Treba li uci nevin u brak?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bliznakinja:
Verovatno da je likusa pobozna sta li :lol: :lol:
Ti lepo , draga , nemoj da se sexas dok ne udjes u brak,bices manje gresna ;)
Draga moja Bliz. Sta da ti kazem, osim da si me razocarala. 1) Smejes se onima koji su pobozni, 2) Ne verujes u Boga, a pozivas ga, 3) Iako sama nisi vernik, usudjujes se da drugima govoris o grehu. Ukratko, zezas se i na racun Boga i na racun verskih osecanja drugih, ma ko oni bili. Da li je to lepo od tebe?
Ako ti ova tema toliko smeta (a vidim da ti smeta), ti je lepo zakljucaj. Tako ces moci mirno da nastavis da se, kako bi ti rekla, sexas. Svako ima pravo na svoj izbor, pa i ti Bliz na svoj.
Zakljucaj lepo temu i bices mirna. Bar se nadam, da ces nakon toga biti mirna….
 
nevinost i uopshte seksualnost nema veze sa religijom. pa ni hrishcjanskom, ili ako bash ocjete, pravoslavnom. jedina veza ti je starozavetna rechenica - "idite i mnozhite se". eto ti stava religije. marsh bre sa foruma i mnozhi se (:

medjutim, da ne bude sve tako jednostavno, pobrinuo se novi zavet u kom se mozhe nacji i rechenica koja osudjuje seks bez ploda, tj. seks samo radi uzhivanja. e ako si budala da verujesh u to, bicjesh i budala koja cje sebe i svoje zhelje trpeti do braka, a onda cje ih samo otaljavati. a imash i josh jednu soluciju - unishti svu svoju zhelju, svaki svoj nagon. to je i sushtina skoro svih monoteistichkih religija - unishti sebe.
strah chini chuda.
 
kasandra:
Ako si pravoslavni vernik, ima veze i sa tvojom nevinoscu. Odnosi se i na tebe kao muskarca, a ne samo na devojke. Pa ti sad vidi, sta ces i kako ces. :wink:
Ja koliko znam, a vrlo dobro znam pravoslavnu veru, nevinost devojke i to da li ce nevina uci u brak nema veze... To su ranije bili eventualno obicaji koji su vremenom iscezli. ali uska povezanos sa verom ne postoji...
Inace to postoji u muslimanskoj veri...
 
Kako nema veze ? A na sta upucuje sedma zaposvest : Ne cini preljube. Ima li direktnije veze sa seksualnoscu kako zene tako i muskarca od te? Ta zapovest se odnosi ne samo na period nakon sklapanja braka vec i na onaj pre toga. Tako nas bar uce oni koji su dugogodisnji vernici.

@Keeper
Religija ima veze sa svime sto se odnosi na coveka kao jedinku kao i na njegov zivot u zajednici sa drugima. Pojednostavljeno receno, ona pruza jedan skup moralnih vrednosti. Govori nam sta je dobro, a sta nije. Svako je slobodan da bira da li ce da prihvati hriscanske moralne vrednosti ili vrednosti neke druge vere ili pak vrednosti koje ateizam propoveda ili satanizam ili ko zna sta jos. Verujem da cemo se sloziti u tome.
Ali se ne mogu sloziti sa tvrdnjom da je hriscanstvo protiv seksualnog uzivanja. Pa zar to “mnozenje” o kojem pricas moze da se odvija bez uzivanja (bar muskarca)? Sex i “mnozenje” da, ali u okiru bracne zajednice. Pa ko voli nek izvoli. A ko ne voli, ne mora. :wink:
 
kasandra:
@Keeper
Religija ima veze sa svime sto se odnosi na coveka kao jedinku kao i na njegov zivot u zajednici sa drugima. Pojednostavljeno receno, ona pruza jedan skup moralnih vrednosti. Govori nam sta je dobro, a sta nije. Svako je slobodan da bira da li ce da prihvati hriscanske moralne vrednosti ili vrednosti neke druge vere ili pak vrednosti koje ateizam propoveda ili satanizam ili ko zna sta jos. Verujem da cemo se sloziti u tome.
Ali se ne mogu sloziti sa tvrdnjom da je hriscanstvo protiv seksualnog uzivanja. Pa zar to “mnozenje” o kojem pricas moze da se odvija bez uzivanja (bar muskarca)? Sex i “mnozenje” da, ali u okiru bracne zajednice. Pa ko voli nek izvoli. A ko ne voli, ne mora. :wink:

ma sve je to OK. imash svoj stav, koji nije zapravo ni tvoj i za koji mislim da je ni manje ni vishe monstruozan, ali zashto si ti doshla ovde sa nedoumicom u vezi "tvog" stava, a onda odbijash da ga menjash ili makar korigujesh? shta ocjesh zapravo?
 
