Treba mi site!

Prison Break

Obećava
Banovan
Poruka
77
Ako neko moze da mi pomogne neka mi se javi.
Da predjem na stvar.
Treba mo sajt tj samo index stranica ili home znaci ako neko moze da mi napravi jednu dobru stranicu za sajt ali da izgleda profesionalno i samo da to ne radi reko FrontPage-a
Ako neko moze da mi pomogne tj napravi to sto mi treba lepo cu ga nagradti.
Hvala,
Pozdrav javite se!
 
S obzirom da mu treba par strana php tu nema sta da radi...dobro mozda malo, ali sql skoro uopste :)

Evo ja cu ti je uradim u notepad-u, cistiji html neces nigde da nadjes

Pusti privatnu poruku ako hoces, pa da se dogovorimo
 
Netreba php njemu uopste (samo mu treba index page) ...Znaci html programiranje i to je to...MySQl netreba a dodavanjem PHP scripti samo svoj sajt izlaze nepotrebnoj nesigurnosti...Tesko je danas naci php scriptu koja nije "nulled" odnosno takve scripte imaju vec napravljen exploit.
 
Zanimljiv si neki lik :) ...Ajd da ovo ne preraste u svadju i da neidemo u offtopic vratimo se temi .

Momak je napravio temu i nikad ju posle nije pogledao...Preko pp-a me je pitao mogu li da mu napravim (instaliram skriptu) za forum...Ja sam rekao da mogu i on se vise nije pojavio na forumu...
 
Ako čoveku treba samo homepage, dovoljan je Photoshop za to. Lepo iscrta, isecka, podigne i gotovo, samo ne vidim u čemu je stvar. Video sam par sajtova koji imaju samo homepage, ali to uglavnom izgleda kao flajer ili nešto slično. Obično ljudi takve strane postavljaju kada im treba link za baner.
 
e...postoji jedna alatkica, sad ne mogu da otvorim photoshop, istekao demo a nemam krek, pa pisem napamet, pored selection i sta jos (ona cetiri grupisana na vrhu toolbara), zove se slice.

kliknes na to, iscrtas pravougaonike onako kako treba da se isece slika (oko linkova i sl.), dobijes mrezu, i u svaki od tih kvadrata moze da se desni klik>properties (valjda tako) i da se tu ispodesavaju neke fine stvari.

kad se iscrta mreza ide se na file>save for web, pa se otvori tab ili 2up ili optimized, gde se ta mreza vidi. na svaki deo mreze moze da se klikne, i da se odredi ime slicice koja ce da se napravi, nacin kompresije i jos svasta.

klikne se na Save, odabere direktorijum, obelezi nesto nalik Generate html, i dobije se komplet tih slicica, nastalih secenjem ove velike po mrezi, i html u koji su one upakovane (u tabelu) tako da izgledaju kao celi original.

e sad, verovatno da moze da se podesi da se umesto nekih slika ubaci u to polje neki tad (npr za boju podloge) i da se uradi rollover, ali ne znam kako se to radi, nije me posebno interesovalo
 
s time sto je to veoma star nacin izrade sajta, tj tabele za to vise ne treba koristiti nego se sajtovi sada rade kompletno pomocu CSS-a ;) Cisto da napomenem, ko ne zna... ali naravno ako mu treba jedna stranica nek odradi tako kako je receno, ali ako cete da ucite web batalite tabele i ucite CSS ;)
 
@Peruzzi
@The Scientist

Za obojicu vazi:"Sedi 1! Vidimo se u avgustu!"

1) Među Photoshop alatkama odaberite Slice Selecet tool (ili pritisnite K), pa iseckajte sliku na header, sidebar, glavni deo Web strane i footer.

2) Dalje idemo na Save for Web. Tu ispod dugmeta Done, pritisnite strelicu na desno i odaberite "Edit Output Settings".

3) U novootvorenom dijalogu u drugom select boxu odozgo odaberite Slices da bi se prikazao Slices Output panel, a na njemu odaberite Generate CSS

4) Sada mozete ici na Save, pa potom pod Save as type odaberite HTML and images. Time dobijate HTML stranu sa DIV-ovima koji odgovaraju Slice-ovima na koje ste isekli sliku u Photoshopu.

Napomena: Ovim dobijate apsolutno pozicioniranu Web stranu, pa morate dodatno odraditi horizontalno centralno ravnanje i eventulano margin-top.
 
Poslednja izmena:
@Peruzzi
@The Scientist

Za obojicu vazi:"Sedi 1! Vidimo se u avgustu!"

