Treći brak

Добро, сагласна сам да је доследност врлина. И да је и љубав ствар одлуке. Тамо где живот функционише.
Нажалост, неке људе прекасно упознамо заиста.
Poslednja veza je tako bila savrsena i tezili ka istom,kad smo se skucili ubrzo je puklo jer je ostala ona razmazena gotovanka koja po mesec dana u sobi drzi prljavo sudje jer je mrzi da opere,ceo taj nesposobni mentalni sklop sam teglio jer se nije toliko osetio na dve adrese,a kad smo pod istim krovom samo sam sebi natovario vise obaveza oko kuce i vecih troskova,tako da mogu mnogo ruznih stvari da zakljucim i kazem bio dzentlmen ili ne,bolje ne ulaziti u brak kad misle da moze bez pozrtvovanosti
 
Моја мајка се три пута удавала. Први брак је кратко трајао,били су млади и нису имали деце.Други је са мојим оцем трајао доста дуго мада није треба ни толико да потраје. После десетак година удала се за дивног човека, на жалост умро је али су живели лепо заједно преко 10 година.

Упознала сам једну жену која је сад у четвртом браку и прво што ме је питала кад смо се упознале је да ли ћу поново да се удам. А она је са сваким мужем родила по неко дете и остављала их код очева, суди се са бившим мужевима чак и са децом својом и садашњег мужа..Хаос општи.

Мислим да ја нисам способна више за такву врсту односа.
 
Poznajete li nekog ko iza sebe ima više od dva braka( dva su sad nekako uobičajena)?
Smatrate li da je to glupost ili vjera u ljubav i želja da se ima neko uz sebe.
Čujem često kako osudjuju takve osobe, što je po mom mišljenju bez veze.
Neko se spaja s papirom, neko bez. Svako kako njemu odgovara. U svakom slučaju su prošla vremena jednog doživotnog partnera.
Za mene su to hrabri ljudi koji vjeruju da ljubav postoji.
poznavo sam jednu nasu sa nemacko drzavljantsvo. Uvacena da se udavala 14 puta za 20 godina. Naravno, sve sa nasi koji su tek pristizali u nemacku.
Hrabra zena, veruje u ljubav.
 
Verujem u ljubav,...sad baš da verujem u brak i to po treći put, msm da je to totalni nonsens!
Ali,...koliko ljudi, toliko ćudi. Neka živi, ko kako hoće.
P.S. Da obrazložim paradoks trećeg braka.Da takvi ljudi zaista veruju u brak kao instituciju ne bi ni razvodili ili se radi o ljudima koji prave pogrešne izbore u pogledu bračnog partnera. Prema tome,...ne vidim šta je fora u trećem braku i zašto bi verovali da je baš "treća sreća"?
Nema logike,...možda nije ni fora da postoji. 😁
 
brak je kao kad kupis nov kompjuter, brz, jak, fleksibilan..........al prazan pa mora sve da se instalira, prvo ono osnovno a vremenom i komplikovaniji programi.
Ono sto u njega ugradimo zavisice dali ce nam kompjuter dobro sluziti.
 
Poznajete li nekog ko iza sebe ima više od dva braka( dva su sad nekako uobičajena)?
Smatrate li da je to glupost ili vjera u ljubav i želja da se ima neko uz sebe.
Čujem često kako osudjuju takve osobe, što je po mom mišljenju bez veze.
Neko se spaja s papirom, neko bez. Svako kako njemu odgovara. U svakom slučaju su prošla vremena jednog doživotnog partnera.
Za mene su to hrabri ljudi koji vjeruju da ljubav postoji.
Za mene su to ljudi kojima izgleda prvi put nije bilo jasno nesto :lol:
Salim se
Ljudi su generalno seriski monogamni
Tako da imao pet ozbiljnih veza ili pet papira dodje ti na isto
Meni samo nije jasno u celoj toj prici zasto prave sebi komplikacije sa papirima toliko puta, drkanje je razvod sa rocistima i sl, pa sastavljaj sporazume, pa kurcipalci, realno bespotrebno drkanje toliko puta
 
Ako samo duze zaglibio u odnos to je samo zato sto sam davao sanse i verovao da imaju kapacitet zajednickog napretka,samo se ispostavi da nema ni priblizno podjednakog ulaganja
 
Моје је дубоко убеђење је да брак треба склапати на 5 година , касније продужавати анексом брачног уговора на 2 године...
Тако би обе стране биле, ваљда, свесне да је за одржавање брака потребан труд и улагање обе стране и да нико никога није ту добио безусловно и до краја света.
 