mozhesh i nikad da se ne kresnesh, a da imash decu. to ti je najpametnije reshenje. sigurno necjesh oticji u pakao.
sad ozbiljno---ja stvarno ne vidim nishta, ama bash nishta loshO u sexu (ako izuzmemo polno prenosive boleshtine i nezheljenu trudnocju, tj pretpostavimo da cje dotichne osobe pripaziti), i ne vidim ni zashto bi Bogu (u kog verujem) smetalo da se mi kreshemo svaki dan po 15 puta. lepo ti je neko rekao-misli svojom glavom. kakve bre moralne vrednosti? to je individualno. ako ti zaista ne zhelish s nekim da spavash pre braka-onda OK, tvoja stvar, ali mozhda cjesh se pokajati kad stupish u brak :P . a ako necjesh da spavash s nekim pre braka jer crkva (NE BOG!, tj visha sila) tako nalazhe onda... onda, pa, ja bar na takve osobe gledam kao na idiote. sasvim je OK i sasvim je moralno i ispravno i dobro da radish ono shto VOLISH i shto ti PRIJA sve dok to ne povredjuje ili ne smeta drugima. ne trebash se opterecjivati takvim stvarima... a poshto si se toliko uhvatila 'crkve', ja bih samo dodala da su Boga veruje srcem, a ne tako shto cjesh sputavati svoje potrebe zarad njega. ja, kao shto rekoh, verujem u Boga, i isto tako verujem u to da on nijedno od tih crkvenih pravila nije izmislio. i nije mi jasno zashto mislish da je ANTI hrishcjanski spavati s nekim pre braka? pa zar nije osnovni princip hrishcjanstva ljubav?
 
kasandra:
Draga moja Bliz. Sta da ti kazem, osim da si me razocarala. 1) Smejes se onima koji su pobozni, 2) Ne verujes u Boga, a pozivas ga, 3) Iako sama nisi vernik, usudjujes se da drugima govoris o grehu. Ukratko, zezas se i na racun Boga i na racun verskih osecanja drugih, ma ko oni bili. Da li je to lepo od tebe?
Ako ti ova tema toliko smeta (a vidim da ti smeta), ti je lepo zakljucaj. Tako ces moci mirno da nastavis da se, kako bi ti rekla, sexas. Svako ima pravo na svoj izbor, pa i ti Bliz na svoj.
Zakljucaj lepo temu i bices mirna. Bar se nadam, da ces nakon toga biti mirna….

Smrc..bas mi je krivo sto sam te razocarala ;)
Ja se ne smejem poboznima,ali malo ti je konzervativno pitanje,ne znam sta si drugo ocekivala u ovo vreme,da ti ljudi tapsu?
Verujem u Boga,ne pricaj ono sto ne znas,to sto se zezam sa tobom nema veze sa tim da li sam ja vernik ili ne,ne pricaj gluposti.Ne vidim sta se ja toliko zezam na racun verskih osecanja drugih :lol: Smesno :P
Tema mi uopste ne smeta (fizicki,mislim dok stoji ovde) , samo mi je bila smesna :) I ja sam mirna bez zakljucavanja tema a i mogu mirno da se sexam i ako je ne zatvorim ;)
 
@Moon Child
Svaka čast!!! Odlično rečeno!
@kasandra
Ako te dečko forsira bolje ga šutni sad nego kasnije da se kaješ.
Ako hoćeš da ostaneš nevina do braka to je tvoj izbor koji poštujem. Nadajmo se da će te se ti i tvoj suprug slagati u krevetu kao i u životu. Ali sad čisto da znaš ako već hoćeš ostati nevina do braka pošto je greh pre nemoj slučajno onda ni da misliš na sex pošto je to požuda a i požuda je greh! Da ne spominjem extreme od devojaka koje nemaju klasicni sex nego heh takozvani protiv prirodni blud i time ostanu "nevine" to su najveći licemeri!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top