1) Među Photoshop alatkama odaberite Slice Selecet tool (ili pritisnite K), pa iseckajte sliku na header, sidebar, glavni deo Web strane i footer.

2) Dalje idemo na Save for Web. Tu ispod dugmeta Done, pritisnite strelicu na desno i odaberite "Edit Output Settings".

3) U novootvorenom dijalogu u drugom select boxu odozgo odaberite Slices da bi se prikazao Slices Output panel, a na njemu odaberite Generate CSS

4) Sada mozete ici na Save, pa potom pod Save as type odaberite HTML and images. Time dobijate HTML stranu sa DIV-ovima koji odgovaraju Slice-ovima na koje ste isekli sliku u Photoshopu.

Napomena: Ovim dobijate apsolutno pozicioniranu Web stranu, pa morate dodatno odraditi horizontalno centralno ravnanje i eventulano margin-top.



Hmm, gde li sam ja pogresio, nije mi jasno? Ok, tako kako si ti rekao se dobija apsolutno pozicionirani css, a sta cemo u 70% slucajeva kad apsolutno pozicioniranje ne odgovara sajtu? Takodje, taj CSS koji Photoshop pravi svaki iskusan CSS koder (izmedju ostalog i sebe tu bez problema ubrajam) ce vam reci da je uzasan, nemoguc za editovanje ili bilo kakve dalje promene. Ukratko CSS sluzi da bi se sajt lakse editovao a apsolutno pozicionirani CSS koji Photoshop pravi je totalno nemoguc za bilo kakve naknadne promene (tipa promena fonta na strani, boja pozadina, pozicija odredjenih delova strane, a da ne govorim o tome kada treba da se doda jos par linija teksta sto je nemoguce u ovakvom CSS-u jer se sve poremeti zato sto je sve apsolutno).
Ako imate bilo kakva pitanja u vezi CSS-a slobodno pitajte. Mogu se bez ikakve lazne skromnosti nazvati ekspertom, koliko god to neko pokusao da ospori ;)
A da, ako ne verujete da sam ekspert izvolite posetite moj blog (nazalost neazuran vec neko vreme) gde vas mogu mnogo toga nauciti ;)
http://numbersandshapes-design.blogspot.com/search/label/css

Kako sam pun sebe, a? :)

Pozdrav :))
 
Poslednja izmena:
@The Scientist
Da li si obratio paznju na naslov ove teme - Treba mi site! Momak je trazio samo homepage, pa sam mu shodno tome dao najjednostavnije resenje.

Dodatno, za one koji nisu iskusni i pre nego sto to postanu nije lose da pocnu od Photoshop-a. DW je postao poprilicno glomazan i treba vremena da se nauci rad u njemu. Ja bih svim pocetnicima preporucio da na nacin koji sam izneo formiraju layout (izgled) svog prvog ozbiljnog sajta i da se prevashodno posvete izradi konkretnih sadrzaja sajta. Ono sto sajt cini dobrim je sadrzaj. Uostalom, pogledaj Krstaricu i B92, pa reci da li ih je u prvi plan stavio dizajn ili sadrzaj. Ne bih da pricam kao je Yahoo izgledao na pocetku...
 
ala ste vi svasta napricali uradicu ti ja besplatno ceo sajt ako treba a naravno bice profesijonalno samo dodji kod mene na forum i registruj se za uzvrat posto skupljam korisnike pozzzzz sve sto te bude interesovalo pisi u mom forumu u temi internet http://*****t/

Znaci ovo je reklama...ccccc...to nije dozvoljeno ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
lezi lebe da te jedem,,

nadji neki manje izandjali templejt '07 '08 css/xhtml

Kod:
warez-bb.org

upali to u dreamweaver zakucaj sveje podatke i whohala eto ti par stranica sajt

koi tje njemu andrak ili mandrak (kako se kaze jeli) php, mysql ili ko zna shta
 
temponaut ae whatever za razliku od tebe neki ovde nisu da uvrebaju lovinu

iz tih mnogo prica bez reshenja bar nema zicer vizit kartica

ako si baja nadji sam sebi posao samoinicijativno a ne na netu/info forumu da vrebas zrtve

web agencija my ass

to sto vi njima prodajete tri puta minimum bolje i besplatno mogu da nadjem i da zabodem najobicnije mysql podatke za instalaciju..

pre cu da budem siromashan publisher (to lirchki) nego webmaster sa obrazom ko djon sto dere kozhu gde god i kome god stigne
 
Poslednja izmena:

Back
Top