde i Moštanica kod Vranja su dva sveta.
Nije u tome problem.
Problem je što se u zvanični srpski jezik ubacuju strane reči bez valjanog razloga.
Jednostavno neki lingvisti vole da su iznad običnih govornika. Kompleks neki, šta li...
Završio si sa tri tačkice :)
Samokažem :manikir:
 
Ништа иритантније него видети да неко користи тачку или три тачке уместо размака између речи.

Cringe Wince GIF
 

Back
Top