Лично и да немам иза себе искуство заједничког живота и дете, а у овим годинама и са морем примера око себе- бирала бих пре мушкарца који има иза себе брак, децу... Него неког слободног.
Највише ценим мушкарце по томе какви су очеви, синови, браћа, другови. Па и бивши партнери, да ли олајавају бивше или су џентлмени и ћуте. То много говори о њима.
Taman sam htela da dopisem da je sasvim ok to sto svako gleda iz svog ugla, pa negde i trazi slicno...
U pravu si za odnose prema drugima, to najvise govori o ljudima.
Govori i sam izbor partnera, iako tu def.nema pravila.
Pade mi na pamet Maja Volk, kad je pricala zasto se razisla sa onim Grkom...oboje su imali brakove iza sebe, odraslu decu, slicne zivotne puteve, filmski zapleti bukvalno dok se konacno nisu sreli... ona kaze da je pozelela da se uda za njega, i on je bio za, ali onda je pomenuo imovinu, kao razlog udaje, da li su se i deca uplela, ne secam se svih detalja. Oboje imaju materijalno, slicno, mogli su se dogovoriti...Ali ih je fizicka daljina udaljila i emotivno. (vreme kovid mera) Uglavnom, razisli su se, iako su dugo bili skupa, pukli su zbog nesporazuma, nebitnih stvari.
Nekog veze oplemene, nekog ogrube.
Sa ovim godinama znam samo da nema coveka bez kofera, proslosti, pa bio razveden, slobodan, imao decu ili ne...svako ima neku svoju pricu.
 
Jednog mog kolegu su u sali zvali gospodar prstenova, on je serijski prosio.
Jednom je bila i trula situacija, organizuju neko super putovanje na godisnjicu, da izvuku vezu iz krize, on se dosjeti da je prsten najbolji nacin da se veza ozivi a djevojka otperja sa nekim turistom.

Nisam neki fan tih lahorastih ljudi. Super su da ih slusas, da se druzis ali ne i da ih zapatis u zivotu.
A isto tako, opet to djeluje bolje od onih koji se obuku u crno i provedu 70 godina u celinatu.
 
Моје је дубоко убеђење је да брак треба склапати на 5 година , касније продужавати анексом брачног уговора на 2 године...
Тако би обе стране биле, ваљда, свесне да је за одржавање брака потребан труд и улагање обе стране и да нико никога није ту добио безусловно и до краја света.
Zanimljiv predlog ali se kosi sa jedinom svrhom opstanka braka i u ovo vreme 😎
 
Taman sam htela da dopisem da je sasvim ok to sto svako gleda iz svog ugla, pa negde i trazi slicno...
U pravu si za odnose prema drugima, to najvise govori o ljudima.
Govori i sam izbor partnera, iako tu def.nema pravila.
Pade mi na pamet Maja Volk, kad je pricala zasto se razisla sa onim Grkom...oboje su imali brakove iza sebe, odraslu decu, slicne zivotne puteve, filmski zapleti bukvalno dok se konacno nisu sreli... ona kaze da je pozelela da se uda za njega, i on je bio za, ali onda je pomenuo imovinu, kao razlog udaje, da li su se i deca uplela, ne secam se svih detalja. Oboje imaju materijalno, slicno, mogli su se dogovoriti...Ali ih je fizicka daljina udaljila i emotivno. (vreme kovid mera) Uglavnom, razisli su se, iako su dugo bili skupa, pukli su zbog nesporazuma, nebitnih stvari.
Nekog veze oplemene, nekog ogrube.
Sa ovim godinama znam samo da nema coveka bez kofera, proslosti, pa bio razveden, slobodan, imao decu ili ne...svako ima neku svoju pricu.
Maja Volk iskopirala Mariju Kalas 😂
 
Моје је дубоко убеђење је да брак треба склапати на 5 година , касније продужавати анексом брачног уговора на 2 године...
Тако би обе стране биле, ваљда, свесне да је за одржавање брака потребан труд и улагање обе стране и да нико никога није ту добио безусловно и до краја света.
Sad ljudi žive znatno duže i nekako je uobičajeno da im ta zajednica dosadi. Neko ostane iz svojih razloga a neko dalje traži.
 
Znam, moj frizer. Oženio se pa razveo pa ponovo oženio istu ženu. Razveo se oženio drugu pa se i od nje razveo. Ponovo oženio istu tu ženu. Razveo se. Sad živi u vanbračnoj zajednici sa trećom ljubavi. Nije oženio tu treću ljubav samo jer u BiH nisu legalni istospolni brakovi. I čini mi se da je nekako najsrećniji sa muškarcem :D
 

Back
Top